Salt la continut


Fotografie

dau un cal (golf-ul din dotare) pe un regat (forester-ul 2.5XT)


  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#101 dinoc

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 Mesaje:
Inregistrat: 08-decembrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Honda
  • Model:Civic 2008, Accord 2007
  • Motorizare:201CP, 155CP

Scris 15 martie 2007 - 06:16

SUPER ALEGEREA !!! Ai sa ranesti multe orgolii cu ea :P
Sa fie intr-un ceas bun !
  • 0
Honda Civic Type-R + Honda Accord

#102 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 15 martie 2007 - 09:06

SARU' MANA!!!!!!!!!!!
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#103 Dee

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 902 Mesaje:
Inregistrat: 13-mai 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:OPEL
  • Model:ASTRA H
  • Motorizare:1.6 105CP

Scris 15 martie 2007 - 09:25

The Pussywagon is turning Japanese :D
Misto masina mosule...! :P

Aceasta postare a fost editata de Dee: 15 martie 2007 - 09:25

  • 0
On a self-imposed forum break...

#104 Legionaru'

    master of VVT-i

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 Mesaje:
Inregistrat: 28-iulie 05
  • Location:Craiova
  • Marca:Toyota
  • Model:Avensis
  • Motorizare:1.8 VVT-i

Scris 15 martie 2007 - 10:02

Sa le stapanesti sanatos!
  • 0
TODAY TOMORROW TOYOTA

#105 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 martie 2007 - 10:08

SUPER ALEGEREA !!! Ai sa ranesti multe orgolii cu ea :P
Sa fie intr-un ceas bun !


Ba mai mult, vei "pierde" ceva prieteni... Doar suntem in ro.......
  • 0

#106 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 15 martie 2007 - 10:10

deja am pierdut unul la care nu ma asteptam. WTF!!!

putin off-topic. ma gandeam la relu, cat timp a trecut de cand am spus ca am duc la el sa-mi faca usile la golf, si nu am ajuns nici acum. ma cam tampeste munca asta, tocmai ce discutam cu ken, alt work-aholic se pare. ce trece timpul si nu ne alegem cu nimic. nu regret o secunda ca am luat masina, chiar daca mi se reproseaza tot felul de lucruri.

Aceasta postare a fost editata de cata69: 15 martie 2007 - 10:14

  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#107 rzv74

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 259 Mesaje:
Inregistrat: 28-octombrie 02
  • Location:bacau

Scris 16 martie 2007 - 07:19

eu zic ca foresterul este urat. nici golful nu-i deosebit dar merge si acum si peste 5 ani. subaru e urat.. poate zic ca o femeia dar asta e ...parerea mea. :tomato:
  • 0

#108 sandumbogdan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 639 Mesaje:
Inregistrat: 01-septembrie 04
  • Location:Iasi
  • Marca:VW
  • Model:Jetta 2007
  • Motorizare:1.9TDI 105cp

Scris 16 martie 2007 - 07:49

unii ar fi dispusi sa mearga si cu caruta daca ar prinde suta in 2 secunde, altii ar fi dispusi sa mearga si cu 5 cai putere daca masina arata ca un maybach, si majoritatea oamenilor se incadreaza undeva la mijloc, cu inclinatii spre una sau cealalta directie
faptul ca masinile subaru is urate e clar, toate mai putin legacy, restul au un design de anii 1995, pentru unii compenseaza insa prin tehnica, pentru altii nu :)
  • 0

#109 Legionaru'

    master of VVT-i

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 660 Mesaje:
Inregistrat: 28-iulie 05
  • Location:Craiova
  • Marca:Toyota
  • Model:Avensis
  • Motorizare:1.8 VVT-i

Scris 16 martie 2007 - 08:30

Eu oricand as prefera un Subaru unei masini frumoase(Audi A4) dar cu o putere mica(105 cp).Daca ar fi sa schimb marca sigur as lua Subaru.
  • 0
TODAY TOMORROW TOYOTA

#110 Dee

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 902 Mesaje:
Inregistrat: 13-mai 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:OPEL
  • Model:ASTRA H
  • Motorizare:1.6 105CP

Scris 16 martie 2007 - 08:45

Este clar ca dupa faceliftul operat de curand Subaru nu va castiga un concurs de design insa, dupa cum a precizat si Viper, Subaru are un farmec aparte si impresioneaza prin performante avand acel aer spartan caracteristic masinilor sport, gandite pentru performante nu pentru impresionat pitzipoance la mall. In clasa asta frumosul" daca putem spune asa este noul Mitsu Outlander insa la performante si motor nu atinge nivelul Subaru.
  • 0
On a self-imposed forum break...

#111 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 16 martie 2007 - 09:11

ca la orice femeie, frumusetea e sub capota

Imagine amplasata
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#112 Mugur_Cosma

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 969 Mesaje:
Inregistrat: 19-februarie 05
  • Location:Piatra Neamt
  • Marca:Toyota
  • Model:PRIUS
  • Motorizare:Hybrid

Scris 16 martie 2007 - 10:28

Subaru Legacy specB 3.0R este o superbitate de masina, ata ca tehnica cat si ca aspect interior-exterior; Indraznesc sa spun ca e peste A4 si 3-er.
Nici Forester nu e asa urat; e o frumusete clasica.
Fisier atasat  forestersti05_01.jpg   146,86KB   37 downloads
Fisier atasat  1028big.jpg   67,82KB   33 downloads
  • 0

#113 vrajitorul din orz

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 987 Mesaje:
Inregistrat: 23-decembrie 04
  • Location:California

Scris 16 martie 2007 - 10:50

Acum sa spunem ca Foretsre e frumos deja batem cimpii. Nu-i frumos deloc. E chiar urit. Dar are acea uritenie specifica subaru, care il face cool. De exemplu judecat la rece WRX STi e urit dar practic e cool si chiar mi se pare dragut. Albastrul ala de oala si jantele aurii ar fi prost gust total pe alte masini dar cumva pe STi merg foarte bine. Pe de alta parte Golf nu-i nici frumos si nici cool. Cool e GTI si R32. Alt exemplu: 320d cu pachet M not cool. M3 cool. De aratat arata cam la fel, in mare.
  • 0
Salam. Florin Salam.

#114 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 21 martie 2007 - 01:57

interesant e ca cei care stiau masina pe strada si apoi au vazut-o in realitate si s-au urcat in ea, si-au schimbat parerea. inclusiv eu, care nu eram convins si aveam WRX-ul in plan secund, dar mi-a placut foresterul prea mult si se potriveste mai bine cu tara asta. macar de-ar asfalta astia toate drumurile

e, frumoase sunt italiencele. s-a mai stilizat si flota japoneza insa. dar forester nici nu se vrea masina care sa iasa in evidenta.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#115 dany_s

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 Mesaje:
Inregistrat: 20-septembrie 03
  • Location:montreal,ca
  • Marca:lexus
  • Model:GS 400
  • Motorizare:4.0 L V8 300cp

Scris 21 martie 2007 - 05:46

Forester XT este masina perfecta pt Romania. Mai putin consumul dar ma rog, chiar pe toate nu le poti avea!

Felicitari pt achizitie, e clar un pas inainte fata de Golf.

Mie personal Foresterul actual mi se pare urat cu spume, pacat ca restul e excelent. Eu ma uitam dupa Foresterul XT modelul precedent(2003-2004), la care designul mi se parea OK, dar inca sunt prea scumpe pt bugetul meu.....isi mentin foarte bine valoarea din pacate (pt mine)......dar pe buna dreptate, e o masina extrem de versatila, ai si spatiu, si performante, si calitati decente pe drumuri proaste/forestiere.

pretul la care l-ai luat e intradevar foarte bun mai ales ca are toate optiunile, dar nu inteleg de ce ai luat doua? Sau a luat o ruda/prieten in acelasi timp si atunci v-au facut reducere?

Pana la urma e manual sau automat? si ultima intrebare, ce parere au cei de pe VW Forum de noua ta achizitie? (daca esti activ acolo) :D
  • 0

#116 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 21 martie 2007 - 06:11

au o parere buna.
:D
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#117 dante01

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 Mesaje:
Inregistrat: 11-august 03
  • Location:Ploiesti
  • Marca:Mazda
  • Model:3
  • Motorizare:1.6 DOCH 105 CP

Scris 21 martie 2007 - 07:51

si ultima intrebare, ce parere au cei de pe VW Forum de noua ta achizitie? (daca esti activ acolo) :D


se zice daca ai fost activ pe acolo...
:laugh:
  • 0
...Move your mind...

#118 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 martie 2007 - 08:26

da, in esenta suntem 2. manuale.

pe vwforum reactia a fost mai mult decat neasteptata in favoarea lui, dar si mai multi m-au sunat sau pm pt a cumpara golful, semn ca e o masina inca dorita, desi nu e frumoasa dupa anumite standarde.

la forester e interesant ca nevasta-mea e foarte critica la cum arata o masina, chiar ceva de speriat, dupa ce a vazut foresterul in realitate si-a schimbat opinia. pe strada pare o masina foarte comuna si veche. zici ca e un model din anii 90 chiar.

spatiu e mult, dar e nevoie de o plasa ceva pt a prinde bagajele, ce am vazut eu nu avea delimitare prin grilaj intre compartimentul bagaje si locurile din spate. iar interesant e ca instalatia audio e prevazuta cu sub, ceea ce face modificarea ei o joaca practic, dar nu cred ca va fi nevoie. pozitia la volan e un pic mai sus decat la golf, dar nu-ti dai seama, altfel mi se pare de ex in rav4.
masina e (desi nu pare, dar iti dai seama la grosimea usilor, nu prea ai ce pune in ele) ingusta si foarte usor de manevrat.

mai ramane sa o vad acasa.

ps. noul forester e singurul care-mi place cat de cat cum arata, dar are toate celelalte calitati, asa ca nu mai conteaza.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#119 sandumbogdan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 639 Mesaje:
Inregistrat: 01-septembrie 04
  • Location:Iasi
  • Marca:VW
  • Model:Jetta 2007
  • Motorizare:1.9TDI 105cp

Scris 22 martie 2007 - 08:31

pe strada pare o masina foarte comuna si veche. zici ca e un model din anii 90 chiar.

exact asta e problema majora a masinii, intr-o cuncurenta care determina facelift la 2 ani si schimbari de modele la 4 ani, foresterul arata cu 15 ani in urma la design, de asta se si vand asa de slab, vezi de zeci de ori mai multe rav4 sau santafee pe strada, care desi la acelasi pret au o tehnica mult inferioara, la design arata de 100 de ori mai bine, si pe buna dreptate, si eu tot un satafee sau ceva de genul asta as lua decat sa merg cu o masina care arata atat de invechit
  • 0

#120 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 martie 2007 - 09:14

de pe scaunul soferului arata si se simte al dracului de bine. :cub:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#121 dany_s

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 Mesaje:
Inregistrat: 20-septembrie 03
  • Location:montreal,ca
  • Marca:lexus
  • Model:GS 400
  • Motorizare:4.0 L V8 300cp

Scris 22 martie 2007 - 03:42

mie nu mi se pare asa invechit designul, ci doar urat. Aceleasi linii(in mare) de design o sa fie pe noua Toyota Highlander deci n-as zice ca e invechit. Ala dinainte de facelift era relativ invechit dar era mult mai clasic, mai banal, genul de design care n-are cum sa-ti placa dar n-are cum sa nu-ti placa.

Aici Foresterul nu se vinde ca celelalte in principal din cauza pretului. Un XT e cu vreo 6000 mai scump ca o RAV4 V6 similar echipat, si vreo 10 000 mai scump ca un Vue V6 + nu are reputatia de fiabilitate a Toyotei si are reputatia ca fiind mai scump de intretinut(+ imaginea modelului destul de anonima).

Aceasta postare a fost editata de dany_s: 22 martie 2007 - 03:43

  • 0

#122 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 22 martie 2007 - 08:56

nu e chiar asa si aici. rav4 echipare VIP cum ii spun ei, care e cam similar full-option de la subaru, e cu motorul de 150BHP, cam 32.000 de euro

versiunea medie de la toyota, care e aproape full-option, e drept ca nu trece de 28.000

insa, 10.6s nu sunt 6, iar pozitia la volan si modul cum simti masina difera enorm de mult. reputatia subaru nu e rea deloc pt ca exista "once subaru, always subaru"

saturn in romania e nava spatiala.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#123 dinoc

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 Mesaje:
Inregistrat: 08-decembrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Honda
  • Model:Civic 2008, Accord 2007
  • Motorizare:201CP, 155CP

Scris 22 martie 2007 - 10:36

Cata masina ta nu-i in nici un caz nu-i urata ... este o masina masculina 100%, n-ai in nici un caz nevoie de complimente "vai ce masina frumoasa ai" si-ar trebui sa ti se rupa de fazele "ce masina urata" - ca doar nu esti femeie.
Conteaza ce are sub capota, cum te simti inauntru si performantele ei per ansamblu, cu care la o adica poti sa rusinezi multe masini "frumoase" :)
N-ai nevoie sa fii invidiat de cei din jur.
Nu sare in ochi , este discreta, puternica dar si practica/versatila , in cazul tau un lup in haine de oaie :)
  • 0
Honda Civic Type-R + Honda Accord

#124 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 23 martie 2007 - 12:27

super masina.
Eu mi-as lua un Forester 2.5 XT si miine daca as avea finantele disponibile....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#125 dany_s

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 602 Mesaje:
Inregistrat: 20-septembrie 03
  • Location:montreal,ca
  • Marca:lexus
  • Model:GS 400
  • Motorizare:4.0 L V8 300cp

Scris 23 martie 2007 - 01:26

nu e chiar asa si aici. rav4 echipare VIP cum ii spun ei, care e cam similar full-option de la subaru, e cu motorul de 150BHP, cam 32.000 de euro

versiunea medie de la toyota, care e aproape full-option, e drept ca nu trece de 28.000

insa, 10.6s nu sunt 6, iar pozitia la volan si modul cum simti masina difera enorm de mult. reputatia subaru nu e rea deloc pt ca exista "once subaru, always subaru"

saturn in romania e nava spatiala.


da, stiu ca pt romania nu se aplica ce ziceam eu, doar explicam unele dintre motivele pt care in .ca nu se vinde asa bine ca Rav 4.
  • 0




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi