Salt la continut


Fotografie
- - - - -

iPhone PRO si CONTRA


  • Please log in to reply
1702 replies to this topic

#801 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 decembrie 2012 - 08:21

Dap, e șmecherie.

 

Din punctul meu de vedere nimic nu e mai slab decât ajunsese Discovery România. Chiar nimic. De mult nu mă mai uitam decât să văd ce mai transmit și atât. Rar am mai păstrat postul. În schimb NGHD a devenit canal de bază.

 

Restul celor de sub umbrela Discovery sunt la fel de slabe.

 

E și o parte proastă la diferențierea asta pe firme de cablu, de exemplu nu voi avea unde să văd Cursa Campionilor. Parcă Sport 1 nu e dat pe RDS.


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#802 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 14 decembrie 2012 - 08:23

Aici toti ce nu au de dat banii pe iphone cumpara Samsung.Ma intreb oare ce are in plus iphone fata de un android?

Iphone are o constructie mai luxoasa, materiale mai speciale (metal, ecran "retina", display cu constrast mai sharp) chiar daca e ansamblat in China si contine cam 30% din componente made by Samsung (!). Cum tie iti plac produsele premium, sunt sigur ca te-ar incanta unul...

 

In plus are un sistem de operare foarte stabil, meniurile se misca foarte frumos si rapid. Netul e o placere pe iPhone, aplicatiile le poti lua doar din AppStore, adica esti cam limitat si ai nevoie de o evadare (jailbreak - in limbajul Apple Boy-ilor).

 

Ca orice produs Apple platesti un mega-pret, in parte justificat de calitatile produsului, restul e marketing spoliat cu snobism.Insa in epoca consumerismului isi mai face cineva probleme ca ar putea fi catalogat snob?


  • 0

#803 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 14 decembrie 2012 - 08:44

 Parcă Sport 1 nu e dat pe RDS.

 

Nu am decat Sport.Ro si Digi sport1.


  • 0

#804 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 decembrie 2012 - 08:45

http://www.sport1tv.ro/index.php

 

Până acum nici n-am auzit de el.


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#805 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 14 decembrie 2012 - 08:54

Iphone are o constructie mai luxoasa, materiale mai speciale (metal, ecran "retina", display cu constrast mai sharp) chiar daca e ansamblat in China si contine cam 30% din componente made by Samsung (!). Cum tie iti plac produsele premium, sunt sigur ca te-ar incanta unul...

 

In plus are un sistem de operare foarte stabil, meniurile se misca foarte frumos si rapid. Netul e o placere pe iPhone, aplicatiile le poti lua doar din AppStore, adica esti cam limitat si ai nevoie de o evadare (jailbreak - in limbajul Apple Boy-ilor).

 

Ca orice produs Apple platesti un mega-pret, in parte justificat de calitatile produsului, restul e marketing spoliat cu snobism.Insa in epoca consumerismului isi mai face cineva probleme ca ar putea fi catalogat snob?

un fel de BMW doar ca Relu nu recunoaste :lol:


  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#806 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 14 decembrie 2012 - 09:00

Nu, un fel de Lexus hybrid...dar noi suntem in urma cu 100 de ani si preferam Samsung Android (TDI).

 

Glumesc. Nu putem sa intram toti peste noapte in familia Apple.


  • 0

#807 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 14 decembrie 2012 - 09:16

Pai poate un Passat TDI e de ajuns, nu e nevoie neaparat de Lexus hybrid ...


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#808 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 14 decembrie 2012 - 09:45

Nu-i nevoie ca n-ai tu bani sa-l cumperi, sau cum ??


  • 0

#809 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 14 decembrie 2012 - 09:50

bah Diesel,descrierea ta o inteleg,dar sincer nu sunt asa atasat telefonului incit sa vad utilizarea unui produs de virf.Amaritul meu de SK17i se misca perfect pentru ce am nevoie,adica apeluri,sms,mail si browser foarte rar.Si e chiar mult mai mic.Pentru lucruri mai serioase am geanta cu vaio.Dupa mine e uniforma a snobilor,sa-l citez pe mos Relu-exact ca si BMW-posesori in maaaaaaaaaaaaaaaaare proportie agramati.


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#810 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 14 decembrie 2012 - 10:17

Nu-i nevoie ca n-ai tu bani sa-l cumperi, sau cum ??

 

Banuiesc ca intrebi de Lexus. Si da, n'am bani de unul, dar nici nu'mi doresc


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#811 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 decembrie 2012 - 11:03

Mi se pare normal. Ce dracu 4x4 e ăla care la plecarea de pe loc cuplează numai spatele, indiferent de situație? În rest, super mașină (cât timp nu cad senzorii la pneumatică).


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#812 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 14 decembrie 2012 - 11:05

bah Diesel,descrierea ta o inteleg,dar sincer nu sunt asa atasat telefonului incit sa vad utilizarea unui produs de virf.

 

De acord.

 

Treaba cu telefoanele se complica datorita ciclului la care ajungi sa le schimbi. Adica cam la doi ani apare un nou Iphone si evident ca nu da bine la "polulatie" sa te vada cu vechiul model ca nu mai esti ultimate cool. Asa ca dupa ce ai dat vreo 850€ pe modelul actual, peste doi ani il vinzi probabil cu 150€ daca mai vrea cineva sa ti-l ia sau il faci cadou la vreun copil, si apoi scoti iar vreo 1000€ pentru urmatorul pentru ca nu-i asa, inflatia lucreaza si in zona Euro si aparatul are noi tehnologii deci tre sa decartezi mai mult.  Sa fii snob e boala grea...platesti la greu si tot nu te vindeci...


  • 0

#813 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 14 decembrie 2012 - 11:22

eu am ajuns la un grad de intelepciune incit incerc sa fiu cu toate vu-metrele la acelasi nivel.Prea multi cu telefon de 800 euri ce maninca o data-n zi o shaorma,si restul seminte...


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#814 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 14 decembrie 2012 - 11:29

Chestia cu Iphone si Ipod...au preluat-o multi producatori de aparatura audio. Multi producatori (Sony, Panasonic, chiar si Pioneer) au scule cu unitati de dock-are de Iphone/ Ipod sa poti sa-ti asculti muzica de pe device-ul portabil pe unitatea cu boxe. In felul asta se aleg cu un segment de cumparatori snobi si ii pierd pe altii care n-au respectivul telefon sau tonomat portabil...Insa ii asteapta dupa colt, la momentul cand se vor hotara si ei sa-si cumpere un Iphone...


  • 0

#815 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 14 decembrie 2012 - 11:58

Cei care vor sa-si ia o scula audio de calitate nu se impiedica intr-un rahat de genul docking pt i-(GodFather of phones)! Exceptand cazul in care are macar unitate de blu-ray! :lol: :lol: :lol:

Chiar asa, pe i-tunes (asa se cheama?) se poate descarca muzica in ce format?


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#816 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 decembrie 2012 - 12:09

Mi se pare normal. Ce dracu 4x4 e ăla care la plecarea de pe loc cuplează numai spatele, indiferent de situație? În rest, super mașină (cât timp nu cad senzorii la pneumatică).

 

Nu am studiat cum "pleaca" integrala la Lexus, dar daca e asa cum spui, inseamna ca e Fix ca la X-uri ! :lol: :lol: :lol:

 

Iar la aia cu senzorii, laso-n buda. Nici dupa 3 generatii, BMW nu va ajunge la nivelul Lexus actual ! :D



Banuiesc ca intrebi de Lexus. Si da, n'am bani de unul, dar nici nu'mi doresc

 

Si ce vina are masina ca nu poti tu s-o iei ?

E fix ca la aifoane. Daca nu poti, nu "E" bune ! :D


  • 0

#817 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 decembrie 2012 - 12:16

Las'o dreaq, ca 3000 ron cat costa un iphone nu's o avere pentru multi. Eu chiar nu vreau Iphone, nici n'a intrat in calcule cand am luat SGS2'ul, desi la momentul respectiv diferenta de pret era de vreo 600 ron, daca retin eu bine. Si pe langa 2000, mai puteam inca 600.

 

Iar de Lexus n'am zis eu ca n'ar fi buna, ci doar ca nu ma intereseaza cum e, chiar daca mi'as permite'o


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#818 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 15 decembrie 2012 - 12:22

Nu e ca la X-uri, o să-ți arăt cu prima ocazie. Dar ca să-ți fac pe plac, plec de la "slip and grip", ei bine, nici măcar după slip nu intră. Ideea sistemului în sine mă depășește.

 

Ia mai întreabă pe la prieteni cu pneumatică pe RX să te lămurești cât de bune sunt. Am vrut eu să fac un schimb și m-am liniștit pe loc când am văzut cât de proaste sunt pe șosea.

 

Adevărul e că multă lume trăiește o iluzie cu privire la unele mașini. Gen asta.

 

Tu chiar crezi că n-aș putea să cumpăr un iPhone sau un Mac? LOL. EU fac pariu că dacă pun laptopul tău să lucreze în regimul susținut de al meu, după câteva zeci de minute se închide sau reduce frecvența de lucru la minim. E testat :)

 

Cât privește iOS6 și ce poate să facă e simplu. E doar plăcut ochiului și bun pentru cine e încântat de asta. Are lipsă o multitudine de funcții din Android. Cât timp nu le vrei, Apple e miezul. Hardware-ul e (aproape) Samsung, plătești mult firma.

 

Mă repet, nu există cel mai bun produs, ci cel mai adecvat produs pentru nevoile cuiva.


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#819 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 decembrie 2012 - 12:36

Da mah, beheamveu e miezu !  :lol: 




.....

Mă repet, nu există cel mai bun produs, ci cel mai adecvat produs pentru nevoile cuiva.

 

Corect ! Degeaba ii dai ciobanului incaltari SKECHERS, ca el tot in aia chinezesti se va simti bine ! :D


  • 0

#820 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 decembrie 2012 - 12:36

Solutia e simpla: Iphone cu Android si dual-sim. Daca mai avea si AWD si facea si cartofi prajiti era motzu'


Aceasta postare a fost editata de andrei041: 15 decembrie 2012 - 12:37

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#821 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 decembrie 2012 - 12:39

Incaltari chinezesti "rullz", cum am zis mai inainte ... :D


  • 0

#822 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 15 decembrie 2012 - 12:40

Da mah, beheamveu e miezu !  :lol:



 

Corect ! Degeaba ii dai ciobanului incaltari SKECHERS, ca el tot in aia chinezesti se va simti bine ! :D

 

Dacă vrei să te plasezi în rândul celor ce gândesc la nivel de marcă, e alegerea ta. Se cam bate cap în cap cu a doua afirmație, dar te iert.

 

Eu compar fix două modele specifice și atât.

 

*PS: Deși am și SKECHERS, nu-mi plac în mod deosebit. Prefer PD w/ Goretex și Lowa.


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#823 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 decembrie 2012 - 12:47

Ideea e ca NU ai ce sa compari. Comparatia ta e complet absurda, pentru ca subiectele fac parte din lumi total DIFERITE !


  • 0

#824 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 decembrie 2012 - 12:52

Mie niste Skechers luati de la Office mi'au cedat dupa un an, fara ai fi purtat excesiv. E'adevarat si ca o a doua pereche care are vreo 3 ani inca tine, dar avand si primul exemplu, nu mai caut asa mult firma asta


  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#825 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 decembrie 2012 - 12:53

Martea ?? :blink:


  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi