Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Un freezone


  • Topic inchis Acest topic e inchis
4400 replies to this topic

#1626 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 07 iulie 2009 - 09:02

eu am bucur ca a plecat si ca nu se mai chinuie in lumea asta de rahat.


si eu cred ca deep down inside a fost chinuit si nefericit. Dar pe scena se transfigura, si acolo traia momentele sale de fericire...
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#1627 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 07 iulie 2009 - 09:11

lasa, e mai bine asa. il ascultam cu MAXIMA placere si pe vremea scandalurilor si dupa ce a murit. indiferent cum a fost ca om, muzica e geniala.

http://www.220.ro/io...-Intrerupatorul
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1628 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 07 iulie 2009 - 09:14

Si eu la fel + momentele cand se juca cu copii la neverland si traia ce a sacrificat in propria-i copilarie.Desi multi spun ca era pedofil.Adevarul nu se va stii niciodata,la ce muzica si mesaje a transmis nu parea capabil de asa ceva.
  • 0

#1629 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 07 iulie 2009 - 09:21

parea sau nu, era sau nu, munca artistului nu e viata artistului pt spectator. cel putin asa e NORMAL. ce face media din ele e alta treaba. media in 99% din cazuri ma scarbeste. ma scarbeste si mai mult puterea pe au dobandit-o si trecerea la mase pe care o are. ma scarbesc manilularile ieftine si batatoare la ochi pt orice vrea sa vada.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1630 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 07 iulie 2009 - 09:59

berkut, uite cu ce ti-ai putea dota masina

Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1631 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 08 iulie 2009 - 12:21

http://www.youtube.c...h?v=yVU4IkzMNIo

the next MJ?
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1632 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 08 iulie 2009 - 05:10

" A fost un artist complet, cum rar mai intilnesti, compunindu-si muzica, versurile si coregrafia. A fost un geniu al muzicii, spun asta fara nici o teama de a exagera "
Frank, la partea cu compozitia muzicii s-ar putea sa ai mari suprize. Ma refer la perioada de muzica adevarata din cariera lui.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1633 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 iulie 2009 - 07:26

Conteaza ??
  • 0

#1634 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 08 iulie 2009 - 08:22

@slsmn - bune merdenelele ?
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#1635 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 08 iulie 2009 - 08:35

Conteaza ??

pentru mine conteaza extrem de mult. in plus, era o corectie la ceea ce zicea frank.
ca sa fiu bland, pentru mine genialitatea lui Michael poate fi discutata.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1636 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 iulie 2009 - 09:03

Genialitatea oricui poate fi discutata. Gusturile in schimb, nu .... :rolleyes:
  • 0

#1637 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 08 iulie 2009 - 09:09

@slsmn - bune merdenelele ?

erau cornuri, da?! (merdenele am servit ieri) :rolleyes:
au fost bunicele, oricum cafeaua nu merge pe burta goala ...
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#1638 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 08 iulie 2009 - 10:08

http://boldfrank.wor.../gone-too-soon/


Imi aduc aminte de o intrebare din cadrul unui test psihologic de la un interviu: Daca mergand pe strada vedeti pe o parte un scandal si pe cealalta un artist pictand, ce va atrage atentia?
La momentul ala m-am tot gandit care e faza cu intrebare asta si mi-a ramas in minte.
Intre timp am constatat ca in viata reala scandalurile sunt cele care atrag by default, si nu pictura.
Ca e mai atractiv un film de actiune decat un documentar, ca e mai la indemana sa citesti Libertatea decat Academia Catavencu, ca e mai usor sa mergi la un parc de distractii decat sa vizitezi un muzeu si asa mai departe.

Oamenii au o inclinatie nativa spre superficialitate, "actiune", scandal sau barfa in timp ce cultura, studiul sau intelegerea unei persoane/situatii presupun efort si concentrare, nu sunt fun, devin repede plictisitoare si obosesc creierul.
Nu stiu de ce se intampla asta, dar observ cum din aceasta cauza ne distrugem atat pe noi insine, cat si valorile ce mai apar din cand in cand printre noi.

MJ este indiscutabil una dintre cele mai mari valori ale omenirii si probabil daca ar fi fost cladire ar fi intrat in patrimonial UNESCO la categoria "minuni moderne".
Dar el a fost distrus de noi, de apetitul nostru pentru rau, scandal si barfa.
A fost distrus incet, incet la fel cum nepasarea si ignoranta noastra a naruit si naruieste monumente, vestigii, parcuri naturale sau specii intregi de animale.

E uimitoare abilitatea pe care o avem pt epuizarea de resurse, indiferent ca vorbim de cele create de predecesorii nostrii sau ca le-am gasit aici oferite gratis de natura sau ca s-au nascut pur si simplu printre noi.
E uimitor cum distrugem ceea ce iubim si cum apreciem ceva sau pe cineva abia cand l-am pierdut�
Dar si mai uimitoare este perseverenta cu care facem asta, greseala dupa greseala, iar si iar, cum nu reusim sa invatam nimic si cum nu incetam acest proces nici dupa ce ne provoaca rani�

Din pacate nu am nici o concluzie.
Nu ma astept sa se schimbe ceva si o sa incerc sa ma bucur cat mai mult de ce e in jurul meu � natura, locuri, concerte, oameni.

Aceasta postare a fost editata de salesman: 08 iulie 2009 - 10:09

  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#1639 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 08 iulie 2009 - 10:25


Aceasta postare a fost editata de salesman: 08 iulie 2009 - 10:25

  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#1640 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 iulie 2009 - 10:26

De ex. azinoapte pe la 2, in loc sa-mi atraga atentia somnul ala dulce, m-am trezit brusc din cauza unei bubuituri puternice ! Nu era nimic deosebit cu exceptia faptului ca un microbuz a intrat tare in kuru unui logan taxi fix in fata geamurilor mele....

Oamenii au o inclinatie nativa spre superficialitate, "actiune", scandal sau barfa in timp ce cultura, studiul sau intelegerea unei persoane/situatii presupun efort si concentrare, nu sunt fun, devin repede plictisitoare si obosesc creierul.
Nu stiu de ce se intampla asta, dar observ cum din aceasta cauza ne distrugem atat pe noi insine, cat si valorile ce mai apar din cand in cand printre noi.

Din nefericire, stilul vietii in care suntem ( in mod inevitabil ) angrenati, ne departeaza de latura noastra umana, latura care exista inca ( mai mult sau mai putin, ce-i drept ) in fiecare dintre noi.
Din pacate, suntem victimele societatii moderne, care ne-a distrus pe toti in foarte mare masura. Nu ma pricep la compuneri, insa ideea cred ca ai prins-o.
  • 0

#1641 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 08 iulie 2009 - 01:41

La service. :lol:

http://www.youtube.c...player_embedded
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1642 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 08 iulie 2009 - 02:51

foarte bine a sintetizat posesorul de passsssat ceceu.

pana una alta, ref la filmuletul de mai sus, la service la reno cand mergeam, de fiecare data imi tirau aia monezile de 50 de bani de prin masina ptr cafele :lol:
bine, imi ziceau de fiecare data cand luau, dupa ce luau, dar nah, ce sa-i faci...
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1643 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 08 iulie 2009 - 05:17

Va dau eu exemplu de un compozitor cu adevarat genial -Prince. Si asta e din zona lu Maical, ca sa nu ma apuc sa vorbesc de monstrii sacri.
Sau ca sa vorbim strict la subiect, zicem Quincy Jones.
Inca un lucru care da de gandit : in ultimii 3-4 ani eu nu am mai auzit decat foarte rar piese de Jackson.
Insa Queen, Beatles, chiar Stones sint prezente obisnuite pe la radoiuri, chefuri, discoteci si aiurea.
Nu vreau sa dau jos un idol de pe statuie, eu doar consider ca soclul e mult prea mare.

P.S. EU privesc muzica oarecum diferit fata de multi dintre voi. Recunosc, ca eveniment Maical a ras totul, dar nu ca muzica.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1644 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 08 iulie 2009 - 05:53

asa nici prince nu mai e de mult la radio. de fapt cam orice e valoare in muzica, nu prea pupa radio si probabil 99% dintre cei de pe forum nu au auzit de ei si nici nu vor auzi. nu ii vei gasi la radio, nu ii vei gasi la mtv si nici macar la vh1. ceva mai norocosi ar fi audiofili.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1645 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 09 iulie 2009 - 12:24

... de pe la Cluuuuj:

Spionii de cartier

Primaria Cluj-Napoca a venit cu o solutie menita sa imbunatateasca "fata cartierelor", printr-un program de voluntariat care angajeaza "spioni de cartier".
Programul initiat de Sorin Apostu, succesorul lui Emil Boc la primaria Cluj, a inregistrat deja "12 spioni" care vor urmari tot ce misca in cartiere. Acestia isi asuma responsabilitatea de a-i raporta si reclama pe cei prinsi, potrivit unui regulament aprobat in aprilie de primaria Capitalei ardelene.

Ce raporteaza spionii de cartier

Cei care se angajeaza in "spionarea" neregulilor vor raporta: parcarile ilegale, murdarirea carosabilului, situatia gastilor de cartier sau nerespectarea unor norme impuse de lege. Pe baza reclamatiilor facute de voluntari, serviciile Primariei se vor deplasa in zonele indicate si vor da sanctiuni.
Potrivit Primariei Cluj-Napoca, printre "paraciosii de carter" se afla si un pensionar de 74 de ani. articol complet
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#1646 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 09 iulie 2009 - 12:47

securitatea reloded :lol:
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#1647 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 iulie 2009 - 01:53



asa e
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1648 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 09 iulie 2009 - 02:03

MJ este indiscutabil una dintre cele mai mari valori ale omenirii si probabil daca ar fi fost cladire ar fi intrat in patrimonial UNESCO la categoria "minuni moderne".
Dar el a fost distrus de noi, de apetitul nostru pentru rau, scandal si barfa.
A fost distrus incet, incet la fel cum nepasarea si ignoranta noastra a naruit si naruieste monumente, vestigii, parcuri naturale sau specii intregi de animale.


http://stiri.rol.ro/.../view/352462/2/
  • 0

#1649 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 09 iulie 2009 - 02:54

http://www.220.ro/ty...at-In-Bucuresti

Romania :lol:
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#1650 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 iulie 2009 - 03:02

de furat
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi