Salt la continut


Fotografie
- - - - -

X3 vs ce?


  • Please log in to reply
1024 replies to this topic

#526 dinoc

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 Mesaje:
Inregistrat: 08-decembrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Honda
  • Model:Civic 2008, Accord 2007
  • Motorizare:201CP, 155CP

Scris 29 decembrie 2008 - 03:13

De ce spui ca nu a prins sau ca nu ar fi suficient (ma refer la Acura) , cand tocmai este promovat pe noile modele si si-au extins gama pe TL-uri , ba chiar se zvonea ca va fi pus pe noul Accord ?
  • 0
Honda Civic Type-R + Honda Accord

#527 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 29 decembrie 2008 - 04:06

daca a mai auzit cineva de aici de campaniile astea, sa ne dea de veste. in state nu a prins ideea asa cum ar fi vrut. normal ca inca ii mai fac reclama, cred ca ar avea succes mai mare in europa, chiar si fara diesel, ma uit la cate CX7 sunt pe strada, dar unii nu stiu sa vanda pur si simplu.

eu am aflat intamplator cred ca in perioada cand cautam X3-ul. langa FX si EX, X3-ul e mult peste pe sosea, daca in linie dreapta sunt comparabile, in curbe se schimba situatia complet. cu acura RDX n-am avut posibilitatea sa compar, nu stiu pe nimeni sa aiba asa ceva, mi s-a parut interesanta masina atunci, nu mai stiu daca am scris despre ea pe forum. daca nemtii stiu sa-si promoveze produsul, bravo lor, jos palaria.

pacat ca tehnologiile intra greu in productia de masa, prodive le-a dezvoltat de cativa ani buni, nu mai zic ca porsche a avut idei in directia asta acum 30 de ani.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#528 dinoc

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 Mesaje:
Inregistrat: 08-decembrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Honda
  • Model:Civic 2008, Accord 2007
  • Motorizare:201CP, 155CP

Scris 29 decembrie 2008 - 04:21

Uite un review cu RDX si altele (este si X3 acolo) : http://www.acura.com.../RDX_eprint.pdf
Pacat ca nu se aduce inca (oficial) in Europa, brand-ul Acura ... chiar mi-a placut f. tare la drive test RDX-ul.
Avem doar 2 posesori de RDX pe forumul Honda, care s-au incumetat la un import, sunt incantati de alegere.

Aceasta postare a fost editata de dinoc: 29 decembrie 2008 - 04:26

  • 0
Honda Civic Type-R + Honda Accord

#529 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 29 decembrie 2008 - 06:19

da, chiar pacat pt ca nu e scumpa, nu e mare, motorul e decent, chiar daca nu e diesel si repet, ar fi avut piata judecand dupa RX7 care nu e cine stie ce si sunt multe pe strazi.
X6 nu are succes pt tractiunea aia, ci pt ca arata cat de smecher e proprietarul, din pacate.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#530 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 29 decembrie 2008 - 07:06

mah, da' vad ca vorbiti ceva de sistemele astea, ceea ce inseamna ca sunt importante.

imi explica si mie cineva de ce sunt asa importante si care sunt beneficiile soferului datorate acestor sisteme?
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#531 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 29 decembrie 2008 - 07:53

compenzeaza cumva "neajunsurile" legilor fizicii daca vrei. vezi ca exista pe net o gramada de info si filme.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#532 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 decembrie 2008 - 09:09

mah, da' vad ca vorbiti ceva de sistemele astea, ceea ce inseamna ca sunt importante.

imi explica si mie cineva de ce sunt asa importante si care sunt beneficiile soferului datorate acestor sisteme?


Masinile astea sunt cumva ca femeile.... Adica ti-o alegi avind calitatile pe cere ti le doresti sa le aibe, si de care -evident- sa profiti ( daca esti in stare....).
Cine da bani multi pe una din asta si nu e capabil sa profite de ea, e taman ca burtosii aia colorati care se plimba prin mall cu tzitzoasele focoase mai mari cu un cap ca ei.... :P
  • 0

#533 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 29 decembrie 2008 - 09:46

...sa inteleg ca noi, garaj-istii, stim sa profitam la maxim de calitatile pe care le au...evident, masinile noastre, si chiar le aducem plus valoare prin prezenta? :P

Salesman, numai la beneficii ti-i gandul...

Structural, nu sunt pro-electronica,dimpotriva, dar in practica am vazut ca sistemele cu ceva electronica pe ele se descurca mai bine decat cele mecanice(ma refer la Torsen---or fi fost accidentale, dar m-au amuzat *a nu se deduce ca am cel mai bun sistem 4x4... :P ,dar reuseste sa transfere puterea si-n cadrul aceleeasi punti... :D ).
  • 0

#534 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 decembrie 2008 - 10:15

Tu pe skoda ai EDS ( daca nu ma insel ). Ori eds face in final aprox. acelasi lucru ca un diferential autoblocant. Piriie el si ciriie din toate cele ( si de la o anumita viteza se dezactiveaza singur ) dar te ajuta sa iesi din nameti. Dupa 20-30 km/h, pleaca la nani....
  • 0

#535 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 29 decembrie 2008 - 10:23

bai nene stiu ca la X6 cand am facut test drive urla ala la mine ca disperatu sa o calc in curba si lucra cevax pe acolo,apoi am bagat-o cu 2 roti in namol si am plecat ca neamu prost,asta ca sa arata instructoru din dreapta la unu care era cu noi in masina ce scula e X6 asta(ala ffind unu cu bani si care avea dileme de genu sa iau Lexus nu stiu de care sau Mercedes S E G si alte litere) Stabilitatea X6 e impresionanta daca te gandesti ca pozitia la volan imi aminteste de o duba sau microbuz,in rest despre electronica numai de bine DSC la mine vad ca ma lasa sa plec cam jumate de metru de fund pana sa inceapa sa lucreze pe acolo,totusi raman la ideea ca un autoblocant + DSC ar fi fost perfect da na toti pana nu mai de mult au sarit de fund ca BMW-ul e masina periculoasa pe ud/gheata si ca asa si pe dincolo acum cand s-a bagat DSC-ul ne plangem ca de ce nu pot sa mai merg de-a latul cu ea :angry: tot e bine macar ca pot sa scot DSC complet.
PS:de fapt au bagat in loc de autoblocant o dracovenie din asta ELECTRONIC BRAKE DIFFERENTIAL dar din cate am observat cum ai sarit de 30 km/h e depasit de situatie

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 29 decembrie 2008 - 10:26

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#536 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 29 decembrie 2008 - 11:09

m-ati spart; n-am inteles nimic :angry:
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#537 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 decembrie 2008 - 11:17

Masina ideala pentru tine e o benzinara ( eventual compacta ) de 2 litri aspirata cu tractiune fata. Caii nu conteaza.
  • 0

#538 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 29 decembrie 2008 - 11:21

adevarat chiar domnu Salesman un Civic Type R nu va atrage?(modelul vechi sau asta nou depine de buget) sau un Reno Megane sau de ce nu clio SSSport??!
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#539 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 decembrie 2008 - 11:24

Vrei sa-si rupa gitu cu clio ??
  • 0

#540 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 29 decembrie 2008 - 11:25

aaaaa,nu am condus Clio dar un cunoscut care a mers cu asa ceva a avut cuvinte de lauda la adresa lui ?
later edit:ce mai conteaza pana la urma topul meu in cazul asta ar fi:
1.Honda Civic Type R EP3 parca?modelul inainte de asta nou
2.Honda Civic FN3? modelul nou
3.Renault
4.Renault
alte jucarii compacte 2 litri si mai sport asa nu imi vin in minte.a si aspirate si FWD si benzina

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 29 decembrie 2008 - 11:28

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#541 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 decembrie 2008 - 11:35

Clio e o masinuta f misto ( evident rs-ul ). Singurele probleme apar cind se strimba strada si daca doamne fereste e nevoie sa te opresti "de urgenta"....

cata, scuze de off. eu ma opresc aici
  • 0

#542 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 30 decembrie 2008 - 10:56

stind eu acuma si judecind, dupa mai multe masini de tipuri diferite, mie mi s-ar parea ideala o combinatie de genul BMW X3 xDrive35d sau Merc GLK320 CDI 4Matic pentru zi de zi, inclusiv mers la munte si ceva off-road usor spre mediu si o bombineta sport in genul Megane RS F1 Team R26 pentru plaisir la volan cind se doreste putina adrenalina si fun.
Plus bineinteles o masina pentru partenera/logodnica/nevasta, dupa dorinta ei....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#543 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 30 decembrie 2008 - 12:29

,,partenera/logodnica/nevasta''-Frank

-vezi ca ai scapari, stiam ca-ti plac ,,derapajele''...



,,Megane R26 vs GTI Edition vs Leon Cupra

--------------------------------------------------------------------------------
Este vorba despre Megane F1 R26 (230cp), Golf GTI Edition (230cp) si Leon Cupra (240cp).

Ce va place si de ce?

Iata si cum s-au comportat cele 3 pe Hockenheim ...
http://www.sportauto....3655_14633.hbs

rezultatul este destul de zdrobitor, si este si motivatia pentru votul meu.


Poate va e lene sa cautati pe site iata si datele tehnice date de cei care au facut testul:

Renault Megane Sport F1-Team R26
Putere: 230 CP
0-100 km/h: 6,4 s
80-120 km/h: 9,7 s
Viteza maxima: 236 km/h
Consum mediu in test: 11,1 L/100 km
Distanta pana la 100 km/h: 38,1 m


Seat Leon Cupra
Putere: 240 CP
0-100 km/h: 6,6 s
80-120 km/h: 8,1 s
Viteza maxima: 247 km/h
Consum mediu in test: 12,6 L/100 km
Distanta pana la 100 km/h: 37,8 m


VW Golf GTI Edition 30
Putere: 230 CP
0-100 km/h: 6,6 s
80-120 km/h: 7,8 s
Viteza maxima: 245 km/h
Consum mediu in test: 12,0 L/100 km
Distanta pana la 100 km/h: 37,7 m''


Valoarea ar putea veni si din acel 80-120km/h? :angry:

O ierarhie a masinilor ideale:

1.Forester
1.x3
1.Renault Megane Sport F1-Team R26

Aceasta postare a fost editata de mol: 30 decembrie 2008 - 12:33

  • 0

#544 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 decembrie 2008 - 12:38

1. forester e mort.
2. X3 intr-o singura varianta, asta de o am eu.
3. nu stiu, cat de ieftin e fata de ceva mai serios, macar S3, daca nu sti sau evo. se mai aude ceva cu 335xd?

culmea e ca eu am 80-120 mult sub valorile alea.

foresterul parca le avea si el pe la 4.4s, pt ca prindeai in a 3-a, inca o treapta buna, 4 si 5 erau deja praf ca si performante.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#545 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 30 decembrie 2008 - 01:45

,,partenera/logodnica/nevasta''-Frank

-vezi ca ai scapari, stiam ca-ti plac ,,derapajele''...

Ce derapaje domnule?

,,Megane R26 vs GTI Edition vs Leon Cupra

--------------------------------------------------------------------------------
Este vorba despre Megane F1 R26 (230cp), Golf GTI Edition (230cp) si Leon Cupra (240cp).

Ce va place si de ce?

Iata si cum s-au comportat cele 3 pe Hockenheim ...
http://www.sportauto....3655_14633.hbs


Seite nicht gefunden
Die angeforderte Seite konnte auf dem Server nicht gefunden werden.
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#546 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 30 decembrie 2008 - 01:56

1. forester e mort.
2. X3 intr-o singura varianta, asta de o am eu.
3. nu stiu, cat de ieftin e fata de ceva mai serios, macar S3, daca nu sti sau evo. se mai aude ceva cu 335xd?


R26 este acuma cu reducerile in vigoare 20,000 EUR CIP, fara vopseaua galbena minune, si tot ce mai poti pune pe ea sunt xenoane si vopsea metalizata. M-am dat cu R26 versus un amic de-al meu cu S3 stock si vreau sa zic ca masina trage aproape la fel ca si S3-ul (fiind vreo 100-150 km mai usoara...) - chestie zisa de el, nu de mine...

335xd nu va fi, dar 330xd asta nou dupa facelift se apropie foarte foarte mult de 335d (245 CP 520 Nm, doar citeva milisecunde mai putin pt 0-100 km/h...)
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#547 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 decembrie 2008 - 01:58

zice ca nu-i pagina

R26 este acuma cu reducerile in vigoare 20,000 EUR CIP, fara vopseaua galbena minune, si tot ce mai poti pune pe ea sunt xenoane si vopsea metalizata. M-am dat cu un amic de-al meu cu S3 stock si vreau sa zic ca masina trage aproape la fel ca si S3-ul (fiind vreo 100-150 km mai usoara...).

335xd nu va fi, dar 330xd asta nou dupa facelift se apropie foarte foarte mult de 335d (245 CP 520 Nm, doar citeva milisecunde mai putin pt 0-100 km/h...)


da, dar si ala ar fi avut ~333HP si ~800NM :angry:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#548 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 30 decembrie 2008 - 01:59

resoftat... :angry: pai ce faci tu, compari resoftat cu stock ? :D
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#549 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 decembrie 2008 - 02:29

compar mediu ce se poate din ambele. oricum cu ce garda au la sol, nu ma tenteaza deloc masinile astea.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#550 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 30 decembrie 2008 - 02:52

da ia uite niste date la sedan 330(x)d

Viteza maximă (km/h) 250
Viteza maximă, xDrive 247
Acceleraţie 0-100 km/h (in s) 6.1
Acceleraţie 0-100 km/h (in s), xDrive 5.9
Acceleraţie 0-1000 m (in s) 25.8
Acceleraţie 80-120 km/h �n treapta 4/5 (in s) 4.8/6.1

sunt minimal sub 335(x)i, iar consumul in general e mult sub.

din soft cred ca e posibil un 280 de cai.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




3 useri citesc subiectul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi