Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#2976 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 16 decembrie 2011 - 01:13

Ok, deci pe scurt, ce ati alege voi intre urmatoarele trei patru, daca se poate cu argumente, cu plusuri si minusuri:

1. iPhone 4S
2. Motorola Droid RAZR - http://stiri-telefoa...razr_11704.html
3. Samsung Google Nexus - http://stiri-telefoa...view_11736.html
4. HTC Sensation sau Sensation XE

Multumesc mult anticipat pentru feedback-ul vostru!

Aceasta postare a fost editata de Frank SF: 16 decembrie 2011 - 08:01

  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2977 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 16 decembrie 2011 - 01:25

singurul dubiu l-as avea intre astea doua: iphone vs Htc Sensation http://www.compare-c...TC-Sensation-4G restul se distanteaza prea mult de Iphone.

Diferente intre Iphone si HTC exista, dar nu sunt mari si nici vitale. Tine cont cand alegi si de sistemul de operare, daca esti fanboy apple atunci nu prea ai ce cauta pe android.

Daca vei folosi aparatul si pt business, eu as merge pe HTC Sensation. :P

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 16 decembrie 2011 - 01:27

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#2978 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 16 decembrie 2011 - 02:05

Intreabarea e ce am alege noi sau ce ti-am recomanda tie?

Eu as alege Samsung Galaxy Nexus doar pentru ca e flagship-ul Android si ca vine cu noul sistem de operare Ice Cream Sandwich, singurul pe care e disponibil oficial momentan :P

Pentru tine, intai trebuie sa te decizi ce sistem de operare vrei. Dupa care alegerea terminalului devine destul de usoara.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 16 decembrie 2011 - 02:10

  • 0

#2979 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 16 decembrie 2011 - 02:10

Eu zic ce tot cant de ani de zile: du-te si joaca-te cu ele!
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2980 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 16 decembrie 2011 - 03:31

Ice Cream Sandwich :P eu astept versiunea "Shaorma cu de toate" :P :P :lol:

HTC Sensation arata foarte bine. Eu m-am jucat mult cu HTC Desire si mi-a placut mult, se misca foarte bine. Deci Sensation nu poate fi decat mai bun :D
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#2981 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 16 decembrie 2011 - 03:34

eu astept versiunea "Shaorma cu de toate" :P :P :lol:

Se vede din avatar :P
De la 1.5 toate versiunile de android au avut denumire de dulciuri :D
  • 0

#2982 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 16 decembrie 2011 - 03:35

unde sa ma duc sa le gasesc pe toate? Ca in magazine sunt mai ales replici de plastic.... si nici nu stiu cit de edificatoare ar fi cele 2-3 minute in care sa ma joc cu ele.

Ideea e ca ma atrage ideea de iPhone, pt ca n-am avut niciodata, am zis ca hai sa o incerc si pe asta. Imi place HTC pentru interfata Sense. Motorola Droid RAZR imi place cum arata, faptul ca e foarte slim. Google Samsung Nexus l-am adaugat pentru ca e atit de laudat lately, desi inteleg ca la capitolul poze si filmare nu exceleaza.

De acord ca in ultima instanta e vorba de Android vs. iOS - ce softuri de navigatie cunoscute merg pe fiecare din ele?

Fata de Android am o retinere legata de discutiile despre security breach la push email si povestile din ultima vreme cu softurile spion. Si inteleg ca exista diferse probleme de stabilitate si blocare, totusi.

Fata de iPhone am o retinere legata de faptul ca trebuie sa iau softuri si accesorii si toate cele numai de la Apple, si mai am o retinere legata de faptul ca nu merg filmuletele cu Flash.

HTC Sensation are un prieten de-al meu, l-am vazut, imi place, a fost foarte incintat, pe urma a inceput sa aiba niste probleme de blocare etc. si acum tipul a devenit predicator iPhone si zice ca viitorul telefon va fi iPhone 5 :P (apropo, cind apare oare iPhone 5)?

Aceasta postare a fost editata de Frank SF: 16 decembrie 2011 - 03:39

  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2983 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 16 decembrie 2011 - 04:44

Orice device se blocheaza daca nu stii sa umblii cu el. De exemplu la trompeta mea eftina(Galaxy Fit)daca nu las aplicatiile 'deschise' dureaza ceva mai mult pana raspunde la diversele comenzi.
Deasemenea daca il incarci cu toate rahaturile inutile, care eventual din ignoranta le mai si lasi sa mearga in background, ai toate sansele sa-l f**i.
E posibil ca la ifon sa fie sansele putin mai reduse de a-l f**e caci aplicatiile sunt toate dedicate......

In ce priveste email-ul eu nu am auzit de nicio problema la mine in firma. Si folosim si iphone, android si Blackberry. Mailul de pe Exchange functioneaza bine pe primele doua, ultimul avand alta socoteala:D

Ce-ti pasa de filmuletele cu flash?!? Sau tu pe tron in companie te uiti la youtube pe tilifon? Ce divertisment crezi ca o sa ai tu pe smartphone? Cunoscandu-ti job-ul consider intrebarea retorica... :P

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 16 decembrie 2011 - 04:45

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#2984 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 16 decembrie 2011 - 05:05

ai toate sansele sa-l f**i.

:D :P :lol: :P :D :P :D
  • 0

#2985 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 16 decembrie 2011 - 08:03

@bleu: de la companie am Nokia E72, pe asta l-as lua pentru numarul meu personal, inclusiv pentru divertismente, filmulete etc. youtube din cite stiu eu merge pe iPhone, alte site-uri nu merg, cele cu filmulete in Flash (care zau ca nu inteleg de ce nu e oferit si pe iPhone)
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2986 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 16 decembrie 2011 - 08:20

Pentru că este un standard concurent cu ce oferă iPhone. Oricum se pare că Adobe a renunțat la a mai dezvolta Flash pentru mobile și posibil să renunțe definitv pe viitor la el. Eu am mai scris despre asta.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#2987 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 16 decembrie 2011 - 08:26

unde sa ma duc sa le gasesc pe toate? Ca in magazine sunt mai ales replici de plastic.... si nici nu stiu cit de edificatoare ar fi cele 2-3 minute in care sa ma joc cu ele.

Nu mai sunt de multa vreme replici de plastic... Acum daca nu ai scula reala pierzi clientul, se duce la altii.

Pentru mine uneori conteaza si alea 2-3 minute. E mai mult decat din vorbe si simpatii pe forum :lol:
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2988 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 16 decembrie 2011 - 08:32

Frank, lasa nene "clonele", si ia-ti "originalul" ! :lol:
  • 0

#2989 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 16 decembrie 2011 - 09:20

@bleu: de la companie am Nokia E72, pe asta l-as lua pentru numarul meu personal, inclusiv pentru divertismente, filmulete etc. youtube din cite stiu eu merge pe iPhone, alte site-uri nu merg, cele cu filmulete in Flash (care zau ca nu inteleg de ce nu e oferit si pe iPhone)


Daca il iei pt pur divertisment, ia Iphone ca vad ca oricum salivezi dupa el. Pe de alta parte si Galaxy Nexus e foarte foarte ok pt divertisment. Dar un Samsung in buzunar n-o sa te ajute niciodata sa te impaci cu tine insuti, vei ramane frustrat pe viata ca nu ai cumparat CEL MAI SCUMP device de pe piata, chiar daca demult nu mai e 'la creme de la creme' :lol:

Eu nu mai folosesc deloc softul dedicat pt navigatie pe telefon. Prefer oricand Google Maps sau Google Navigation (beta).

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 16 decembrie 2011 - 09:24

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#2990 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 16 decembrie 2011 - 09:25

1Q'le, nu vrei sa stii cat am umblat eu prin CT ca sa gasesc un SGS2 "viu". Am fost prin mall'uri, pe la diversi dealeri. La aproape toti, desi unii chiar aveau afise mari cu SGS2 in geam, nu il aveau decat replica de plastic. L'am gasit doar la o reprez Orange, unde insa cand am fost a doua zi sa'l vada/butoneze si sotia, nu mai avea baterie :lol:
Iar amicul de la care le'am luat (are o reprez Cosmote) mi'a zis ca ale mele erau primele pe care le'a tinut in mana ...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#2991 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 16 decembrie 2011 - 09:44

Frank, ia-ti ifon daca salivezi dupa el...
  • 0

#2992 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 16 decembrie 2011 - 09:56

1Q'le, nu vrei sa stii cat am umblat eu prin CT ca sa gasesc un SGS2 "viu". Am fost prin mall'uri, pe la diversi dealeri. La aproape toti, desi unii chiar aveau afise mari cu SGS2 in geam, nu il aveau decat replica de plastic. L'am gasit doar la o reprez Orange, unde insa cand am fost a doua zi sa'l vada/butoneze si sotia, nu mai avea baterie :lol:
Iar amicul de la care le'am luat (are o reprez Cosmote) mi'a zis ca ale mele erau primele pe care le'a tinut in mana ...

Crede-ma ca in Bucuresti gasesti sa pipai ce vrei tu, daca stii unde sa te duci :P

@All: oameni buni, nu inteleg de ce folositi cuvinte urate cand ii spuneti sa isi ia iPhone dar folositi cuvinte normale pentru celelalte. Care e de fapt problema voastra? Ca de multe ori treceti de limitele bunului simt... Nu o luati ca pe un flame, luati-o ca pe o chestie prieteneasca. Nu imi raspundeti cocoseste, ci ganditi-va ca nu e prima data cand vi se spune asta. Si nu neaparat de catre mine.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#2993 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 16 decembrie 2011 - 10:01

....
@All: oameni buni, nu inteleg de ce folositi cuvinte urate cand ii spuneti sa isi ia iPhone dar folositi cuvinte normale pentru celelalte ....


"Frustrarea" 1Q-le, frustrarea .... :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 16 decembrie 2011 - 10:02

  • 0

#2994 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 16 decembrie 2011 - 10:12

Exact! Ce le mai stie Relu pe toate.
  • 0

#2995 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 16 decembrie 2011 - 10:14

Crede-ma ca in Bucuresti gasesti sa pipai ce vrei tu, daca stii unde sa te duci :P


:lol:
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#2996 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 16 decembrie 2011 - 10:23

Exact! Ce le mai stie Relu pe toate.

Nu poate exista dovada mai buna de frustrare ! :lol:
  • 0

#2997 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 16 decembrie 2011 - 10:25

Corect.
  • 0

#2998 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 16 decembrie 2011 - 10:29

e frustrat rau pejtele ca are Relu Iphone si se pricepe la smartphone cum ma pricep eu la montat alarme Ungo.

Crede-ma ca in Bucuresti gasesti sa pipai ce vrei tu, daca stii unde sa te duci ;)

@All: oameni buni, nu inteleg de ce folositi cuvinte urate cand ii spuneti sa isi ia iPhone dar folositi cuvinte normale pentru celelalte. Care e de fapt problema voastra? Ca de multe ori treceti de limitele bunului simt... Nu o luati ca pe un flame, luati-o ca pe o chestie prieteneasca. Nu imi raspundeti cocoseste, ci ganditi-va ca nu e prima data cand vi se spune asta. Si nu neaparat de catre mine.


Ce problema unchiule? Iar esti cu sensibilul la pamant?! :P Ce te-a deranjat de fapt? Ca s-a folosit "salivezi" in loc de "doresti/poftesti" sau restul?!? Las-o-n pusca goala daca nici cand ii recomand omului la modul cel mai serios posibil sa ia Iphone TU tot in paranoia o dai, ai o problema grava!!!

@Frank: dragule, daca iti iei Iphone si ajungi si tu tot asa, mai bine nu-ti mai lua nimic! Se pare ca Iphone-ul te face din om neom, te vei transforma cu fiecare update, dupa fiecare clic se va schimba chimia din tine. Iti vor iesi pete, vei deveni paranoic, nu-ti va mai place nimic altceva decat ceea ce ai tu sau ce are un mar muscat pe carcasa. Vei vinde BMW-ul si-ti vei lua primul Apple pe motorina! :lol: :P :P

Glumesc, ia-ti ce vrea sufletul tau. Si va fi minunat atata timp cat nu vei deveni sclavul acelui obiect.... (ceea ce oricum este imposibil pt unul ca tine! :lol: )

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 16 decembrie 2011 - 10:35

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#2999 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 16 decembrie 2011 - 11:59

:lol:

La modul serios :P
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#3000 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 17 decembrie 2011 - 12:27

Eh, oaspete, vezi ce'nseamna sa stai la oras? Noi, astialalti, macar putem visa :lol:
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi