Salt la continut


Fotografie
* * * * * 1 Voturi

Accidentele, mai aproape decat crezi - partea a 3-a


  • Please log in to reply
2331 replies to this topic

#1526 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 noiembrie 2012 - 11:19

Go YT.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1527 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 19 noiembrie 2012 - 07:47

Te-am pierdut. Poti explica, for dummies?


Fooooooarte simplu vezi AICI...
(in postul meu trecut corect este 5000 kpbs)
  • 0

#1528 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 19 noiembrie 2012 - 10:46

Ceva tot e in neregula. Ori e prea dimineata (sunt in concediu, sic!) ori sunt fraierica. Conexiunea mea la net e beton, iar video-ul in calitatea lui originala e cam la 640, sa zic.
  • 0
Imagine amplasata

#1529 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 noiembrie 2012 - 10:54

Fooooooarte simplu vezi AICI...
(in postul meu trecut corect este 5000 kpbs)


5k deja e super calitate. Sau nu. Pentru că nu contează numai acest indicator, e mult mai complex procesul de conversie. Îți pot demonstra că dintr-un clip de 5k fac unul de 1k și diferențele să fie absolut neglijabile.

lexus, În ce format tragi? Dă-mi pe zippyshare filmul original. Nu contează conexiunea ta, ci cum este recodat filmul pe site.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1530 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 19 noiembrie 2012 - 01:27

Imagine amplasata
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1531 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 19 noiembrie 2012 - 02:57

5k deja e super calitate. Sau nu. Pentru că nu contează numai acest indicator, e mult mai complex procesul de conversie. Îți pot demonstra că dintr-un clip de 5k fac unul de 1k și diferențele să fie absolut neglijabile.

lexus, În ce format tragi? Dă-mi pe zippyshare filmul original. Nu contează conexiunea ta, ci cum este recodat filmul pe site.


Normal ca conteaza si fps-ul si numarul de linii, dar pt. HD 5000 kbps bit-rate e cam limita de jos.
@lexus intreba de ce i se vad prost filmele odata postate pe site-uri de streaming...e asta e una din explicatii pe vimeo si yt. Tu le urci la calitatea cu care ai facut filmuletul si ei le mai proceseaza o data in back limitand bitrate-ul.
  • 0

#1532 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 noiembrie 2012 - 03:08

Sunt curios ce va spune lexus depsre compresia pe care i-am făcut-o. E de vreo 20x. Din păcate YT tot are propria interpretare și trebuie să caut formatul ideal acceptat, dar mi-e lene.

În rest fps au legătură cu "fluidizarea" filmului pentru că sunt unii care mai nou au grețuri la tot ce e sub 60.

lexus se plânge de calitatea brută. La unul dintre programele pe care le am, 5k este maxim, nu minim. Tu vorbești despre cazuri ideale de Înregistrare, reproducere și vizionare. Un om normal rar are acces la așa ceva.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1533 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 19 noiembrie 2012 - 03:22

Ok, se pare ca am priceput si eu intr-un final. Ma apuc de niste teste, daca tot am timp liber azi. :)
  • 0
Imagine amplasata

#1534 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 19 noiembrie 2012 - 03:39

....
lexus se plânge de calitatea brută. La unul dintre programele pe care le am, 5k este maxim, nu minim. Tu vorbești despre cazuri ideale de Înregistrare, reproducere și vizionare. Un om normal rar are acces la așa ceva.

Nu inteleg de ce, oriunde le uploadez, se taie din calitate tuturor clip-urilor pe care le urc.
...


Ai inteles gresit plangera lui @lexus
Pana si Windows Live Movie Maker le encodeaza pe template-ul de HD la peste 8000 kbps.
Nu stiu ce program ai de are limita superioara pentru HD 5000 kbps, dar pana si pentru calitatea DVD se poate ajunge lejer la 15000 kbps pe programe gen power dvd maker, video pad si altele gen 'video studio'...nu vorbesc de Vegas, PowerDirector sau Adobe Premiere ...

Deja valoarea 20000 kbps e disponibila pe toate inregistrarile consumer, camera (inclusiv stocare catrebuie sa tina si memoria la rata de transfer), soft procesare, playere...

Aceasta postare a fost editata de Monitor_R: 19 noiembrie 2012 - 03:40

  • 0

#1535 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 19 noiembrie 2012 - 05:06

Un minor de 16 ani a murit după ce s-a izbit cu ATV-ul de un pom
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#1536 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 19 noiembrie 2012 - 05:26

parinti handicapati
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1537 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 noiembrie 2012 - 05:46

Ai inteles gresit plangera lui @lexus
Pana si Windows Live Movie Maker le encodeaza pe template-ul de HD la peste 8000 kbps.
Nu stiu ce program ai de are limita superioara pentru HD 5000 kbps, dar pana si pentru calitatea DVD se poate ajunge lejer la 15000 kbps pe programe gen power dvd maker, video pad si altele gen 'video studio'...nu vorbesc de Vegas, PowerDirector sau Adobe Premiere ...

Deja valoarea 20000 kbps e disponibila pe toate inregistrarile consumer, camera (inclusiv stocare catrebuie sa tina si memoria la rata de transfer), soft procesare, playere...


Eu am înțeles foarte bine, dar probabil tu ai altceva în vedere și vorbim despre lucruri diferite. Eu am fișierul lui în față, are Overall bit rate 30.4 Mbps. Dacă-mi spui de ce, dau o Cola. Elemente ajutătoare, 30s ocupă cam 110Mb spațiu. Știi cât spațiu ar ocupa un film clasic de 90min., care e departe de a fi cel puțin HD?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1538 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 19 noiembrie 2012 - 08:14

Nooo, nu overal bitrate...uitate la Content Bitrate din Statistics din Tools cand rulezi fisierul cu VLCul...
Despre dimensiunea fisierului nu am vorbit pana acum...asta depinde in cea mai mare parte ce codec-ul cu care e procesat fisierul.
Stiu ca dimensiunile pot varia de la mult (~4GB /ora) la f. mult (60-90 GB/ora) functie de codec-ul folosit si de bitrate-ul selectat si nu neaparat in HD.

Dai tu o cola/bere apoi dau eu si tot asa pana ne alegem fiecare cu o indigestie/cazatura sub masa pana sa cadem de acord pe subiectula asta :blush:


Oricum suntem pe langa subiectul topicului, dar stiu ca colegii garajisti nu se supara! :wub:
  • 0

#1539 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 19 noiembrie 2012 - 10:09

E media pentru că eu fac codare variabilă şi numai aşa pot compara cât de cât corect.

N-am folosit niciodată VLC pe Windows. Nici pe Linux nu-l suport, dar acolo nu prea există alternative.
Eu folosesc scule "chinezeşti".

Eşti pe calea cea bună. Dar de ce ar mai utiliza camera un codec cu "milioane" de Mbps? ;)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1540 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 19 noiembrie 2012 - 10:21

Oricum suntem pe langa subiectul topicului, dar stiu ca colegii garajisti nu se supara! :wub:


Dac'am intelege ezac despre ce e vb, poate ne'am supara :lol:
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1541 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 26 noiembrie 2012 - 02:32

Accidentul de pe Calea Mănăștur surprins LIVE
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#1542 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 26 noiembrie 2012 - 04:51

daca nici asta nu putea fi evitat... :lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1543 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 30 noiembrie 2012 - 11:37


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1544 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 02 decembrie 2012 - 07:51

Astazi venind de la cluj la bucuresti :

Pe dealu negru, cam la 5-10 km de blidari, pe curba in urcare in zona de o banda coborare doua urcare un citroen a tamponat un vw sharan dupa care s-a dus in sant, banuiesc ca ii dadea tare si a derapat pe jos fiind umed, poate si sharanul muscase din banda venind mai tare in curba.

Pe A1 la km 66 cam la 50-70m in fata mea un daewoo nubira urmat de cred un clio symbol sau vw jetta, intra in depasire, al doilea foarte in curul primului > nubira franeaza violent si se fac amandoi praf .... La nubira i-a zburat capota, se lipise de parbriz ca-n filme, presupun ca soferul s-a speriat ... restul l-am zis ... M-am speriat si eu destul de tare in prima faza de la stressul ca vine vreun kamikaze si se infige in mine, am avut noroc ca nu erau multi dupa mine in imediata apropiere, am reusit sa trec repejor de accident si am oprit la vreo 30-40m am anuntat si pe statie accidentul in spate si am sunat la 112, le-am zis ca nu am fost implicat in accident dar m-au sunat inapoi in vreo 20 min cei de la salvare ca am ajuns si nu ma gasesc ... Cu ocazia asta am aflat ca in total s-au busit 7 masini.

Si de inchidere in bucuresti la aceeasi rrecere de pietoni unde a fost accidentul cu rusul smurd dupa trecere, un tico oprit pe trecere si o mare de casca gura.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1545 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 02 decembrie 2012 - 09:03

In seara asta, intr-adevar, cam pe la km 66 pe A6 destule masini busite.  La nici doi kilometri distranta, alti doi.

 

Astazi s-a mers foarte prost pe autostrada.  Ori prea tare ori prea incet.   Mai si burnita putin, mai era si putina ceata si era si foarte aglomerat; reteta perfecta.  Eu m-am lasat pagubas si am rulat cu 100 pana la Bucuresti. 


Aceasta postare a fost editata de lexus: 02 decembrie 2012 - 09:04

  • 0
Imagine amplasata

#1546 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 02 decembrie 2012 - 09:18

La fel s-a mers si pe E85. Si daca pana spre Urziceni (venind dinspre Iasi) am mai alergat pana pe la 160, mai tinandu-ma dupa cate unul cu statie, mai ca sa scap de plutoane, dup-aia s-a mers cu 100-110, ceata usoara dar ceata, stopuri de ceata aprinse in felinar, intuneric, obositor... bine ca n-am vazut/intalnit nici un accident.


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#1547 Monitor_R

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.438 Mesaje:
Inregistrat: 16-septembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsubishi
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.0 DI-D

Scris 02 decembrie 2012 - 09:22

In seara asta, intr-adevar, cam pe la km 66 pe A6 destule masini busite.

...

:blink: :blink: :blink:

Deja au ajuns la a 6-a si nu m-am prins inca ?!?


  • 0

#1548 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 02 decembrie 2012 - 09:36

rs-ul ala e super sport, sublinoez super pentru ca-l ajuta sa fuga in viitor ... :-)
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1549 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 02 decembrie 2012 - 09:44

Ma gandeam la 6 masini.  A1.  Zi domne, e vorba de A1?


  • 0
Imagine amplasata

#1550 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 02 decembrie 2012 - 09:51

am zis ca era vorba de a1
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi