Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Totul despre Android


  • Please log in to reply
1995 replies to this topic

#1101 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 19 septembrie 2012 - 09:03

Nu mai plooo ca l-au facut .. cel putin asa zic ei si nu am motive sa nu-i cred ..... Daaaaaaar aicea e despre android, asa ca zi, te bagi la pariu ? Pui punga langa gura/cunostinte(zise si nestiinte in ale handroidului) ???
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1102 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 04:27

Bah potoleste-te, ca ajungi sa mergi cu reatebeul ! :D
  • 0

#1103 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 20 septembrie 2012 - 07:44

kroko lasa gargara si pune punga unde ti-e papagalu .... sau recunoaste ca esti paralel cu tehnologia moderna <> la tine e bun daca arata bine, nu conteaza cat ii de putred pe interior, a se vedea merele, si in esenta atitudinea ta e similara cu a inchizitiei fata de renascentini > ceea ce nu se intelege(aproape tot) trebuie ars ca nu e bun
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1104 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 20 septembrie 2012 - 10:24

:lol: :lol: :lol: :lol:
superba analogie!
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#1105 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 01:06

Bai gonzales, adicatelea mecea ..
Evolutia tehnologiei nu are nicio legatura ( sau n-ar trebui sa aibe ) cu snobismul.
Cei mai multi sunt snobi pana-n maduva oaselor, altii mai sunt si frustrati ca n-au bani de ceva "scump". Oricum de folosit la justa lor valoare nu le folosesc decat un procent extrem de mic, dar se "poarta" ! :lol:
In orice caz, eu personal nu mi-as lua asa ceva, indiferent ca e mar sau gutuie, pentru ca NU s-a inventat factotumu care sa functioneze bine ca telefon, si nu sunt dispus sa car o caramida dupa mine, doar sa ma dau mare ! :D
Ca dovada e acel defy care sta acasa pentru ca nu m-am putut acomoda cu dimensiunile si lipsurile inerente caramizilor pe parte de telefonie.

Sa fii iubit ! :D
  • 0

#1106 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 20 septembrie 2012 - 01:25

Androidu NU vede contactele din sim decat daca instalezi o aplicatie si eventual le importi in telefon.
Sau, sincronizezi cu gogle

E o imbecilitate, pentru ca iti iei un kakat d-asta, bagi simu, si te pishi pe el ca nu-ti gasesti contactele !

Import DIN CE, daca NU poti salva contactele in sim ? E absurd sa NU poti tine/scrie contactele decat in factotum ! Daca treci de pe un aparat pe altul, ce faci mah ?
Nu mai priviti simplist, si nu mai fiti orbiti de un ecran colorat ...

Sa va pishati pe toate factotumurile voastre ! Cum pusca mea e posibil nene ca intr-un TILIFON sa bagi simcardu, si marele KAKAT sa NU FIE IN STARE sa vada ce numere ai pe el ???? :lol: :lol: :lol:

kroko nu mai abera, si nu incerca sa o dai la intors ca sa mor daca te las, asa ca las-o moarta tu si zi sincer ca esti paralel spre papagal in ale tehnologiei moderne comunicationale.


Androidu NU face asa ceva nativ, si te obliga sa instalezi SUPLIMENTAR anumite softuri in sensul asta.

si uite asa ne intoarcem la afirmatia de inceput, eu aduc telefonul, daca face asa ceva nativ tu il platesti si mi-l faci cadou, daca nu face e cadoul meu pentru tine ... ca sa fim clari intelesi telefonul e singurul cu androidul "nativ", adicatelea ZA GOAGAL telefon galaxy nexus.

deci torquemada, ce zici ? pui punga langa "cunostinte" ?!?!? sau recunosti ca esti paralel si vorbesti in necunostinta si mai ales neintelegere de cauza ?
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1107 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 02:46

Esti capos si o vei suge cand iti voi demonstra ca AM dreptate !
Spre deosebire de altii, pana NU ma conving de un anume lucru NU discut despre el.
Papagali suntem toti intr-o anume masura, dar eu nu mi-am permis sa-ti spun direct ca esti unul dintre campioni.
  • 0

#1108 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 20 septembrie 2012 - 03:14

tu vorbesti mai de capos ... uite ce zici tu :

Sunteti papagali cu totii ! Handroidu NU citeste contactele din sim nativ !!!


si aicea incepi sa te contrazici :

Spre deosebire de altii, pana NU ma conving de un anume lucru NU discut despre el.



deci, demonstreaza-mi/ne :

Esti capos si o vei suge cand iti voi demonstra ca AM dreptate !


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1109 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 20 septembrie 2012 - 03:15

Uite mai Relu asta te 'strica' pe tine, lipsa de flexibilitate. Foarte bine ca nu umblii cu jumatati de masura, dar tonurile de gri e pacat ca nu le percepi....

Ar trebui sa recunosti ca tu - de fapt - esti un user foarte modest si de fapt si de drept NU AI CE FACE cu aceste gadgeturi. Tie nici MAC nu-ti trebuie/trebuia, la ce faci pe computer orice rontzaitoare era buna, si exemplele pot continua.

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 20 septembrie 2012 - 03:17

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#1110 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 04:19

Uite mai Relu asta te 'strica' pe tine, lipsa de flexibilitate. Foarte bine ca nu umblii cu jumatati de masura, dar tonurile de gri e pacat ca nu le percepi....


Probabil ca ai dreptate, dar asa sunt eu.

Ar trebui sa recunosti ca tu - de fapt - esti un user foarte modest si de fapt si de drept NU AI CE FACE cu aceste gadgeturi. Tie nici MAC nu-ti trebuie/trebuia, la ce faci pe computer orice rontzaitoare era buna, si exemplele pot continua.


Chiar nu inteleg ( si sunt tare curios ) cum stabilesti tu ce anume ar trebui sa faca un user "premium" cu socotitoarea lui, fata de altul pe care-l consideri "modest" ! :)
  • 0

#1111 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 20 septembrie 2012 - 04:20

... Relu ... esti un user foarte modest si de fapt si de drept NU AI CE FACE cu aceste gadgeturi. Tie nici MAC nu-ti trebuie/trebuia, la ce faci pe computer orice rontzaitoare era buna, si exemplele pot continua.


priceless

kroko de ce raspunzi lui bleu si ma ignori pe mine ?!?!? :lol: :lol: :lol:
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1112 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 04:24

priceless

kroko de ce raspunzi lui bleu si ma ignori pe mine ?!?!? :lol: :lol: :lol:


Nu te-am ignorat, dar ai scris in timp ce eu scriam postul.
Dar poti raspunde si tu la intrebarea mea. Ma rog, daca te duce mintea ... :lol:
  • 0

#1113 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 20 septembrie 2012 - 04:41

eu, spre deosebire de altii, recunosc cand sunt depasit, nici macar nu am vazut o intrebare asa ca mi-e greu sa raspund la ceva ce mi-a scapat cu desavarsire, cristalizeaza si tu intrebarea pe intelesul meu si fac tot posibilul sa raspund

pana atuncea uite intrebarea mea, la care te tragi sistematic pe cur sa raspunzi :

eu aduc un android nativ, singurul de altfel, in speta galaxy nexus, daca face tot ce zici tu ca nu face, il platesti si mi-l faci cadou ?
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1114 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 20 septembrie 2012 - 05:31

V-ați pus pe capul lui? Eu nici n-aș vrea ca relu să recunoască ceva pentru că atunci e semn că nu se simte bine sau s-a întâmplat ceva cu planeta.

Oricum îi dau dreptate. A cumpărat un telefon pe care el știe că este Android. Nu o formă particulară de Android, ci Android. Cât timp Androidul lui nu poate o treabă, se poate trage concluzia că nu știu toate, de vreme ce nu i s-a precizat că are un Android mai oligofren, dar că sunt și exemplare cu țiglele pe casă.

Da, nu sunt aparate pentru el. Nu mai stă relu la 878 de ani să caute finețuri la Androide (și așa el preferă gagicile naturale).
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1115 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 07:46

Meceo, papagal e un cuvant "bland" pentru tine...

https://play.google....contacts&c=apps
  • 0

#1116 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 20 septembrie 2012 - 08:14

N-am negat nici o clipa existenta aplicatiilor concepute pentru a face viata mai usoara afonilor ....

Reiau :

Aduc telu c android "nativ", fara nici o aplicatie pe el, face ce zici tu > il platesti ?

In situatia de fata tinzi se te comporti ca americanii care dau in judecata producatori auto ca nu le-au zis ca nu pot pleca de volan cand activeaza pilotul automat ....
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#1117 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 08:17

Nenea, du-te la bavaria in parcare, ca-s multi ca tine p-acolo ... :lol:
  • 0

#1118 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 20 septembrie 2012 - 08:28

Mecea, daca n-ai bani de telefon, vezi ca imprumuta Oaspetele daca ii oferi dobanda buna! :D
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#1119 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 septembrie 2012 - 08:31

Mecea, daca n-ai bani de telefon, vezi ca imprumuta Oaspetele daca ii oferi dobanda buna! :D


Strange bani sa-si ia gume NOKIAN ! :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 20 septembrie 2012 - 08:31

  • 0

#1120 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 20 septembrie 2012 - 08:44

vorba aia, numa nokianurile imi lipseau, ca contactii pe sim colcaie.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1121 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 20 septembrie 2012 - 10:38

eu aduc un android nativ, singurul de altfel, in speta galaxy nexus,


Uite aici gresesti. Uiti de Nexus One (aparut cu 2.1, upgradat pana la 4.0) si Nexus S (nativ cu 2.3, upgradabil pana la 4.1) :rolleyes:
  • 0

#1122 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 21 septembrie 2012 - 06:57

Io nu pricep ceva: de ce se ia Relu acum de Handroid si nu a facut acelasi lucru cand am avut eu ceva de comentat referitor la iPhone? :P
Cand am spus atunci ca iPhone-ul e de kko ca nu poti sa-l iei din magazin si sa-l folosesti imediat ca trebuie intai sa-l activezi prin iTunes care necesita un PC si o legatura la internet pt asta, eu am fost numit ologofren, nu telefonul si tampitii aia de americani care l-au conceput.
Cica sunt eu prost...pt ca ei asa inteleg sa-si protejeze marfa. :)
Acu au venit cu alta tampenie: CARDUL NANOSIM. Ca microsim nu era de ajuns. SI, bineinteles, au schimbat si mufa adaptoare. Ma refer la I5. De ce sa nu castige, nene, si firmele auxiliare ceva, nu?
Practic, fac la fel ca si MS cu windows: cu fiecare varianta, marim necesarul de hardware...sa castige tot poporul.
La fel, nu poti trimite un (cuvant urat) de contact sub forma de bussiness card in format vcf, standard universal. Sa mai spun ca pentru a transfera contactele de pe un Nokia pe un BlackBerry mi-au trebuit 2 zile de studiu pe net? Pentru ca BB nu mapa toate campurile din vcf-ul trimis de nokia si se oprea transferul pe la 30%. A trebuit tot asa, sa le export in excel din nokia, sa la manaresc (sa las strict campurile necesare: nume, prenume, mobile, email, address), apoi sa le import in outlook, si mai apoi sa le sincronizez cu BB-ul.
Deci, nu numai Handroidu' e cu lipsuri. Oarecum Relu are ceva dreptate, dar numai prin prisma faptului ca el in afara de Nokia nu a mai vazut nimic pe lumea asta. :lol:

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 21 septembrie 2012 - 07:00

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#1123 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 21 septembrie 2012 - 07:20

Bai ruginitule, eu am zis ca ma pish cu bolta pe TOATE factotumurile ! Citeste ce scriu !!! :D
Si la fel de boltit pa pish si pe nokia, si tot spun asta de cativa ai incoa !!! :angry:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 21 septembrie 2012 - 07:22

  • 0

#1124 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 21 septembrie 2012 - 09:06

Daca ai probleme cu prostata...ia Prostamol Uno! :lol:

Cica ar ajuta si la altele... :wub:
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#1125 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 21 septembrie 2012 - 10:11

Bai ruginitule, eu am zis ca ma pish cu bolta pe TOATE factotumurile ! Citeste ce scriu !!! :D
Si la fel de boltit pa pish si pe nokia, si tot spun asta de cativa ai incoa !!! :angry:


Torquemada, ai uitat sa strigi si erezie ...
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi