Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Criza Financiara - Ce sa facem?


  • Please log in to reply
1523 replies to this topic

#1176 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 12 decembrie 2011 - 09:13

Toata lumea se leaga de armata, servicii secrete si politie dar nimeni nu intelege ca un STAT nu poate functiona fara acestea.


Dar fara medici poate? Dar fara profesori?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1177 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 12 decembrie 2011 - 09:15

Da-i in pulka mea pe aia.
Sa le dea salarii la aia din armata, sa ne apere.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1178 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 12 decembrie 2011 - 09:32

Dar fara medici poate? Dar fara profesori?

Care medici ? Aia care fara spaga GRASA nici nu se uita la tine ??
Care profesori ? Aia carora li se rupe de elevi ?

Aceasta postare a fost editata de Relu: 12 decembrie 2011 - 09:34

  • 0

#1179 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 12 decembrie 2011 - 09:44

:blush:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1180 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 12 decembrie 2011 - 09:53

Care medici ? Aia care fara spaga GRASA nici nu se uita la tine ??
Care profesori ? Aia carora li se rupe de elevi ?

Nu aia. Aialalti.
:blush:
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1181 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 12 decembrie 2011 - 09:57

De bine de rau, sunt medici si profesori buni. Nu trebuie bagati toti in aceeasi oala.

Oricum, looserii principali sunt aia din armata. Aia care au "vazut" razboaie doar in filme. Aia care s-au luptat doar cu tuica, tigara si pensionarea la 42 de ani. Aia care se cred genii militare dar n-au facut decat 10 aplicatii :blush: :blink: ;) FUCK them!
  • 0

#1182 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 12 decembrie 2011 - 10:04

Nu aia. Aialalti.
:blush:

Care mah ? Pentru alea cateva procente sa platim toti jegosii ?

Aceasta postare a fost editata de Relu: 12 decembrie 2011 - 10:08

  • 0

#1183 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 12 decembrie 2011 - 10:11

Si la armata, SRI etc nu e valabil ??
Macar la educatie si sanatate le dam o ceapa degerata. Aia de la speciale iau bani frumosi.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1184 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 12 decembrie 2011 - 10:11

De bine de rau, sunt medici si profesori buni. Nu trebuie bagati toti in aceeasi oala.

Oricum, looserii principali sunt aia din armata. Aia care au "vazut" razboaie doar in filme. Aia care s-au luptat doar cu tuica, tigara si pensionarea la 42 de ani. Aia care se cred genii militare dar n-au facut decat 10 aplicatii :blush: :blink: ;) FUCK them!


Nu spun ca n-ai dreptate, dar NU asta e marea noastra problema. NU pe aici se pierd banii statului. Salariile si pensiile militare se intorc in societate pentru ca vor fi cheltuite aici. Problema sunt achizitiile publice de pe urma carora au de castigat doar companii straine care platesc impozitul in Insulele Cacanare ;)

Medicii or sa fie platiti bine cand n-or sa mai ia spaga. Si doar atunci, nu invers!
Profesorii vor avea salarii mari cand vor fi performanti si vor plati impozit la meditatii si nu vor mai cere bani de plasme, laptopuri si termopane la copiii!

Nu mai huliti atata armata si internele ca grosul de acolo e 'lulimea' care e platita extrem de prost. Sa iesiti voi in strada la concerte si evenimente cu toti drogatii, borfasii, betivii si mafiotii pentru un salariu de 1500lei!!! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
Aia de la 'speciale' DA, au niste salarii foarte mari. Problema e ca nu presteaza corespunzator de acesti bani, adica iau mult si fac putin.

Repet: nu salariile varfurilor sunt neaparat problema ci faptul ca banii sunt distribuiti aiurea. Capetele e fff normal sa fie bine platite, dar atata timp cat presteaza de banii respectivi.

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 12 decembrie 2011 - 10:16

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#1185 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 12 decembrie 2011 - 10:19

bleu, nu te recunosc !
Eu sustin in continuare ca scaderea lenta dar sigura a veniturilor in sanatate si educatie a dus la amplificarea si cvasigeneralizarea fenomenelor gen spaga si meditatii.

Sotia mea nu a cerut bani de plasme si termopane, nu da meditatii si e mai mult decat performanta.
Chiar daca ar fi un exemplu singular(sunt sigur ca nu e asa), nu va dau dreptul sa generalizati.
Nu inteleg, voi chiar nu v-ati dori ca dascalii copiilor vostri sa fie motivati sa faca treaba ?
Sau probabil ca o sa-i trimiteti pe toti la Oxford.

Nu mai huliti atata armata si internele ca grosul de acolo e 'lulimea' care e platita extrem de prost. Sa iesiti voi in strada la concerte si evenimente cu toti drogatii, borfasii, betivii si mafiotii pentru un salariu de 1500lei!!! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
Aia de la 'speciale' DA, au niste salarii foarte mari. Problema e ca nu presteaza corespunzator de acesti bani, adica iau mult si fac putin.


Ce vorbesti, vere, de 1500 ron ??
Si la urma urmei, stii care era replica voastra favorita ?? Ti-o amintesc eu
"Da cine i-a pus nene sa se faca militieni ?"

Ah, 1500 in mana e salariu mare.
Sotia mea de-abia ia 1100. SI e sefa de catedra si are si dirigentie. La anu isi ia si gradu I. Si nu e debutanta.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1186 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 12 decembrie 2011 - 10:34

Sotia ta [hai poate te apuca si pe tine smiorcaiala ca ma iau de 'ai tai' :blush: ] nu-si risca viata ca unul de la interne si nu are viata unui om la discretia propriului bisturiu.... Adica spus mai frumos nu are riscuri profesionale si nici conditii de munca deosebite.
Nu-mi spune ca sotia ta nu da meditatii din PRINCIPIU!!! Poate pt ca n-are timp de asa ceva avand doi prichindei acasa sau poate chiar nu are clientela....
Si sotia ta chiar este EXCEPTIA. Ca ea mai sunt doar acei dascali care au acasa o situatie buna si merg la catedra de dragul meseriei, din vocatie, nu pt bani.

LE: cand vorbesc de cei de la interne NU ma refer la aia de la circulatie care stau in birou, iau 3500 lei si invart doua dosare, ci de cei care stau in strada, de agenti si subofiteri chiar si de ofiterii tineri, vorbesc de cei care tin in frau cat pot golanimea de pe strazi si infractionalitatea extrem de ridicata.

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 12 decembrie 2011 - 10:36

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#1187 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 12 decembrie 2011 - 10:54

Bleu, chiar cunosti toti dascalii de esti atat de definitiv ??
Conditii deosebite...hmmm, eu unul nu as rezista cu idiotii si nesimtitii de azi 10 minute, dapoi cateva ore.
Apropo de bisturiu, aia ii puneai acum cateva minute de partea aialalta. Acuma ii muti in alta parte, da uiti ca 90% din medici nu prea au treaba cu bisturiul. ;)
Educatia unui om e la fel, foarte importanta.

Nu-mi spune ca sotia ta nu da meditatii din PRINCIPIU!!! Poate pt ca n-are timp de asa ceva avand doi prichindei acasa sau poate chiar nu are clientela...

Nu are clientela... :blush: :blink:
De ce crezi ca dau profesorii meditatii ??

Ok, am inteles cum sta treaba cu militienii. Da n-ai zis nimic de armata si securitate ?? Aia cu cine se razboiesc ? Cu cinzeaca de la baru din colt ? Sau cu berile dintr-o bodega obosita.

REPET : cine i-a puspe aia sa se faca militieni ??
(da nu ma pott abtine, ai o parere extraordinara vizavi de militieni)

Nu spun ca n-ai dreptate, dar NU asta e marea noastra problema. NU pe aici se pierd banii statului. Salariile si pensiile militare se intorc in societate pentru ca vor fi cheltuite aici.

Asta e epica.
;)
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1188 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 12 decembrie 2011 - 11:24

Să știi că se lucrează. Faptul că toate datele alea nu se folosesc la ceva vizibil, e altă treabă.

De fapt marea problemă nu numai în România, ci chiar la nivel european, asta e. Oamenii nu au fost convinși că banii lor sunt folosiți bine.

La greci, pe lângă rahatul pe care l-au făcut cei de la putere, se estimează (ceea ce de obicei e real) că evaziunea ar fi de 40 mld. € anual. Ei bine dacă banii ăștia ar fi intrat în ultimii ani și ar fi fost cheltuiți cu cap, țara putea fi salvată și departe de faliment. Desigur aș fi curios să știu unde sunt acești bani de fapt.

În Italia s-au dat niște semnale și o amnistie fiscală care a adus în țară zeci de miliarde de euro (aproape 100 !!!!!!!!!!). Se pare că nu suficient și tot estimativ se crede că nu ar fi nici un sfert din banii italienilor puși bine prin alte părți.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1189 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 12 decembrie 2011 - 11:36

Probabil ca o parte din "servicii" mai lucreaza. Sunt curios insa ce fac militarii, ei la ce lucreaza ??
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1190 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 12 decembrie 2011 - 11:53

Sotia mea de-abia ia 1100. SI e sefa de catedra si are si dirigentie. La anu isi ia si gradu I. Si nu e debutanta.


Da ce face cu atati bani? :lol:

Si eu am in familie profesori (mama si sotia) si stiu f bine ce inseamna meseria asta. Asa ca, bleu, te'as invita macar o ora sa stai la o catedra si's curios dupa cate minute ori ai plezni pe vreun elev, ori ti'ai baga picioarele'n ei de bani si te'ai duce unde'ai vedea cu ochii, numa'n invatamant sa nu mai fii
Eu si numai cand aud ce perle scot cei pe care'i are sotia la meditatie ii zic sa'i lase dreaq in treaba lor, ca ptr 30lei/2 ore nu merita sa'si daca nervi. Nici nu vreau sa ma gandesc cum e cu cel putin 10 d'astia intr'o clasa de 25-30

Despre medici nu ma pronunt, ptr ca pana acum nu am patit sau auzit de la vreun cunoscut sa nu fi fost bagat in seama fara sa fi dat "atentia"

Da despre armata am exemple printre amici de'ai mei, din Politie la fel ... Evident ca nu exista padure fara uscaturi, da'n cazurile de mai sus procentul de uscaturi parca e prea mare ...

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 12 decembrie 2011 - 11:54

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1191 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 13 decembrie 2011 - 12:05

Da ce face cu atati bani? :lol:

Eu as lua palinca. Multa palinca... :lol: :lol:
  • 0

#1192 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 13 decembrie 2011 - 12:09

Probabil ca o parte din "servicii" mai lucreaza. Sunt curios insa ce fac militarii, ei la ce lucreaza ??


Ce cunosc eu caută să plece în misiuni pentru bani. Care între noi fie vorba nu-s prea mulți și șansele să te întorci nu-s chiar mari. Tu faci confuzie între veniturile unor funcții cu salariile și cu oamenii normali.

Oricum sistemul la stat este puternic viciat și există o mare diferență între salariu și venit, între posturi și angajați. E greu de spus ce se poate face acolo. Ar fi numai 2 căi:

- să avem ceva impus din afara țării și făcut cu oameni de acolo;
- o dictatură.

Sistemul singur nu se poate autodistruge. Nimeni și nimic din țară în actualul model nu poate face ceva. Dar poate simula. De exemplu PSD va face ce știe el mai bine (și a mai făcut). Va da afară abuziv oamenii care nu convin. Aceștia vor acționa statul în instanță. Prin diverse pârghii, cât timp PSD-ul va fi la putere, aceste procese nu se vor finaliza. Ele vor ajunge să fie judecate când se schimbă guvernarea și cine va plăti oare?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#1193 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 13 decembrie 2011 - 12:18

Cu oarecare legatura, asa ca nu l'am postat direct la bancuri

Trei amici, evident romani, erau intr-o barca si dadeau la peste cand deodata un inger vindecator apare langa ei. Astia, inmarmuriti, dupa ce le revine glasul incep sa ii ceara:
- Eu am o durere mare de spate de cativa ani, nu pot sa scap de ea…
Ingerul ii atinge spatele si e vindecat!
- Eu trebuie sa port ochelari toata viata, ca nu vad bine, si as vrea sa vad si eu clar lucrurile care ma inconjoara…
Ingerul ii ia ochelarii, ii arunca in apa si ochii i se vindeca, vede perfect.. Se uita ingerul si la al treilea…
- Pe mine sa nu ma atingi!!! Eu primesc pensie de boala…
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1194 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 13 decembrie 2011 - 12:28

Stai un pic, cata.
Iti suna cunoscuta chestia asta ??

Potrivit raportului Comisiei de Buget de la Cameră şi preluat practic fără modificări de la Comisia Juridică, "plata sumelor prevăzute prin hotărâri judecătoreşti având ca obiect acordarea unor drepturi de natură salarială stabilite în favoarea personalului din sectorul bugetar, devenite executorii până la 31 decembrie 2011, se va realiza după o procedură de executare care începe astfel: în anul 2012 se plăteşte 5% din valoarea titlului executoriu, în anul 2013 se plăteşte 10% din valoarea titlului executoriu, în anul 2014 se plăteşte 25% din valoarea titlului executoriu, în anul 2015 plăteşte 25% din valoarea titlului executoriu, în 2016 se plăteşte 35% din valoarea titlului executoriu".

Sumele alea cine le va plati ?? NU, raspunsul nu e psd sau pdl, ci noi.


Intreb din nou : militarii ce lucreaza ?? Nu vorbim de misiunile din Afganistan sau aiurea, unde participa cateva sute de oameni. Amic bun, iesit la pensie la 48 de ani. Cam 3000 pensia. El e baiat bun, sanataos, voinic. Dar tot de-am pulka mi se pare.

Spune-mi cativa oameni lasati de pdl in functii importante.
Nu prea exista deosebiri majore intre PDL si PSD. Provin din aceeasi mama, FSN.
Si la liberali exista gunoaie cat cuprinde, doar ca sunt intr-un procent mai mic. Si nu-s atatia securisti si comunisti pe mm2.

Inca una ; tata a fost dat afara acum 3 ani. A castigat in instanta si a fost reangajat, basca niste salarii compensatorii.
Ghici, i-au dat un leu ??
Culmea ca a fost dat afara(pensionat) desi nu aveau la momentul respectiv om cu care sa-l inlocuiasca, la 3 concursuri pe post nu s-a prezentat nimeni (pentru 8 milioane ? lol) iar tata a acceptat sa lucreze pe salar de debutant.
Adica au dat afara mecanicul de la service, ca sa ramana contabilul si informatcianul.
Eu zic ca astea nu depinde de psd sau pdl, cum spuneai sistemul e inca puternic.
Dar cineva s-ar putea impotrivi si incerca ceva. Daca pdl, care e stindardu bataliei anticomuniste (lol), exponentul dreptei in Romania nu o face, ba incalca hotarari judecatoresti definitive(vezi aia cu drepturile salariale), ai asteptari de la niste comunisti de pesedisti ?

Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 13 decembrie 2011 - 12:30

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1195 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 13 decembrie 2011 - 04:00

Salariile si pensiile militare se intorc in societate pentru ca vor fi cheltuite aici. Problema sunt achizitiile publice de pe urma carora au de castigat doar companii straine care platesc impozitul in Insulele Cacanare


Corect. Cu mentiunea ca nu platesc nici macar acolo :D


Probabil ca o parte din "servicii" mai lucreaza. Sunt curios insa ce fac militarii, ei la ce lucreaza ??


Lucreaza cu capul


Asa ca, bleu, te'as invita macar o ora sa stai la o catedra si's curios dupa cate minute ori ai plezni pe vreun elev, ori ti'ai baga picioarele'n ei de bani si te'ai duce unde'ai vedea cu ochii, numa'n invatamant sa nu mai fii.


Asta e un truism deja de vreo 5-10 ani. Numai orb sa fii si sa nu observi.

Eu as lua palinca.


Fuck it :D Ce, palinca asta a pus coada la pruna? De unde exagerarea asta ca numai ce fac romanii e bun? Da, palinca e buna. Dar sunt si altele la fel, sau mult mai, bune. Ex un Portwood, Lagavulin, etc. Le am proaspete pe ... limba, asa ca nu vorbesc din carti sau reclame :lol: :lol: :lol:

Intreb din nou : militarii ce lucreaza ??


Nimic. Cu mici exceptii, sunt toti praf.
  • 0

#1196 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 13 decembrie 2011 - 05:10

Ce, palinca asta a pus coada la pruna?

E ieftinaaaaa. Si la 1100ron salariu, ce pot sa faci altceva decat sa ii bei?

Aceasta postare a fost editata de pejte: 13 decembrie 2011 - 05:10

  • 0

#1197 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 13 decembrie 2011 - 07:45

Nu contest si nici n-am sa contest vreodata calitatile palincii sau ale vinului. As fi ipocrit. Voiam doar sa evidentiez ca nu doar ce avem noi e cel mai cel. Au si altii produse foarte bune.

Si cum bine zici, palinca aia face toti banii, mai ales la cine trebuie. Decat alcool contrafacut sau vodca imputita, clar palinca. Din cand in cand mai merge si un Absolut (speaking of me :D )

Aceasta postare a fost editata de egdf.power: 13 decembrie 2011 - 07:45

  • 0

#1198 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 15 decembrie 2011 - 06:54

Imagine amplasata
http://www.econtext....te-produse.html

O alta inrautatire profunda a avut loc in cazul investitiilor straine directe in Romania: (de la 2,35 miliarde de euro in trimestrul trei din 2008, pana la 160 milioane de euro in trimestrul trei din 2011).
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1199 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 15 decembrie 2011 - 09:09

Problema nu e acum.... ci peste 2-3 ani... de atunci va incepe adevarata problema.

Oricum euro nu o mai duce mult. Are 11 ani, si probabil mai rezista maxim 10. We'll have to wait and see
  • 0

#1200 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2011 - 07:36

Io propun să mărim impozitele cu 50%. Alea dublate deja.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi