Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#751 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 06 iulie 2010 - 01:44

pana nu vad nu cred in asa ceva.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#752 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 21 septembrie 2010 - 11:33

Vreau sa-mi iau un telefon nou.

Ce vreau de la el:

- Full keyboard (touch sau nu);
- WiFi;
- Multiple email accounts;
- Sync contacts with PC;
- Web browser decent (eg. flash);
- SSH console (ca aplicatie);
- ecran mare;
- Word/Excel/PPT viewer;
- poze rezonabile atat ziua cat si noaptea;
- GPS;
- sa permita updates la sistemul de operare;

Nice to have:
- Android
- cheap :lol:
- sa faca filme acceptabile;

Ceva recomandari?

Cam ce imi place mie pana acum:
- HTC Desire
- Nokia N97
- Nokia C6
- Nokia 5530
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#753 neron

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 644 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 04
  • Location:Bucuresti - Ploiesti
  • Marca:Citroen
  • Model:C4
  • Motorizare:1.6HDI 110cp

Scris 21 septembrie 2010 - 11:52

Desire fără discuție.
Dacă te împaci cu ecranul mai mare, poți lua Samsung Galaxy S, sau, și mai mare, Desire HD.
Nokia nu prea are ce căuta în discuția asta.
  • 0

#754 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 21 septembrie 2010 - 12:04

Nu vreau Samsung iar desire HD nu l-am vazut in oferta la vodafone. Si eu inclinam catre Desire dar doar din prisma Android-ului.
Argumenteaza putin ultima afirmatie .. am cam ramas in urma cu tehnica dar Nokia mi s-au parut niste aparate fiabile pe termen lung.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#755 neron

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 644 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 04
  • Location:Bucuresti - Ploiesti
  • Marca:Citroen
  • Model:C4
  • Motorizare:1.6HDI 110cp

Scris 21 septembrie 2010 - 03:08

Pe piața smartphone, Nokia e in alt film față de HTC, Samsung, Apple, Motorola, BB și chiar LG. Uite-le side by side.
Pe scurt, avantajele lui Desire (review) ar fi așa:
- Ecran AMOLED, mai mare, rezoluție mai bună, touch capacitiv (la N97 e rezistiv)
- Desire e mai subțire și mai ușor
- Multi Touch
- Mult mai performant: CPU 1GHz vs 434MHz, RAM 576MB vs 128MB
- Android (update oficial la 2.2 Froyo) vs Symbian
- Market (magazinul de aplicații) foarte dezvoltat.
- Tastatura Swipe (via 3rd party app)
- GPS foarte bun, cu multe aplicații disponibile
- Wi-Fi n (108Mbps) de când a ieșit Froyo
- Filmare 720p
and so on...

Fiabilitatea nu pot s-o măsor, dar la smartphone in general e bine sa nu dai cu ele de pământ.
Oricum, diferențele în realitate sunt mult mai mari decât reiese din cifre. Îți recomand să mergi in magazine și să le butonezi puțin ca să-ți faci o idee.

Aceasta postare a fost editata de neron: 21 septembrie 2010 - 03:12

  • 0

#756 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 21 septembrie 2010 - 05:09

Sony Ericsson X10?

Aceasta postare a fost editata de alexx_elf: 21 septembrie 2010 - 05:10

  • 0

#757 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 21 septembrie 2010 - 05:27

Trebuie sa apara Nokia N8, care nu va mai avea nicio treaba cu toate telefoanele din lista de mai sus. HDMI out, Slot USB, 12 mpx, ecran capacitiv, etc. Pretul va fi undeva la 20 de mil, eu zic ca merita asteptarea
  • 0

#758 neron

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 644 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 04
  • Location:Bucuresti - Ploiesti
  • Marca:Citroen
  • Model:C4
  • Motorizare:1.6HDI 110cp

Scris 21 septembrie 2010 - 05:56

Sony Ericsson X10?

X10 e sub Desire la toate capitolele, mai puțin cameră foto. Ecran TFT cu rezoluție mai mică, nu suporta multi-touch, Android 1.6 fără semne de upgrade, etc.

Trebuie sa apara Nokia N8, care nu va mai avea nicio treaba cu toate telefoanele din lista de mai sus. HDMI out, Slot USB, 12 mpx, ecran capacitiv, etc. Pretul va fi undeva la 20 de mil, eu zic ca merita asteptarea

Nokia N8 iese deja depășit, uită-te la specificații. Pe langă asta, e cu Symbian și e mai scump.

Again, la capitolul ăsta, bătălia se dă între Desire, Desire HD, Samsung Galaxy S, Motorolla Droid și iPhone 4 (care e mult mai scump, nejustificat).

Aceasta postare a fost editata de neron: 21 septembrie 2010 - 05:59

  • 0

#759 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 21 septembrie 2010 - 06:18

Pe piața smartphone, Nokia e in alt film față de HTC, Samsung, Apple, Motorola, BB și chiar LG. Uite-le side by side.
Pe scurt, avantajele lui Desire (review) ar fi așa:
- Ecran AMOLED, mai mare, rezoluție mai bună, touch capacitiv (la N97 e rezistiv)
- Desire e mai subțire și mai ușor
- Multi Touch
- Mult mai performant: CPU 1GHz vs 434MHz, RAM 576MB vs 128MB
- Android (update oficial la 2.2 Froyo) vs Symbian
- Market (magazinul de aplicații) foarte dezvoltat.

magazinul Android nu functioneaza pentru plati din Romania

- Tastatura Swipe (via 3rd party app)
- GPS foarte bun, cu multe aplicații disponibile

nu prea exista variante pentru Android de la softurile care au cartografiere buna pentru Romania (Garmin, iGO)

- Wi-Fi n (108Mbps) de când a ieșit Froyo
- Filmare 720p
and so on...


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#760 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 septembrie 2010 - 06:20

Până acum sunt de acord cu neron.
Totuşi parcă mi-aş lua un minilaptop la 900 de lei şi un telefon la 200 de lei, decât un gadget din ăsta. Telefonul în fond nu trebuie decât să fie cu semnal bun şi baterie care să ţină mult.
Iar un minilaptop va fi superior ca funcţionalitate oricărui gadget.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#761 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 21 septembrie 2010 - 06:49

pai da Cata, dar de ex in cazul meu, nu pot sa car minilaptopul dupa mine mereu.

am descoperit de curand ca vreau sa intru pe net de pe telefon in fiecare zi, uneori chiar de mai multe ori pe zi. si mereu am aceeasi problema - Nokia E71. Ma scoate din sarite, orice site se incarca excesiv de greu, nu are mai multe pagini, nu merg meniurile, ecranul e mic, scrool din parti, inevitabil dupa 2 minute ma enervez si inchid browser-ul. Cred ca 30 de secunde dup-aia telefonul nu mai merge...

Vreau sa il schimb si ziceam ca trec pe blackberry, insa vad ca nu prea merge inspre in sus, asa ca nu imi ramane decat varianta smartphone.
In acest domeniu am exemplu pe nevasta-mea (care de 4-5 ani are doar HTC-uri si nu e unul cu care sa nu fi avut probleme: bateria o tine sub o zi sau semnalul dispare si nu mai apare decat manual, etc). Mai am colegi de serviciu care au (avut) HTC si n-am vazut pe nici unul sa vorbesca de bine....
Pe de alta parte ma vad tot mai mult inconjurat de iphone-uri si oamenii in general sunt multumiti (vorbesc de oameni tehnici, care au pretentii de la telefon)
Un coleg a trecut de iphone la Android si a zis ca nu se merita, se vad cei 5-6 pasi pe care apple in are in fata.

N-am avut niciodata telefon cu touch, imi par cam sensibile si nu stiu cum se utilizeaza cu o singura mana (de ex in masina). Plus ca ma sperie treaba cu bateria (am patit cu Nokia pana am schimbat acumulatorul si mi se pare foarte incorfortabil sa se termine in fiecare zi). Deci vreau sa tina bateria cel putin 2 zile.
Nokia as zice ca nu mai vreau, e intr-adevar in urma rau, dar o sa ma duc sa vad N8-ul ala, deja e pe nokia.ro deci ma astept sa fie si prin magazine...

Vreau si eu cam aceleasi chestii ca si Grinch, mai putin GPS. Insa bateria si fiabilitatea sunt importante.
Ce drac fac?
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#762 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 septembrie 2010 - 07:49

iPhone are un avantaj major. O singură platformă cu softuri controlate, cu procese rulate pe rând (au trecut la multitask cumva? nu pot să mă menţin mereu a curent cu orice noutate), intuitive, ecran foarte bun (ca la orice măr). Practic nu-ţi pui prea multe întrebări, faci ce poate ăla să facă şi asta e.

Android (am butonat chiar "desire"-ul de mai sus) se mişcă foarte bine. Sunt ceva aplicaţii (am văzut puse tot felul de minuni pe el, net să ai), mai puţin pt. navigaţie.

Symbian e deja cam depăşit sau aşa îl percep eu acum.

Windows pt. că au mers pe acelaşi principiu ca la calculatoarele mari, se mişcă anevoios. Să văd ce poate WM7 când apare. Poate va fi un salt similar cu W7.


Trebuie să-ţi alegi compromisul.
Momentan nu merită decât ceva cu android 2.2 sau iPhone 4 (preţ special vreo 4000 de lei din ce am văzut, oficial).

La un PDA bateria se va consuma mult mai repede dacă e folosit intens. E ceva normal până la urmă. Totuşi astea noi ar trebui să ţină cam 2 zile utilizare medie. Partea bună e că se poate încărca de la orice (priză, calculator, maşină, diverse gadget-uri care încarcă folosind curent din baterii).

Dar să nu ai semnal sau să fie foarte prost mai mereu, e greu de acceptat. Eu am avut 2 PDA-uri pe post de telefon şi am renunţat la ambele într-o săptămână. Încă n-am găsit un PDA să fie un bun telefon.

Accesul rapid la o pagină de internet e condiţionat mai mult de browser şi tipul conexiunii. Browser am găsit (pentru WM6.5) şi conexiunea e dată de aparat. Safari cred totuşi că nu are concurent la android, n-am posibilitatea să testez toate combinaţiile.

Şi eu caut un astfel de aparat, fără succes. Aşa că mă gândeam că sunt mai câştigat cu o combinaţie. Un minilaptop nu-i greu de cărat cred.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#763 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 21 septembrie 2010 - 08:08

iphone recomand si eu. :(
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#764 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 21 septembrie 2010 - 08:11

iphone 4G are multitasking, dar are si problema cu semnalul ...
nu pot sa astept wm7, tre sa iau in 2-3 saptamani
si pe nokia puteam sa il incarc de la orice (mi-am luat chiar si un cablu pt incarcat pe usb). oricum am aflat ca de ex pt iphone exista o baterie externa...
conexiunea mea pe nokia e 3G, air browser-ul e ala default plus opera mini. cu ambele e acelasi lucru, adica suficient de prost si de enervant cat sa nu il folosesc.

sol cu tel mic + minilaptop nu merge, nu cred ca o sa accepte astia. iar eu sa il cumpar din banii mei... nu obisnuiesc.
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#765 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 21 septembrie 2010 - 08:17

salesman , nu doar iphone 4 are multitasking ci IOS4 are multitasking care ios4 poate fi instalat si pe 3gs,3g ... adica ai acum si multitasking , la ce o fi bun nu conteaza.

Aceasta postare a fost editata de berkut: 21 septembrie 2010 - 08:17

  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#766 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 21 septembrie 2010 - 08:18

a instalat un coleg, cica nu tine smecheria... i-a crapat
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#767 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 21 septembrie 2010 - 08:28

i-a crapat ce ? :(
deci sincer m-ai bagat in ceata cu : i-a crapat ... nu pricep nimic. explica te rog.
eu am bine mersi si am avut pe 2 telefoane chiar instalat.

in plus, orice device luat pe bune (fie de la orange blocat orange si folosit cu cartela orange, ori factory unlocked) poate fi folosit linistit la ultima varianta de firmware data de apple.
asta inseamna ca tu conectezi device ul la pc/mac si itunes ul automat iti propune cand apare un firmware nou update ul. de asemenea in teorie nu poti pune pe un device apple decat ultimul firmware pe care ti-l da apple ul.
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#768 neron

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 644 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 04
  • Location:Bucuresti - Ploiesti
  • Marca:Citroen
  • Model:C4
  • Motorizare:1.6HDI 110cp

Scris 21 septembrie 2010 - 08:32

@Frank poți cumpăra aplicații din market (îți trebuie root și market enabler), dar poți găsi aplicațiile și pe alte căi (eu am destule aplicații platite și n-am rootat telefonul). Pentru navigație ai Motonav cu engine și hărți de IGO, Exista și IGO, dar nu se potrivește cu Desire, e făcut pentru altă rezoluție și îi cam ies butoanele din ecran. Mai e și Navigon care cică ar fi bun, dar eu nu l-am încercat.

iPhone 4 are problema aia cu semnalul, dar are și o problemă mult mai nasoală cu semnalul WiFi. Plus că nu are suport de Flash.

Aceasta postare a fost editata de neron: 21 septembrie 2010 - 08:34

  • 0

#769 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 21 septembrie 2010 - 08:40

neroane imi pare ca te pricepi, eu ce fac frate? ce imi iau?

berkut, nu stiu ce s-a intamplat ... am preluat si eu ce am auzit, dar nu sunt un minitehnicus ca sa inteleg si ce spun ...
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#770 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 21 septembrie 2010 - 08:42

eu intr-un an de folosit iphone n-am avut nevoie decat o data de vizualizat un site cu flash pe el .

PS: exista alte cai sa vezi siteuri flash pe iphone , dar parca sunt prea comod sa schimb pe altceva acum. am nevoie de vreo aplicatie o instalez instant ( da pana si win are market ) . diferenta intre apps urile pt iphone si restul e numarul lor. pt iphone gasesti ORICE !

neroane imi pare ca te pricepi, eu ce fac frate? ce imi iau?

berkut, nu stiu ce s-a intamplat ... am preluat si eu ce am auzit, dar nu sunt un minitehnicus ca sa inteleg si ce spun ...

pai crapa ceva , nu crapa in general asa orice :(

la un device ai hardware si software. a picat care din ele ? apoi putem intra in detalii :(
daca pica hardwareul naspa, mie mi s-a intamplat la un iphone si trebuie inlocuita placa de baza , it sucks.
daca pica softwareul , discutie multilateraldezvoltata ... muuuult de discutat aici.
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#771 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 septembrie 2010 - 08:46

Eu ştiam că se poate flash pe iPhone4 :(
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#772 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 21 septembrie 2010 - 08:50

deci STOP IT :( o iau razna.

iphone4 != iOS4

adica primul este hardwareul al doilea este softwareul. primul ruleaza flash doar daca al doilea stie sa faca acest lucru.momentan nu se poate flash pe iphone/ipod touch. dar exista variante alternative. acest lucru nu este pentru ca hardwareul nu ii permite ci pentru ca softwareul nu ii permite.
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#773 neron

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 644 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 04
  • Location:Bucuresti - Ploiesti
  • Marca:Citroen
  • Model:C4
  • Motorizare:1.6HDI 110cp

Scris 21 septembrie 2010 - 09:07

@berkut, nu te supăra pe mine, dar ăsta e raspunsul clasic al posesorilor de iPhone. Faptul că tu nu ai nevoie nu înseamnă că trebuie să renunțăm toți la Flash.
Ok, nici pentru mine nu e un factor decisiv, dar se adaugă la celelalte neajunsuri.

@salesman din punctul meu de vedere, cel mai bun telefon existent pe piață e Samsung Galaxy S. Eventual pot sa-ți spun ce plusuri/minusuri am găsit eu la fiecare și vezi tu care ți se potrivește:

Samsung Galaxy S:
+ Cel mai performant CPU/GPU
+ Cel mai bun ecran ever made - Super AMOLED de 4 inch
+ Android 2.1 (2.2 vine in octombrie)
+ Tastatura Swipe
+ Preț (1600-1800 ron)
+ Memorie interna + SD
- Nu are LED flash
- Mici probleme de performanță și la GPS, pentru care există fix-uri

HTC Desire:
+ Foarte performant
+ Ecran AMOLED 3.7 inch (care, din păcate va fi înlocuit cu SLCD, so hurry up)
+ Android 2.2
+ Calitatea construcției
+ Suport foarte bun HTC România
+ Interfața HTC Sense - Mi se pare mai bună și decât cea de la IOS.
+ Tastatura Swipe
+ Preț
- Memorie ROM cam mica, dar odată cu 2.2 nu prea mai e nevoie, ca aplicațiile se pot instala pe card

iPhone 4:
+ Ecran foarte bun (cel mai bun LCD pe care l-am văzut, dar tot sub AMOLED)
+ App Store foarte dezvoltat (dar și foarte îngrădit)
+ Giroscop (cica ar fi fun la jocuri)
+ Calitatea construcției
- Probleme semnal GSM și probleme grave semnal WiFi
- Lipsa suport Flash
- Nu are slot de card
- Memoria internă nu poate fi folosită ca mobile storage
- Bateria nu se poate schimba
- Preț aberant, justificat doar pentru fanboi

iPhone 3GS are toate dezavantajele fratelui lui mai tânăr și câteva în plus, iar din avantaje rămâne doar App Store.

Aceasta postare a fost editata de neron: 21 septembrie 2010 - 09:10

  • 0

#774 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 septembrie 2010 - 09:29

deci STOP IT :( o iau razna.

iphone4 != iOS4

adica primul este hardwareul al doilea este softwareul. primul ruleaza flash doar daca al doilea stie sa faca acest lucru.momentan nu se poate flash pe iphone/ipod touch. dar exista variante alternative. acest lucru nu este pentru ca hardwareul nu ii permite ci pentru ca softwareul nu ii permite.


De parcă nici n-ar exista o relaţie de interdependenţă între ele, iOS4 ăsta e ceva foarte răspândit :( .
Flash.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#775 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 21 septembrie 2010 - 09:45

@neron , nu ma supar, dar dupa ce ani de zile am fost fan wimo si am creat aplicatii sa imi fie viata mai usoara in iphone am gasit totul de'a gata. poti sa zici ca am imbatranit :(
  • 0
imatur pentru ca am subaru.




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi