Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Un freezone


  • Topic inchis Acest topic e inchis
4400 replies to this topic

#1651 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 09 iulie 2009 - 03:03

de primaria Capitalei ardelene.


no sh*t? :lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1652 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 09 iulie 2009 - 03:55

ska bacsi ... sper ca-ti dai seama ca exprimarea nu-mi apartine (chiar daca n-am pus ghilimele) !!!
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#1653 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 09 iulie 2009 - 11:43

evident ;)
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1654 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 10 iulie 2009 - 09:38

nu stiu daca ati vazut filmul HOME
vi-l recomand.
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#1655 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 iulie 2009 - 10:23

imaginile din film sunt pur si simplu mind-blowing.
merita vazut doar si pentru partea vizuala.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1656 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 02:58

Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1657 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 10 iulie 2009 - 03:39

Echipament complet.
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#1658 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 03:45

:)


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1659 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 10 iulie 2009 - 04:14

Pe vitezomani �i paşte �nchisoarea! �n proiectul de Cod Rutier, sancţiunile pentru şoferii indisciplinaţi sunt foarte drastice


Iniţiatorii proiectului au prevăzut sancţiuni dure pentru şoferii indisciplinaţi. Cei care merg cu dublul vitezei legale şi sunt opriţi �n trafic, ar putea fi reţinuţi pentru 24 de ore. Pentru abaterile grave, permisul ar putea fi reţinut chiar şi trei ani.

�n plus, şoferii vor fi testaţi cu alcool testul de fiecare dată c�nd vor fi opriţi, iar controalele nu se vor face numai de poliţiştii de la rutieră, ci şi de jandarmi şi poliţiştii comunitari.

O altă măsură, amendarea proprietarului maşinii, chiar dacă acesta nu s-a aflat la volan �n momentul unei abateri de la Codul Rutier, a st�rnit deja reacţia Asociaţiei Magistraţilor din Rom�nia care consideră că prevederea �ncalcă drepturile omului. Cei care au venit cu propunerea explică faptul că �n acest fel, autorităţile pot �ncasa amenzile mai repede.

Noutăţi sunt şi pentru viitorii şoferi. Poligonul ar putea redeveni obligatoriu. �n plus, şoferii profesionişti ar putea să obţină permisul numai după probe de control al derapajului, acvaplanării şi după teste de simulare a impactului şi a răsturnării.

O altă modificare �i vizează pe cei cu mopede şi scutere. Ei vor putea să se plimbe doar dacă au permis de conducere. ATV-ul, considerat vehicul de teren accidentat, nu va mai avea ce să caute pe drumurile publice.

Iniţiatorii proiectului au venit şi cu o propunere cel puţin inedită: copacii de pe marginea drumului să fie tăiaţi, ca să avem mai puţine accidente grave. �n acest moment, modificările sunt pe masa Consiliului Interministerial de Siguranţă Rutieră. Documentul nu a primit �ncă avizul Poliţiei Rutiere.



Sursa: Realitatea TV
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#1660 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 10 iulie 2009 - 04:55

Cei care merg cu dublul vitezei legale şi sunt opriţi �n trafic, ar putea fi reţinuţi pentru 24 de ore. Pentru abaterile grave, permisul ar putea fi reţinut chiar şi trei ani.
Se putea si mai bine, dar cred ca ar fi suficient si asa.
şoferii vor fi testaţi cu alcool testul de fiecare dată c�nd vor fi opriţi, iar controalele nu se vor face numai de poliţiştii de la rutieră, ci şi de jandarmi şi poliţiştii comunitari.
Foarte bine, desi nu vad cum au competente rutiere comunitarii si jandarmii - de abia ce s-a reglementat ca doar "rutierii" au voie sa faca asta.
amendarea proprietarului maşinii, chiar dacă acesta nu s-a aflat la volan �n momentul unei abateri de la Codul Rutier
Discutabil, dar nu stupid.
Poligonul ar putea redeveni obligatoriu
De bun simt si necesar.
şoferii profesionişti ar putea să obţină permisul numai după probe de control al derapajului, acvaplanării şi după teste de simulare a impactului şi a răsturnării
Asa ar trebui, insa o sa vedem poligoane specializate cand o sa vedem si autostrada de vest.
altă modificare �i vizează pe cei cu mopede şi scutere. Ei vor putea să se plimbe doar dacă au permis de conducere
Perfect.
ATV-ul, considerat vehicul de teren accidentat, nu va mai avea ce să caute pe drumurile publice
Corect.
copacii de pe marginea drumului să fie tăiaţi, ca să avem mai puţine accidente grave
Numai cu solutii alternative de replantare puiet - cel putin dublu sau triplu decat se vor taia.

Nu prea vad stupizenii. Dar e loc de si mai bine. Cel mai mult m-ar bucura eliminarea textelor cu amenda "intre xx lei si yy lei".
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#1661 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 05:06

http://www.realitate...ati_559452.html

legat de cod, putin ma intereseaza, numai daca am drumuri ca la unguri. pana atunci, asta cu cerutul intai si mai vedem noi cand dam ceva la schimb, ma scarbeste. vreau sa am media de viteza de la bucuresti la arad de 110km/h (asa cum am avut de la munchen la arad) si atunci pot pune ce amenzi vor ei si de 10.000 de lei. acum stiu toti ca e imposibil sa respecti codul daca nu te plimbi, cand media de viteza e 30 la ora. nu vad ca de fapt diferenta majora intre noi si vest o reprezinta drumurile, nu sanctiunile.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1662 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 10 iulie 2009 - 05:34

Auzisem acum si de sanctiuni ce pot duce pana la 3 ani suspendare carnet pt abateri grave.
Corect iarasi in opinia mea.
De ce ma tem.. de implementare.
Pt ca legi mai sunt si acum,, dar de multe ori nu se aplica sau se aplica diferentiat.
  • 0
calator prin timp si spatiu...

#1663 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 iulie 2009 - 06:45

doamne fereste de asemenea legi in mainile organismelor cu un singur neuron...
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1664 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 07:43

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

Imagine amplasata

atentie, e cod

Imagine amplasata

cat costa asa ceva

Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1665 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 10 iulie 2009 - 08:24

Medvedev era beat sau mi se pare? Credeam ca doar Sarko le are cu tariile.
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#1666 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 08:45

acum au facut schimb. glumesc. ti se pare mah, cum dracu sa fie beat? si cica obama se uita dupa fundul uneia vai mama ei. ce glumeti sunt ziaristii astia. nimeni nu e asa disperat nene.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1667 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 10 iulie 2009 - 09:08

In ceea ce priveste intentia de a modifica codul rutier, privind faptul ca am putea fi controlati si testati de catre comunitari si jandarmi, nu pot spune decat ca va fi vai de "kuru" nostru (sau cel putin al celor verificati si testati)..................daca se va concretiza asa in forma finala. Aceasta masura ar putea fi una buna (desi atunci de ce mai sunt departamente separate, sau se merge pe ideea ca e o bagatela si oricine poate sa o faca), numai ca la noi in acest moment ar fi cel putin o chestiune nefericita. Poate dupa 1-2 generatii, cand majoritatea comunitarilor si a jandarmilor vor utiliza ceva mai multa materie cenusie si vor fi si instruiti in acest sens (mai mult decat un pseudocurs de 3 luni de zile max.), ar putea fi o chestiune constructiva; dar pana atunci nu.
In rest cat de cat ok, cu exceptia ideii trasnite de a taia copacii de pe marginea drumurilor, lasand deoparte chestiunea ca daca ar fi mai multi copaci ar mai absorbi cat de cat din noxe, stau sa ma intreb in capul celui/celei/celor care au inaintat o astfel de propunere ce raspuns ar fi daca in locul copacilor pe marginea soselei sunt garduri, ziduri de case, etc. ? Le darama, le stramuta ?


Cat despre rusnac, e cam pulbere. :)
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1668 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 iulie 2009 - 09:12

Cit kakat poate avea in loc de creier lemurianu care a gindit taierea copacilor ... :)

E cam de plins nene......
  • 0

#1669 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 iulie 2009 - 09:48

sa faca tata autostrazi unde nu sint copaci.
adica vi se pare corect ca sa ma retina 24 de ore sau sa imi ia carnetu 3 ani daca merg cu 100 prin localitate dar ala care are sistemul de franare defect sa i se retina doar certificatu, eventual ii ia 1-3 luni carnetu ?
sa fim seriosi.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1670 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 10:09

romania nene. ce spuneam eu ca va fi tot mai rau. poporul poate duce mai mult pana va rabufni intr-un final si atunci orice miscare va fi considerata nedemocratica si uite asa ne-am modernizat si noi, ce dracu. bine ai venit in societatea capitalista perfecta, unde de fapt nu ai nici un drept, nici o libertate. tot ce faci, tot ce gandesti, e manilulat intr-un mod mai fin sau nu.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1671 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 10 iulie 2009 - 10:45

sa faca tata autostrazi unde nu sint copaci.
adica vi se pare corect ca sa ma retina 24 de ore sau sa imi ia carnetu 3 ani daca merg cu 100 prin localitate dar ala care are sistemul de franare defect sa i se retina doar certificatu, eventual ii ia 1-3 luni carnetu ?
sa fim seriosi.


Eu cred ca sunt mai multi aia care merg cu 100 in oras decat aia care merg cu sistemul de franare defect. Pe de alta parte e un inceput.

N-am inteles niciodata de ce exista politie rutiera si politie comunitara. Cu ce sunt unii sunt mai diferiti decat altii si nu sunt in stare sa le faca pe ambele?
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#1672 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 10 iulie 2009 - 11:02

cica obama se uita dupa fundul uneia vai mama ei.


"dovada"
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#1673 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 10 iulie 2009 - 11:04

dragi colegi de forum, asta e o tara considerata vai mama ei, iran.

Imagine amplasata

TREI benzi pe sens in mijlocul pustiului. TREI !!! si 120 limita de viteza prin pustiu.

alt drum. ce asfalt au astia, e incredibil.

Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1674 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 10 iulie 2009 - 11:48

Si cand te gandesti ca o parte din infrastuctura (sosele, fabrici, ....) unora din tarile arabe a fost facuta de companii/intreprinderi din RO ................
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1675 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 iulie 2009 - 11:59

laif sacs.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





33 useri citesc subiectul

0 membri, 33 vizitatori, 0 utilizatori anonimi