Salt la continut


Fotografie
- - - - -

iPhone PRO si CONTRA


  • Please log in to reply
1702 replies to this topic

#676 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:33

ia-i 4s, nu o sa sesizeze diferenta

Sau asa !
  • 0

#677 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 noiembrie 2012 - 05:33

Bah, da voi n-aveti ce face cu banii ?? :lol:
  • 0

#678 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 03 noiembrie 2012 - 05:45

Da ce ma, 800Euri cat cer aia de la vdf pe un ifon ti se pare mult? :blink:
  • 0

#679 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 03 noiembrie 2012 - 06:11

da.
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#680 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 03 noiembrie 2012 - 06:14

Vezi ce fraier esti? E un mar, zi mersi ca e sub 1500Euri :) Chiar daca e doar un factotum !!!
  • 0

#681 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 03 noiembrie 2012 - 06:22

Mi se rupe ca e un mar, asta e mai ieftina, mai parfumata si mai moale:

Imagine amplasata
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#682 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 03 noiembrie 2012 - 06:24

o sa te judece colegii lui relu, academicienii !!
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#683 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 noiembrie 2012 - 07:28

740 euro, chiar, la Vdf. Da doar daca esti cuminte iti aduc ... deocamdata nu e :D
E chiar ieftin fata de cei 4300 ceruti la telefonultau.eu, link'ul indicat de mecea, parca
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#684 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 noiembrie 2012 - 07:49

Vai (cuvant urat) ce prețuri. Numai relu e de vină că le-a tot făcut reclamă aici și acu' e cererea prea mare.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#685 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 noiembrie 2012 - 08:24

Faptul ca sunt din alta lume fata de handroide, n-are nicio legatura cu faptul ca tre sa fii cazut in freza din nastere sa dai pret de laptoapa buna, pe un kakat cvasi inutil, daca muncesti banii.
Ma rog, cine da cu banu-n beheamveuri in romania, de ce nu si-ar lua si aifon ? :D
  • 0

#686 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 noiembrie 2012 - 08:53

Aha, scumpă lume.

Mecea ce iPhone are? Oh wait ... Da cu Frank ce ai?

În altă ordine de idei, S3 e cel mai vândut telefon inteligent din lume.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#687 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:08

Asa si ?
Parca acum cateva zile vorbeai chiar tu despre inutilitatea factotumurilor. Remember ?
  • 0

#688 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:24

zice ca aia de dau banii pe bemve nu arunca inutil banii pe ifoane iau Samsungi :D ,si da eu am S2 :lol:
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#689 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:28

Asa si ?
Parca acum cateva zile vorbeai chiar tu despre inutilitatea factotumurilor. Remember ?


Și unde am scris că mi-am schimbat părerea? :)

Căutând iPhone, am găsit noul Mac 13" DE LA 8700 de lei. Păi în condițiile astea parcă iPhonul nu mai e scump.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#690 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:31

zice ca aia de dau banii pe bemve nu arunca inutil banii pe ifoane iau Samsungi :D ,si da eu am S2 :lol:


Tu n-ai treaba ca ce ai tu valoreaza mai putin decat un logan ! :lol:

........
Căutând iPhone, am găsit noul Mac 13" DE LA 8700 de lei. Păi în condițiile astea parcă iPhonul nu mai e scump.


Voi nu sunteti normali daca comparati un kakat de smartfon ( ORICARE ar fi el ), cu o laptoapa !
Vrei sa-ti arat MUUUULTE laptoape de 13 inci mai scumpe ca merele ? De alea de ce nu aduci vorba ?

Aceasta postare a fost editata de Relu: 03 noiembrie 2012 - 09:39

  • 0

#691 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:42

Eu am sgs2 si sunt extrem de multumit de el, l-am recomandat si padurarului care pare si el multumit. M-am jucat si cu sgs3 dar nu cred ca merita diferenta de bani fata de un sgs2. E o jucarie utila care isi faca treaba excelent. Iphone-uri am vazut destule si nu ma incanta, al lui frank pierdea convorbirea sistematic pe a2.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#692 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 noiembrie 2012 - 09:47

De alea de ce nu aduci vorba ?


Cine ar da atâția bani pe ele? Oh wait... Tu :P

al lui frank pierdea convorbirea sistematic pe a2.


Păi ce mai merge acum?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#693 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:03

Cine ar da atâția bani pe ele? Oh wait... Tu :P
......


Normal ca dau, pentru ca fata de bleu ( si majoritatea de pe forumu asta ), laptoapele mele NU au fost cumparate niciodata pentru joaca, si pentru mine datele sunt infinit mai importante decat pretul platit pe orice HW !
  • 0

#694 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:08

Eu am upgradat acum 2-3 ani, de la Nokia E71 la Iphone 4, brand new, necodat, la liber. Inca dinainte de a-l cumpara, stiam/testasem problema cu semnalul.

Nokia-ul l-am maritat pentru ca ma durea capul la propriu de la el. Vorbesc mult, se incingea tare si frigea , si in 5-10 minute ma durea capul. L-am dat si altora care spuneau ca-s paranoic si au avut aceleasi probleme.

Pe DN1, de la birou pana acasa, se intrerupe convorbirea intr-un singur loc, in padure, o curba dubla, acolo pierdeam semnalul si cu E71.

Daca tii mana sau un deget pe cele imbinarea celor 2 antene si nu ai carcasa la el, de cele mai multe ori pierzi semnalul. Am testat asta inainte sa il cumpar dar ca si Mecea cu BMW-ul l-am luat si tot Iphone as lua si acum :D

Treceri de la Android la iOS am intalnit, am vazut destui impatimiti de Android ce au renuntat in timp la ele, trecerea inversa inca nu am vazut-o. Vorbesc mult, ma dau pe net, verific emailul, folosesc GPS-ul in permanenta cand sunt abroad (Google maps si iGO) , nu am ce sa ii reprosez. Altceva in afara de Iphone nu o sa mai cumpar. Nu garantez insa ca o sa iau BMW :D

L-am scapat pe asfalt cand il tineam intre cap si umar avand mainile ocupate, nu a avut nimic. Galaxy S3 costa la liber 2800 ron la emag, iar un I5 32GB probabil un 3700 roni. As lua oricand Iphone. Ai:
- baterie cu durata mai lunga
- aplicatii stabile
- telefon stabil

Da... sunt probleme cu hartile... so what, eu oricum am cumparat iGO si sunt destul de multumit de el, am upgrade-uri destul de dese la el (harti and stuff). Google maps este genial si el, mai ales cand esti abroad si nu esti cu masina, iti poate spune ce autobuz sa iei ca sa ajungi din punctul A in punctul B (am probat in Elvetia, absolut genial) are dezavantajul ca trebuie sa platesti roaming la date care e scump...
  • 0

#695 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:11

am vazut eu treceri de la ios la android destule, paradoxal invers nu am vazut

referitor la google maps nu te opresti nimeni sa-l faci available offline inainte sa pleci in calatorie.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#696 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:19

Ai:
- baterie cu durata mai lunga
- aplicatii stabile
- telefon stabil


Nu mai spune.

Normal ca dau, pentru ca fata de bleu ( si majoritatea de pe forumu asta ), laptoapele mele NU au fost cumparate niciodata pentru joaca, si pentru mine datele sunt infinit mai importante decat pretul platit pe orice HW !


Exact ;)

referitor la google maps nu te opresti nimeni sa-l faci available offline inainte sa pleci in calatorie.


E prea mic cache-ul. Nu prea merge. Încearcă. Dar traficul de date e totuși infim. Orange are o opțiune interesantă pentru net, parcă 4€/zi și ai aceleași facilități ca În țară.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#697 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:24

@

Nu mai spune.



Exact ;)



E prea mic cache-ul. Nu prea merge. Încearcă. Dar traficul de date e totuși infim. Orange are o opțiune interesantă pentru net, parcă 4€/zi și ai aceleași facilități ca În țară.


Cand esti plecat 30 de zile, sa dai 4 euro pe zi doar ca sa folosesti minutele din tara mi se pare mult. Cum ziceam, ma folosesc de iGO si gasesc workarounduri pentru functiile lipsa fata de Google.

Te vad mare fan Android si impotriva Iphone. Ai ceva cu Apple in general si de aceea cu toate produsele lor sau ce te nemultumeste la Iphone? iOS e mult mai prietenos si cand lucrezi/faci operatii cu agenda, fata de Android. Am luat si un Android sa ma joc cu el, l-am dat alor mei sa il foloseasca, ma uit la cum le merge... well it sucks.
  • 0

#698 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:31

Vdf are optiune de genul asta, ptr 4€/zi poti folosi minutele/traficul pe care le ai incluse in abonament/ pe cartela, ca si cum ai fi in tara.
Mai nasol e ca optiunea respectiva ti se activeaza si daca vrei sa dai apel. Si, daca nu ma insel, odata activata nici n'o poti dezactiva din vreun meniu,ci trebe la VDF vorbit (dar de asta nu's f sigur, insa eu asa "patesc" cand vreau sa intru pe net, avand activata o optiune de 1€/zi/100Mb)

@kng ... la Nokia ala daca'i cumparai o casca BT nu rezolvai problema durerii de cap?

Cat despre stabilitatea superioara a Ios'ului ... eu nu's asa convins. Eu la SGS2 nu am avut probleme de stabilitate. Iar cand vine vb de aplicatii, si la Android daca le cumperi, aplicatiile sunt ok. Evident ca multi isi instaleaza chestiile gratuite ... care'i normal sa fie partial petarde.

Cand esti plecat 30 de zile, sa dai 4 euro pe zi doar ca sa folosesti minutele din tara mi se pare mult. Cum ziceam, ma folosesc de iGO si gasesc workarounduri pentru functiile lipsa fata de Google.


Tu esti cel care zicea mai sus "folosesc GPS-ul in permanenta cand sunt abroad (Google maps si iGO)"
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#699 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:39

Da.. am folosit si am platit roaming dar am preferat tariful clasic decat optiunea de 4 euro pe zi. Daca platesc trafic de date 1 euro pe zi ca sa imi satisfac niste nevoi urgente am economisit 3 euro. In rest nu am neaparat nevoie de trafic disponibil all day long.

In loc de BT foloseam/folosesc casti pe fir, eu sunt impotriva BT-ului. Ganditi-va ca si acel BT functioneaza pe baza de unde/radio iar device-ul ala il bagi IN ureche si eu consider ca e mai nociv... chiar daca e vorba de o putere mai mica. Chiar zilele trecute am primit o casca de BT, nou-nouta, sigilata, zace nefolosita.

Aceasta postare a fost editata de kng: 03 noiembrie 2012 - 10:39

  • 0

#700 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 noiembrie 2012 - 10:47

Nu-s fan de nimic, doar că realitățile sunt altele.

Când spui că ai luat un Android, înțelegi ce ai luat de fapt?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi