Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#3651 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 20 octombrie 2012 - 04:36

in general am avut bulan de telefoane mocca(adica ori cado ori prelungire abonament) dar cel mai misto pana acum a fost un Sony Ericsson si acum mai merge dupa mai bine de 7 ani :)

edit:hmm asta e telefonul http://en.wikipedia....y_Ericsson_W600

so cam 6 ani nu 7 :)

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 20 octombrie 2012 - 04:43

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#3652 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 20 octombrie 2012 - 06:02

Eu daca am trecut acum la smartphone am facut-o pentru ca vreau sa beneficiez din plin de toate calitatile lui.
Adica accesez mailul de serviciu, intranetul, forumuri si media, adica jocuri si filme hd in momente de asteptare. De aceea am si vrut ecran cat mai mare. So far sunt foarte happy.
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#3653 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 octombrie 2012 - 06:10

Vedem la anu' cat au crescut dioptriile ...
  • 0

#3654 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 20 octombrie 2012 - 06:27

Uitasem de gps.
Despre dioptrii... eu m-as bucura sa nu-mi scada!
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#3655 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 20 octombrie 2012 - 06:57

Fa abstractie de semnul din fata.
Crede-ma ca stiu ce zic, si vom mai vorbi peste una an, doi .... ;)
  • 0

#3656 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 20 octombrie 2012 - 07:48

Mda. M-am ales cu unul de voie de nevoie. "Telefonul" meu avea 6 ani. Ma uit la el si pur si simplu n-am dispozitia necesara sa invat chestii noi. In fine, e oarecum ca in reclama, "cadou, cadou". E mare, n-am nici cea mai vaga idee ce soft are, nici nu vreau sa stiu acum. Merge foarte bine. Nu va pot spune nimic despre contacte :D pentru ca nu am inca. E pe post de mini computer momentan. Trebuie sa-mi iau niste accesorii presupun.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3657 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 20 octombrie 2012 - 08:05

La ce accesorii te gandesti?
Este S3 pana la urma?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3658 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 20 octombrie 2012 - 08:50

Da.3. Nu-mi cere alte date ca nu le stiu. Eu vad ca e cat se poate de smooth, stiu ca lumea se plangea de ICS. Probabil o folie, husa. Desi deja l-am "amprentat".
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3659 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 20 octombrie 2012 - 10:59

Acum îmi scapă oricare pentru.


Ce s-a schimbat in ultimele ore? :)
  • 0

#3660 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 20 octombrie 2012 - 10:59

O sa vezi ca nu e mare smecherie, te inveti repede (zic eu care am pus deshtu' pe handroid pe luni seara... :D )
Daca il mai ai pe unu-altul pe langa tine sa-ti mai arate la repezeala un trick ceva, merge si mai repede.
Am instalat TouchDown ca aplicatie de mail si intr-adevar pare foarte tare. Ii pot seta cu cate zile in urma sa faca sync, imi vede si anunta apointment-urile din calendar, imi detecteaza singur contactele din google si cele de la serviciu si imi uneste numerele, adauga poza de pe intranetul firmei etc.
Doar ca e pe bani. Deocamdata sunt in trial, dar o sa dau probabil banii pe aplicatie.
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#3661 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 octombrie 2012 - 12:40

Ce s-a schimbat in ultimele ore? :)


Sa zicem ca nu eram in pozitia de a refuza. S-a dovedit a fi mai complicata treaba. S-a stins o datorie mai veche.

O sa vezi ca nu e mare smecherie, te inveti repede (zic eu care am pus deshtu' pe handroid pe luni seara... :D )
Daca il mai ai pe unu-altul pe langa tine sa-ti mai arate la repezeala un trick ceva, merge si mai repede.
Am instalat TouchDown ca aplicatie de mail si intr-adevar pare foarte tare. Ii pot seta cu cate zile in urma sa faca sync, imi vede si anunta apointment-urile din calendar, imi detecteaza singur contactele din google si cele de la serviciu si imi uneste numerele, adauga poza de pe intranetul firmei etc.
Doar ca e pe bani. Deocamdata sunt in trial, dar o sa dau probabil banii pe aplicatie.


E simplu de folosit. I-am pus si suita Comodo. O am si pe laptop de multi ani. As vrea sa scriu cu diacritice.
Dar sunt si chestii mai compleze daca nu aleg calea cea dreapta. Ramane de vazut.

Ce repede se duce bateria. Dar ma asteptam. De fapt cam tot ce am spus se aplica si la asta. Cu 1Q pusesem ochii pe altceva, dar cica era din surse dubioase.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3662 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 21 octombrie 2012 - 04:03

Pe ce pusesei ochii cu 1Q?

Bateria normal ca se duce repede, mai ales la inceput, cand experimentezi. Odata ce vei termina de explorat si instalat chestii, sigur se va mari si autonomia. Eu, din ce'am observat la mine, am la utilizare a bateriei ecranul ca principal (37%) si abia dup'aia Sistem Android (22%) si SO Android (19%) (care'o fi diferenta intre cele doua?!?)
Interesant e ca functia de telefon in sine nici macar nu apare :lol: (probabil e sub 2%)

Probabil insa ca statistica asta e pe o perioada scurta (probabil ultimele 2-3 zile). Oricum, intr'un an de cand il am vad ca am doar 54 de ore vorbite in total. La astea s'ar mai adauga vreo 10 ore vorbite pe net
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3663 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 21 octombrie 2012 - 04:13

Ce facushi mah, ai cazut din pat ??? :o
  • 0

#3664 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 21 octombrie 2012 - 05:24

De la nuntă... număr banii... dați :P
Da cu tine ce'i? Pregătești momeala?

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 21 octombrie 2012 - 05:25

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3665 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 21 octombrie 2012 - 06:43

O sa vezi ca nu e mare smecherie, te inveti repede (zic eu care am pus deshtu' pe handroid pe luni seara... :D )
Daca il mai ai pe unu-altul pe langa tine sa-ti mai arate la repezeala un trick ceva, merge si mai repede.
Am instalat TouchDown ca aplicatie de mail si intr-adevar pare foarte tare. Ii pot seta cu cate zile in urma sa faca sync, imi vede si anunta apointment-urile din calendar, imi detecteaza singur contactele din google si cele de la serviciu si imi uneste numerele, adauga poza de pe intranetul firmei etc.
Doar ca e pe bani. Deocamdata sunt in trial, dar o sa dau probabil banii pe aplicatie.


incearca K9Mail, e si moka, si are avantajul ca nudescarca emailu integral decat daca ii zici tu.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#3666 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 octombrie 2012 - 10:59

http://www.oktal.ro/...ore-o86077.html

O chinezarie din asta, care are niste avantaje destul de interesante.

Cine-mi zice cum bag diacritice?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3667 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 21 octombrie 2012 - 11:05

bleah ma gandeam si eu la dual draci ca tot am 2 smartshituri dar nu am auzit de bine de nici un dual sim.Diacriticela ce trebuie??
Apropo vezi ca S3 e cu ecran de sticla asa ca pune husa mai serioasa pe el :)
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#3668 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 21 octombrie 2012 - 11:47

Cine-mi zice cum bag diacritice?


No idea. Cred ca esti primul care pune intrebarea asta. Ever ! :)
  • 0

#3669 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 octombrie 2012 - 12:01

La mine SIM-ul doi era pt date. Acum va fi fara. Oricum pe viitor nu se stie.

Acum aveam optiunea si la un 4S, dar mi-a placut mal mult asta. Am zis nu multumesc. Macar vad cate ceva pe ecran si sistemul in sine are o deschidere mai mare. Are 4.0.4, dar se misca bine. Am inchis aplicatiile pentru a elibera RAM-ul si mai aveam 100Mb liberi cand mi-a zis ca au fost terminate 61. Bateria daca il folosesti tine cateva ore, cum ma asteptam.
Versiunea cu 2Gb va fi interesanta, dar nu aveam eu de ales.

A luat contactele de pe SIM, Yahoo mail si Gmail. Dar formatul SIM-ului e un rahat. Sunt blocat acum la el, dar telefoanele sunt mai rare. Aia de la Apple sunt si mai cretini.

No idea. Cred ca esti primul care pune intrebarea asta. Ever ! :)


La mine se scrie cu diacritice. Crap!

bleah ma gandeam si eu la dual draci ca tot am 2 smartshituri dar nu am auzit de bine de nici un dual sim.Diacriticela ce trebuie??
Apropo vezi ca S3 e cu ecran de sticla asa ca pune husa mai serioasa pe el :)


Nu prea le scap eu. Ma voi interesa totusi. Ma asteptam la mai multe chestii in pachetul ala.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3670 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 21 octombrie 2012 - 01:02

Imagine amplasata
  • 0

#3671 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 octombrie 2012 - 01:26

Sunt pe cale să rezolv problema :)

Don't panic, I'm from the Internet ;)

Aceasta postare a fost editata de cata69: 21 octombrie 2012 - 01:26

  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3672 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 21 octombrie 2012 - 01:51

EU mi'am instalat SwiftKey'ul ca tastatura. Are si predictie ok ptr limba romana, cu diacritice, insa la inceput trebuie sa fii atent la autocorectie, pana mai invata cuvintele folozite uzual
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3673 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 octombrie 2012 - 02:00

Eu merg pe Go. Întâi a fost Swiftul-ul, dar pare mai bun ăsta. Predictibilitate foarte bună. Nici măcar nu scriu cu discuţie, le aleg din cele sugera. Pare OK până acum, am scris de test câteva rânduri. Învaţă şi repede.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3674 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 21 octombrie 2012 - 02:03

Eh, aproape repede ... banuiesc ca ai vrut sa scrii "diacritice" in loc de "discutie" mai sus, nu? :D
Pe calculator cand scriu nu recitesc de fiecare data inainte de a posta, insa pe telefon m'am obisnuit sa o fac, ca am patit'o de vreo 2 ori destul de haios de la autocorect
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3675 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 octombrie 2012 - 02:11

Gata am scos Autocomplete. De la asta era. Acum pare OK. Hai să mai băgăm text de probă şi să vedem ce iese. Din păcate nu ştiu nici o poezie. Îmi place că bate şi spaţiu singur. Am făcut cont de Dropbox cu 50 Gb. Văd că mai are tendinţa de a pune punct înainte de orice literă mare.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




3 useri citesc subiectul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi