Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Fiabilitatea


  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#51 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 februarie 2010 - 03:24

recallurile au fost pentru x milioane auto.
DAR din alea doar CATEVA!!! au fost/sunt poate cu probleme. poate 1000 poate 10000 poate mai multe. habar n-am.

dar nu inseamna ca daca au rechemat x milioane inseamna ca TOATE au probleme.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#52 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 03:27

Da mah, in Europa, inclusiv Romania, nu au avut nicio reclamatie. Dar cum s-a demonstrat ca defectul exista, e de bun simt sa fie remediat, nu ?
  • 0

#53 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 10 februarie 2010 - 03:56

De bun simt... Hmmm... Asa au procedat si NEMTII de la Audi?

Au fost TOATE Q7-urile rechemate?
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#54 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 februarie 2010 - 04:09

bai zaoane, astea sint de gradinita.
e vorba de recall-ul Toyota si nu Audi.
Cu ce scuza faptul ca lu q 7 ii zboara rotile problemele niponilor ??

Nu vad cine a ridicat in slavi fiabilitatea q7-lui. Pe cand cu orezarele e cu totul altceva.

Alt aspect : daca Toyota mai avea in istoric 2-3 recall-uri din astea masive, credeti ca mai exista mitul fiabilitatii masinilor lor ??

Fiti echidistanti si abordati corect problema : e vorba de Toyota in paragrafu asta. Cand o sa apara vesti despre q7, le discutam pe alea.

Iar daca o problema la pedala de acceleratie si colac peste pupaza, una la pedala de frana nu reprezinta bube mari, inseamna ca vorbim intre tastaturisti, cum se spune pe aici.
Ca nu s-a manifestat INCA e un aspect al problemei. Daca erau atat de siguri pe fiabilitatea masinilor orezare, domnii de la Toyota nu cred ca faceau recall de asemenea amploare. Asta e celalalt aspect. Toata stima pentru faptul ca si-au asumat (mai mult sau mai putin fortat) aceasta rechemare de amploare.
Iar daca americanii si ceilalti contracandidati la locul 2 de pe Glob ar fi stat cva mortu in papusoi, s-ar fi numit fraieri. E perfect normal faptul ca incearca sa dea o dimensiune apocaliptica a acestei probleme. Nu e un joc, e pe bani, daca va aduceti aminte.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#55 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 februarie 2010 - 04:49

diferenta de mentalitate intre europa si america e f mare.
in europa daca unu are o pb, merge intai la service sa o repare.
in america ala face din start milioane de reclamatii, da in judecata tot ce poate,etc. asa-s ei scandalosi.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#56 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 10 februarie 2010 - 06:05

Eu vad toate problema asta cu Toyota in felul urmator:

Au fost niste probleme la 1, 2, 5 masini Toyota. A aflat mass-media americana de lucrul asta. S-a facut mult tam-tam pentru niste probleme care procentual nu exista, dar fiind o marca japoneza, chiar cea mai vanduta anul trecut in lume, s-a inceput campania de discreditare pentru a-si ajuta constructorii autohtoni. Toyota vazand astea a facut un mass-recall tocmai pentru a nu mai exista nici o problema, din cele 2-3 aparute, pe viitor, tocmai pentru a nu se mai lega americanii de ei. Acest mass-recall facut de Toyota a fost din nou speculat, campania de discreditare a marcii continuand si mai mult, prinzand foarte bine la americanu prost, si nu numai.

Intotdeauna, in situatii de genul asta, adevarul trebuie privit undeva la mijloc, dar unele persoane de aici se pare ca sunt de partea unora, sau a altora...

Aceasta postare a fost editata de pejte: 10 februarie 2010 - 06:06

  • 0

#57 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 06:21

....
Cu ce scuza faptul ca lu q 7 ii zboara rotile problemele niponilor ??

....

Pai nu scuza, ci ACUZA ! Pe altii, .... evident :lol:

Auzi nea',
Anul trecut, prin vara asa, tocmai a venit la MINE in service un chiusapte, pe PLATFORMA, cu fuzeta belita/rupta. Vezi ceva pe forum discutii despre HAUDI ?? :lol: Nooooo, pai nu, ca haudi e masina "jmechera", ce pana corbului .... Dar cind apare o "asa-zisa" problema la japoneze, hai sa le dam in gura ! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
Apar si japoneze p-aici. Dar vin sa-si faca resoftari, sau sa-si cumpere oloi ... :lol:
Nenea, n-o mai frecati, ca iese fum, si inca muuuult !! :lol:
  • 0

#58 maximus

    BattleStar Galactica

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 999 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Iasi

Scris 10 februarie 2010 - 07:59

Eu vad toate problema asta cu Toyota in felul urmator:

Au fost niste probleme la 1, 2, 5 masini Toyota. A aflat mass-media americana de lucrul asta. S-a facut mult tam-tam pentru niste probleme care procentual nu exista, dar fiind o marca japoneza, chiar cea mai vanduta anul trecut in lume, s-a inceput campania de discreditare pentru a-si ajuta constructorii autohtoni. Toyota vazand astea a facut un mass-recall tocmai pentru a nu mai exista nici o problema, din cele 2-3 aparute, pe viitor, tocmai pentru a nu se mai lega americanii de ei. Acest mass-recall facut de Toyota a fost din nou speculat, campania de discreditare a marcii continuand si mai mult, prinzand foarte bine la americanu prost, si nu numai.

Intotdeauna, in situatii de genul asta, adevarul trebuie privit undeva la mijloc, dar unele persoane de aici se pare ca sunt de partea unora, sau a altora...


nu e nici o campanie de discreditare si nu e vorba de nici o bunavointa a toyotei.Recall-urile au fost facute datorita nhtsa-ului, i-au obligat. Deci eu as exclude de aici bunavointa celor de la toyota,care stiau din 2004 de problemele astea , musamalizand toata afacerea..
  • 0
Capul lui Moţoc vrem!

#59 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 10 februarie 2010 - 08:22

Na, ca si Honda a rechemat in service'uri 400.000 masini fabricate intre 2001 si 2002, care ar avea probleme la airbag'uri. Nu am retinut de ce modele e vorba, insa recent cica au fost rechemate si niste Jazz'uri care ar fi avut probleme cu geamurile electrice. Stirea am prins'o pe fuga, deci nu garantez toate detaliile :lol:
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#60 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 08:29

Nu exista masina fara probleme. Dar *($#&^ care sa caute nod in papura, sunt milioane...

Aceasta postare a fost editata de Relu: 10 februarie 2010 - 08:33

  • 0

#61 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 10 februarie 2010 - 08:40

Am găsit și textul știrii:

Honda a anuntat oficial ca va rechema in service peste 400.000 de unitati Accord si Civic pentru o defectiune aparuta la sistemul de declansare al airbagurilor.
Honda anunta un recall de 400.000 de masini pentru un airbag defect zoom

Dupa ce Toyota se ingroapa tot mai adanc in recall-uri, un alt constructor japonez de renume ii calca pe urme. Este vorba despre Honda, care a anuntat la randul sau o rechemare in service pentru peste 400.000 de unitati Accord si Civic.

Modelele ar urma sa prezinte un eventual pericol din cauza airbagurilor care pot exploda involuntar. In astfel de situatii, bucati de plastic rezultate in urma exploziei ar putea rani sau chiar ucide pasagerii de pe locurile din fata. Constructorul japonez a recunoscut oficial ca au existat 12 incidente pana in prezent, dintre care unul soldat chiar cu un deces, insa a sustinut ca nu au mai existat plangeri de anul trecut.

Recall-ul, al treilea operat pentru acelasi defect, anuntat prima data in 2008, va afecta de modelele vandute in Statele Unite si Canada dar si unitati din Japonia, Mexic, Taiwan si Australia.

via | AFP

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#62 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 08:45

0,003% nu inseamna nimic. Mai ales ca Toyota nu face airbaguri.... :lol:
  • 0

#63 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 10 februarie 2010 - 09:02

Și știi care-i faza și mai tare în știrea de mai sus? Nici Honda nu face airbag-uri. :lol:

Problema nu se pune așa, totuși, pentru că pe cumpărător nu îl interesează cine a fabricat reperul X, ci pe ce mașină acesta face probleme, din moment ce nu pot cumpăra mașina respectivă fără reperul respectiv. Până la urmă, cu ce îi ajută că airbag-
ul care a bubuit e facut de altcineva, nu de Honda?
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#64 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 09:08

Hai, lasati vrajeala si bagati lectura

http://www.consumerr...EXTKEY=AYAHFP03

Worst of the worst

These have multiple years of much-worse-than-average reliability among 1999 to 2008 models. Listed alphabetically.
Audi A6 Allroad
Audi A8
BMW X5 (V8)

Buick Rendezvous (AWD)
Cadillac SRX
Chevrolet Blazer
Chevrolet Colorado (4WD)
Chevrolet S-10 (4WD)
Chevrolet Uplander
Chevrolet Venture
Chrysler Pacifica
Chrysler Sebring convertible
Chrysler Town & Country (AWD)
Dodge Grand Caravan (AWD)
GMC Canyon (4WD)
GMC Jimmy
GMC S-15 Sonoma (4WD) Jeep Grand Cherokee
Kia Sedona
Land Rover Discovery, LR3
Mazda RX-8
Oldsmobile Bravada
Oldsmobile Silhouette
Pontiac Aztek
Pontiac G6 (V6)
Pontiac Montana, Montana SV6
Porsche Cayenne
Saturn Relay
Volkswagen Cabrio
Volkswagen Jetta (V6)
Volkswagen New Beetle (turbo)
Volkswagen Passat (V6, FWD)
Volkswagen Touareg

Volvo XC90 (6-cyl.)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 10 februarie 2010 - 09:13

  • 0

#65 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 10 februarie 2010 - 09:19

Daca nu-i si vreun Fiat acolo, tot degeaba :lol:

PS: Banuiesc ca e vreun top de prin SUA, de obicei Fiat-urile conduc detasat in clasamentele cu probleme de fiabilitate.

Apropo, la un SH cu ceva mai multi km, eu nu cred ca mai conteaza atat de mult modelul si marca, cat conteaza modul cum a fost intretinuta. Stilo-ul meu de ex, era impecabil cand l-am cumparat, chiar se vedea ca fusese intretinut cu atentie. In cei doi ani de cand am luat-o nu am schimbat decat o bieleta antiruliu, in rest doar consumabile. Asta in timp ce la nivel global, Stilo este considerata masina care era sa ingroape Fiat-ul din cauza numeroaselor probleme aparute.

Aceasta postare a fost editata de alexx_elf: 10 februarie 2010 - 09:26

  • 0

#66 maximus

    BattleStar Galactica

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 999 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Iasi

Scris 10 februarie 2010 - 09:41

Hai, lasati vrajeala si bagati lectura

http://www.consumerr...EXTKEY=AYAHFP03

Worst of the worst

These have multiple years of much-worse-than-average reliability among 1999 to 2008 models. Listed alphabetically.
Audi A6 Allroad
Audi A8
BMW X5 (V8)

Buick Rendezvous (AWD)
Cadillac SRX
Chevrolet Blazer
Chevrolet Colorado (4WD)
Chevrolet S-10 (4WD)
Chevrolet Uplander
Chevrolet Venture
Chrysler Pacifica
Chrysler Sebring convertible
Chrysler Town & Country (AWD)
Dodge Grand Caravan (AWD)
GMC Canyon (4WD)
GMC Jimmy
GMC S-15 Sonoma (4WD) Jeep Grand Cherokee
Kia Sedona
Land Rover Discovery, LR3
Mazda RX-8
Oldsmobile Bravada
Oldsmobile Silhouette
Pontiac Aztek
Pontiac G6 (V6)
Pontiac Montana, Montana SV6
Porsche Cayenne
Saturn Relay
Volkswagen Cabrio
Volkswagen Jetta (V6)
Volkswagen New Beetle (turbo)
Volkswagen Passat (V6, FWD)
Volkswagen Touareg

Volvo XC90 (6-cyl.)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ce sa spun, consumerreports, se stie ca e pro toyota.. alaturi de jd powers..
  • 0
Capul lui Moţoc vrem!

#67 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 10 februarie 2010 - 09:46

Here we go again ... :lol:
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#68 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 09:56

Alex,
Pai tocmai la masinile cu multi km se refera fiabilitatea. De mers merg toate, depinde cit/ce bagi in ele sa le mentii in stare de functionare. O masina sensibila care nu tine la "stress", nu e fiabila. Chiar daca in miinile unui individ super precaut cere mai putine cheltuieli. Clasamentul adevarului se face la masinile nemenajate :lol:
  • 0

#69 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 februarie 2010 - 10:37

Pai nu scuza, ci ACUZA ! Pe altii, .... evident :lol:

Auzi nea',
Anul trecut, prin vara asa, tocmai a venit la MINE in service un chiusapte, pe PLATFORMA, cu fuzeta belita/rupta. Vezi ceva pe forum discutii despre HAUDI ?? :lol: Nooooo, pai nu, ca haudi e masina "jmechera", ce pana corbului .... Dar cind apare o "asa-zisa" problema la japoneze, hai sa le dam in gura ! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif
Apar si japoneze p-aici. Dar vin sa-si faca resoftari, sau sa-si cumpere oloi ... :lol:
Nenea, n-o mai frecati, ca iese fum, si inca muuuult !! :lol:

Vad ca iti place sa muti discutia, asa se obisnuieste probabil pe la bukale.
Hai sa o luam sistematic
1.Vorbim despre toyota. Nicaieri nu era vorba de audi. de ce apare audi in propozitie ??
2.fiabilitataea lui q 7 nu a fost niciodata ridicata in slavi pe acest forum. eu nu am vazut, cel putin daca apare un recall o sa povestim. daca vine un nene si spune ca q7 e rau, o sa povestim si nu ma impiedica nimic sa-i dau dreptate.
3.pe acest forum orezarele au fost ridicate in slavi. daca erau si subaru, erau perfecte, desi la ultimul release se pare ca nici voua nu va convin anumite lucruri.

NU AM SPUS NICAIERI ca japonezele sint mai putin fiabile decat germanele. Nu stiu de va place sa puneti in gura oameilor vorbe nerostite.

Se pare ca Toyota are niste probleme, pe care, cum s-a mai spus, mai mult sau mai putin fortat LE-A RECUNOSCUT. Acuma veniti voi si psuneti ca ele nu exista >?
:lol:
Aa, ca probabil nu sint de amploarea dorita de hamericani, e altceva. Pe mine sincer ma lasa rece, fiindca nu am sa-mi cumpar toyota sau americana. putin probabil sa-mi iau q7, de asemenea.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#70 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 februarie 2010 - 10:50

Se pare ca Toyota are niste probleme, pe care, cum s-a mai spus, mai mult sau mai putin fortat LE-A RECUNOSCUT. Acuma veniti voi si psuneti ca ele nu exista >?
:lol:

Pe mine sincer ma lasa rece, fiindca nu am sa-mi cumpar toyota sau americana. putin probabil sa-mi iau q7, de asemenea.

nu a zis nimeni ca nu sunt probleme la toyota. dar sunt disproportionate!!! ca au rechemat x milioane de masini, nu inseamna ca s-a constatat defectul LA TOATE. aia e diferenta :lol:

nu stiu ce sa zic... dar parca te-as vedea intr-o ... orezara ... sau poate chiar o toyota :lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#71 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 10:51

.....
Se pare ca Toyota are niste probleme, pe care, cum s-a mai spus, mai mult sau mai putin fortat LE-A RECUNOSCUT. Acuma veniti voi si psuneti ca ele nu exista >?
:lol:
.....

Iar citim forumuri diferite ?? :lol:
  • 0

#72 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 10 februarie 2010 - 11:04

Asa se pare. Eu (noi) vorbim de Toyota si altii sar cu q7. Hai sa terminam cu dezbaterea vizavi de Toyota si trecem apoi la q7.
De altfel, cred ca ati remarcat ca azi cand am pus link-ul am specificat ca problema cu franele apare preponderent in Japonia si nu m-am lansat intr-o tirada la adresa fiabilitatii Toyota.
Repet, n-am nici un partipri aici, nu ma intereseaza nici q7 si nici toyota (cum spuneam, daca ar fi sa-mi cumpar asa ceva, as face-o cu ochii inchisi)
:lol:

Ca sa concluzionez : exista probleme la Toyota. Exista probleme la q7 si alte audiuri. De audi n-a spus nimeni pe acest forum ca sint fiabile.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#73 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 februarie 2010 - 11:08

Atunci de ce vorbiti despe toyota ca n-ar fi fiabile ? Ti-am dat exemple de masini mai putin fiabile ca toyota, de care nu se vorbeste nimic. Si asta tocmai sa scot in evidenta faptul ca isteria toyota n-are legatura cu masinile in sine.
  • 0

#74 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 10 februarie 2010 - 11:10

Probabil că citiți același forum, dar nu cu aceleași interpretări. Înclin să-l înțeleg pe oaspetele. Tu mai devreme ai spus că airbag-urile, de ex, nu-s făcute de Toyota, deci nu Toyota are probleme de fiabilitate. Oaspetele spune că Toyota are probleme cu fiabilitatea, din moment ce airbag-urile sunt montate pe o mașină a acestei mărci.

LE: am văzut că v-ati lămurit intre timp :lol:

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 10 februarie 2010 - 11:11

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#75 maximus

    BattleStar Galactica

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 999 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Iasi

Scris 10 februarie 2010 - 11:26

Atunci de ce vorbiti despe toyota ca n-ar fi fiabile ? Ti-am dat exemple de masini mai putin fiabile ca toyota, de care nu se vorbeste nimic. Si asta tocmai sa scot in evidenta faptul ca isteria toyota n-are legatura cu masinile in sine.

pt ca nu cred ca audi face reclame de genu "ai vazut vreodata o toyota stricata? Trebuie sa fie un cosmar". Vad ca d-voastra nu puteti admite ca pana si "orezarii" pot da chix. Si nu puteti admite ca de fapt pe primul loc e profitul, si ca toyota e o companie auto ca oricare alta cand vine vorba de aparat imagini iluzorii create tot de ea.
  • 0
Capul lui Moţoc vrem!




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi