Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Motive pentru injuraturi...


  • Please log in to reply
147 replies to this topic

#26 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 11:02

Nu discut despre mersul noaptea. Intra in orice parc ZIUA sa vezi cum zburda copii PESTE TOT ! Cum P>>A mea sa mearga adultii cu bicicletele nene printre ei ???
MI SE RUPE de benzile trasate, copiii de 2-3-5 ani n-au nicio treaba cu benzile P>Lii !

Aceasta postare a fost editata de Relu: 20 iulie 2010 - 11:09

  • 0

#27 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 20 iulie 2010 - 11:10

pai eu nu am ce cauta ziua prin parcuri :lol: sunt la munci . iar cu bicla ma dau doar seara / noaptea ca doar atunci am timp .
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#28 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 11:11

Nu m-ar deranja, ci cred ca n-ar deranja pe nimeni sa se poata circula cu bicicletele prin parcuri intre 22-06 de ex. Dar ziua nici nu poate fi vorba.
  • 0

#29 MMM

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.359 Mesaje:
Inregistrat: 08-noiembrie 09
  • Marca:Volkswagen
  • Model:A3 8L 1999
  • Motorizare:1.9TDi 110CP

Scris 20 iulie 2010 - 11:13

Bineinteles ca adultii n-au ce cauta in parcuri pe biciclete !
Voi sunteti complet defecti nene ? Aveti macar idee ce e ala un COPIL ? Aveti idee de ce te duci cu copilul in parc ? Constientizati pericolul pe care-l reprezinta bicicletele care merg PRINTRE COPII ????
Sa mor eu, ma cutremur cind vad in ce fel puteti privi lucrurile !!!!


Nu fi rau... biciclistii sunt atenti, franeaza, evita in cazul unui pericol iminent, chiar e mai placut de pedalat facand slalom printre pietoni.

Abia la asta varsta te-ai prins? :lol: :lol: :lol:
  • 0

#30 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 20 iulie 2010 - 11:15

sunt de acord cu tine ca ziua e imposibil de mers cu bicla prin parcuri. prea multa lume ... prea multe riscuri.

SLK : din pacate ai dreptate. pe bicicleta sunt la fel de multi tonti ca la volan .
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#31 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 20 iulie 2010 - 12:33

eu nu prea inteleg ce mare placere au toti descreieratii sa se vanture prin parc cu bicicleta facand slalom printre atata lume.... Imi place sa pedalez, dar nu in conditiile astea si nu asumandu-mi atatea riscuri....
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#32 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 12:36

Unii se supara daca le zici "Lemurieni" ...
  • 0

#33 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 20 iulie 2010 - 01:23

Relu, tu dupa ce iti vei lua bicicleta pliabila, unde spuneai ca te vei duce cu ea ?
Sau atunci cand mergi si tu si fetele tale ci bicicleta unde te duci? pe vreo sosea cumva ?

Evident ca sunt pct de vedere intemeiate de ambele parti, precum si greseli.
Dpmdv as prefera sa existe parcuri/locuri special amenajate doar pt biciclete, dar cum nu sunt ...........
Nu inventam noi apa calda, insa ca de obicei autoritatile RO nu sunt in stare nici macar sa aplice un model bun testat de altii multi ani de zile.
Asa ca, intr-un fel sau altul, trebuie sa ne descurcam cum putem mai bine.


p.s.: un biciclist are, pe strada/sosea, mai putina siguranta (din partea "soferilor") decat au copii in parc din partea biciclistilor. :rolleyes:
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#34 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 01:36

Bicicleta pentru adulti nu s-a inventat sa mergi cu ea prin parcuri, ci pe strada !

Te intreb eu: unde iti vei invata copiii sa mearga cu bicicleta ? In parc ? Printre "ADULTII" de 16-20 ani care merg ca ghiulelele pe alei ?
  • 0

#35 MMM

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.359 Mesaje:
Inregistrat: 08-noiembrie 09
  • Marca:Volkswagen
  • Model:A3 8L 1999
  • Motorizare:1.9TDi 110CP

Scris 20 iulie 2010 - 01:42

p.s.: un biciclist are, pe strada/sosea, mai putina siguranta (din partea "soferilor") decat au copii in parc din partea biciclistilor. :rolleyes:


Presupun ca nu realizezi ce scrii...
  • 0

#36 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 20 iulie 2010 - 01:52

Pe fetele mele le voi invata sa mearga pe bicicleta in parc daca voi avea cum, sau intr-un loc cat mai ferit posibil.
Atat timp cat nu avem solutii certe, ramane cum am spus mai sus, ne descurcam cum putem. Asta nu pt ca asa as vrea, ci pt ca asta-i realitatea.

Atentie: sa nu confundam locurile de joaca amenajate pt copii cu TOT parcul.

In rest, asa e, sunt suficient de multi descreierati care merg pe bicicleta, prin parcuri sau pe strada, etc. Dar chestiunea asta e valabila, indiferent despre ce am discuta.

Eu merg cu bicicleta pe strazi (de dorit cat mai linistite, sa ma astept la cat mai putine "surprize" din partea......"soferilor"); in parcuri nu ajung decat in ffff putine si doar pt a ajunge in zonele cu "coclauri".

Presupun ca nu realizezi ce scrii...

Eu ti-am mai recomandat sa te gandesti mult mai bine cand ai de gand sa-mi dai vreo replica.
E ultima oara cand iti atrag atentia; ori te voi ignora, ori voi incerca sa fac un efort sa cobor nivelul pt a raspunde pe acelasi calapod.
De f multe ori te bagi in discutii fara sa ai habar de realitatile chestiunilor pe care le discutam. Aspect mentionat de mai multi colegi de forum, insa se pare ca nu percepi ideea.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#37 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 02:02

Pe fetele mele le voi invata sa mearga pe bicicleta in parc daca voi avea cum, sau intr-un loc cat mai ferit posibil.

Ferite unde ?

Atat timp cat nu avem solutii certe, ramane cum am spus mai sus, ne descurcam cum putem. Asta nu pt ca asa as vrea, ci pt ca asta-i realitatea.

Pai asta discutam, despre realitate. E bine cum e acum, sau nu ?

Atentie: sa nu confundam locurile de joaca amenajate pt copii cu TOT parcul.

Adica sa invat copilul sa mearga pe bicicleta prin nisip in jurul leaganelor ??

In rest, asa e, sunt suficient de multi descreierati care merg pe bicicleta, prin parcuri sau pe strada, etc. Dar chestiunea asta e valabila, indiferent despre ce am discuta.

Sa mearga cit vor pe strada. Parcurile sunt pentru relaxare, joaca pentru copii, intr-un cuvint un LOC in care sa poti fi linistit. NU stresat ca-ti calca cu bicicleta nus' ce imbecil copilul !!
  • 0

#38 MMM

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.359 Mesaje:
Inregistrat: 08-noiembrie 09
  • Marca:Volkswagen
  • Model:A3 8L 1999
  • Motorizare:1.9TDi 110CP

Scris 20 iulie 2010 - 02:04

,,p.s.: un biciclist are, pe strada/sosea, mai putina siguranta (din partea "soferilor") decat au copii in parc din partea biciclistilor. '' Aer Curat

Asta cuantificare e abracadabranta, ca sa fiu diplomat.
O bicicleta n-are ce cauta pe acelasi traseu cu un pieton.
Punct.

Aceasta postare a fost editata de MMM: 20 iulie 2010 - 02:05

  • 0

#39 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 02:18

......
O bicicleta n-are ce cauta pe acelasi traseu cu un pieton.
Punct.


  • 0

#40 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 20 iulie 2010 - 02:34

Ferite unde ?


Pai asta discutam, despre realitate. E bine cum e acum, sau nu ?


Adica sa invat copilul sa mearga pe bicicleta prin nisip in jurul leaganelor ??


Sa mearga cit vor pe strada. Parcurile sunt pentru relaxare, joaca pentru copii, intr-un cuvint un LOC in care sa poti fi linistit. NU stresat ca-ti calca cu bicicleta nus' ce imbecil copilul !!

Eu scriu una, tu intelegi alta; nu ca ar fi prima oara.
Unde?
Nu stiu, pt ca NU exista asa ceva in RO, am spus asta. Asa ca nu ramane decat sa cauti de fiecare data.
Daca-i bine?
Citeste ce am scris mai sus; in RO cei in drept nu sunt in stare nici macar sa aplice modelele bune, verificate in tarile cu apa calda. Cum sa fie bine ?
In jurul leaganelor?
Ai inteles gresit, locurile de joaca amenajate pt copii, sunt dedicate exclusiv copiilor sa se joace cu cele amenajate acolo, nu sa invete sa mearga pe bicicleta acolo. Acolo insa este exclusiv pt copii, nu au ce cauta biciclete, role, adulti cu sau fara ghilimele; in acelasi timp nici copii nu ar trebui sa se joace cu lopatica, masinuta, etc. pe aleile asfaltate.
La fel de periculosi pt copii, batrani sunt si acei "adulti" care merg cu rolele in parc, nu numai biciclistii.
Nu vad de ce trebuie sa generalizam si sa spunem ca TOTI biciclistii sunt unul dintre cele mai mari pericole sociale.
Si o pers care vrea sa se plimbe (atentie, nu vb de raliu sau alte tampenii) cu bicicleta prin parc are acelasi drept ca si un pieton prin parc; de ce sa li se interzica drepturile, atat timp cat nu fac vreo problema care sa-i afecteze pe ceilalti sau sa le incalce drepturile.
Dupa parerea voastra, aia in vest care permit plimbarea cu bicicleta in parc sunt niste idioti, cel putin; si ar trebui sa-i oblige pe biciclisti sa circule numai printre masini, pe strazi, unde sunt riscurile cele mai mari sinivelul de poluare cel mai mare (din acea zona). Eu cred ca ar trebui sa va mai ganditi.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#41 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 20 iulie 2010 - 02:46

Pentru biciclistiti treaba e destul de complicata, nici prin parcuri nu e tocmai placut mai ales ziua dar nici pe strada. Eu cand circul pe strada cu bicicleta parca fac salturi din avion fara parasuta. Ma lovesc numai de cetateni foarte amabili care vor sa ma invite la ei in masina, taiat calea la greu (se merge pe motivul da-l in gura masii e pe bicicleta ma pot baga linstit). In parcuri e mai ok insa doar noaptea, eu ies la ture seara si pe traseele mele in afara de caini alte probleme nu prea sunt.
PS: Benzile de biciclete sunt niste glume proaste, 90% total inutile.
  • 0

#42 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 20 iulie 2010 - 03:34

eu mergeam in parc, ma jucam si chiar ma plimbam cu bicicleta cand eram mic. si nu erau numai tanci p'acolo. de invatat sa merg fara roti ajutatoare am invatat la tara, unde am luat ceva trante. ce vreau eu sa spun e ca incercam prea mult sa ingradim totul, la dracu ajungem ca in "1984", sau ca in filmele alea SF in care absolut TOTUL e controlat. asta nu e educatie si in nici un caz nu e libertate.

am mers, mare fiind, cu bicicleta si prin parc si pe trotuar printre oameni dar BELEAM OCHII. chiar pe trotuar au tasnit copii de fiecare data, dar n-am avut niciodata pb in a-i evita. de fapt probleme am avut doar cu cainii. am mers si pe strada acu cativa ani, zeci de km pe zi cu inca 2 colegi, dar acum recunosc ca n-as mai face asta, si atunci era riscant dar acum deja te joci cu focul.

normal ca exista handicapati pe bicicleta, cum exista soferi si orice altceva. chiar alaltaieri plecam cu taicamiu de acasa, conducea el atunci, si vedem un biciclist venind tare pe bulevard vrand sa faca dreapta pe intrarea de aici, taicamiu avea 10 kmh cand dobitocu nu doar ca o ia larg dar taie strada cu totu si intra pe trotuar si apoi pe iarba....mai avea putin si se oprea in bordura da la un loc de parcare. si asta e un caz "light" am vazut biciclisti care au luat fata masinilor pe bulevard....de pe prima banda pe a treia, ce-i drept aproape de semafor, dar masinile nu erau oprite iar aia aveau viteza.

@relu oricum si daca n-ar fi biciclisti nu cred ca ai sta relaxat si nu te-ai uita sa vezi ce fac fetele. n-ai cum indiferent cate reguli ar fi, tot tu ca individ tre sa fii atent pentru tine, si pentru copii in calitate de parinte. am mai mers de cateva ori cu cate un cocphil si cat beleam ochii la intersectii.. :rolleyes:
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#43 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 03:43

Eu scriu una, tu intelegi alta; nu ca ar fi prima oara.
Unde?
Nu stiu, pt ca NU exista asa ceva in RO, am spus asta. Asa ca nu ramane decat sa cauti de fiecare data.

Bun raspuns !! :rolleyes:

Daca-i bine?
Citeste ce am scris mai sus; in RO cei in drept nu sunt in stare nici macar sa aplice modelele bune, verificate in tarile cu apa calda. Cum sa fie bine ?

Pai hotaraste-te, e bine ori ba ?

Ai inteles gresit, locurile de joaca amenajate pt copii, sunt dedicate exclusiv copiilor sa se joace cu cele amenajate acolo, nu sa invete sa mearga pe bicicleta acolo. Acolo insa este exclusiv pt copii, nu au ce cauta biciclete, role, adulti cu sau fara ghilimele; in acelasi timp nici copii nu ar trebui sa se joace cu lopatica, masinuta, etc. pe aleile asfaltate.

Da atunci amenzi la copii ca se joaca in parc cu masinuta !

La fel de periculosi pt copii, batrani sunt si acei "adulti" care merg cu rolele in parc, nu numai biciclistii.
Nu vad de ce trebuie sa generalizam si sa spunem ca TOTI biciclistii sunt unul dintre cele mai mari pericole sociale.

Iar inventezi ? Unde am spus ca sunt pericole sociale ?

Si o pers care vrea sa se plimbe (atentie, nu vb de raliu sau alte tampenii) cu bicicleta prin parc are acelasi drept ca si un pieton prin parc; de ce sa li se interzica drepturile, atat timp cat nu fac vreo problema care sa-i afecteze pe ceilalti sau sa le incalce drepturile.

Drepturi dupa parerea mea idioate. Daca-ti loveste ( DOAMNE FERESTE !!! ) un biciclist copilul, vei avea aceeasi atitudine ????

Dupa parerea voastra, aia in vest care permit plimbarea cu bicicleta in parc sunt niste idioti, cel putin; si ar trebui sa-i oblige pe biciclisti sa circule numai printre masini, pe strazi, unde sunt riscurile cele mai mari sinivelul de poluare cel mai mare (din acea zona). Eu cred ca ar trebui sa va mai ganditi.

Ia vezi matale in ce parcuri au dreptul sa circule. Daca au ...

Hai totusi sa lasam poezia si "contrele" de dragul de a nu fi de acord pur si simplu, si sa privim lucrurile cu maturitate.

@masterblaster

Ia vezi matale ce am zis eu aici:

Bineinteles ca adultii n-au ce cauta in parcuri pe biciclete !
......


  • 0

#44 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 20 iulie 2010 - 03:58

@relu pai chiar daca nu eram adult ca varsta aveam bicicleta "de adult", aceeasi pe care o am si acum :rolleyes:
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#45 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 20 iulie 2010 - 05:43

Bun raspuns !! :wacko:


Pai hotaraste-te, e bine ori ba ?


Da atunci amenzi la copii ca se joaca in parc cu masinuta !


Iar inventezi ? Unde am spus ca sunt pericole sociale ?


Drepturi dupa parerea mea idioate. Daca-ti loveste ( DOAMNE FERESTE !!! ) un biciclist copilul, vei avea aceeasi atitudine ????


Ia vezi matale in ce parcuri au dreptul sa circule. Daca au ...

Hai totusi sa lasam poezia si "contrele" de dragul de a nu fi de acord pur si simplu, si sa privim lucrurile cu maturitate.
..........................


Eu am scris ce am avut de spus, am si explicat; ca tu vrei sa reintrepretezi sau sa intelegi ce vrei tu, te priveste.
Nu inventez, nici poezie nu fac si nici timp si chef de contre inutile, din care nu are cum sa iasa ceva constructiv, nu am.
Chestiunea cu: " Da atunci amenzi la copii ca se joaca in parc cu masinuta ! " e hilara; nu stiu de unde ai dedus asta, din ce am scris eu.
Ca autoritatile nu sunt in stare sa reglementeze nici macar o treaba ca asta, simpla, putand f bine sa aplice metode testate in tari cu apa calda, nu este responsabilitatea mea sau a ta.
Dar de aici si pana la a avea o atitudine care sa ingradeasca din drepturi unei categorii de cetateni (adultii responsabili care vor sa se plimbe cu bicicleta in locuri mai aerisite si nu pe strada) e cale f lunga. Iar cu ingradirea drepturilor eu am o problema.
Repet o chestiune care am spus-o mai sus, "adultii" de 16-20 ani care vajaie pe role pe langa tine prin parc, sunt un pericol (pt copii si batrani) similar cu aceiasi "adulti" pe biciclete.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#46 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 20 iulie 2010 - 05:46

de curiozitate am trecut azi prin parc ... de obicei o iau pe strada. eu bicla cu tot , era liniste si pace, mai putin niste pusti fugiti de pe la ore, pe la 8-10 ani, care ascultau manele , un tata si fiu cu o bicla si atat . liniste totala .

seara e teroare si d'aia ies tarziu , pe la 10 de obicei :wacko: atunci nu mai trebuie sa feresc pe nimeni , trebuie sa ma feresc eu de vreo 20 de caini X(
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#47 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 20 iulie 2010 - 05:49

George iti dai seama ce gest iresponsabil ai facut ? :wacko:
Cinci minute la colt pe coji de nuca; sa nu se mai repete, sa-ti intre bine in cap nu ai dreptul acolo (chiar daca sunt amenajate din banu' public, pt cetateni).
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#48 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 iulie 2010 - 06:13

Cipriane,
Spre deosebire de tine, eu MA DUC des in parc cu copiii mei. Daca TU consideri normal sa fii stresat cind TRAVERSEZI ALEEA din PARC, si sa te simti in pericol ca atunci cind traversezi strada prin loc nepermis, ca vine unu cu bicicleta si-ti rupe picioarele, crede-ma ca depun armele.... Nu te supara pe mine, te stimez si apreciez, dar aducind astfel de argumente in sprijinul a chiar nu stiu ce ( pentru ca nu vad nici cea mai mica urma de logica si continuitate in ceea ce spui ), crede-ma ca nu ma mai mir ca Romania a ajuns in stadiul asta.
Dumnezeu sa ne ajute, ca noi nu mai avem cum .....
Over and OUT pe topicul asta !
  • 0

#49 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 20 iulie 2010 - 06:17

Cipriane,
Spre deosebire de tine, eu MA DUC des in parc cu copiii mei. ........................

Nu stiu de unde si pana unde poti spune tu asta. Cum poti face astfel de afirmatii, cand nu ai de unde sa stii ?!!!
In rest, no comment, nu mai are rost pt ca una spun eu si alta te incapatanezi tu sa intelegi.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#50 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 20 iulie 2010 - 06:26

Va recomand sa studiati avatarul lui Ska :wacko:)
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi