Salt la continut


Fotografie
* * * - - 2 Voturi

Ford Mondeo 2.0 TDCi 130CP


  • Please log in to reply
407 replies to this topic

#201 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 17 august 2009 - 10:08

vad ca ai o criza de ras pe fond nervos.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#202 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 17 august 2009 - 10:09

Toate crizele de ris sunt pe fond nervos :D
  • 0

#203 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 17 august 2009 - 10:13

e grav atunci.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#204 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 17 august 2009 - 10:13

Hai si cu niste filme de la 20 la 120 daca ai.

Pai n-am ca nu pot sa filmez si sa conduc in acelasi timp, nu-s multitasking in timp real :D Dar daca se ofera careva sa filmeze, mi-ar prinde bine niste teste trase pe video.

115 ca nu prinde mai mult.... :D

Ba prinde ca mi-am manarit vitezometrul sa arate mai mult :D

in a-2-a :D

Nu stiu, inca nu e in a 2-a, ca are abia 7 ani, o dau la scoala acu in toamna :D

Iar o sa ma injure ruginitu..... :D

Pai ce, crezi ca s-a oprit vreodata din a te injura? :lol:

radeti voi, dar nu-i rasul vostru.
e super tare daca ai nervi sa mergi incet permanent. eu nu rezist.

Acu redevenind serios, chiar nu am mers incet. Pentru mine acei 270km in 3 ore jumatate nu inseamna deloc incet. Iese media cam 77km/h. Iar pe DN2 e plin de sate, satuletze si satuci...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#205 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 17 august 2009 - 10:21

Daca e aglomerat, ma simt foarte relaxat mergind incet.
  • 0

#206 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 17 august 2009 - 11:41

Viper, cati km are acuma "baba"?
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#207 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 18 august 2009 - 07:51

O pagina in urma zice in jur de 182000. Asta pe bord. Cat o avea, numai ea stie :D Cred ca minim 200.000. Daca nu 250.000... E totusi posibil sa e corecti km din bord, masina a intrat in tara in 2005. Asta inseamna 3 ani de Olanda (de unde provine). Eu am luat-o in 2007 si statea de 1 an pe bara. Deci in RO a mers cam 1 an, si asta in zona Arad de unde era firma care o luase. Era a patroanei unei firme de bomboane din zona. Asa ca daca pun pe hartie datele astea, s-ar putea ca acei km din bord sa fie corecti. Inca are amortizoarele originale (sunt pe lista de "trebuie schimbat"). In mod normal un tractor din asta tine 300.000km fara probleme majore. Eu i-am schimbat bieletele antiruliu acum 2 saptamani ca una troncanea, si pot zice ca si alea erau cele din fabrica.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#208 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 18 august 2009 - 10:00

e ca un tanc masina asta.
fiabila si rezistenta.
la cum conduci, si la cata grija ai de ea, o sa tina mult si bine :o
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#209 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 18 august 2009 - 10:53

E totusi posibil sa e corecti km din bord

Ma jur ca am scris "sa fie" :o

Sper sa nu vad vreodata daca e tanc :D Grija nu am de ea cat as vrea, dar am grija la partea de motor + transmisie + tot ce tine de siguranta. Ca de troncanit si scartzait nu duce lipsa :D
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#210 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 18 august 2009 - 04:07

hai sa ai multi km fara probleme si sa o schimbi cit de repede pe noul Mondeo 2.2 TDCi 175 CP sau pe orice altceva vrei tu.
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#211 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 august 2009 - 05:58

Sa-ti traiasca, nenea Viper. In sfarsit, la batranete, apreciezi si tu o fumigena.
:)
Apropo de km, ma suna un amic, era la Vitan. Un Passat fain, 2,0 tdi cu dsg. Mahonu de pe bord ma deranja, dar ma rog. 106000 km, din 2006.
Realist.
Tipu tocmai ce isi achizitionase ultima interfata VAG COM, ce citeste si EDC 17 (golf 6). Citeste si e ok.
Rog un amic de la o reprezentanta VW sa se uite : verdict : ultima intrare in service 238 000 km.
S-au specializat baietii.
:D
sa nu uit : avea carte service.

10450 euro
http://www2.autovit...... Cauta !

Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 18 august 2009 - 06:01

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#212 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 18 august 2009 - 06:44

hai sa ai multi km fara probleme si sa o schimbi cit de repede pe noul Mondeo 2.2 TDCi 175 CP sau pe orice altceva vrei tu.


Ha, m-ai citit :D Daca as putea totusi sa "grefez" motorul ala si cutia pe un Mondeo Mk3 de prin 2006 cred ca as fi cel mai fericit... Culmea, imi place mai mult design-ul la Mk3 decat la Mk4...

Sa-ti traiasca, nenea Viper. In sfarsit, la batranete, apreciezi si tu o fumigena.
:)


Pai la batranete nepoate, ca la mine s-au pus definitiv in cui ideile de a alerga pe nu stiu unde cu masini tari, frumoase si rapide, de preferat benzinare cu supercharger...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#213 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 18 august 2009 - 06:48

pai parca au pus astia 2.2 TDCi si pe Mondeo 3, parca avea 155 CP stock, si ti-l resoftezi tu :D
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#214 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 18 august 2009 - 07:00

Da, il stiu si pe ala, dar se face mai spectaculos asta nou:

Mk3 155CP / 360Nm -> 184CP / 423Nm
Mk4 175CP / 400Nm -> 223CP / 492Nm

I-ar sta bine cu o suspensie inteligenta si cu inca vreo 2-3 optionale actuale... Vise, taica, vise... E buna Baba ;)

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 18 august 2009 - 07:01

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#215 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 19 august 2009 - 02:03

taicaaaa... 500 de niutoni doar pe fata?!?!
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#216 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 19 august 2009 - 09:21

Alea-s valori maxime, se pot bibili daca ti se pare ca e necontrolabila masina. Ii pui limitare de cuplu pe viteza 1 (urasc sa zic a -1a ;)) si mai vezi. Daca as avea bafta sa iau acea motorizare (cine stie), nu l-as duce asa sus, ci pe la 200CP / 450Nm maxim dar cu optimizare "Eco", ca sa nu pape ca nebuna. Vise...

Sa revin cu picioarele pe pamant si sa scot capul din nori: azi schimb cablul de frana de mana pe dreapta si zilele urmatoare hop la ITP. Frana de mana pe dreapta e singura chestie care a picat ITP-ul acum 2 ani. Vreau sa nu mai pice ;)
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#217 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 24 august 2009 - 03:05

Baba revine. Azi a fost vedeta la ITP. Zic vedeta ca RAR-ul a decis ca merita sa trimita si un reprezentant sa o verifice personal :bigeyes:

Mai pe larg: la 12:30 o duc la ITP. Incep verificarile vizuale clasice (gume - sa fie cele din CIV, geamuri intregi, etc etc). Apoi seriile. Ca sa fie cu suspans, aia de la motor era partial corodata. Dupa ceva munca de convingere a iesit la lumina. Si incep testele. Noxele ies ok (sfat: forjati BINE masina inainte :P ). Trecem la frane. Fata ok, spate ok, frana de mana RESPINS. Se blocase cablul pe dreapta, ala pe stanga abia il schimbasem (de aia nu e bine sa te zgarcesti, nu muream daca luam si pe dreapta...). Ce naiba sa mai facem, ca deja calculatorul a dat Revenire. Asta inseamna reparatie in maxim 30 de zile. Sus cu ea pe rampa, facut frana, testat din nou, trece cu brio. S-o fi blocat ca abia venisem cu ea de la spalatorie? Naiba stie, ceasul rau, pisica 13... Trece toate testele, faruri, pe dedesubt verificari, rotile, tot tacamul. Din nou, "soc": RAR a blocat masina pe rampa, trimite un "monitor" (asa le zice) sa vada care e treaba cu revenirea (sa nu fi bagat zice-se alta masina in loc de a mea sa trec frana de mana). Stam 45 de minute, vine omul, face testele, Baba trece cu brio. Emotii, confetti, aplauze, majoretele ies la rampa :blow:

Si uite asa am mai albit un pic...

P.S. se pare ca, calculatorul decide ce masina opreste pe rampa, nu un om
P.S.2: interesant e ca in timpul cat se trimite un "monitor" la o masina, intr-o anumita zona unde activeaza doar acel monitor, celelalte statii ITP pot baga la greu toate cataragele ca onor calculatorul e blocat pana il deblocheaza monitorul... Ar trebui sa ma cinsteasca toti cei care au trecut in alea 45 de minute :)

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 24 august 2009 - 03:07

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#218 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 24 august 2009 - 03:57

atunci sa-ti traiasca! :P
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#219 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 24 august 2009 - 05:47

da ai facut ITP-ul la RAR, sau la un service autorizat RAR cu linie ptr ITP?
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#220 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 24 august 2009 - 05:54

A 2-a varianta e cea corecta. Toate calculatoarele sunt legate de RAR si cand se trimit rezultatele se asteapta acceptul.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#221 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 24 august 2009 - 06:30

am inteles.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#222 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 24 mai 2010 - 05:25

"Baba" a mai primit ceva imbunatatiri, special pentru Zilele ClubFord 2010 (dar nu numai, erau necesare unele dintre ele). Asa ca voi face un scurt istoric din momentul cumpararii pana azi, si va fi din nou cu multumiri si cu linkuri explicite.

1. Asa arata masina inainte sa ajunga la AUTOSIG:
Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata
Ei au preluat-o si au trimis-o la reparatii. Din nefericire nu au avut cum sa supervizeze reparatiile asa ca pe parcurs au mai aparut ceva probleme, dar nu majore.

2. Asa arata inainte de a ajunge la mine:
Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata
Le multumesc inca o data pentru o masina care, desi a suferit, s-a dovedit un prieten foarte fidel si care de aproape 4 ani isi face treaba excelent. Am luat deja 3 masini de la ei (Espero acum ceva vreme, Mondeo si de curand un Nissan Almera pentru Parintii mei) si s-au dovedit a fi niste masini extraordinare.

3. In decursul anilor am avut mici probleme, cum ziceam, si am schimbat ceva piese, dar nu excesiv de multe. Intr-o ordine aleatoare, cele mai importante au fost: o bascula, airbagurile lateral + cortina dreapta, compresorul de AC, parbrizul (cum se vede mai jos):
Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Voi scurta istoria, pentru a ajunge in epoca actuala.

4. Frane + roti. Aici multumirile merg catre:
- CHARYSSE TYRES: jante Ford (by Ronal), gume Vredestein (SporTrac3 de vara si SnowTrac2 de iarna), discuri de frana Brembo pentru puntea fata si Zimmermann pentru puntea spate
- COASTA DE EST pentru placutele de frana Ferodo Premier (pentru ambele punti), dar si pentru ceasurile de plasma Innoparts montate cu ceva vreme in urma.
- AUTO SOFT pentru profesionalismul in montajul jantelor, gumelor, si asta pe parcursul a mai bine de 5 ani consecutivi de cand le sunt client, atat pentru operatiunile in sine cat si pentru stocarea gumelor pe timp de iarna si vara. Sa nu uit si de geometria excelenta reusita de ei cand am luat masina, desi nimeni nu dadea sanse de reusita aceste operatiuni fara niste interventii mecanice majore. In mod special multumiri lui "Nasture", un artist al rotilor :D

Poze de la montarea discurilor si placutelor de frana, si a jantelor si gumelor - ultima poza e la final:
Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

5. Interiorul.
Primele multumiri merg catre colegul DGAlexandru de pe ClubFord pentru rabdarea si meticulozitatea de care da dovada. Bara sta perfect acum :D

Am stat mult si m-am gandit ce e de facut cu interiorul unei masini vechi e peste 8 ani. Oricat m-as fi straduit, interiorul arata vechi si obosit. Am cautat cateva zile pe net o solutie salvatoare dar nimic. Doream sa imi pun huse noi, dar restul masinii arata tot obosit. Am gasit intr-un final solutia. O firma necunoscuta inca in Romania, dar apreciata afara, de care auzisem de ceva vreme (dar nu la noi). Punctul hotarator a fost deplasarea lor la client. Dar sa scriu si aici multumirile:

- ECOWASH mobile: e complicat de explicat cum si de ce am apelat la ei, rezultatul il veti vedea in poze sau poate pe viu. Garantat voi mai apela la ei, urmeaza in cateva zile si exteriorul masinii. Se folosesc materiale exclusiv ecologice, iar rezultatele sunt extraordinare (si mirosul excelent). O echipa tanara, foarte serioasa si extrem de harnica. La un moment dat semanau cu niste arheologi care curatau un obiect de arta. Nota 10+.
- XXL CENTER - ii stiam din 2009 de la Zilele ClubFord 2009 si am vazut pe viu husele facute de ei dupa matrite originale, bazate pe VIN-ul masinii, si cu o gama imensa de materiale si culori la alegere. Am zis ca Baba merita si ea asa ceva. Asa ca am dat comanda.
- AUTOMOTIVE GLASS - singurul montator autorizat din Bucuresti pentru husele de la Targu Mures. Dar nu numai atat. Aici multumirile merg catre Dl Alin Popa dar si catre echipa sa, niste oameni deosebiti care au avut rabdarea de a lua masina la ei, de a scoate complet scaunele si bancheta pentru a le permite celor de la EcoWash sa curete perfect si complet interiorul masinii. De asemenea, ei au montat (cum altfel decat perfect) husele noi. Sigur ne vom revedea pentru o montare profesionista de folie auto :lol:

Una peste alta multumiri celor 3 echipe de mai sus pentru rezultatul de mai jos:
Imagine amplasata "echipa de interventie" de la ECOWASHmobile
Imagine amplasata una dintre masinile de la AUTOMOTIVE GLASS

Sa incepem cu interiorul INAINTE de a fi readus la viata:
Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata
Se vede in cateva poze diferenta intre cum arata plafonul inainte de curatare si dupa...

Si poze cu interiorul la final:
Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Nu in ultimul rand multumiri SUPERCHIPS pentru increderea acordata in a le deveni partener. Datorita SUPERCHIPS si produsului de exceptie BLUEFIN, "Baba" e la a 2-a tinerete.

Multumiri si celor pe care poate i-am uitat si care m-au ajutat in decursul timpului. Ei se regasesc in topicul masinii pe paginile din urma :P

Voi reveni cat de curand cu poze dupa ce echipa ECOWASHmobile va face si exteriorul.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#223 MMM

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.359 Mesaje:
Inregistrat: 08-noiembrie 09
  • Marca:Volkswagen
  • Model:A3 8L 1999
  • Motorizare:1.9TDi 110CP

Scris 24 mai 2010 - 05:50

Viper, m-ai lasat masca...

Te vazusem fan infocat opel, acum ford...
Ma uimesti prin implicarea in promovarea marcii, bibilirea masinii, ce mai, un adevarat fan.
Io cand folosesc cuvantul fan nu-i chiar de bine, el avand si-o latura patologica, pricepi tu... :lol: adica, in traducere libera, esti usor dus cu pluta... :D

Mustesti de pasiune, ce mai...

Bafta in toate cele!
  • 0

#224 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 24 mai 2010 - 05:58

Nenea Dan, sa stii ca acel "usor dus cu pluta" este, la modul cel mai sincer, cel mai frumos compliment pe care mi-l puteai face :D Da, sunt usor sau chiar mai mult dus cu pluta, dar ma bucur si de sprijinul total al familiei. Incerc pe cat posibil sa fac sa imi fie bine atat in casa cat si in masina, la servici nu am cum sa aduc modificari pe gustul meu :lol:
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#225 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 24 mai 2010 - 06:04

da unchiule, pe mine m-ai pierdut... cum de a ajuns masina in stadiul din primele poze?!? :D :D
sau sunt eu defazat? ( in majoritatea cazurilor :P )

in rest... ce sa mai zici de babaciuni... gaina batrana face supa buna ! :lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.





1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi