Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Ford S Max


  • Topic inchis Acest topic e inchis
330 replies to this topic

#276 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 septembrie 2009 - 04:04

la PNA e corect <_<
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#277 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 octombrie 2009 - 07:53

nu stiu unde e topicul cu golfu, dar se misca binisor masina aia. chiar daca avea oaspetele niste senzatii prin spate cu 2 faruri care crosetau :)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#278 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 octombrie 2009 - 09:06

Da, se misca biniosr, dar evident S MAX-ul e mai puternic. Am fost la o nunta la Intorsura si tinand cont ca am reusit sa plasez prichindeii pe la bunici, prin vecini, am miscat nitel mai repede, cu acceptul copilotului din dreapta :) , totodata coleg de apartament.
Am reusit cel putin sa egalez cel mai bun timp obtinut cu MPS-ul, daca nu sa scot mai bine. E drept, atunci nu eram fara macar un prichindel, asa ca trebuie sa luam cu oarecare rezerve acest rezultat. 7,8% consum la dus (o medie de circa 85km/h), la intoarcere ceva mai lejer, 7%.
Am baut o cafea tare buna la Levi, care mi-a adus niste pneuri de iarna cumparate de la Bukale, pentru Golf.

Ca fapt divers, in acest drum am intalnit niste fenomene noi : te pregatesti de depasire, semnalizezi, calci pedala si te pregatesti sa tasnesti, iar desteptul din fata, probabil in acceptiunea lui ajutandu-te, sau pur si simplu speriat, franeaza. Ca sa nu vorbesc de cele obisnuite si de neintelesii (??) care merg pe drum perfect, linie drepata de 1 km in fata cu 60- 70 km/h in afara localitatilor.
Inca odata aplaud cat de bine poate sta masina asta pe curbe, tinand cont si de dimensiuni. Deunazi am aflat ca am buton de pliere automata a oglinzilor.
Ca parte mai putin placuta nu pot sa nu remarc subtirimea sistemului audio si, in general, o oarecare lipsa de rafinament in ceea ce priveste bordul. Dar nimeni nu-i perfect, nu-i asa ??
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#279 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 18 octombrie 2009 - 09:17

hai ma ca ai bascula misto ce naiba :)
sa treci pe la relu pentru un upgrade
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#280 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 octombrie 2009 - 09:22

1. aia pun frana de cand ma stiu.
2. tu esti de vina ca mergi cu viteza.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#281 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 18 octombrie 2009 - 10:19

2. tu esti de vina ca mergi cu viteza.

3. oricum, orice faci sau nu faci, tot tu esti de vina

:lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#282 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 19 octombrie 2009 - 12:56

Ca sa nu vorbesc de cele obisnuite si de neintelesii (??) care merg pe drum perfect, linie drepata de 1 km in fata cu 60- 70 km/h in afara localitatilor.


de ce n-ar merge linistiti cu 60-70??
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#283 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 19 octombrie 2009 - 08:57

Nu stiu ce sa zic, un 80-90 km/h mi se pare mai echilibrat din toate punctele de vedere, consum si timp optim de deplasare.
Mai ales ca nu vorbim de masini gen dacia 1970.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#284 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 octombrie 2009 - 09:35

de ce n-ar merge linistiti cu 60-70??


de ce sa nu mearga regulamentar?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#285 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 19 octombrie 2009 - 09:47

Cat e limita maxima pe drum european dar cu 1 banda pe sens? Ce inseamna regulamentar?
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#286 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 19 octombrie 2009 - 10:02

Regulamentar e atit cit zicea legea in Romania. Probabil 90 km/h afara din localitati pe drum national.
Problema se pune in felul asta: daca toti ar merge in jurul acelei viteze cind drumul este liber ( cum zice oaspetele ) totul ar fi OK si eventualele depasiri destul de rare. Dar daca intilnesti o rima d-asta care merge cu 60/h, 99% din participantii la trafic vor fi nevoiti sa-l depaseasca ! Iaca situatiile posibil generatoare de accident !!!!!
  • 0

#287 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 19 octombrie 2009 - 10:19

* 130 km/h - pe autostrada
* 100 km/h - pe drumuri nationale europene si express
* 90 km/h - celelalte drumuri (nationale, judetene, comunale) in afara localitatilor
* 50 km/h - in localitati
* 20 km/h - in zone rezidentiale
* 5 km/h - in zone pietonale

Nu sunt de acord cu 60 in afara, clar, dar nici cu "in jurul acelei limite" (care e foarte vag spus), pentru ca sunt multe chestiuni ce trebuie luate in calcul: de la conditii meteo la orice alta problema (sa va vad cum conduceti cu diaree :lol: E un exemplu hilar dar absolut ingrozitor :P). In anumite tari, din alea de care povestim toti de bine, iti iei amenda si daca mergi cu limita maxima de viteza cand conditiile de afara nu o permit. E un caz aparte, ce a zis Oaspetele pare un caz de lemurian, si sunt destui. Dar inainte sa aratam cu degetul, hai sa vedem si de ce merge ala cu 60-70. Poate are un accidentat in masina. Poate cara nitroglicerina. Poate copiloata ii canta ceva de leagan :D Nu stiu, pot fi N ocazii, una doua aratam cu degetul.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#288 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 19 octombrie 2009 - 10:37

Viper, nu vorbesc de un caz singular. Era pe la ora amiezii, era usor innorat, dar nu ploua (deci vizibilitate maxima).
Chestia ciudata e ca am intalnit si cate 2-3 de genu asta, care sint mult mai greu de depasit decat unu singur.
Daca iti e totuna cand ajungi, du-te pe jos, face bine la sanatate si nici nu poluezi.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#289 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 19 octombrie 2009 - 11:10

Daca ai diaree cred ca mai degraba te ia radaru cautind o cacastoare :lol:
  • 0

#290 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 octombrie 2009 - 11:21

* 130 km/h - pe autostrada
* 100 km/h - pe drumuri nationale europene si express
* 90 km/h - celelalte drumuri (nationale, judetene, comunale) in afara localitatilor
* 50 km/h - in localitati
* 20 km/h - in zone rezidentiale
* 5 km/h - in zone pietonale

Nu sunt de acord cu 60 in afara, clar, dar nici cu "in jurul acelei limite" (care e foarte vag spus), pentru ca sunt multe chestiuni ce trebuie luate in calcul: de la conditii meteo la orice alta problema (sa va vad cum conduceti cu diaree :D E un exemplu hilar dar absolut ingrozitor :D). In anumite tari, din alea de care povestim toti de bine, iti iei amenda si daca mergi cu limita maxima de viteza cand conditiile de afara nu o permit. E un caz aparte, ce a zis Oaspetele pare un caz de lemurian, si sunt destui. Dar inainte sa aratam cu degetul, hai sa vedem si de ce merge ala cu 60-70. Poate are un accidentat in masina. Poate cara nitroglicerina. Poate copiloata ii canta ceva de leagan :D Nu stiu, pot fi N ocazii, una doua aratam cu degetul.


hai ca are unu o problema. au 10, au 100, au 1000, dar toata tara are probleme?

nu raspunde :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#291 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 19 octombrie 2009 - 11:22

eu m-as opri si i-as bate bine pe astia care merge PREA incet :lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#292 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 octombrie 2009 - 11:25

mah, stii ce e CULMEA??? ca multi accelereaza si ei daca ii depasesti. pana atunci nu mergeau, dar dintr-o data ii apuca soferia. si numai hyundai forester sa nu ai, ca toti accelereaza.

poate eu sunt un caz deplasat, dar daca il vad pe unu ca merge tare, prefer sa-i fac loc, eventual il depasesc dupa :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#293 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 19 octombrie 2009 - 11:33

hyundai forester


Cum arata "hiundaiu" asta ... cumva ca in poza asta la care banuiesc ca se face referire aici ???
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#294 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 octombrie 2009 - 11:35

aproape. pt romani, subaru = hyundai. vreau sa-ti spun ca am mers vreo �20k km cu foresterul. NIMENI nu se dadea din fata mea, toti accelerau. mergeam in paralele si cu alte masini, de vina era numai marca si modelul.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#295 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 19 octombrie 2009 - 12:00

@Oaspetele: te cred nenea, de aia am intesat mesajul cu mutzunake :lol:
@Cata: nu raspund, vezi 1 rand mai sus :D
@All: parca la mine nu accelereaza...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#296 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 octombrie 2009 - 12:33

schimba masina
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#297 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 19 octombrie 2009 - 01:19

asta place la BMW cam fug toti de el,exista si reversul cam totii racerii sar la bataie mai ales ca multi ma confunda cu vreun 318 sau 316 (se vad tipsurile alea pe spate si probabil se gandesc ca e motor mic mai ales ca nu am bagde cu 325i pe spate),in general pe raceri ai las sa se duca.Mai sunt cate unii care se lipesc de mine sau stau la 30 metri si se folosesc de faptul ca eu am prioritate de BMW :lol:
a si mai avem sinucigasii cei care vad ca au in fata o masina puternica dar tot se baga,pe astia ai las si aprind o lumanare pentru ei :D (ultimul a fost un Hyundai Accent :D )

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 19 octombrie 2009 - 01:20

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#298 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 19 octombrie 2009 - 01:32

eu deobicei ma duc destul de tare, si nu prea apuca multa lume sa vada despre ce e vorba.
oricum, cei mai surprinsi sunt cei cu masini pe la 200cp care nu le vine sa creada ca i-a facut, sau se tin de ei, un opel astra :lol:
de as apuca sa le fac si poze la fete ar fi un topic uber fun.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#299 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 19 octombrie 2009 - 01:51

fara suparare dar in Romania si cu un Logan de 75 cai poti sa faci masini de 200 cai,crede-ma ca daca cel cu 200 cai isi pune capul cu tine nu prea ai ce sa faci :lol:
PS:in principiu am vazut ceva cel putin in cazul meu,cu cat am mai multi cai cu atat merg mai relaxat

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 19 octombrie 2009 - 01:52

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#300 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 19 octombrie 2009 - 02:06

crede-ma ca daca cel cu 200 cai isi pune capul cu tine nu prea ai ce sa faci :lol:

crede-ma ca nu vorbesc doar sa ma aflu in treaba... :D
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





6 useri citesc subiectul

0 membri, 6 vizitatori, 0 utilizatori anonimi