Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Stiri si zvonuri din industria auto


  • Topic inchis Acest topic e inchis
1748 replies to this topic

#1201 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 05:25

dupa cum ziceam, cota de piata pt VAG a sarit mult pe timp de criza, culmea, tocmai in asia ;)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1202 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 decembrie 2009 - 05:34

Daca nu am aia 15% si optionalele respective sunt vitale ce fac? E simplu, iau o europeanca ;)

Pentru 5% ???? Da-mi voie sa nu cred ;)
  • 0

#1203 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 05:37

alta e problema, nu pretul.

noi privim prea simplist asta cu dotarile gen xenon etc. dar se schimba serios treaba cand vrei sa alegi culori, materiale, design.

si astea costa. si nu e cat costa pt tine, ci cat costa sa le poata oferi oricui si oricand.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1204 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 decembrie 2009 - 06:19

Culori, materiale, sunt intotdeauna suficiente variante la vinzare gata configurate incit sa poti alege. Ca romanul e mofturos ( mai degraba fitzos ), e alta poveste.
  • 0

#1205 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 06:23

la subaru ce culori, materiale, jante poti alege? erau doar 2 optiuni. full sau cheala. singurul avantaj, pretul mic. se pare ca nu merge strategia asta peste tot in lume.

la honda e cam la fel, ce pun aia, aia e.

nu e romanul, e omul. ai citit ce am mai scris, VAG a avut salt urias in vanzari in asia, toyota e in cadere. honda oricum nu era mare jucator. restul nu prea conteaza.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1206 valentin_iordan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 875 Mesaje:
Inregistrat: 24-februarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:KIA - THE POWER TO IGNORE
  • Model:2007
  • Motorizare:1.5 CRDI 110 CP

Scris 27 decembrie 2009 - 06:48

BMW X3 = restul nu prea conteaza

BMW X3 >= restul nu prea conteaza

:crying:

Aceasta postare a fost editata de valentin_iordan: 27 decembrie 2009 - 06:48

  • 0
Dachau, Auschwitz, Buchenwald

#1207 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 06:59

;) ;) ;) ;) ;)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1208 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 decembrie 2009 - 08:02

la subaru ce culori, materiale, jante poti alege? erau doar 2 optiuni. full sau cheala. singurul avantaj, pretul mic. se pare ca nu merge strategia asta peste tot in lume.

la honda e cam la fel, ce pun aia, aia e.

nu e romanul, e omul. ai citit ce am mai scris, VAG a avut salt urias in vanzari in asia, toyota e in cadere. honda oricum nu era mare jucator. restul nu prea conteaza.

Asa si ? Nu refuz masina pentru ca nu are nus ce rahat asa cum visez eu. La honda la fel, sunt citeva variante, toate super OK. Ai de unde alege. Si aia cu pretul e foarte adevarata. Cine e mofturos, sa plateasca optionale la fabricantii care ofera configuratii custom. Oricum, sa fim seriosi, cresterea vag nu vine de la posibilitatea configurarii masinii. Explicatia e ca VAG ( inca ) face masini foarte bune.
  • 0

#1209 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 27 decembrie 2009 - 08:23

Relu, asta-i parerea ta; chiar daca este corecta/intemeiata in parte, nu inseamna ca are rol de regula general valabila pt toata lumea.
Chestiunea tine, intr-o anumita masura, si de gusturile fiecaruia, moment din care discutia devine mai putin aplicata, obiectiva.
Daca suntem de acord sa scoatem din discutie manelistii, cocalarii, pe cei care-si cumpara masini dupa ce zice sau crede vecinul, vom observa ca fiecare poate avea preferinte destul de variate.
Eu nu-mi permit sa afirm ca orice dotare, in afara celor necesare dupa cum spuneai tu (ac, abs, 2 geamuri electrice si inca vreo 2 optionale), sunt mofturi; atat timp cat nu discutam de nu stiu ce senzori (presiune roti, de detectare a rahatelului de la catel pe bancheta spate, etc.). Cine vrea dotari suplimentare, plateste.
E adevarat ca uneori pt o putea comanda un anumit optional, dealerul te obliga sa mai cumperi si un altul.
Vwag are, inca, o imagine f buna, asta este unul din principalele considerente pt care inca vinde f bine; in rest masini realmente bune mai greu, daca nu privim chestiunea asta prin noua acceptiune a expresiei "masini bune".
Macar Vwag ofera clientilor posibilitatea alegerii intre diverse motorizari si optionale.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1210 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 decembrie 2009 - 08:27

M-ai inteles gresit. Am spus si sustin in continuare ca acei carora nu le convin dotarile unei masini "full" ( ca de ex. honda, toyota, etc.. ) nu pot fi considerati decit fitzoshi.
  • 0

#1211 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 08:33

Asa si ? Nu refuz masina pentru ca nu are nus ce rahat asa cum visez eu. La honda la fel, sunt citeva variante, toate super OK. Ai de unde alege. Si aia cu pretul e foarte adevarata. Cine e mofturos, sa plateasca optionale la fabricantii care ofera configuratii custom. Oricum, sa fim seriosi, cresterea vag nu vine de la posibilitatea configurarii masinii. Explicatia e ca VAG ( inca ) face masini foarte bune.


nu vad de ce n-as putea sa-mi aleg jantele, scaunele, aparatura audio etc. si vei ajunge sa refuzi masina si sa platesti putin mai mult la concurenta. eu nu-s bun de exemplu, ca ma uit la motoare, cifre, sunt defect, discut de dragul contra-argumentului, dar altii prefera niste melci BINE dotati CU CE VOR EI.
nu vad de ce as fi fitos sa-mi doresc ceva anume. ajungem ca astia de la TV, orice nu e logan, e limuzina.

n-am spus ca VAG a crescut pt ca ofera optionale, ci ca in ciudat faptului ca face masini mai scumpe, ele se vand in plina criza.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1212 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 27 decembrie 2009 - 08:37

si eu oricand as prefera sa dau in plus 5% dar sa-mi configurez masina asa cum imi place.
adica ce pana mea, e BANU MEU !!! :lol:

DAR asta nu inseamna ca daca o oferta BUNA vine de-a gata, e de refuzat.

de aia se vand din toate, ca fiecare gen de marketing are clientii ei.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1213 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 27 decembrie 2009 - 08:44

M-ai inteles gresit. Am spus si sustin in continuare ca acei carora nu le convin dotarile unei masini "full" ( ca de ex. honda, toyota, etc.. ) nu pot fi considerati decit fitzoshi.

Nu cred, cand am enumerat optionalele respective, erau cele mentionate de tine in discutiile noastre anterioare.
Sa luam un ex: Honda oferea Civic sedan in 2 versiuni de echipare, cu o singura motorizare; mai apoi a oferit si versiunea hibrid; in cea mai buna varianta de echipare nu exista xenon, sau altele. Daca cineva chiar ar avea nevoie de xenon, dar pe Civic sedan nu era oferit, tu-l consideri automat fitzos; eu iti spun ca nu e chiar asa.
Iarasi, categorisirea asta, aia sunt fitzosi, ..... este mai mult decat discutabila. :lol:
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1214 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 decembrie 2009 - 09:13

Si daca nu exista xenon, ce ? Nu mai putem circula fara xenon ? Civic e o masina modesta. Cine vrea "premuim" trece la accord, sau ia alt brand.
  • 0

#1215 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 09:16

da man, dar uite asa o masina buna, devine proasta. daca intelegi ce vreau sa spun. eu nu as lua accord niciodata. probabil or mai fi si altii.

dar sa nu ne legam de xenon, nici nu stiam ca aia nu ofera xenon deloc. WTF? stii ce se va intampla de fapt. masina e ieftina, nu are xenon, lemurianu o cumpara si baga el 2 lampi de te rupe la ochi. mai bine avea xenon si sa nu-l poti refuza :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1216 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 decembrie 2009 - 09:23

Uite eu n-am xenon la scuter si nu tusesc. Sa mor io, pina acum citiva ani circulam foarte bine si fara xenon, chiar si aia cu Bentley, si nu se plingeau !

Si lemurianu baga aftermarket ca-i papagal.
  • 0

#1217 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 09:29

totusi ai ceva faruri cu lupa parca. bine si xenon-ul e de mai multe feluri, nu toate bune. am mers si eu fara vreo 6 ani. nici n-am murit, dar si ce misto erau farurile de la golf. era o placere sa mergi pe intuneric.

e normal sa vrei ceva mai bun.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1218 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 27 decembrie 2009 - 10:12

odata ce mergi cu un xenon BUN, nu mai vrei halogene.

e ca-n "bancul" ala al vostru " once subaru, always subaru " :lol:

:D
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#1219 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 27 decembrie 2009 - 10:27

Eu cand am zis de xenon a fost pur exemplificativ :rolleyes:. Pentru unii e o necesitate, pentru altii e un moft. Eu nu am xenon si sunt foarte multumit de cum lumineaza...

Eu, pe banii mei, mi se pare aiurea sa nu-mi pot lua respectiva optiune fara alte chestii inutile in valoare de inca 1.000, 2, 3 5... Oi fi eu defect dar asta e parerea mea.

Da, in conditiile in care iei masina 'full full, frate" e mult mai ok sa fie toate intr-o echipare sa economisesti acei 5%...
  • 0

#1220 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 27 decembrie 2009 - 11:30

Si daca nu exista xenon, ce ? Nu mai putem circula fara xenon ? Civic e o masina modesta. Cine vrea "premuim" trece la accord, sau ia alt brand.

Mah, tu, ca de obicei cand exista o opinie diferita de a ta, te faci ca nu vrei sa intelegi si o tot dai pe toate partile, subliniezi doar ce-ti convine tie, doar doar ramane ca tine. :rolleyes:
Nu scoate din context ce spun eu sau altii si intelege ca exista multe alte opinii, preferinte, diferite de a ta sau de a mea, despre care noi nu putem spune ca sunt gresite, doar pt ca difera de ale noastre.
Atat timp cat sunt rationale, rezonabile, ... sunt la fel de corecte sau de gresite, cum vrei sa o iei, ca si ale noastre.
Xe a fost un ex., tie poate nu-ti trebuie, dar nu face greseala sa sustii sus si tare ca nu e necesar nimanui, doar pt ca tu consideri astfel. Nici eu nu am xe pe vreo masina, dar nu spun ca este inutil sau moft, sau ca e de fitze, etc.
Accord nu este si nici nu va fi premium, desi pretul e pe acolo.


@Cata: Civic-ul nu este deloc ieftin. ;)
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1221 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 27 decembrie 2009 - 11:55

Pe A3, cand l'a cumparat taica'miu, avea xenon aftermarket. Nu cred ca era cel mai bun si cu siguranta nu era reglat el ca la carte, insa eu, ca sofer, vedeam foarte bine. Acum, cand a revenit la halogene, se vede imediat diferenta. Ah, ca nu mor daca nu e xenon, asta e clar. Dar ca l'as prefera, asta iar e adevarat.
Unele dotari, da, s'ar putea spune ca's inutile, insa fac sederea in masina mai placuta si mai confortabila.

Eu, unul, din ce'am cautat pana acum (intr'o zona de pret mai de jos, evident) nu pot spune ca am gasit masini cu dotare prestabilita care sa aiba un pret cu mult mai bun decat masini cu dotari optionale pe care le consideram eu necesare pe o masina din clasa respectiva. Ba din contra. Evident ca daca le configuram echivalent, altfel stateau lucrurile, insa la cele care vin cu pachet de dotari fix ai senzori de ploaie, senzori de presiune, de parcare si alte chestii pe care le platesti, normal, dar nu sunt musai.

Si faptul ca vrei o anumita tapiserie sau culoare la interior nu mi se pare neaparat moft, mai ales cand urmeaza sa pastrezi masina respectiva mai mult timp sau sa faci multi km cu ea. Clar, fiecare cu pasarelele lui ... fara a fi fitze neaparat


Trecand la alt subiect, tot auzind reclama la radio, am cumparat AutoBild'ul. Cica informatii despre viitoarea "limuzina" Dacia. N'am citit detaliile, am fost curios doar la poza. Arata interesant in poza mica de pe coperta. Cand deschid revista si ma uit la poza mai mare ... e de fapt un Fluence un pic modificat. Dar ce mi'a sarit in ochi: are LED'uri tata ... sub far, in bara. Deci da ... e pe drumul cel bun
Daca nu uit, pun poza maine si'aici ...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1222 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 decembrie 2009 - 12:07

nu stiu de ce aveti o fixatie cu led-urile. sunt lumini de zi si cred ca vor deveni obligatorii in europa. becurile nu ar rezista prea bine si nici nu ar lumina la un consum infim.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1223 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 28 decembrie 2009 - 12:22

@Andrei: despre noul Logan, unii spun ca va fi facut pe platforma lui Clio; ramane de vazut, de la Dacia nu avem nici acum datele complete privind Duster-ul.

@Cata: sigur vor fi obligatorii luminile de zii, nu mai stiu data de la care intra in vigoare prevederea asta; asa cum va fi obligatoriu si esp-ul in standard, in cazul masinilor noi evident.
Problema perceptiei publice privind aceste leduri, exceptand "cocalizarea" anumitor "realizari" in special in RO, este data de cum s-au integrat ledurile in designul masinii.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1224 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 28 decembrie 2009 - 12:24

Nusht, da eu sunt sigur ca puteau sa faca ceva mai estetic decat ce au scos marea majoritate pana acum.
Cu obligativitatea luminilor de zi sunt de acord, insa nu'mi zice ca un bec de 5W cum sunt pe pozitii, de obicei, influenteaza semnificativ consumul unei masini. Sau ca se arde mult mai repede sau ca e mai scump decat niste led'uri.
Pe vechea Dacie nici nu tin minte sa fi schimbat prea recent becurile care erau in lucas'uriile de pe aripile fata si spate. Si aveau ceva vechime deja cand am dat masina la casat ...

LE: la cum se exprimau ei, va fi vb de o masina complet noua care va fi vanduta in paralel cu Logan'ul, nu doar un inlocuitor ptr acesta

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 28 decembrie 2009 - 12:30

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1225 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 28 decembrie 2009 - 12:24

Sa te scutesc de efort. :rolleyes:

Imagine amplasata
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi