Salt la continut


Fotografie
- - - - -

FREEZONE 9


  • Topic inchis Acest topic e inchis
2187 replies to this topic

#426 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 05:17

VOI ati zis de rujate botoase si toate leprele pamantului. Dar aici se vorbea de pustoaice tinere. Nu de strambe. Ca nici voi nu futeti milfuri urate.

Continui sa jignesti. Date in stamba cum ai facut-o si cu mol.

Mandria nu are nimic a face cu lauda de sine.... Ar trebui sa stii asta la cei 33 de ani - om perfect realizat si trecut prin viata si care a trosnit toate moldovencele in pana la 23 de ani.


Pai vezi ca esti modest intelectual? Faci afirmatii puerile si ofensatoare, dupa aia zici ca tu nu jignesti. LOL


bleu, don't feed the troll :lol:


Uite trollul, comenteaza la 27 October 2011 - 05:11 PM. :)


PS: Mutati careva la freezone sau sa cream un topic nou, e pacat sa se piarda guideline0urile de mai sus :)
  • 0

#427 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 octombrie 2011 - 05:18

Mai bleu, nu pune la suflet. Mai glumim, mai spunem prin glume si lucruri serioase, alage si tu ce-i de ales, sau mai exact ce ( si daca ) CREZI tu ca e de retinut .... :lol:
  • 0

#428 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 27 octombrie 2011 - 05:20

@berkut, nu vrei sa te inveti minte si iar vii cu informatii neverificate si mai ales nestudiate/aprofundate in detaliu

glk ala nu are tractiune integrala, mai pui 2000 euro fara tva daca vrei si tractiune integrala,unde mai pui ca are jante de subaru/etc, iar eu nu am dat 47k ci "doar" 44831 ca sa fiu exact, si cu niste dotari de care pachetu ala sport, pe care personal il percep ca pe o aberatie de care nu m-as atinge veci, nu a auzit si asta fara sa mai zic de reviziile moca =)) care la glk sunt inca 1000 euro plus tva


@pejte urca ma in varf de munte cu jantele alea de subaru, ca doar pentru asta exista transalpina/transfagarasan etc

in alta ordine de idei eu am urcat pe rarau mai sus de fosta cabana pastorala pentru cine stie, nu as numi drumul offroad, dar nici forestier nu mai era, a fost odata demult, asta nu inseamna ca sus nu erau prezente bmw e46, mazda 6, citreon c5 asta nou, seat, etc ... ma rog si un vitara care o ardea cum ii dau eu pe autostrada, ideea e ca nu iti trebuie nu stiu ce scula sa urci pe munte, doar niste conditii de vreme favorabile, adica sa nu fie mocirla pe jos, si o mare durere in puncte puncte de utilajul de sub cooor

ps : pozele sunt execrabile fiind facute cu un aparat execrabil la pozat, blackberry, aparatul de zi cu zi, un nikon mic si pricajit dinala de buzunar fiind executat de aia mica in ultima tabara, iar ce am vrut sa cumpar ca inlocuitor, un canon sx130is, nu era pe stoc la importator la momentul excursiei


dragul meu mecea , (ce frumos stiu a scrie uneori :lol:)
GLK ul ala ARE tractiune integrala. crede-ma . la pretul ala . deci tu vrei neaparat sa faci show .

uite, pentru tine, FELICITARI PENTRU X3 2.0 DIESEL. In viata mea (sau a altora de pe forumul asta) nu as concepe ca nevasta sa conduca un R32 si eu o fumigena de 2.0 . De ce ? PEntru ca noua ne place TARE TARE TARE (vorba cantecului :))

Cat despre milf uri ... imi pare rau , dar nu am ce sa comentez, am zis ieri , SAMANTHA ROCKS !

Si mai e ceva ... imi scapa , aia cu cantatul gainii, dar nu mai stiu cum ii zicea.
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#429 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 05:22

Nu te supara, deja deraiezi. De ce nu vii sa cumperi de ce ai nevoie de la mine ?? De ce mergi unde e scump ?
Uite, facem un deal : iti faci un necesar de medicamente, mi-l trimiti pe mail si facem cumva si il livrez la tine. Garantat la un pret inferior din orice farmacie pe care o frecventezi tu.

De ce nu exista farmacii de stat in Europa ??

In Romania e IMPOSIBIL sa existe farmacie de stat. IM-PO-SI-BIL.
Daca esti destept, te prinzi tu.


P.S. de ce nu am nationaliza toate activitatile private, ca sa aiba acelasi pret ??
Relu, ascunde-ti boxele !!!



1. De ce deraiez? Explica, te rog.

2. Mai ieftin ca Farmacia Tei din Bucuresti GARANTEZ ca nu ai. Ma rog, ultima oara am luat o comanda mare acum cateva luni.

3. "De ce nu exista farmacii de stat in Europa ??

In Romania e IMPOSIBIL sa existe farmacie de stat. IM-PO-SI-BIL.
Daca esti destept, te prinzi tu."


Fiindca Europa nu e Romania, fiindca acolo sunt alte reguli. Evident ca nu vor fi farmacii de stat, eu am zis ca ar trebui sa fie. E o mica diferenta.

4. "P.S. de ce nu am nationaliza toate activitatile private, ca sa aiba acelasi pret ??
Relu, ascunde-ti boxele !!!
"

Daca te uiti mai atent, mai sus nitel, am zis ca dpmdv, exista 4 categorii cu probleme.

Oricum, daca esti citit si ai ceva tangente cu economia ai sti ca nationalizarea, in sine, nu e un lucru rau. Iar nationalizarea unor produse strategice e chiar necesara. Asta pentru a nu fi sclavi pe plantatiile altora. Ca noi deja suntem... asta e deja altceva
  • 0

#430 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 27 octombrie 2011 - 05:22

Pai vezi ca esti modest intelectual? Faci afirmatii puerile si ofensatoare, dupa aia zici ca tu nu jignesti. LOL


Nu vezi nicio diferenta intre expresiile bolduite? Atat de matur esti tu incat acuma o dai la suceala ca te jignesc eu?
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#431 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 27 octombrie 2011 - 05:24

In Romania e IMPOSIBIL sa existe farmacie de stat. IM-PO-SI-BIL.
Daca esti destept, te prinzi tu.


Daca va functiona exact ca si casa de sanatate e clar de ce este imposibil :lol:

OTC-urile sunt de fapt acelasi lucru ca si orice alt produs doar ca se vand in farmacii. De ce nu ne plangem ca sunt scumpe produsele cosmetice de exemplu?
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#432 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 27 octombrie 2011 - 05:25

la punctul 2. : d'aia se calca lumea in picioare acolo :lol:
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#433 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 octombrie 2011 - 05:26

Bai, hai linistiti-va, PLEAAAASE !!!
  • 0

#434 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 27 octombrie 2011 - 05:26

Deraiezi cu nationalizarea asta.
Peste tot exista farmacii private in Europa. Preturile in multe cazuri sunt mai mari decat la noi. Nu-ti ramane decat sa alegi farmacia din tei, daca vrei sa cumperi ieftin. Vezi ca sunt solutii ??
Peste tot exista medicamente cu eliberare pe reteta, care au preturi controlate si OTC-uri.

NU te-ai prins de faza cu imposibilitatea de nationaliza farmaciile din RO>

Tie ti-ar conveni sa-ti nationalizeze afacerea, dupa ce ai bagat ani si bani in ea ??
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#435 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 05:27

Cat despre milf uri ... imi pare rau , dar nu am ce sa comentez, am zis ieri , SAMANTHA ROCKS !


Eu am zis, tu ai zis, Relu a zis :lol: Cine are urechi de auzit, a inteles. Cine are urechi doar pentru a vorbi, n-a inteles.

Recomand crearea unor noi topice "Sfaturi de la cei fara experienta", sau "Cum se conduce un diesel - sfaturi practice de la cei care n-au permis" sau "Cresterea copiilor - recomandari de la cei care nu au" sau "Cum sa pregatesti o masa delicioasa - sfaturi de la cei care nu stiu decat sa pregateasca cartofi prajiti"

Instant hits. I kid you not!
  • 0

#436 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 05:32

Oaspete, de ce nu esti corect? Am purtat o discutie civilizata pana acum.

Te-am intrebat "1. De ce deraiez? Explica, te rog." Inca nu mi-ai raspuns.

Oricum, eu am expus o problema generala. Eu oricum caut pretul cel mai mic, chiar daca imi permit un pret mai ridicat. Dar nu-mi place sa arunc cu bani, si nu-mi place sa fiu luat de fraier.

Preturile la medicamente in Europa sunt mai mari. Si benzina e mai scumpa. La americani e exact invers. Oare de ce???

Oaspete, te apreciez pentru fluenta afirmatiilor si argumentarea lor, dar te rog nu ma jigni cu afirmatii gen "deraiezi". Sounds fair?
  • 0

#437 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 27 octombrie 2011 - 05:35

AM zis : deraiezi cu nationalizarea asta. Poate nu ai vazut mai sus.

Te mai intreb odata, dar nu cred ca o sa pot sa citesc raspunsul, ca trebuie sa ma duc in..farmacie : ce parere ai avea daca ti-ar nationaliza afacerea ?? (care nici macar nu o stim in ce domeniu e)
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#438 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 05:40

DPMDV, ideal ar fi fost ca farmaciile sa fie de stat inca din 1990. IDEAL. Ca nu sunt, asta e altceva. Ca nu o sa fie niciodata, asta e, la fel, altceva.

Evident ca nu mi-ar conveni sa mi se preia afacerea.

Nationalizarea contra cost e o solutie buna, aia fortata (fara nimic in schimb) e cea cu probleme. Oricum, interesul general primeaza in fata celui particular. De aia s-a inventat sistemul de exproprieri. A, ca la noi functioneaza ca dracu' asta e deja HIT!

Dar, nationalizarea sau, din start, monopolul statului, trebuie sa existe la resurse energetice, de minerale si alte asemenea, transportul/distributia energiei...

Pe tine te deranjeaza strict fiindca e vorba de farmacii. Perfect de inteles, si nu plusez. Hai sa discutam despre asigurari, service-uri, etc. Este ca acolo ai fi mai putin strict?
  • 0

#439 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 05:42

E incredibil cata rabdare si putere de asimilare aveti ambii :lol:
  • 0

#440 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 27 octombrie 2011 - 06:13

mah tu esti simpatic, dar avand in vedere declaratia de mai devreme cu tare tare tare, sincer nu cred ca vreau sa-ti aud experientele :ph34r:
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#441 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 27 octombrie 2011 - 06:17

esti SIGUR SIGUR SIGUR ? :ph34r:
si tu imi esti simpatic, dar nu in sensul ca te gasesc dragut :lol:

Aceasta postare a fost editata de berkut: 27 octombrie 2011 - 06:17

  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#442 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 27 octombrie 2011 - 07:23

DPMDV, ideal ar fi fost ca farmaciile sa fie de stat inca din 1990. IDEAL. Ca nu sunt, asta e altceva. Ca nu o sa fie niciodata, asta e, la fel, altceva.

Evident ca nu mi-ar conveni sa mi se preia afacerea.



Pe tine te deranjeaza strict fiindca e vorba de farmacii. Perfect de inteles, si nu plusez. Hai sa discutam despre asigurari, service-uri, etc. Este ca acolo ai fi mai putin strict?

Nu e normal sa nu-ti fie indiferent domeniul in care lucrezi ? D-apoi afacerea ta ??
Vezi, nici tie nu ti-ar placea sa-ti nationalizeze biznisu tau. Atunci de ma injuri pe mine ??
:ph34r:

Asigurarile si service-urile sunt niste domenii care se preteaza extrem de bine sa functioneze in zona privata.
Ca la noi e ca la nimenea...
De ce nu ne inaltam un pic pe varfuri si sa aruncam o ocheada la astia mai din vest, unde lucrurile (inca) mai functioneaza ??

Iti spun eu ce as privatiza : Ministerul de Justitie, cu tot ce insemana judecator, procurator etc.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#443 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 27 octombrie 2011 - 07:28

Mama ce va mai certati, nu am inteles nimic intre milfuri, nurofene, pasarele de 18 ani, cai putere, ibuprofene si alte cele... Ce probleme va macina :ph34r:

Fi-miu vrea VMware si apoi MacOS X. Iete, astea probleme!
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#444 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 07:37

Nu e normal sa nu-ti fie indiferent domeniul in care lucrezi ? D-apoi afacerea ta ??
Vezi, nici tie nu ti-ar placea sa-ti nationalizeze biznisu tau. Atunci de ma injuri pe mine ??
:ph34r:

Asigurarile si service-urile sunt niste domenii care se preteaza extrem de bine sa functioneze in zona privata.
Ca la noi e ca la nimenea...
De ce nu ne inaltam un pic pe varfuri si sa aruncam o ocheada la astia mai din vest, unde lucrurile (inca) mai functioneaza ??

Iti spun eu ce as privatiza : Ministerul de Justitie, cu tot ce insemana judecator, procurator etc.



Nu te-am injurat, ma port respectuos. Daca ti se pare ca sar calul, lemme know.

Decat sa ne inaltam pe varfuri (ca oricum nu intelegem si nu aplicam nimic de dincolo), mai bine ne mutam.

Stii cum e? Asigurarile sunt praf ... pana vine o ploaie. Le faci fiindca esti obligat. Oricum, in caz de catastrofa majora, dau faliment lejer. Remember 9/11? Asiguratorii au avut de plata sute de miliarde de dolari.

Justitia nu poate fi privatizata prin definitie. In mod normal, ar trebui sa se mearga pe sistemul american: judecatorii sa fie alesi, aia de grade mari sa fie inamovibili pe viata (si doar daca fac prostii sa o ia in barba), si sa se ia de sub controlul politicului tot ceea ce tine de justitie.

De aia la ei vezi condamnari de nume grele si la noi nu.
  • 0

#445 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 27 octombrie 2011 - 07:44

:ph34r: ati ajuns sa va comparati pe un forum cine fxte si ce, cine are 10k in sufragerie , cine nu...
Si mai spuneti ca generatia actuala de pustani e praf...

Aceasta postare a fost editata de tibitu: 27 octombrie 2011 - 07:45

  • 0

#446 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 07:51

Ouch, buna lovitura. Recunosc :)

Ce vrei, m-a luat valul :ph34r: :lol: :)

Mea culpa, senor tibitu :P
  • 0

#447 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 27 octombrie 2011 - 08:54

am ajuns pe carscoop! :ph34r: au fost finuti, nu ma asteptam sa ne citeze ca sursa initiala.
http://carscoop.blog...ed-through.html

Imagine amplasata
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#448 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 octombrie 2011 - 09:19

Fisier atasat  pel.JPG   248,3KB   11 downloads
  • 0

#449 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 27 octombrie 2011 - 09:46

edgf, daca vrei o parere obiectiva, ar trebui sa le ceri scuze lui pejte si lui bleu. Stii de ce? Pentru ca i-ai JIGNIT. Pentru ca atunci cand vii si iti refulezi frustrarile pe un forum, e clar ca tu esti cel care are o problema, nu interlocutorul. In momentul cand iti afisezi "superioritatea" cu o poza cu euro/$ sau spunand ca ai Audi nu stiu de care, nu esti cu nimic diferit in comportament si imaturitate de un manelist cu 2 clase care canta pe la nunti si botezuri.

Nu e nevoie sa spui nimanui cat esti de tare, oamenii de calitate se recunosc dupa comportament, nu dupa aur, euroi sau masini.
  • 0

#450 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 27 octombrie 2011 - 09:49

In principiu ai dreptate. Dar doar in principiu. Realitatea e alta.

Oricum ai dat-o sunt tare, fie ca ma laud sau nu :ph34r:
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi