Salt la continut


Fotografie
- - - - -

iPhone PRO si CONTRA


  • Please log in to reply
1702 replies to this topic

#51 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 08 septembrie 2011 - 03:39

un prieten de-al meu are si el un ifon , am incercat sa transferam ceva intre noi prin bt, no way . nu-mi spuneti ca tel meu e vinovat ca mai incercase si cu alte telefoane. intreb: chiar nu se poate sau nu stie el ceva?


Nativ, nu stie de asa ceva. Sunt programele care fac asta. Eu am reusit chiar transfer FTP pe wi-fi.
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#52 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 08 septembrie 2011 - 06:44

Pai cum ramane cu usurinta in folosire daca pentru un lucru atat de banal pe care Nokia il facea prin 98 printr-un infrarosu, ifonele in 2011 nu poate sa tranfere prin blututi un kakat de fisier? Nu mai zic de portable wi fi hot spot si altele.
  • 0

#53 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 08 septembrie 2011 - 08:45

Personal Hotspot: http://support.apple.com/kb/HT3574
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#54 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 09 septembrie 2011 - 12:47

Imagine amplasata
  • 0

#55 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 09 septembrie 2011 - 07:03

Adytzuuuuu !!! Ti-am gasit telefon !! :wub: :) :)

Fisier atasat  Picture 43.png   119,18KB   5 downloads

.....
Pe mine unul, ma enerveaza chestia asta, de a fi dependent de (cuvant urat)-ul ala de iTunes. Aaaa...si dependent de un ANUMIT calculator. Ca daca instalezi iTunes si pe al doilea, iar se schimba schema. Sa vezi atunci distractie ce pastreaza si ce-ti rade de pe iphone (sa-i mai spunem sau nu telefon?)

Se schimba o laie ! :lol:

http://gigaom.com/ap...iple-computers/
  • 0

#56 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 09 septembrie 2011 - 07:53

Nu e mai cinstit așa ceva?

Imagine amplasata

Și n-ar trebui să fie la FAIL, dar au și ăia ratații lor.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#57 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 10 septembrie 2011 - 11:05

Adytzuuuuu !!! Ti-am gasit telefon !! :lol: :lol: :lol:

Fisier atasat  Picture 43.png   119,18KB   5 downloads


Se schimba o laie ! :D

http://gigaom.com/ap...iple-computers/



Gata? te-ai plictisit de el? Ala ti-l recomandasem eu acum ceva vreme.

Pfoooaiiii...ce simplu era sincronizarea aia cu mai multe PC-uri si eu nu mi-am dat seama. :D :lol: :lol:
E la indemana oricui, trebuie doar sa stii un pic de hexa. :lol:
Vedea-te-as pe tine facand asta!!! :P
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#58 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 septembrie 2011 - 11:10

Tatae, si un copil de gradinita face aia ! :lol:

Ia vezi matale la punctul 3 !!!!!

Fisier atasat  Picture 49.png   27,81KB   17 downloads

Aceasta postare a fost editata de Relu: 10 septembrie 2011 - 11:13

  • 0

#59 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 10 septembrie 2011 - 12:56

Am spus la inceputul topicului ca accept pareri DE LA CEI CARE AU TINUT ASA CEVA IN MANA.
Deci, daca nu stii despre ce vorbesc...las-o balta. De google si sfaturi din astea sunt satul. Ai incercat tu cu manutzele tale si merge aia? NU!
Atunci?
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#60 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 10 septembrie 2011 - 05:39

Mi-a aratat ASEARA un PRIETEN COMUN, pe IFONU LUI !
Hodorog incapatanat ce esti !!! http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/angry.gif

Apropo, daca stii sa cauti pe gugal, cum naiba tu n-ai gasit ? Linkul ala a fost PRIMUL pe PRIMA pagina cand i-am dat cautare ! :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 10 septembrie 2011 - 05:40

  • 0

#61 CristiST50

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 26 Mesaje:
Inregistrat: 30-ianuarie 04
  • Location:Pitesti
  • Marca:Hyundai
  • Model:Sonata GLS
  • Motorizare:2.4 163CP

Scris 12 septembrie 2011 - 03:17

Transferul prin bluetooth... that is so 2005...


Eu sunt prietenul ala al lui kty cu care am incercat transferul unor fisiere prin bluetooth.
Eu nu am avut pana acum ceva timp iPhone si nu mi s-a parut un must have [nu ca acum mi s-ar parea!]. Nici acum cand printr-o conjunctura favorabila mie am intrat in posesia unuia nu mi se pare cine stie ce minune nemaivazuta. Sunt de acord cu toti care spun ca in ceea ce priveste calitatea constructiei este peste multe [poate peste toate] telefoanele aparute pana astazi. Dar cam aici se opreste suprematia si imi exprim parerea de utilizator si nu de fanboy care nu recunoaste unele aspecte bizare ale acestui device.
Facilitatile simple pe care le face un SE de acum 3 ani: autofill [autocompletare unui numar de telefon in momentul tastarii lui] sau conectivitate completa prin Bluetooth [nu am gasit aplicatia care poate face asa ceva pana acum - vorbesc de versiune oficiala, aplicatie pe care sa o gasesc free in AppStore] lanterna [nu trebuie sa imi spuneti ca gasesc softuri care fac asta, putea veni cu aceasta functie implicit] mie unuia se par de bun simt. Nu am sapat prin el prea mult, sunt mult prea obisnuit cu un simplu telefon ca sa pot folosi la capacitatea lui acest device, insa i-am gasit multe lipsuri si o prea mare dependenta de net. Mult, mult prea mare.

Autofill-ul de care vorbesc mai sus este foarte bun cand nu mai stii numarul de telefon al unei persoane/firme/institutii cu care ai avut recent o convorbire dar pe care nu ai considerat necesar sa o salvezi in agenda. Cei care au SE, LG-uri si poate si altele stiu la ce ma refer. Poate unora li se poate parea inutil insa ajuta, poate nu mai tii minte numarul intreg si pe masura ce tastezi cifrele pe care le mai tii minte apar toate numerele formate/primite precum si cele din agenda telefonica. Autofill-ul ajuta cateodata mult mai mult decat ai crede. Pe mine m-a scos din foarte mult situatii si a durat putin.

Si apoi nu e de bun simt sa dai o caruta de bani pe un telefon pentru ca apoi sa ii hackuiesti sistemul de operare [jailbreak anyone?] pentru a putea cumpara aplicatii care sa ii dea acestui telefon facilitatile unui simplu telefon cu o valoare de sub 100 euro. Este ca si cum ma scarpin cu mana dreapta la urechea stanga, hai sa recunoastem.
Sa discutam si despre faptul ca poate nu ai un iOS caruia i se poate face jailbreak untethered si atunci trebuie sa mai si stai cu ochii pe telefon sa nu ramai Doamne fereste fara baterie. Te-ai scos atunci. Sau e simplu. Cari un laptop dupa tine tot timpul ...

Asa zise probleme, sau lipsuri care sunt de bun-simt la un astfel de aparat [din punctul meu de vedere]:

- Lipsa bluetoothului cu adevarat functional - este prea putin scoasa in evidenta si in momentul in care ii citesti specificatiile apare acolo comunicare prin Bluetooth. Advarat este ca nu am intrat in amanunte, am considerat implicit ca stie sa faca mai multe pe bluetooth decat o simpla comunicare cu un dispozitiv headset. Gresit nu stie.
Eu am iOS 4.3.4, explicati-mi unde gasesc un soft de comunicare pe bluetooth. Nu vreau sa ii fac jailbreak pentru ca am probleme la restart apoi. Deci??
- Dependenta mare de net a acestui telefon, in 90% din cazuri daca nu ai net, nu poti sa faci mai nimic cu el, eventual sa asculti muzica. Filme mai putin pentru ca implicit nu stie sa redea containerele cele mai raspandite.
- Lipsa unui cititor de card sau a oricarei minime compatibilitati cu un cititor de card? Cat de comune sunt cardurile in zia de astazi? Cred ca este singurul device din gama asta de pret fara cititor de card [ma tot lovesc de necesitatea transferului simplu de date si devin frustrat].
- Lipsa unei simple conectivitati USB astfel incat sa il pot folosi ca un mass storage? In afara de poze [Windows 7 il vede ca o simpla camera foto] nu poti transfera documente sau diverse fisiere fara sa ai instalat pe calculator diverse programe.

Mai sunt, acestea in schimb nu pot fi trecute cu vederea decat in cazul in care toti prietenii/colegii/clientii/calculatoarele au iPhone sau un idevice sau itunes ori alte programe care lucreaza cu iphone instalate pe calculator.

Parerea colegului pe care l-am citat mai sus ma face sa zambesc.
Nu mai tin minte exact dar eram la masa cu kty si am incercat sa trimitem ceva de la unul la celalalt. Inchipuiti-va ca trebuia sa trimit cateva zeci de numere de telefon. Prin bluetooth le trimiti sub forma de vcard [sau cum se mai cheama] fara probleme. Asa, nu ne ramane decat sa ni le dam unul altuia pe o hartiuta. That is so 2011 :D
  • 0

#62 CristiST50

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 26 Mesaje:
Inregistrat: 30-ianuarie 04
  • Location:Pitesti
  • Marca:Hyundai
  • Model:Sonata GLS
  • Motorizare:2.4 163CP

Scris 29 octombrie 2011 - 05:50

Mai nou mor de nervi ca nu stie sa sincronizeze mailurile cum trebuie. Sincronizeaza doar inbox-ul din gmail sau yahoo. Atat. Restul folderelor ... Dumnezeu cu mila. Si am nu mai putin de 18 foldere in yahoo, structurate in functie de importanta. E cool sa le iei la mana pe toate. Dar stai ca au gasit o rezolvare [imi venea sa dau palme cuiva cand am citit asta]: lasi tu toate mailurile in Inbox-ul de pe server, fara sa le filtrezi nicicum si apoi le filtrezi in telefon. Stupid! Telefonul nu este principala mea unealta de verificat mailurile.
Uite asa nu sunt anuntat daca imi vin mailuri importante, in afara de cele din Inbox. Ura!!! Dar are dizain meserias si nu e de plastic ca Androidele ... shit ...

Hellooooo!!! suntem la finalul lui 2011 ... Apple ... anyone???
  • 0

#63 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 29 octombrie 2011 - 06:15

Asta nu tine de aplicatie? Nu stiu cum e la iPhone dar la Android aplicatia de mail pentru Yahoo e dezvoltata de Yahoo iar cea pentru Gmail e dezvoltata de Google. Exista si un client standard de mail (pop3/imap) al telefonului dar nu-l folosesc.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#64 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 29 octombrie 2011 - 06:41

O sa incerc http://itunes.apple....d328800112?mt=8 (e free), din ce zice acolo ar suporta ce vrei tu. Si eu cred ca e chestie ce tine de aplicatie. Clientul de mail standard al Androidului stie?
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#65 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 29 octombrie 2011 - 10:45

Cine crezi ca l-a incercat? :lol:)
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#66 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 29 octombrie 2011 - 10:55

Era intrebare aproape retorica pentru colegul suparat de mai sus :lol:
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#67 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 30 octombrie 2011 - 10:23

O sa incerc http://itunes.apple....d328800112?mt=8 (e free), din ce zice acolo ar suporta ce vrei tu. Si eu cred ca e chestie ce tine de aplicatie. Clientul de mail standard al Androidului stie?


Si clientul de mail standard al iPhonului ce are? Mie mi-a mers fara probleme pe mai toate tipurile de conturi si, ce e mai complicat, inclusiv pe Exchange.
Chiar nu inteleg de ce as insista sa am un client dedicat.

Aceasta postare a fost editata de adytzu: 30 octombrie 2011 - 10:24

  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#68 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 30 octombrie 2011 - 10:31

Pai citeste supararea colegului de mai sus. SI mie imi merge inclusiv pe Exchange. El are o suparare ca nu ii arata mailurile noi decat in Inbox, la celelalte foldere facute de el trebuie sa dea refresh manual :)
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#69 berkut

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.629 Mesaje:
Inregistrat: 07-aprilie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:HANDEI
  • Model:6 viteze
  • Motorizare:1994

Scris 30 octombrie 2011 - 04:17

eu am gasit clientul de mail de pe iphone ca fiind cel mai usor de folosit !
  • 0
imatur pentru ca am subaru.

#70 CristiST50

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 26 Mesaje:
Inregistrat: 30-ianuarie 04
  • Location:Pitesti
  • Marca:Hyundai
  • Model:Sonata GLS
  • Motorizare:2.4 163CP

Scris 31 octombrie 2011 - 12:02

Pai oricat am incercat nu face refresh la folderele [ma refer la cele facute de mine] de pe yahoo sau gmail. Doar inbox-urile le verifica. Daca doriti va pot face un film cu supararea mea. Si da, vorbesc de aplicatiea implicita de mail a iOS-ului. Am mai cautat pe net si am vazut cu stupoare ca pur si simplu, automat nu verifica si folderele create de mine in Yahoo mail ... sau Gmail ...
Iar folosirea programelor third party nu mi se pare deloc binevenita. pana la urma telefonul are client de mail sau de semimail? Ca sa stiu cum pun problema mai departe. Si asa pentru o gramada de lucruri pe care le face orice divais data moca la abonament trebuia sa instalezi/cumeri un numar nedefinit de softuri ...
Poate voi nu aveti foldere personale si totul e Ok. La mine nu e si din nefericire nu sunt singurul.

Greetings all,

I have been working with the iPhone for a while with one of my tasks being to the iPhone Sync Push technology to work well for us.

Unfortunately it only partially works. It will on push to the root of the INBOX and any other sub folders below the INBOX never get pushed to. The only way to get an idea of if there are new email messages in the sub folders is to individually open each on and wait for it to sync. This is not cool at all.

Am I missing something here? I mean if I have rules running on the server to organize my email messages and the mail server and clients know about the new messages, why does the iPhone ignore them.


Yahoo! s implementation of IMAP is a pretty weird one. IMAP is the ability to synchronize all your personal folders (not just the inbox) on an external client like Outlook, Thunderbird or Apple Mail. At first Apple announced that Yahoo! would offer free IMAP to anyone on the iPhone. Then they released the protocole on BlackBerry and Windows Phone. Recently it was discovered by some genius in the Yahoo! Mail group that IMAP was actually wide opened to anyone should you have a paid or a free account, should you set it up on a mobile device or on your computer, should you be using a 3G or a WiFi connection.—-

UPDATE : As explain here, when setting up IMAP you’ll see a new folder called Y!Chats which aggregates all your messenger conversations for a more unified communication experience. We believe that this is gonna be implemented as a Yahoo! Mail application in the future

—-

Now, one problem lies in the push system which means that you receive near-to-live updates as soon a new email message has arrived in your mailbox. The push notification works fine when you set up Yahoo! Mail BUT it only takes into account new email messages that have arrived in the inbox.

In other word, if you have created filters in the Yahoo! Mail options to automatically redirect messages to certain folders, you won’t get any notifications.

So far the only way that I have find to go around this problem is to desactivate all those filters in Yahoo! Mail so that all messages actually reach the inbox. This way I get push notification on my iPhone. However I also have set up my Yahoo account in Mail.app on my Mac and created those rules directly within the software. Now once a week, all I have to do is to actually run Mail.app let it sync my email, select all of them and choose to apply those rules.

Some of my messages will be then be moved to my Yahoo! Mail folders and those modifications will be synchronized online. I like to get my mailbox clean and hopefully Yahoo! will do something about that. By opposition, when setting up a Google account on your iPhone you can actually choose which labels should be directly sync’ed to receive push notifications on your iPhone.


Deci nu sunt singurul nebun de pe strada asta ...

Aceasta postare a fost editata de CristiST50: 31 octombrie 2011 - 12:06

  • 0

#71 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 31 octombrie 2011 - 12:04

Aplicatie de Gmail in mod cert exista. De yahoo o exista?
De ce nu incerci cu ele?
  • 0

#72 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 31 octombrie 2011 - 12:25

Ca sa fie si ceva PRO prin topic: dupa ce am incercat cu Yahoo Messenger si apoi cu Skype sa vorbesc decent cu cumnatelu meu (si cu sora-mea, si cu nepotii) peste ocean, am zis hai sa vedem cum e cu FaceTime. Ei bine, s-a vazut si s-a auzit incomparabil mai bine. Si cand zic incomparabil = fara lag, cu culori naturale si fara probleme de sunet.

Cat despre problema cu folderele din Yahoo Mail si Gmail: exista vreun client de mail care sa faca update si acolo? Outlook de exemplu, face? Sau se duce si el strict in Inbox pentru ca folderele alea sunt locale si tu muti automat mailurile in acele foldere in clipa in care intra in Inbox? Tu ai de fapt, cum e in Outlook, facute niste "rules": cand iti vine mail de la banca (sa zicem), se duce in folderul "banca". Cum ar putea un client extern de mail sa se uite si acolo?

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 31 octombrie 2011 - 12:25

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#73 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 31 octombrie 2011 - 12:30

Thunderbird-ul stie sa faca asta cu contul de Gmail. Acele rules din Outlook nu au legatura cu cele de pe server. Folderele pe IMAP sunt pe server, teoretic nu ar trebui sa existe nimic pe local (cel mult un cache). Doar pe POP3 mailurile sunt citite de pe server si mutate pe computerul local.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#74 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 31 octombrie 2011 - 12:36

Da, local = pe server, scuze ca nu am fost mai explicit, ma gandeam la analogia cu Outlook. E ca si cum ala ar fi PC-ul tau, serverul de Yahoo Mail. Dar de ce ar trebui un client de mail generic sa se duca in fiecare folder facut manual de proprietar si nu doar in Inbox?

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 31 octombrie 2011 - 12:36

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#75 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 31 octombrie 2011 - 12:46

Pentru ca toate sunt inbox-uri daca ai reguli pe server si nu pe client :)
  • 0

Life must be taken one disaster at a time





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi