Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Clio Symbol & Dacia Solenza


  • Please log in to reply
140 replies to this topic

#1 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 12:34

De sapt viitoare mai apare o masina in "familie" si am considerat ca acum pot sa fac si eu un topic pe aria asta.

Symbol: Fidji - 1.4 dCi 80 CP verde-gri (D97). Azi a fost achitata masina si pe marti'miercuri tre sa vina. 10485 euro

Solenza: mai 2004 Clima ~18 000 km in prezent. 6430 euro

Zilele astea revin cu poze cu SLZ... iar sapt viit cu "sor'sa:
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#2 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 12:41

asta e culoarea
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 10:30

Solenza e de 2 ani cumparata si de sapt trecuta a fost achitata integral. Atat a costat atunci. Chiar daca si'au mentinut pretul destul de bine (chiar daca artificial totusi) ... nu cred ca mai da careva 6000 euro nici pe o Scala cu 1000 km :D
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#4 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 03:28

Inca'i bine ca dureaza doar 3 zile livrarea ... altfel uitam de ea :D
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#5 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 iunie 2006 - 05:15

multe noroace cu cele 2 masinute http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/beerchug.gif
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#6 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 10:15

Solenza pana acum s'a comportat f bine, chiar daca nu are prea multi km. Cam 60% din km au fost facuti in oras ... unde consumul la mers normal nu depaseste 8.5, iar in afara undeva sub 6l la viteze de pana in 130km/h (eu n'am condus'o la drum lung pana acum).
Maxim s'a mers cu ea 165km/h (noaptea spre Lazu ... n'am avut unde sa'i dau mai mult). Ca probleme ... scartzaia ceva la o roata in spate ... am zis ca o fi amortizorul ... dar s'a remediat la revizia de 10 000 km ... cu niste vaselina. Mi'a zis si mecanicul ca oricum ii punea vaselina acolo si daca nu ii ziceam ... ca problema aia cica e frecventa. Si cea mai suparatoare problema ... desi nu e nici un pericol: capacul de la rezervor nu mai sta inchis ... si l'am mutat un pic sa prinda in tabla si prin frecare sa nu se mai deschida. In rest ... super'multumit de ea. O toba sport i'as pune ptr sunet ... in rest ... benzina si talpa.

Cu Clio totul s'a intamplat repede ... poare prea repede. Initzial era vorba de masina noua la anu ... ceva la 12-13k euro. Da a auzit taica'miu de promotie la Renault ... vinerea trecuta si am fost la dealer. 8800 - Fidji cu 1.4 75 CP. Da consum 9.7 urban. Si atunci s'au orientat deodata catre diesel ... da normal ca tipa de'acolo (putin spus ca era (pe dinafara) le'a sugerat 1.5 dCi 65 CP. Asta in situatia in care ala de 80 CP era cu doar 300 euro mai scump si cu consum mai mic. Am intrebat'o pe tipa daca e motorul de pe Megane II ... nu stia. Am intrebat'o daca ala de 65 CP e si pe Logan ... a zis ca nu stie despre Dacia.
La un moment dat, inainte sa se hotarasca ptr Symbol'ul de 80, parandu'mi'se cam scumpe ... am zis ca mai bine un Laureate Plus (8280euro ... dar nu e disponibil decat cu 1.4). Cand am intrebat'o pe tipa ce dotari are in plus Fidji fatza de Laureate Plus ... iar dadea din umeri.
La fel si cand am intrebat'o la ce interval de km se fac reviziile si cam ce se schimba. M'a trimis la receptie sa intreb http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/hammer.gif
Luni am fost si am platit avansul. Ieri am achitat masina integral. Si a ramas ca pe marti, miercuri putem ridica masina (au zis 3 zile ca dureaza livrarea)

Intrebari:
1.Casco in cate rate se poate plati?
2.Ce trebe facut ptr ca o asigurare Casco cesionata in favoarea unei banci sa fie trecuta cu imputernicit persoana fizica? (la Solenza a fost facuta asigurarea acum 2 sau 3 sapt pe un an intreg ... dar cum masina e achitata integral; acum ... trebe sa schimb si imputernicitul)
3. Ce combustibil e indicat ptr Symbol? Diesel Euro III? Euro IV?
4. Ce norme de poluare indeplineste motorul asta de 1.5 dCi 80 CP? Euro cat?

Multumesc toturor ptr urari http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/beerchug.gif
PS: raman dator cu poze :)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#7 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 10:19

Originally posted by S600
PS: Imi place culoarea de la S-ul din poza.


Asa o sa zic si eu cand ma intreaba lumea ce masina am cumparat. Un "S" ... :> Nu trebe sa stie toti ca S vine de la Symbol http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/010.gif
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#8 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 01 iunie 2006 - 11:01

E si ID de Yahoo? Sau nu folosesti?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#9 mike.omega

    v.i,p.

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.310 Mesaje:
Inregistrat: 30-aprilie 03
  • Location:Constanta
  • Marca:Dacia
  • Model:Liberta L
  • Motorizare:1.4 62CP

Scris 02 iunie 2006 - 08:51

Pai ce faci mai, tradezi? :D
Vezi ca vine campania de primavara si iti expira politele :D
  • 0

#10 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 iunie 2006 - 05:02

Pe bune ca nu :D
Dar una e RCA'ul ... care oricum e la fel la toate companiile de asigurari ... si alta CASCO ... la care pot aparea diferentze sesizabile :D Vb pe mess mai multe ;)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#11 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 iunie 2006 - 05:38

De faza cu RCA'ul nu stiam :( Inca o chestie de care tre sa ma interesez :-<

O poza cu Solenza ... ignorati decorul :D
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#12 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 iunie 2006 - 12:59

M'am uitat pe site'ul Renault si prin analogie cu motorul 1.5 dCi de pe Megane Bicorp (vad ca putearea si cuplul sunt aceleasi ... la aceleasi valori ale rpm) ... carburantul ar fi motorina Euro III. Si banuiesc ca normele de poluare tot Euro III sunt
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#13 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 iunie 2006 - 09:36

Deja a venit masina ... :( Plec s'o aduc acasa ... http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/blow.gif
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#14 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 iunie 2006 - 03:57

Plinul a fost facut :D Maine ies cu ea la probe :(
Prima impresie: pare mai misto ca Solenza ... insa pedala ambreiajului e mult mai rigida ... si combinat cu cuplul ... am reusit sa plec fara sa vreau cu scartz in curtea reprezentatzei ... dupa care mi s'a oprit motoru http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/hammer.gif

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Astea 3 facute acum la repezeala ...


[Edited on 3-6-2006 by andrei041]
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#15 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 iunie 2006 - 05:00

Inc'o serie de poze ...

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Si problema care o vazusem la reprezentantza ... da dupa ce m'am luat la vorba la un tel ... am uitat sa zic de ea :
Imagine amplasata
Trebe schimbata clema aia ca sa stea apropiata cum trebe :-<
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#16 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 iunie 2006 - 10:58

Nusht cum aratau inainte indicatoarele din bord. Oricum ... pe zi acum nu am reusit sa le prind k lumea ca se reflecta imaginea mainii sau a telefonului :P
Imagine amplasata

Portbagajul ... desi ca litraj e mai mare decat la Solenza ... pare mai incomod in utilizare ptr ca e structurat pe adancime. Iar deschiderea nu e asa mare ca la Solenza.
Maine ies din oras cu ea sa o vad cum se simte la drum lung.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#17 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 04 iunie 2006 - 12:11

Maine bag poze si la Slz ... ca azi am apucat de'am spalat'o cat de cat ... si poate ma indur si de aia "batrana" s'o bag intr'o poza ... ca de'acum o sa cam iasa la pensie :P (e majora deja ... in nov face 19 ani ... da doar <140 000 km ... intre timp s'a mers cu Nova, Cielo, Slz ptr deplasarile mai lungi)

Deocamdata ... daca as avea de ales cu care dintre ele sa merg ... as lua tot Solenza. Imi place mult cum se aude motorul de la 4000 rpm in sus :P

[Edited on 3-6-2006 by andrei041]
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#18 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 04 iunie 2006 - 05:28

Sa o stapanesti/stapaniti sanatos (i), ca doar e si masina familiei. :P FELICITARI! Abia astept sa il vad pe Symbolica, cand mai venim la CT, trebuie si udat! :P
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#19 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 04 iunie 2006 - 05:38

Acum in primu rand trebe spalat k lumea ... ca se pare ca nu a fost degresat cum trebe si se lipeste tot prafu de ea :P
Am iesit azi cu ea cam 180 km ... am si poze o gramada ... dar le pun diseara ... deocamdata ma duc sa scot mirosul de fum cu un dus :P
Pe scurt: place cum trage de la 2000rpm ... nu place ca e in roadj deocamdata si nu pot s'o calc prea tare :D In mod normal ... ce turatii nu ar trebui depasite la inceput? Am ajuns de 2 ori la 2750 si o data la 3000 ... dar pe perioade f scurte ... 2-3 sec (deci oricum nu e probl)
  • 0

#20 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 04 iunie 2006 - 10:33

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Portbagajul ... spatios. Sg problema e ca in poza a aparut un tzacanit ... da s'a rezolvat (cu niste mici)

Imagine amplasata Imagine amplasata


Are cineva idee care e rolul funiei aleia? Ca sigiliu nu cred ca e.

Imagine amplasata

Bordul: dupa primii 100km si pe seara

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Am rezolvat si problema cu ornamentul ala. Metoda romaneasca ... se ia prenandez si se lipeste ... poate tzine :P Desi la spalatorie mi'e ca se duce :P

Imagine amplasata
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#21 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 04 iunie 2006 - 11:32

Rezervorul cica e de 50litri. La peco au intrat 44.7litri. Plinul cand a sarit prima oara pompa. 20 de km in oras si restul in afara ... Nu cred ca stau deocamdata sa'i fac consumul :P
Revin maine cu "reclamatii si sugestii"
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#22 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 06 iunie 2006 - 12:10

Azi am mai bagat vreo 50 km ... in oras de data asta. Incep s'o invatz cu turatii de 3000 rpm ... sa nu faca mofturi dup'aia.

Comparatiile le fac cu Solenza ...

* Suspensia pe spate mai rigida ... la denivelari cam sareau ai mei prin spate :-"
* Comenzile ptr geamurile electrice plasate mai putin practic decat la Dacie
* Super utila telecomanda'satelit ... mai ales dupa ce am descoperit ca are si o rotitza ... nu numa butoane :D
* La stabilitate si comportament rutier pare doar cu putzin peste Solenza
* Portbagajul un pic cam incomod la acces ... avand deschiderea cam mica totusi ... dar ca spatiu e de ajuns (cum am si demonstrat mai sus in poza :D)
* Sistemul audio peste cel de pe Solenza
* Volanul mai bine gandit (desi ma obisnuiesc greu ca are si claxonul integrat ... nu pe maneta de lumini) ... iar servodirectia e mai moale ... se ia mai usor de volan
* Place reglarea pe inaltime a scaunului si volanului (intrebare: de poate regla si din mers volanul pe inaltime? ... doar curiozitate)
* Imi place sa se duce mai greu in jos indicatorul nivelului de carburant http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/010.gif (2 liniutze in 250 km)
* Pe bancheta din spate parca nu se sta prea comod totusi (am stat doar cand era masina oprita ... in mers nu am incercat'o) ... dar asa s'a plans taica'miu. Faza cam ciudata e ca daca stai pe un loc in spate ... tre sa iti tzii ridicata tetiera, altfel jeneaza la spate http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/hammer.gif
* Interesanta smecheria cu blocarea automata a usilor si portbagajului dupa plecarea de pe loc ... dar cam stupida faza ca la oprire cei din spate nu pot cobori daca nu se deschide o usa din fatza sau nu se apasa butonul de deschidere a usilor. Util e ca se incuie si portbagajul o data cu usile ... atata la plecare de pe loc ... cat si din cheie
* Nu am inteles si nici nu cred ca o sa inteleg de ce cheia de rezerva nu are integrat si butonul de inchidere centralizata. La Solenza ambele chei sunt la fel. Chiar asa mare economie se face cu o cheie? http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/complaining.gif
* La inceput in vitezele a III'a si a IV'a agatza undeva pe la jumate ... dar acum vad ca si'a mai dat drumu ... sper sa se lase de tot in cateva sute de km (spre binele masinii ... dupa ce'o intra pe mana lu taica'miu :()
* Nu bun ca tre sa ajung sa'i cumpar huse si covorase ... alti bani ... alta distractie :D
* De 2 lei aspectul scumierei si a brichetei ... chiar daca sunt mai practice decat la Solenza (dar la amandoua mai prost gandite decat la Cielo de ex)
* Cand m'am suit la reprez in Symbol mi s'a parut urat de tot materialul bordului ... acum parca se mai indulcesc strugurii :D
*Torpedoul cam prost gandit parca ... mai ales cu fundul ala ondulat. Lasase frati'miu un cd inauntru si cand a inceput sa zdrangane ... nu reuseam sa'ti dau seama de la ce anume e de fapt ...
* Interesanta borseta aia ptr acte ... inscriptionata RENAULT

Multi din cunoscuti cand au auzit de Symbol si de pret au inceput cu replici de genu: aaa ... pai iti luai Passat de banii astia. Eu unu sunt multumit de alegere ... si poate peste alti 2 ani chiar o sa ajung la Passat (sau ceva din clasa lui) ... da de data asta doar al meu :)
Culoarea insa le'a placut la toti ... si sper ca dupa o spalare cu ceva degresant sa arate si mai bine
La capace tre sa ajung sa cumpar niste antifurturi ... sau macar niste braduletzi d'aia... chiar sunt frumoase si nu as vrea sa raman fara ele ... deocamdata le'am scos si nu le pun pana nu le asigur :D

Cati km ziceati ca dureaza rodajul si cam ce turatii nu tre depasite? :D Deja ma tenteaza la viteza ...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#23 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 06 iunie 2006 - 11:57

Imagine amplasata

... ce anume e tz�mburicul ala de la oglinda?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#24 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 06 iunie 2006 - 11:57

Nu am apucat sa ma uit in cartea tehinca ... tot uit sa o iau din masina ... si am o nelamurire. Pe site la dotari scrie :"Oglinzi retrovizoare electrice si degivrante". Cum anume se foloseste si a doua functie? Reglajul l'am gasit si e chiar f util si simplu

La una din lamelele stergatoarelor deja iesise banda aia metalica ... probabil ca asa a iesit din fabrica stergatorul ;)
Deocamdata ... dupa 250 km ... indicatorul rezervorului e la a doua liniutza. Si ... in ideea ca intre liniile alea se consuma aceeasi cantitate de comb ... ar iesi un consum de 5% ... dar 180km au fost facuti in afara orasului. Oricum ... e mic consumul si o sa fac un calcul mai ezac pe la ~500 km ... ii fac plinu iar si recalculez

Ce ma mira totusi e ca desi pe forum si in general aud despre dieseluri ca sunt mai usor de condus (dat faptului ca au cuplu bun de la turatii mici) ... pana acum am vazut ca pe diesel tre sa merg mai turat decat pe benzina. La SLZ merg si cu 1200-1300 rpm fara sa faca urat ... la asta nici nu imi vine sa scad sub 1500 (oricum stau undeva intre 1800-2800 in mod normal deocamdata)
  • 0

#25 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 07 iunie 2006 - 12:25

Poza cu "aia batrana" ;)
Se pare ca o sa ramana in familie deocamdata ... ramane la anu de vazut cu taxele ce'o sa fie

Imagine amplasata
  • 0




5 useri citesc subiectul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi