Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#4651 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 08 decembrie 2013 - 09:56

Alt ,,smart'' cu ignore. :)

Raspund nick name-ului, mai exact scrierii, indiferent de la cine vine..., interesandu-ma scrierea.


  • 0

#4652 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 decembrie 2013 - 11:50

Pe mine ma mananca palma la un Huawei Ascend P6. Ceva pareri?

L-am vazut ieri in showroom cu ocazia schimbarii abonamentului la Vomafone. Din pacate, ce mi-am luat ca abonament e fara telefoane promo, asa ca, ar trebui sa-l iau la liber.

 

Eu m-am jucat cu unul intr-un magazin Vodafone si am reusit sa il blochez destul de repede....adica ecran frozen, eroare de soft, si nu am facut nimic special. Culorile interfetei mi s-au parut destul de pale si de girlish, e drept ca arata frumos si slim. 

 

Pt telefonul personal, eu tocmai am facut upgrade-ul la iPhone 5S, dind vechiul iPhone 4S la buy back. 


Aceasta postare a fost editata de Frank SF: 08 decembrie 2013 - 11:52

  • 1
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#4653 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 decembrie 2013 - 11:53

De curiozitate, cat ai luat pe el? 


  • 0

#4654 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 09 decembrie 2013 - 06:40

Pe cel vechi, 887 RON, fix valoarea de pe site-ul vodafone de la rubrica buy-back
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#4655 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 09 decembrie 2013 - 07:20

Eu m-am jucat cu unul intr-un magazin Vodafone si am reusit sa il blochez destul de repede....adica ecran frozen, eroare de soft, si nu am facut nimic special. Culorile interfetei mi s-au parut destul de pale si de girlish, e drept ca arata frumos si slim. 

 

Pt telefonul personal, eu tocmai am facut upgrade-ul la iPhone 5S, dind vechiul iPhone 4S la buy back. 

 

Iphone-ul s-a blocat, inchis vreodata din senin cat l-ai avut? 


  • 0

#4656 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 09 decembrie 2013 - 12:38

nu, chiar nu am avut nici o problema cu el, exceptind cunoscuta poveste cu wifi-ul (era o slabiciune la modulul de wifi care cind mergea, cind nu mergea...). 

 

sincer, oricit m-am tot gindit sa iau ceva cu Android (ma gindeam la S4 Active), pina la urma jucindu-ma cu Androidele si cu 5S-ul, tot Apple am ales... E exact ce ziceti voi pe aici, la multe Androide, inclusiv la ala de la birou de care ziceam mai sus, trebuie prea mult sa tot bibilesti lucrurile ca sa mearga...


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#4657 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 09 decembrie 2013 - 03:08

Bun, deci legat de sisteme,  cam este clara treaba,desi unii n-o recunosc...:)

 

Legat de marime, care o poti gasi doar pe Android, este iarasi o problema, zic io...Nemaiavand un telefon de 4,7 inch, cand vedeam unul, imi atragea atentia ,,marimea''. Deh, sunt ochioase... :)

Eu consider ca ce-i peste 4inch, cam pierde rau la mobilitate. Este placut sa-l butonezi, dar il simti prin buzunare, este incomod. Io i-am luat o husa flip si-i portofel acum, de fapt portofelul este mult mai finut...:)

 

Frank, cu noua marime a sculei te-ai acomodat? :) O vezi ca pe un plus? Vezi ca astia ar putea comenta la exprimarea mea...:)

 

Lasand gluma, tind sa-i dau dreptate ,,obtuzului''de Relu, ca iphone este telefon, restul fiind jucarii...:)

M-oi lamuri io si cu iphone-ul asta ce si cum, dar parca prea multi il au, nu-i exotic...:)


  • 0

#4658 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 decembrie 2013 - 12:30

Vi s-a mai spus si in trecut: ifone va merge pt ca nu instalati nimic pe el. Nu va da voie sa il stricati...

Nexus3 mi-a mers impecabil 1 an de zile. E drept ca nu l-am rupt cu jocurile, dar aplicatii am folosit de tot felul, si tinea 5 casute de mail folosite zilnic, fb, messenger, documente office si tot ce aveam nevoie pt servici. Niciodata nu s-a blocat! Mol insa il pune in cap dupa o saptamana...
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#4659 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 decembrie 2013 - 07:41

:) :) :)

 

Ficioru',... blocandu-l in prima zi, punandu-i angry birds star wars 2 :), mie blocandu-mi-se de vreo trei ori din senin dupa terminarea unor convorbiri... :)

 

Bre, fizic telefonul arata brici, ma si mir cum l-ai tinut sau l-ai spalat foarte bine (n-am ce-ti reprosa, nu intelege gresit), :), dar Androidului, da... :)

 

Cand vei avea copii, atunci vei vedea calitatea unui lucru... :)


Aceasta postare a fost editata de mol: 10 decembrie 2013 - 07:42

  • 0

#4660 rares_dan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 730 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 03
  • Location:Cluj-Napoca
  • Marca:RENAULT
  • Model:Koleos 2017
  • Motorizare:2.0dCi 175 CVT

Scris 10 decembrie 2013 - 08:38

Eu dupa 2 saptamani de 5" nu inteleg cum am rezistat atata vreme cu alea mici. La S4 tastatura se tine cat de cat aproape de qwerty, ecranul este generos si poti citi usor un e-mail, naviga pe net sau vizualiza o harta. Marimea pe mine chiar nu ma incomodeaza deloc - l-am bagat intr-o husa flip care i-a cam dublat grosimea insa chiar si asa intra bine in buzunar.
  • 0

#4661 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 decembrie 2013 - 09:06

Si pt mine este importanta dimensiunea. Ieri eram intr-o sedinta si ma uitam la un 4s cat de mic si incomod este...
@Mol - atentie mare la ce instalezi, mai ales jocuri. Atentie mare si la cum opereaza juniorul touchscreenul - evident ca o serie de comenzi multiple dau peste cap orice scula. Eu aveam instalat si EStaskmanager cu care mai inchideam aplicatiile inutile. Doar mailul de servici ma mai deranja, dar era din cauza serverului, nicidecum a telefonului.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#4662 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 decembrie 2013 - 09:45

Eu dupa 2 saptamani de 5" nu inteleg cum am rezistat atata vreme cu alea mici. La S4 tastatura se tine cat de cat aproape de qwerty, ecranul este generos si poti citi usor un e-mail, naviga pe net sau vizualiza o harta. Marimea pe mine chiar nu ma incomodeaza deloc - l-am bagat intr-o husa flip care i-a cam dublat grosimea insa chiar si asa intra bine in buzunar.

 

...las ca mai vorbim la vara. Unde o sa-l cari? :)

 

Ce sa zic, evident ca-l pot schimba instant cu un iphone4, dar parca-i prea mic, nu-i exotic......:)


  • 0

#4663 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 10 decembrie 2013 - 10:42

Bleu, nu sunt de acord cu tine, n-ar trebui sa faca asa, mai ales pe niste device-uri performante.

Usor usor incep sa-mi dau seama totusi ca handroidu' inca nu e suficient de matur - daca va fi vreodata, pentru ca incepe sa aiba lag la diferite comenzi, uneori suparator. Iar S2-ul inca eu cred ca e suficient de puternic ca si procesor, facand o comparatie cu tableta Nexus 7. Eu vreau sa ma si joc, si de exemplu in ultimul timp le-am omorat pe amandoua cu Plants vs Zombies 2, un joc misto dar care rupe, la propriu, procesorul si bateria - pe telefon in 1h hai maxim 1h jumate mi-a descarcat bateria complet! :huh:

Ei, pe tableta, in momentele "fierbinti" ale jocului incep sa am sacadari, mici momente de freeze unde se vede ca procesorul e full. Pe S2 nu am astfel de momente. cu toate astea, si pe telefon si pe tableta am momente de lag-uri suparatoare, in momente care nu justifica acest lucru, de exemplu iau aparatul, ii fac unlock si deschid un browser. Si inclusiv Nexusul sta si se gandeste oleaca, apoi brusc parca se "precipita" si deschide - exact asa imi da senzatia.

 

Ori daca iOS-ul nu face d-astea, atunci are un punct in plus. Are el destule alte minusuri din punctul meu de vedere, dar din ce inteleg nu si asta.


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#4664 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 10 decembrie 2013 - 02:08

Eu am renuntat la mail pe telefon. De ce? Simplu: decizie de Corporate.

De ieri, s-a bagat obligatoriu pe clientii activesync introducerea unui PIN Code. Initial am crezut ca doar pentru meil, dupa care am observat ca de fapt e blocat tot telefonul.

Asa ca, pe langa ca butonul de Home nu mai merge intotdeauna din prima si trebuie sa apas viguros pe el s-o ia din loc (meteahna la iphone 4 :( ), acu mai trebuia sa bag si un PIN in plus.

Am ratat asa vreo 3 apeluri, drept pentru care, am spus pass.

 

La urma urmei, e telefonul personal. Pe ala de job nu am serviciu de date.

 

LE: foloseam mailul pe telefon de lene...sa nu deschid laptopul...asta pt curiosi. :)


Aceasta postare a fost editata de adytzu: 10 decembrie 2013 - 02:09

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#4665 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 10 decembrie 2013 - 04:11

se cere macar un 4S :)

 

e bine uneori sa ai mail-ul de servici pe telefon, daca esti plecat de la birou si trimite vreun sef un mail unde vrea raspuns urgent, stii cum sa te organizezi....


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#4666 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 10 decembrie 2013 - 04:27

Daca are ceva urgent, fii sigur ca ma suna pe telefon...nu sta dupa mine sa-mi citesc mailul.

Si daca totusi arde si arde...intru de pe webmail. Doar ca n-o sa am optiunea de push mail.


  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#4667 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 decembrie 2013 - 10:24

@Forester: jocurile pe hAndroid sunt fix ca si cele pt PC: orice versiune noua de joc e croita pe hardware de top. Parerea mea este ca un device superincarcat de aplicatii are tot dreptul sa crape SO-ul.

 

Apropo de mailul pe telefon: pe mine ma intereseaza mai mult sa vad in timp real ce mizerii mai pica de la altii. Altfel El Grande ma suna si ma ia la beleala ca din oala. Ca sa nu mai vorbim ca am de dat simple ok-uri pe anumite probleme de obicei urgente.


  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#4668 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 decembrie 2013 - 11:12

@Forester: jocurile pe hAndroid sunt fix ca si cele pt PC: orice versiune noua de joc e croita pe hardware de top. Parerea mea este ca un device superincarcat de aplicatii are tot dreptul sa crape SO-ul.

 

Apropo de mailul pe telefon: pe mine ma intereseaza mai mult sa vad in timp real ce mizerii mai pica de la altii. Altfel El Grande ma suna si ma ia la beleala ca din oala. Ca sa nu mai vorbim ca am de dat simple ok-uri pe anumite probleme de obicei urgente.

 

Asta-mi place. Sefu-i sef si-n chiloti...:)


  • 0

#4669 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 10 decembrie 2013 - 11:30

doar am Nexus 4, ce pusca mea  :lol:


  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#4670 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 decembrie 2013 - 11:39

Caru-i fraier i-ai vandut 3-ul? :)

D-le, incepe sa-mi placa, cred ca s-a speriat si incepe sa functioneze normal...:)


  • 0

#4671 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 11 decembrie 2013 - 12:43

bre Molule, te-am facut om, neam de neam n-are, in toata moldova romaneasca, prostofon smecher ca al tau  :lol:  :lol:  :lol:

ca la orice device, trebuie intai sa te inveti tu cu el ca sa il poti exploata la maxim. :)


  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#4672 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 11 decembrie 2013 - 05:43

Vinzi prostofoane la care, mai blio mai ???


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#4673 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 11 decembrie 2013 - 07:22

Oaspete, cand io aveam smartphone, tu..., mai, mai...:)


  • 0

#4674 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 11 decembrie 2013 - 08:47

Eu am zis ca in momentul in care se strica asta de-l am, revin la un clasic.

 

P.S. tot n-ai corectat caru ?


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#4675 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 11 decembrie 2013 - 09:18

Pai unul clasic nu prea poate suplini ,,necesitatile actuale'',...oricum ai da-o...

Ce marca, model de telefon folosesti? Am sa trec niste aplicatii pe care le consider utile, usurandu-ti viata sau complicand-o...:)


  • 0




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi