Salt la continut


Fotografie
- - - - -

iPhone PRO si CONTRA


  • Please log in to reply
1702 replies to this topic

#26 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 07 septembrie 2011 - 04:02

Exact ! Problema apare cand iti alegi gresit sistemul de operare si telefonul :rolleyes: :wacko:

Aceasta postare a fost editata de pejte: 07 septembrie 2011 - 04:03

  • 0

#27 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 07 septembrie 2011 - 04:05

Aia i se poate intampla oricui. Si la masini se poate sa iei ceva stiind de la altii ca e super mega tare, si tie sa nu-ti placa...
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#28 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 07 septembrie 2011 - 04:44

Bah io pe toate androidele unde am bagat gheara era shortcut by default pe 'desktop' pt wifi, net si alte nebuneli. Pana si pe SE am asa ceva...
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#29 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 07 septembrie 2011 - 04:50

:rolleyes: Am descoperit ca ifonu are comenzi vocale...3 la numar. :wacko: :lol: :lol:
- call bleu...sunt curios daca va merge;
- play music si
- what time is it!

Jesus, pana si panarama aia de handsfree de la "salvare" stie mai multe.
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#30 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 07 septembrie 2011 - 04:52

O alta replica total inutila. Chiar nu ai voie sa mai spui ceva in ideea de face ceva constructiv?

Constructiv in sensul ca ce ??? Daca vrei cu adevarat constructiv, scrie la apple !

E Imperialism cumva? Facem numa ce spune Imparatul? Daca ceva nu-ti convine nu ai dreptul sa judeci?

Sa judeci ca sa ce ( din nou ! ) ? Piata e plina de divaisuri ( chiar daca nu-ti place ce spun ) alege divaisul care-ti place. Nu e obligatoriu sa ai aifon !!

Terminati cu chestiile astea: daca nu-ti convine nu lua...daca nu-ti convine vinde-l... Sunt chiar copilaresti.

Eu vroiam sa scot in evidenta niste chestii pe care eu le consider lipsuri sau bug-uri. Altii le considera features. Sunt curios ce explicatii are fiecare.

Daca TU ( care esti om de aiti ) nu ti-ai dat seama ca sunt "features" ( la modul cel mai sincer ), inseamna ca aifonu nu e un divais potrivit dorintelor tale !
  • 0

#31 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 07 septembrie 2011 - 05:03

Du-te, bre, si... :rolleyes: :wacko: :lol:
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#32 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 07 septembrie 2011 - 05:05

Daca TU ( care esti om de aiti ) nu ti-ai dat seama ca sunt "features" ( la modul cel mai sincer ), inseamna ca aifonu nu e un divais potrivit dorintelor tale !

Un feature este un plus al unui anumit device. Cu ce sunt 'features' problemele pe care le-a enumerat el? In loc sa te ajute mai mult te enerveaza...
  • 0

#33 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 07 septembrie 2011 - 05:06

@adytzu
STRESATULE !!!! :rolleyes:
:wacko: :lol: :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 07 septembrie 2011 - 05:07

  • 0

#34 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 07 septembrie 2011 - 05:45

La Iphone 3gs au implementat functia de copy paste. Foarte important de stiut acest lucru :rolleyes:)
  • 0

#35 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 07 septembrie 2011 - 05:46

Un feature este un plus al unui anumit device. Cu ce sunt 'features' problemele pe care le-a enumerat el? In loc sa te ajute mai mult te enerveaza...

Te enerveaza pe tine, ca nu stii ce-i ala un feature !
  • 0

#36 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 07 septembrie 2011 - 06:29

Hai nene, daca nu poti folosi telefonul pe care il iei din magazin fara sa calculatoresti la el numai feature nu e...
Ca sa te citez: 'fii barbat si recunoaste ca' produsele apple au si puncte slabe, pe langa alea forte...
  • 0

#37 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 07 septembrie 2011 - 06:33

Nu zice nimeni ca nu au. Personal mi se par mai intuitive, pentru orice user, oricat ar fi el de nepriceput. Daca te mai si pricepi, poti trece usor peste anumite inconveniente :rolleyes:
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#38 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 07 septembrie 2011 - 06:42

Relu zice ca mere sunt perfecte, orice bug sau alt punct slab s-ar gasi.
Normal ca se poate trece peste multe inconveniente, mai ales daca ai niste cunostinte minime.
  • 0

#39 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 07 septembrie 2011 - 06:56

Hai nene, daca nu poti folosi telefonul pe care il iei din magazin fara sa calculatoresti la el numai feature nu e...
Ca sa te citez: 'fii barbat si recunoaste ca' produsele apple au si puncte slabe, pe langa alea forte...

Gresesti capital considerand ifonu un telefon !
Personal NU am gasit puncte slabe ( in aproape 3 ani ) la macbookul meu.

Relu zice ca mere sunt perfecte, orice bug sau alt punct slab s-ar gasi.
Normal ca se poate trece peste multe inconveniente, mai ales daca ai niste cunostinte minime.

Iar gresesti !
- nimic nu e perfect pe lumea asta
- daca il compari ( pe mar ) cu vindoze, DA, e la ani lumina distanta !
- la mar NU ai nevoie de NICIO cunostinta in aiti sa poti lucra pe el !
  • 0

#40 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 08 septembrie 2011 - 01:23

Nu suporta flash. Asa ca filmele le vezi doar pe cateva site-uri care au versiune speciala pentru iPhone (gen YouTube).

Iar eu nu inteleg de ce trebuie sa-mi instalez aplicatiile doar prin iTunes. Am dat banii pe telefon si vreau sa fac ce vor muschii mei cu el. E ca si cum mi-as cumpara PC cu Windows si m-ar lasa sa instalez doar programe Microsoft pentru ca vezi doamne astea nu "destabilizeaza" sistemul de operare. Macar din punctul asta de vedere Android-ul (si am impresia ca si WM) e deschis.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#41 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 08 septembrie 2011 - 06:49

QED. Eu ce tot ma chinui sa-i fac pe astia sa priceapa?
Ca mi-am cumparat/primit un device (ca sa nu-i mai spun telefon ca sare Relu)DE SINE STATATOR.
Nu un alt accesoriu la calculator.

Pe mine unul, ma enerveaza chestia asta, de a fi dependent de (cuvant urat)-ul ala de iTunes. Aaaa...si dependent de un ANUMIT calculator. Ca daca instalezi iTunes si pe al doilea, iar se schimba schema. Sa vezi atunci distractie ce pastreaza si ce-ti rade de pe iphone (sa-i mai spunem sau nu telefon?)
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#42 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 septembrie 2011 - 07:33

Pai poate sa te enerveze atata timp cat nu citesti manualul oricarui device inainte sa-l folosesti.
E absolut normal sa fii "deformat" de la stilul vindoze, unde ti se pune un divais in brate, dupa care ti se spune clar: descurca-te !
TOATE Merele ( si ma mir ca nu stii, sau mai degraba te faci ca nu stii ) functioneaza impecabil tocmai pentru ca nu permite orisicui sa faca orisice, in asa fel incat sa beleasca sistemul. In acelasi timp, Apple ofera solutie pentru ORICE vrei sa faci cu divaisurile lor, evident in limita specificatiilor prezentate in manual.
Mi se pare absolut normal sa nu te lase sa bagi muzica cum ti se scoala tie si dupa ce vrea muschiul tau, tocmai pentru ca TU sau oricare altul ati avea toate sansele sa le bagati aiurea, sau unde nu trebuie, sau in formate aiurea, etc ....
In schimb, apple iti ofera varianta simpla, care poate fi folosita de absolut oricine, pentru ca face EL munca in locul tau, si inca extrem de corect !
Asta e defapt si unul din motivele principale pentru care merele sunt extrem de stabile.

.....
Pe mine unul, ma enerveaza chestia asta, de a fi dependent de (cuvant urat)-ul ala de iTunes. Aaaa...si dependent de un ANUMIT calculator. Ca daca instalezi iTunes si pe al doilea, iar se schimba schema. Sa vezi atunci distractie ce pastreaza si ce-ti rade de pe iphone (sa-i mai spunem sau nu telefon?)

Sefuuuu, sa nu-mi spui ca nu stii ce inseamna PC ... P-ul ala de la ce vine ? :rolleyes:

In mod categoric, ifonu si toate celelalte smartfonuri NU sunt telefoane !
Sunt niste divaisuri destul de complexe ( eu le-as zice micro pisiuri ) care ofera SI functia de telefon !!!
  • 0

#43 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 08 septembrie 2011 - 10:31

Pai poate sa te enerveze atata timp cat nu citesti manualul oricarui device inainte sa-l folosesti.
Sunt niste divaisuri destul de complexe ( eu le-as zice micro pisiuri ) care ofera SI functia de telefon !!!



Babo, cum puii mei sa citesti manualul inainte de "al cumpara/al avea in mana" (primit cadou in cazul meu)??? Esti dus, nene...ti-au injectat aia de la Apple zeama de merisor. :lol:
Poate crezi, poate nu, dar chiar sunt unul din cei care citec manualul oricarui dispozitiv...daca-l am.
Ai noroc ca e totusi destul de scump...ca ti-as demonstra destul de usor ce repede poate sa crape si produsele Apple. Nu-i mai ridica in slavi atat ca nu obtii nimic...
Ti-am mai spus si cu alte ocazii ca esti extremist. Pana sa-ti iei MAC, NU EXISTA ALT LAPTOP MAI BUN CA IBM. ;)
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#44 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 septembrie 2011 - 10:34

Ti-am mai spus si cu alte ocazii ca esti extremist.

Asta stim cu totii. Problema e ca fie ai dreptate, fie n-ai absolut deloc...
  • 0

#45 AlexC

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 737 Mesaje:
Inregistrat: 05-aprilie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Renault
  • Model:Laguna III 2009
  • Motorizare:2.0dci - 150CP

Scris 08 septembrie 2011 - 11:01

Eu am trecut de la un Palm cu Windows Mobile si cu tastatura QWERTY, la iPhone 4, acum 1 luna. Alegerea a fost bazata pe faptul ca mai aveam acasa un device Apple, am auzit numai feedback bun despre el de la utilizatori din familie, si are toate functiile cautate de mine.

Minusuri observate:
- Predictive text este o prostie, inclusiv daca vreau sa scriu mailuri sau mesaje in engleza. L-am dezactivat din a parta zi (pana am aflat cum din meniu)
- Aplicatia de telefon este slabuta, cu cateva puncte observate de mine:
- nu pot incepe sa formezi un numar si sa iti arate ce optiuni ai din agenda. De ex sa formezi +331 si sa iti listeze toti oamenii din agenda cu numar de telefon din Paris.
- ca sa cauti pe cineva in agenda trebuie sa cauti in alta zona, nu in aplicatia de telefon. Mi se pare ciudat sa caut in toata memoria un contact care stiu sigur ca e in agenda de telefon.
- cand scrii text nu ai sageti cu care sa te misti. Ai alternativa sa apesi pe zona unde vrei sa stergi (te duce la inceputul cuvantului), sau sa tii apasat pe o zona si apoi te duce la mijlocul cuvantului. Era mai simplu pe telefonul vechi, dar stiam asta de cand l-am comandat
- introducerea textului in format vertical este greoaie, mai greu decat ma asteptam. Pe de alta parte, introducerea textului in format orizontal este foarte OK, mai usoara ecat la telefonul vechi.
- lucrul cu iTunes pe un PC cu Windows pe care ai instalat si un alt device Apple (iPad in cazul meu) este aproape imposibila. S-au pus aplicatiile una peste alta, s-a umplut memoria fara motiv cu aplicatii care nici macar nu le voiam, se blocheaza des. Dupa o sincronizare initiala, acum folosesc iTunes doar ca sa pun filme pe el, cu ajutorul unei aplicatii destepte. Mi-ar fi placut ca iTunes sa fie o aplicatie mai desteapta, dar la fel mi-ar fi placut si ca gazonul de pe national Arena sa fi fost bun de la primul meci :lol:
- sincronizarea calendarului cu MS Exchange. Daca folositi intalniri recurente, nu le atingeti de pe iPhone. Am patit-o sa imi stearga intalniri din calendar sau sa le mute la alte ore, de mai multe ori.

Plusuri observate:
+ Aplicatii. Poti descarca gratuit o aplicatie pentru 90% din ce iti trece prin cap. In afara de GPS mi-am pus pe el toate aplicatiile pe care le-am vrut si de care am avut nevoie, fara sa dau vreun ban. Sunt multe aplicatii care costa, insa nu este ca windows (pe PC) unde daca nu iei chestii cracked, nu poti face nimic cu el fara bani in plus.
+ Modul de lucru cu aplicatiile, si modul clar de inchidere al lor. Daca vrei o aplicatie instalata, bagi parola si o instalezi, merge instant. Daca o vrei in fundal, o lasi acolo. Daca o vrei inchisa, o inchizi de tot. daca vrei sa o stergi, dai delete si nu mai stii niciodata ca ai avut-o. Din punctul meu de vedere 80% din "puterea" marului sta in aplicatii si modul incredibil de simplu de utilizare.
+ Calitatea sunetului este foarte buna, vocea clara si fara distorsiuni.
+ Volumul sunetului este foarte bun cand e folosit pe speaker. Am putut sa il pun pe masa si sa il folosesc ca si speaker-phone pentru o echipa de 4 oameni in jurul unei mese.
+ castile din pachet sunt foarte destepte. De la calitatea sunetului pana la functia de start/stop iPod, sunt foarte multumit de ele.

Am vazut ca mai sus v-ati jucat cu definitiile. Sunt si eu de acord cu Relu, cel mai corect este sa spunem ca toate aparatele astea noi sunt mini-PC-uri multifunctionale, fara nici o legatura puternica cu telefoanele mobile vandute pana acum 3-4 ani. Pentru mine cel mai bun telefon avut a fost un Palm Treo 650 care excela la tot ce inseamna telefon mobil, insa iPhone este mai bun pentru ca nevoiel s-au schimbat, sia cum conteaza mai mult aplicatiile folosite.
  • 0

Renault Laguna III.1 - 2.0dci 150CP


#46 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 septembrie 2011 - 11:30

Babo, cum puii mei sa citesti manualul inainte de "al cumpara/al avea in mana" (primit cadou in cazul meu)??? Esti dus, nene...ti-au injectat aia de la Apple zeama de merisor. :lol:

Esti dus TU ! E problema ta ca l-ai primit cadou, si nu stiai ce ai primit !

Poate crezi, poate nu, dar chiar sunt unul din cei care citec manualul oricarui dispozitiv...daca-l am.

Il ai, apasa pe "help" ;)

Ai noroc ca e totusi destul de scump...

Nu-i scump, platesti cat face !

ca ti-as demonstra destul de usor ce repede poate sa crape si produsele Apple. Nu-i mai ridica in slavi atat ca nu obtii nimic...
Ti-am mai spus si cu alte ocazii ca esti extremist. Pana sa-ti iei MAC, NU EXISTA ALT LAPTOP MAI BUN CA IBM. ;)

Nu sunt extremist, ci doar realist ! Pana acum 2-3 ani, IMB ( ulterior lenovo ) erau printre cele mai bune.
Ce-mi pare rau, e ca n-am trecut pe mere mai devreme.
Si nu-l ridic in slavi, ci doar din experienta mea ( si a celor din jurul meu care au mere ) pot sa-ti spun ca n-are nicio legatura cu un niciun laptop sau pisi cu vindoze pe el. Si asta exclusiv datorita sistemului de operare. Laptoape de calitate ( dpdv hw ) cu vindoze exista destule.

Sa nu-mi zici ca si Alex e "extremist" ! ;)

. Din punctul meu de vedere 80% din "puterea" marului sta in aplicatii si modul incredibil de simplu de utilizare.
....


  • 0

#47 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 septembrie 2011 - 11:33

AlexC are perfecta dreptate cu afirmatia de mai sus. Insa iOS-ul nu (mai) e singurul sistem de operare care e usor de folosit si cu aplicatii pentru orice iti trece prin cap :lol:
  • 0

#48 AlexC

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 737 Mesaje:
Inregistrat: 05-aprilie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Renault
  • Model:Laguna III 2009
  • Motorizare:2.0dci - 150CP

Scris 08 septembrie 2011 - 11:51

Absolut de acord! Colegele mele si-au luat HTC Desire HD cu Android 2.3, si merge foarte bine. Ca si mod de afisare al informatiilor este mai usor de customizat decat iOS, si are unele aplicatii care pe iOS lipsesc (MS Office Communicator). Sunt unele functii care pe iOS vor fi disponibile abia din Noiembrie, odata cu lansarea upgrade-ului la sistemul de operare.

Daca nu aveam acasa iPad-ul luam si eu smartphone cu Android, modelul de la HTC sau Samsung S2, asta ca sa nu ziceti ca sunt fanatic :lol:
  • 0

Renault Laguna III.1 - 2.0dci 150CP


#49 kty

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 19 Mesaje:
Inregistrat: 13-aprilie 03

Scris 08 septembrie 2011 - 12:20

un prieten de-al meu are si el un ifon , am incercat sa transferam ceva intre noi prin bt, no way . nu-mi spuneti ca tel meu e vinovat ca mai incercase si cu alte telefoane. intreb: chiar nu se poate sau nu stie el ceva?
  • 0

#50 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 08 septembrie 2011 - 12:28

Transferul prin bluetooth... that is so 2005...
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi