Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Un freezone


  • Topic inchis Acest topic e inchis
4400 replies to this topic

#3701 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 24 decembrie 2009 - 11:06

Nu-i asa. Cind schimbi avioanele, nu depinde de companie daca bagajele ajung sau nu toate la destinatie. Totul depinde de aeroporturile unde se face transferul. Cind am curse cu schimbare de avion, prefer sa nu pun bagajul pina la destinatie ci pina la escala, urmind ca eu sa-l recuperez si sa-l pun la noul zbor.
Ratacirea bagajelor se intimpla destul de des si numai in situatiile de care zic.
  • 0

#3702 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 24 decembrie 2009 - 11:57

Inseamna ca ai ceva timp de stat in escala ... De cele mai multe ori eu nu am avut mai mult de'o ora jumate intre zboruri si abia aveam timp de o tigara si un mers la baie, ca deja incepea imbarcarea ptr zborul urmator. Deci nici gand de ridicat bagaj si facut iar check'in.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3703 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 25 decembrie 2009 - 12:09

asa e. putine companii care se respecta iti aduc acasa bagajul.
daca ai putin timp intre zboruri nu ai cum sa-ti tot iei bagajul la escala.
that's the risk.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#3704 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 25 decembrie 2009 - 11:12

Acum mai toti sunt cu burta plina, ghiftuiti, .....
Nu uitati sa mai faceti si ceva miscare; oricum sa fie mai mult decat cea necesara umplerii si golirii paharelor, farfuriilor. :)
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#3705 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 26 decembrie 2009 - 01:31

Noile tepe in domeniul auto:

Zilele trecute vorbeam cu un prieten in parcare,un coleg de munca de-al lui avea un Alfa Romeo,nu stiu modelul,in 2 usi,din 2007 pe leasing.Vroia una mai mare,sa vanda=nimic,hai sa faca un schimb.Cauta pe net gaseste un Chrysler care vroia schimb,din Ploiesti,vb pe net la telefon,detalii toate cele ramane sa se intinleasca.Si el "fraier" , ala da un Chrysler si ia o Alfaromeo si preia si leasingul,dubios din start,dar...nimic.Se intinlesc prin Ciolpani vede masina,ok,ii place,facem schimb.Ala ii da talon ,2 chei si copie dupa buletin,corespunde cu buletinul,el ii da talonul si o cheie.Domne hai sa nu facem actele ,sa mergem cu masinile cateva zile si daca e ceva sa nu iti placa nu facem schimbul,ok, asa ramane.
Ajunge in Buc si nevasta-sa ii zice( abia acum) sa mearga la Politie sa verifice masina.Ajung acolo si ,binenteles, "surpriza", masina este furata de 3 luni din Craiova si numerele apartin unei Dacii.Buletinul fals ,talon fals.
-De unde ai masina
-Pai uite asa si asa
-Unde este masina
-Parcata in fata,ce facem acum?
-Bagam masina in curte o sigilam si depuneti plangere.
Iesi in fata politiei...ia masina...
Unde ai parcat-o domne?
-Aici,doar nu sunt beat.
A disparut! Au fost urmariti si cu a 3-a cheie a plecat cu masina.
-Haideti inapoi sa completam plangerea si cu disparitia masinii...

Dupa vre-o saptamana il suna politia,a prins Chrysler-ul la un filtru cu numere de SUA si fara acte,normal.Au fost arestati 3 tipi si l-au chemat la indentificare,nu era ala printre ei.A ramas si fara masina si cu 550euro pe luna inca 2 ani...prostia se plateste,cateodata extrem de scump.

Via: http://forum.compute...eniul-auto.html
  • 0

#3706 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 26 decembrie 2009 - 03:06

Lufthansa aduce bagajele acasa.


oaspetele stie :thumb: :thumb: :thumb:

La Lufthansa stiu ca altcuiva i le'au adus la usa cand au sosit in tara ...


...lu' sora-mea i le-a adus !

N-am auzit pina acum sa aduca compania bagajele acasa....


Omu' cit traieste tot invata :)
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#3707 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 26 decembrie 2009 - 03:25

Nu pot decit sa ma bucur :)
  • 0

#3708 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 26 decembrie 2009 - 04:37

anul asta am avut vreo 12 zboruri de avion (1 pe luna in suedia, una in india, in olanda si nu mai stiu unde).....aproape toate (mai putin olanda) au fost cu escala, si majoritatea cu timp intre 40min si 1 ora jumatate....
nu mi-a ratacit nimeni bagajele pana acum...stiu ca se poate intampla, dar nah..cand mergeti pe un aeroport de genul munich, frankfurt sau amsterdam si vedeti sute de terminale si de avoiane, bagaje mergand in toate partile, pasageri cu o groaza de legaturi si tot felul de probleme de logistica (unde le duci, ce faci, cat astepti dupa ele etc)...e de mirare ca ajung asa des bine bagajele.
nu companiile pierd bagajele ca n-au cum...operatorii de la aeroport eventual..
lutfthansa da, aduce bagajele din cate stiu...:)

Aceasta postare a fost editata de MikeTekRacing: 26 decembrie 2009 - 04:38

  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#3709 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 26 decembrie 2009 - 09:56

Am pierdut sirul de zboruri in ultimii 3 ani... Air France, LOT, Tarom, Swiss, Lufthansa, Cathay Pacific, samd. Niciodata nu am ramas fara bagaje si am avut escale si de peste 12h. Cat despre marime, cele amintite mai sus sunt copii pe langa cel din Hong Kong, si nici aia nu au pierdut bagajele (nici nu as fi crezut, ca aia sunt ca roboteii, au o precizie enervanta).

Culmea insa, ai mei parinti au fost plecati in USA doar de 2 ori, si la prima tura AirFrance le-a ratacit bagajele au venit dupa 3 zile. Chestie de noroc...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#3710 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 27 decembrie 2009 - 10:19

deci e VOLVO nu mercedes , da ?

http://www.trilulilu.../43a7260611c3d3
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#3711 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 27 decembrie 2009 - 10:32

volvo nu mai e nimic.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3712 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 28 decembrie 2009 - 11:10

Ieri am plecat spre Bucovina. Pe la 11:30 eram in Adjud de unde a inceput haosul. Un fel de mazariche care a facut soseaua patinoar, zevzeci care merg pe banda 2 pe drum cu 2 benzi, cu 50 la ora si tin in spate catamai coloana (iar pe dreapta se merge ok, a trebuit sa depasesc un trenulet de 5 masini pe dreapta!). Viscol, ninsoare la greu... La 17 eram la Casa Galbena (15km de Radauti), cu tot cu opriri. Daca masinile ar fi echipate de iarna si soferii ar respecta niste reguli in primul rand de bun simt, s-ar putea merge decent cu 70-80 chiar in conditiile de viscol si ceata... Nu zice nimeni sa faci curse, ci doar sa mergi decent... Dar nu la noi...

Si prima tura de poze (nu luati in seama calitatea, doar continutul :rolleyes: )

Imagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasataImagine amplasata
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#3713 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 decembrie 2009 - 12:02

f faine
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3714 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 28 decembrie 2009 - 02:41

Hugo Chavez ameninta Toyota, Fiat si GM cu nationalizarea operatiunilor din Venezuela
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#3715 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 28 decembrie 2009 - 02:43

Am prins o stire care anunta scumpirea carburantilor cu vreo 5 bani per litru.
Astia se pregatesc pt scumpirile de dupa 1 Ian 2010, ca poate mai scot si ei un franc in plus.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#3716 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 decembrie 2009 - 02:58

e de asteptat
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3717 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 28 decembrie 2009 - 03:03

Au anuntat deja majorarea cu 20%. Mai conteaza aia 5 bani ? Fluctuatii mici au fost si vor fi intotdeauna.
  • 0

#3718 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 28 decembrie 2009 - 03:17

Conteaza, cel putin ca atitudine.
Daca ar fi fost singura majorare din ultimul an sau jumatate de an, intelegeam, dar cand acum vreo luna scumpeau saptamanal, a fost o situatie cand au scumpit de 2 ori in aceiasi sapt., mai ziceam. Dar cand ei periodic scumpesc ........... In plus atunci cand fac o minora scadere a preturilor o anunta cu vreo 2-3 zile in prealabil si pana intra in vigoare la pompe mai dureaza ceva; dar cand maresc pretul, anunta dupa, iar statiile au majorat preturile deja.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#3719 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 decembrie 2009 - 03:22

sunt tare curios ce rezultat ar avea un sondaj in romania asupra perceptie capitalismul.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3720 valentin_iordan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 875 Mesaje:
Inregistrat: 24-februarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:KIA - THE POWER TO IGNORE
  • Model:2007
  • Motorizare:1.5 CRDI 110 CP

Scris 28 decembrie 2009 - 03:24

Au anuntat deja majorarea cu 20%. Mai conteaza aia 5 bani ? Fluctuatii mici au fost si vor fi intotdeauna.

la majoritatea userilor acestui forum se simte al dracu de tare 5 bani implicati in calculul costului consumului . asa zic pragmaticii ...

exista si o minoritate a garajistilor care pune de fiecare data degetul pe rana : Aer Curat , valentin_iordan si alti utilizatori de renault clio simbol 1.5 dci maxim 70 CP .
  • 0
Dachau, Auschwitz, Buchenwald

#3721 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 28 decembrie 2009 - 03:33

La consumurile voastre, nu conteaza nici 50 bani....
Voi chiar nu realizati ca nu avem ce face impotriva scumpirilor ? Daca tot vorbim de pragmatism, eu vad ca solutie "inteleapta" evitarea taierii venelor si concentrarea asupra altor aspecte mult mai importante pentru noi si pe care le PUTEM INFLUENTA.
Pe cuvint, parca sunteti babe care discuta la coada la carne.....
  • 0

#3722 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 28 decembrie 2009 - 03:38

Nu sunt la curent, dar exista pe plan mondial motive pentru o scumpire cu 20% a carburantilor?
Evident, scumpiri vor fi si in alte ramuri ... asta fara a lua in calcul repercusiunea scumpirii carburantilor. Vai mama noastra ... o sa ajungem sa cersim. Probl e de la cine :D
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#3723 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 decembrie 2009 - 03:49

"nu ne vindem tara", "noi muncim, nu gandim"
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3724 valentin_iordan

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 875 Mesaje:
Inregistrat: 24-februarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:KIA - THE POWER TO IGNORE
  • Model:2007
  • Motorizare:1.5 CRDI 110 CP

Scris 28 decembrie 2009 - 03:49

....concentrarea asupra altor aspecte mult mai importante pentru noi si pe care le PUTEM INFLUENTA.
.....


rugam respectuos enumerarea catorva aspecte de real interes si musai influentabile .
  • 0
Dachau, Auschwitz, Buchenwald

#3725 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 decembrie 2009 - 03:56

influentele se fac anevoios, la nivelul discursului public si al dezbaterii constructive (ma refer la chestii cu real impact national si social). din nefericire, aceste 2 instrumente au fost acaparate de catre realitatea mai ales, si mai putin antena 3, pt o lupta politica. ca atara, macar in fata a unei importante parti a cetatenilor, au fost discreditate definitv sau greu recuperabile.

influenta de la nivelul individului nu poate merge prea departe. uite, se petrece intr-o oarecare masura pe un forum, dar e cu impact minim. oamenii isi schimba greu convingerile. e mai simplu sa caute contra-argumente sau sa te ignore complet, decat sa se schimbe. iar reactia suprema e negarea si transferarea problemei asupra celui care a enuntat-o.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi