Salt la continut


Fotografie

Subaru - Videos


  • Please log in to reply
694 replies to this topic

#76 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 29 noiembrie 2007 - 01:50

...da' nu te joci cu versus-urile...
E un amalgam mai mult decat interesant in masina aleasa de catre tine si... cam inchide/deschide comentariile ,,cunoscatorilor''.
Grelut in a-i gasi minusuri logice.Ma enerveaza chestia asta. :o
Ah...e urata ,si-s toti multumiti. :D
  • 0

#77 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 29 noiembrie 2007 - 02:37

Adytzu,scuze ...

Poate ne povestesti,la intoarcere,ceva impresii cu ocazia drumului catre Timisoara.
Tre' sa existe o alta explicatiune pentru motivul plecarii cu Subaru in detrimentul Octaviei 2...
Economic ,dupa cum ai pus problema,,,distractia'' asta ti-ar fi putut aduce un profit plecand de la 100 de euro.Pentru multi,suma asta inseamna mai mult de o zi de munca,adica x paini, y beri...

Asa-i de jalnica respectiva Octavie 2 ,evident ,prin comparatie?

Drum bun!
  • 0

#78 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 29 noiembrie 2007 - 02:53

repet, adytzu, cu tupeu, fa-i o remapare usoara si mai vedem apoi.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#79 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 noiembrie 2007 - 02:59

@mol
Sincer, versusurile sunt - dupa parerea mea- cele mai mari nascatoare de scandaluri. Ma feresc de ele ca de....
La aia cu cunoscatorii, eu nu as zice "cunoscator", cit mai degraba persoane care au mers cu acele masini. Daca nu ai mers cu cele pe care le compari, orice discutie pe marginea acelor masini e fix pix.
Si pe urma ajungem iar la aia cu placutul si cu aptitudinile. Degeaba ii dau - de ex.- un M3 nevesti-mi ca-mi da cu el in cap si-mi cere POLO !

Si ca subaru e urit, asa e, dar stii si tu ca frumusetea e relativa. Vorba aia "Nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie" :D

@oaspetele
Cred ca-i deja cam tirziu pentru Adytzu. Si nu ma refer la virsta aici... :o
  • 0

#80 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 29 noiembrie 2007 - 03:29

Adytzu,scuze ...

Poate ne povestesti,la intoarcere,ceva impresii cu ocazia drumului catre Timisoara.
Tre' sa existe o alta explicatiune pentru motivul plecarii cu Subaru in detrimentul Octaviei 2...
Economic ,dupa cum ai pus problema,,,distractia'' asta ti-ar fi putut aduce un profit plecand de la 100 de euro.Pentru multi,suma asta inseamna mai mult de o zi de munca,adica x paini, y beri...

Asa-i de jalnica respectiva Octavie 2 ,evident ,prin comparatie?

Drum bun!

octavia nu e nici pe departe o masina jalnica, ce naiba..e o compacta foarte buna
nu poti compara insa un diesel de 105cp cu un legacy benzina de 165...alte clase,alt feeling, alte targeturi
asa cum nu poti compara o octavia 1.8 T cu un clio dci...
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#81 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 29 noiembrie 2007 - 03:57

Cum sa nu le poti compara?
Pai ,deocamdata,doar pe astea le are si,voluntar,involuntar, le compara.
Ia intreaba-l,injuraturile n-au fost date de catre comparatii? :o

Comparatia aia ,,stiintifica'' la care faci referire,e altceva... :D

Eu, in cazul meu,compar pana si deplasarea dintre auto si cea cu moto.Fiecare are masochismul ei. :D
  • 0

#82 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 29 noiembrie 2007 - 10:18

mah, eu n-am rabdare acum, dupa o zi obositoare, sa citesc certurile voastre, insa am sa va spun (repet) o poveste (de fapt 2 :D )

1. cand am luat golful, nu-mi placea masina. am vrut o masina cu oarece 4x4, dar mica. dupa un studiu de piata de luni bune, am ramas la 4motion TDI (fara sa am nici o afinitate fata de marca asta). apoi am spus sa iau ceva cu garda la sol mai mare, asa ca am optat pt pachetul de drumuri grele, nu mai doream ca orice bordura sa fie o piatra de hotar (mai tarziu s-a dovedit a nu fi de ajuns). masina are si lipsuri, dar si plusuri. plusurile lucreaza undeva pe sub mine si nu le simti. lipsurile s-au dovedit a fi consumul de ulei (asta pt ca merg tare cu masina, altfel nu consuma) si niste scartaieli pe la interior. in rest am bagat masina prin toti coclaurii. acum pot spune ca masina imi place si ca nu m-as gandi de 2 ori daca sa mai iau sau nu una, daca as fi nevoit sa fac asta (explic la 2 de ce as prefera de fapt un forester diesel, daca si-ar pastra avantajele). singura alternativa la momentul respectiv ar fi fost poate audi, dar diferenta de pret nu era justificata.

2. imi trebuia o masina si mai inalta, ceva mai puternica decat golful, pt ca am tendinta de a merge peste tot. am pus in balanta touareg in principal cu forester, iar in secundar audi allroad (Q7 mi se pare o aberatie, de fapt nu sunt eu in publicul tinta), outlander si chiar de la jeep. touareg a cazut prin pret, motor, dimensiuni, ce era similar cu forester XT era mult prea scump si nu la fel de manevrabila. allroad 3.0TDI, care practic ar fi masina perfecta, avea pretul de ~70k euro (adica cu 40 peste forester, e drept marca de lux intr-o echipare buna, dar si cheala tot e cu vreo 15k mai mult). outlander turbo nu am gasit atunci, si oricum nu mi-a placut masina decat la interior, care e mult peste forester (forester e o masina facuta foarte ieftin si cu mult accent pe utilitate, pt a avea pretul asta). la jeep, CRD-ul de pe GRAND CHEROKEE, e chiar reusit. cine vrea un 4x4 mare, pe asta il recomand, in fata multimilor de Q7. m-am uitat si la tribeca, dar pret/performanta slab. cand am mai vazut ca noul C 220CDI costa 54k euro (masina care mi-ar fi placut mie in general, fara sa tin cont de criteriile enumerate), forester a fost clar castigator. am tras un calcul cat consuma maxim (am pus eu un 24), am bagat cati km fac pe an (cam 10k cu fiecare) si cata benzina as baga cu 40k de euro, daca as merge la maxim cu masina. puteti afla si singuri rezultatul. nu mi-a placut cum arata. nu m-a interesat interiorul, si sincer recunosc ca-mi plac masinile cu un interior mai inchegat, dar daca ma urca la volan si nu simt nimic, nu ma mai incanta asa de mult.

cum e un forester XT? cand te uici in ea, volanul momo ar trebui sa spuna cunoscatorilor tot. atmosfera la bord e aparte, zgomotul produs de motor a demential. e o bestie. plecarile de pe loc sunt de o violenta rar intalnita, se pomenesc forte G acolo, nu le veti intalni decat la masini supersport. potentialul masinii daca ar fi sa mai investesc in ea, e imens, i se poate dubla puterea (devine o masina de sfert de mila in 10 secunde, fara NOS ;) ). nu e masina perfecta desigur. la viteze mari nu mai trage asa de tare, insa tot simti cum se duce, te zgantaie in scaune cand schimbi la 190 (mare pacat nu ca are 6 trepte, mai ales pt consum). in primele 3 trepte nu am gasit masina cu puteri similare cu care sa discut (inclusiv diesel cu tot cuplul lor imens, nu mai pun ca eu am rezistenta la inaintare foarte mare), mai tarziu pierde din forta. viteza maxima reala bate undeva spre 230 de km. masina consuma mult in ture, dar e extrem de spectaculoasa. poate multe, nu pot eu sa scot tot din ea, insa am vazut ce poate, incredibil pt o masina cu asa garda la sol. pe teren accidentat (totusi nu carpat trophy, unii fac confuzie intre o masina off-road reala si cum e folosit termenul off-road acum), am dus-o stock pe unul dintre cele mai grele trasee din tara (oricum extrem de spectaculos si am avut si parte de o vreme de cosmar) si m-a lasat masca. garda la sol, unghiurile de atac si tractiunea simetrica fac din ea o masina de exceptie la un pret foarte bun. cel mai mare neajuns e autonomia scazuta, daca te joci cu ea, ai cam 250 de km autonomie, daca mergi normal (pana in 140 si fara sa o urci in ture), ai vreo 600 (desigur la golf as avea dublu). forester asta si-a castigat renumele de masina care nu te lasa in drum si a inceput sa fie cautata si la noi, deja au aparut destul de multe pe strada si cred ca varianta diesel, daca mentine plusurile si pretul competitiv, va fi foarte cautata. ideal ar fi un diesel de 180 de cai si cuplu de 400nm. nu trebuie nimic mai mult, e suficient. suta va batea undeva la 7.5s, 200 la ora, consum probabil ~10.

cam asa am ales eu masinile, fara sa fiu fan al unei marci anume si fara sa-mi placa si fara prejudecati.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#83 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 30 noiembrie 2007 - 08:26

Jos palaria(fesul) pentru un asemenea comentariu.
Da...
  • 0

#84 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 30 noiembrie 2007 - 10:43

Am ajuns in Tm aseara la ora 20:00, plecat de dimineata de la 10:30. Ceea ce dovedeste inca o data ce tara de nasol avem. ;)
Ce-am castigat pe Centura Pitestiului (ca timp vorbind...nu va ganditi la altceva :D ), am pierdut inzecit pe drumurile prin comune, sate, satucuri. In fine, nu are rost sa intru in detalii ca sunt offtopic.
Mol, Octavia, asa cum a zis si Mike, nu e jalnica. Daca am dat de inteles asta, mea culpa. Dar...pur si simplu nu mi se potriveste ca feeling. Ma simt in ea ca un strain.
E mare, nu o pot aprecia ca si dimensiuni, oglinzile sunt prea mici, nu stiu... Pur si simplu nu ma simt confortabil si in siguranta. Si crede-ma, nu e prima data cand conduc o Octavia.
In plus, zgomotul specific TDI-ului ma scoate din minti. La drum lung mi s-a parut terific de obositor. Daca citesti posturile mele de la Masina Mea, ai sa vezi ca si de Legy sunt nemultumit legat de zgomotul interior. Dar e alta frecventa, nu stiu...
Servodirectia e moale de tot, nu am nici un raspuns din partea ei. Reactioneaza greoi: invart de volan si mi se pare o vesnicie pana se rotesc si rotile (aici exagerez, dar intelegeti voi ideea).
Oaspete, pot sa-i pun si mama remaparii...peste 4500rpm tot n-o sa urce. ;)
Cu Legacy e altceva. Locul soferului a fost mult mai bine gandit. Practic, cand ma sui la volan ma simt parte componenta din masina. Am tot ce-mi trebuie la indemana. Iar tinuta de drum e cu totul alta. Daca as lua curbele cu O2 cum le iau cu Legy, cu siguranta nu ar mai avea cine sa scrie acum aici.
Deci, da-mi voie sa pastrez O2-ul strict in interes de servici, iar pt. placerea mea personala, indiferent de drumuri sau de costuri, sa folosesc Legacy-ul.
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#85 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 30 noiembrie 2007 - 10:58

Iti dau voie.

Si eu procedez la fel.
  • 0

#86 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 30 noiembrie 2007 - 11:02

Ti-ai luat si tu Legy? :D
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#87 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 30 noiembrie 2007 - 11:23

Ar fi o optiune?
Inca n-am realizat care-i sunt ,,atu''-urile.
Ale proprietarilor le stiu.

p.s.--Prostia mea ar fi ca ma deranjeaza ,,aristocratia'' de carton.
  • 0

#88 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 30 noiembrie 2007 - 12:33

Adytzu,scuze!

Nu sunt adeptul scuzelor(uneori nu mai pot avea acea calitate reparatorie).
Referirile din postul anterior sunt la modul general.Individualizarea, e data de mentalul fiecaruia.
Cu toate ca, n-avem nimic de impartit,nu se pune problema existentei vreunei ,,polite''(din contra ,ai dat dovada de amicitie,prietenie sau cum vrei s-o numesti),,, ni calcam pi bataturi''. :D

Sunt iritabil de catre superlative.(o fi frustrant stiindu-le doar la altii).

Eu,ma supar doar pe mine.Evident,imi pare rau ca nu ma abtin de la unele comentarii acide tocmai la adresa ta.(acest tocmai e dat de faptul ca ne-am intalnit si-ai fost om).

Iti apreciez intelectul(nu-i o complezenta) si,repet,imi pare rau de iesirile mele la adresa ta.

Uneori,pardon,adeseori,ma enervezi.(are sa-mi treaca). :beerchug:

Aici am sa mai postez cand voi deveni posesor de Subaru. :crying:

Aceasta postare a fost editata de mol: 30 noiembrie 2007 - 12:34

  • 0

#89 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 30 noiembrie 2007 - 12:51

azi am vazut in Bistrita 3 Subaru Forester
-unu de bukale, am impresia ca XT
-altu de bukale, normal. ambele negre
-unu argintiu or something, ca era murdar, de sibiu.
deja e o masina banala in peisaj.

:D
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#90 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 noiembrie 2007 - 05:26

Bine ca-s alea ca a ta rare !! :axe:
  • 0

#91 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 30 noiembrie 2007 - 06:00

Nice !





  • 0

#92 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 decembrie 2007 - 02:30

eu nu am intalnit pe nimeni sa spuna ca forester e masina naspa.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#93 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 decembrie 2007 - 09:55

Si chiar daca ar spune, conteaza ? :D
  • 0

#94 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 01 decembrie 2007 - 12:03

oricat de "naspa" ar fi, eu cu siguranta mi-as dori un XT :)
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#95 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 decembrie 2007 - 01:35

e irelevant ce cred altii despre troacele astea, le-am ales cum am putut mai bine la nivelul meu.

insa ca idee, absolut nimeni nu a spus ca forester e naspa.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#96 coco

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 23 Mesaje:
Inregistrat: 15-noiembrie 07
  • Marca:Subaru
  • Model:Legacy 2.0R 2007
  • Motorizare:2.0R 165CP

Scris 03 decembrie 2007 - 09:40

XT :D


Aceasta postare a fost editata de Relu: 03 decembrie 2007 - 09:49

  • 0
Think. Feel. Drive.

#97 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 decembrie 2007 - 10:44

da, e reclama la forester XT. e absolut geniala.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#98 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 21 decembrie 2007 - 11:21


Impreza STi vs. Impreza WRC


Peter Solberg WRC Subaru Touge Attack Part 1 & 2


Inside Subaru Impreza World Rally Car


Rally China

Si mai e o Impreza care ma face sa visez "urat" noaptea:

Imagine amplasata Imagine amplasata
Imagine amplasata Imagine amplasata

Brand new CUSCO SUBARU ADVAN IMPREZA� is the first ever AWD GT car with Transaxle gearbox And there had been no participation of AWD racing car for Super GT/JGTC for 10years, after the Skyline GT-R in 1996.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#99 dinoc

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 Mesaje:
Inregistrat: 08-decembrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Honda
  • Model:Civic 2008, Accord 2007
  • Motorizare:201CP, 155CP

Scris 07 ianuarie 2008 - 10:57

Il cunoasteti ? :)


Aceasta postare a fost editata de dinoc: 07 ianuarie 2008 - 11:08

  • 0
Honda Civic Type-R + Honda Accord

#100 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 08 ianuarie 2008 - 12:16

uite un manelist cu subaru :)
nu prea merge aia a 245cp... :)
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi