Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Intalnire nationala Garajul.ro


  • Please log in to reply
458 replies to this topic

#126 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 17 februarie 2008 - 11:05

Pai asa, putem merge in Poiana...ce la naiba.
La Alpinul e 60euro dubla si are si micul dejun inclus. Hotel Alpinul

Iar daca ne strangem mai multi, pot aranja un discount substantial.

LE: Nu sunt carcotas...vreau doar sa va aduc cu picioarele pe pamant.

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 17 februarie 2008 - 11:10

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#127 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 17 februarie 2008 - 11:22

da, dar in poiana trebuie sa ajungem primii si sa plecam ultimii. si chiar nu te vei putea misca.

era o idee, la zan tot o sa ajung (sper sa mai vina care, dar i-ar trebui un jeep), sa mai dau o fuga pe transalpina, e prea frumos acolo, dar la vara.

celelalte locatii?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#128 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 17 februarie 2008 - 11:27

Eu ramin la parerea mea ca pentru o iesire la munte in "configuratia" noastra, important e confortul dat de curatenie + tv + un pic de lux, combinat cu o izolare vis-a-vis de "mistretii" care dau navala in statiuni. Toate "astea" intr-o locatie unde sa putem face ce "vrea muschii nostri", la orice ora !
Think about :D


O locatie mare nu cred ca e solutia cea mai buna. Ne mai imbatam, mai vrem un "mic" la 11 noaptea.....
  • 0

#129 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 17 februarie 2008 - 11:30

Nici mie nu-mi place Poiana, stai linistit. Am vrut doar sa scot in evidenta niste preturi total exagerate pentru Romanica. Cum puii mei poti cere 65euro pe o dubla, si fara mic dejun, cand, la banii astia, in Austria iei ditamai apartamentul? Ce-ti face de banii aia? Te maseaza la c...?
Asa mi-e o scarba de "investitorii" astia care in max. un an vor sa-si scoata toata investitia... :turnback:

Ca sa fie clar...eu NU merg in locatii cu preturi mai mari de 150RON/dubla. Asa, de-a dracului...
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#130 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 17 februarie 2008 - 11:30

hmm, poiana, suna bine :)
nu se poate gasi o vila mare sau ceva de genu?

desi, eu m-am gasit sa vb.
nu imi merge prea bine in ultima vreme. pe nici un plan.
iar daca lucrurile nu isi vor lua fagasul optim s-ar putea sa fiu nevoit sa zic pas.

Ca sa fie clar...eu NU merg in locatii cu preturi mai mari de 150RON/dubla. Asa, de-a dracului...

si eu sunt de aceeasi parere.

Aceasta postare a fost editata de ska: 17 februarie 2008 - 11:32

  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#131 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 17 februarie 2008 - 11:40

Nici mie nu-mi place Poiana, stai linistit. Am vrut doar sa scot in evidenta niste preturi total exagerate pentru Romanica. Cum puii mei poti cere 65euro pe o dubla, si fara mic dejun, cand, la banii astia, in Austria iei ditamai apartamentul? Ce-ti face de banii aia? Te maseaza la c...?
Asa mi-e o scarba de "investitorii" astia care in max. un an vor sa-si scoata toata investitia... :turnback:

Ca sa fie clar...eu NU merg in locatii cu preturi mai mari de 150RON/dubla. Asa, de-a dracului...



:) :) :)

zi nene ceva si despre locatiile celelalte, te-ai blocat in 65 de euro? hai la viena.

uite aia de la cheia cu 12 camere si exista posibilitate pt cine vrea sa sta si la pensiuni alaturate. nu stiu cum e cu parcare pt 7-8 masini probabil. si nu e scump, meniu la cerere. doar 140 de km pana acolo. sau la calimanesti, unde e 80-100 de lei camera, aici probabil nu au fost prea multi, mai schimbam si noi aerul. la cheia putem merge cam oricand, si daca mergem grup restrans, tragem acolo la relu, ca pare mai izolat. in plus poate la calimenasti se baga si oaspetele cu ska. cautam solutii cat de cat acceptabile pt toti. hai baga ceva constructiv B)
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#132 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 17 februarie 2008 - 11:54

O locatie mare nu cred ca e solutia cea mai buna. Ne mai imbatam, mai vrem un "mic" la 11 noaptea.....


De acord cu tine, insa o pensiune cu macar 10 camere duble nu o consideram in categoria asta, de unde fac parte in special hoteluri si moteluri.

Sustin si pct de vedere al lui Adytzu.

Tare imi e ca rasul Oaspetelui se va adeverii (ca de obicei, cand vine vorba de intalniri pe aici).
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#133 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 17 februarie 2008 - 12:17

mai las optiunea cu locatiile cateva zile si apoi facem poll. ce se voteaza, acolo mergem si gata. sunt cativa, care merg oriunde (eu inclusiv), dar trebuie sa voteze si ei. deja locatiile bune incep sa fie rezervate pt 1 mai.

toate locatiile alese de mine cam sunt cu numar redus de camere, tocmai pt a nu ne deranja si altii.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#134 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 17 februarie 2008 - 11:21

..................................

toate locatiile alese de mine cam sunt cu numar redus de camere, tocmai pt a nu ne deranja si altii.



Bine bine, dar ideea e sa incapa toti cei care doresc sa participe.
Apoi daca ar mai ramane 2-3 camere pt altii nu cred sa fie ghinionul asa de mare incat sa fie ocupate de (sa spunem) niste manelisti.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#135 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 februarie 2008 - 03:53

si daca ar fi, cred ca distractia ar fi pe masura...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#136 aztec

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.856 Mesaje:
Inregistrat: 29-august 03
  • Location:Bucuresti/DrTaberei
  • Marca:Daewoo/Dacia
  • Model:Tico SL/Solenza
  • Motorizare:796/1.4

Scris 18 februarie 2008 - 05:35

Sunt 2 locati.. una la obarsia lotrului, Pensiunea Bradul
http://www.obarsia-l...i.ro/index.html
este relativ noua si pot spune ca ok...


ce-a de-a 2 e pt concediu sa va relaxati mintea.. nu e foarte pretentioasa
http://www.petrimanu.ro/home.htm

Aceasta postare a fost editata de aztec: 18 februarie 2008 - 05:46

  • 0
calator prin timp si spatiu...

#137 Cristian

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.342 Mesaje:
Inregistrat: 10-septembrie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Fiat
  • Model:Albea
  • Motorizare:1.4 77CP

Scris 18 februarie 2008 - 02:52

Mai vin si eu cu 2 propuneri. Nu am fost la locurile respective, dar par ok din punctul de vedere al raportului calitate/pret/locatie
Vila Andrei Moeciu
Bradul Inalt Bran
  • 0
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination. Albert Einstein

#138 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 18 februarie 2008 - 05:06

Andrei e supermisto, nasol ca e la strada - dar are o curte super in spate, gratar, foisor, loc de joaca (pentru copii). Camerele sunt oau !
Daca se merge la Moeciu, vin si eu (in perioada aia chiar voi fi in Moeciu). Mai este un loc superok pe acolo, dar are mai putine camere.
  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#139 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 februarie 2008 - 08:55

suna bine, ce spune poporul, e in mijloc si totusi aproape de noi, camere la limita, dar in mod sigur cine vrea sa vina mai tarziu, gaseste cazare in zona. dar trebuie sa ne miscam repede, deja au inceput sa se ocupe locatiile pt 1 mai.

vreau si eu jacuzzi din ala :D

parcarea e mare?

inca o data lista

perioada = 1-4mai

lista provizorie participanti

1. Adytzu+sotie (posibil fata+prietena a fetei)...deci, daca vine si fiica-mea, 2 camere s-au dus deja;
2. Relu+familie (banuiesc ca ia un AP...dar nu sunt sigur...ramane el sa precizeze);
3. Eu party1.gif double shot. = cata cu una dubla.
4. Cristian + 2
5. mike + 1 probabil
6. ska +1???nu stiu daca vine la moeciu.
7. cristi 50fun
8. Frank SF + 3?
9. kenny + 1 (am vb cu el)???nu stiu daca vine la moeciu.
10. oaspetele + 1???nu stiu daca vine la moeciu.


8 camere cam vin + adytzu cu apartamentul, fara cei care nu sunt confirmati. e o idee. s-ar putea sa fie aglomerata zona in schimb. cheia e posibil sa fie mai libera.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#140 valentin_iordan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 875 Mesaje:
Inregistrat: 24-februarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:KIA - THE POWER TO IGNORE
  • Model:2007
  • Motorizare:1.5 CRDI 110 CP

Scris 19 februarie 2008 - 12:03

http://www.pensiunemunte.ro/

o recomand pt cel putin un weekend .. nu cred ca e o alegere potrivita pt o "intalnire nationala"

Aceasta postare a fost editata de valentin_iordan: 19 februarie 2008 - 12:04

  • 0
Dachau, Auschwitz, Buchenwald

#141 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 20 februarie 2008 - 01:06

am avut treaba pe la o agentie de turism si m-am interesat si de poiana zanelor. iata ce am aflat
-1.nu lucreaza cu agentii, efectiv e plin mereu
-2.procentul de lume multumita e foarte mare
singurul feed-back negativ l-am vazut pe vwforum si se referea la prestatia chelnerilor. cica ar lasa de dorit.

asadar, daca ne hotaram, trebuie sa rezervam de indata.
sustin inca ideea de a lasa poiana pentru la vara, dar ma supun majoritatii.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#142 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 20 februarie 2008 - 02:05

locatia imi este indiferenta, numai sa fie ceva nou pt mine si sa mergem. cat priveste banii, merg mai incet si prefer sa mai dau un milion in plus la conditii bune si liniste, decat sa regret mai tarziu.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#143 Cristian

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.342 Mesaje:
Inregistrat: 10-septembrie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Fiat
  • Model:Albea
  • Motorizare:1.4 77CP

Scris 24 februarie 2008 - 09:16

Am mai primit o propunere la o Vila din Lepsa. Propusa de Aer Curat. Lepsa se afla cam la vreo 210 km de Bucuresti undeva la 30 de kilometri de Focsani. Daca nimeni nu mai are nicio intrare de facut. Atunci in cursul saptamanii acesteia se va face pollul cu locatia. Haideti sa ne hotaram odata ca vad cum nu o sa se materializeze intalnirea asta daca nu luam masuri rapid.
  • 0
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination. Albert Einstein

#144 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 24 februarie 2008 - 09:27

drumul de acces era naspa, cel putin pentru ardeleni. interesati-va si in partea voastra...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#145 Cristian

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.342 Mesaje:
Inregistrat: 10-septembrie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Fiat
  • Model:Albea
  • Motorizare:1.4 77CP

Scris 24 februarie 2008 - 10:08

din partea noastra am auzit numai lucruri de bine. Ca soseaua pana in Focsani este foarte buna. De la Focsani mai departe nu stiu. Aer Curat cred ca ne poate da mai multe informatii.
  • 0
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination. Albert Einstein

#146 canan17ro

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Mesaje:
Inregistrat: 21-septembrie 04
  • Location:Bucuresti - Lausanne
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.9 CDTI 200

Scris 24 februarie 2008 - 10:46

Se ajunge fara probleme la Lepsa - si dupa Focsani se poate merge linistit, drumul e bun si doar are uneori denivelari dar nu gropi.
  • 0
Opel Astra 1.9 CD<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro-->TI<!--colorc--></span><!--/colorc--> 200 de cai by<a href="http://www.flash-tuning.ro" target="_blank"> <!--coloro:#cc0000--><span style="color:#cc0000"><!--/coloro-->Flash-tuning<!--colorc--></span><!--/colorc--></a>

#147 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 24 februarie 2008 - 11:36

Bucuresti - Focsani am mai parcurs, relativ recent. Pana la Lepsa nu, insa vad ca avem o confirmare din partea lui Canan, deci e ok.
Stiam ca venind dinspre Ardeal nu e tocmai stralucit (de la intalnirea vwforum de acum ceva vreme) dar se poate ocoli (cam mare ocolul ce-i drept) ca de sperat la reabilitatea drumului....................

Personal si tinand cont si de alte aspecte dar si de unele particularitati ale unor colegi, as prefera ca pt aceasta intalnire sa alegem undeva dintre Cheia si Lepsa (sau o alta locatie decenta, la o distanta similara).


P.S.: daca nu se leaga nimic aici, oricum ma bate gandul sa ma organizez cu cativa amicii intr-una din aceste locatii.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#148 Cristian

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.342 Mesaje:
Inregistrat: 10-septembrie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Fiat
  • Model:Albea
  • Motorizare:1.4 77CP

Scris 25 februarie 2008 - 12:16

Ok. Lepsa intra sigur pe lista. Maine pe la pranz facem poll-ul. Eu unul zic ca s-a discutat destul de mult pe subiect, avem destule propuneri ( se mai pot face pana maine la ora 12:00 ). O sa incepem sa votam locatia de maine.
  • 0
Computers are incredibly fast, accurate and stupid. Human beings are incredibly slow, inaccurate and brilliant. Together they are powerful beyond imagination. Albert Einstein

#149 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 25 februarie 2008 - 06:14

lepsa nu e chiar super accesibila, dar poate e mai linistita. drumul insa nu pune asa multe probleme, sunt cam 300km cred, are si parti bune si rele, mai ales spre lepsa unde apar multe curbe, drum ingust si gropi.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#150 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 08 martie 2008 - 07:23

am facut cheia azi, inca nu e foarte abordabil drumul, cam tot a fost ud si cu pietris in curbe periculoase, insa 90% liber.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi