Salt la continut


Fotografie
- - - - -

telefoane mobile


  • Please log in to reply
4934 replies to this topic

#3026 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 17 decembrie 2011 - 11:27

Imi place ca relu nu mai doarme noaptea ca nu stie el la ce folosesc smartphoneu si cat de util imi e
  • 0

#3027 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 17 decembrie 2011 - 11:33

Eu ma kak pe mine de ras cand va vad cu smartfoanele dupa voi, nefacnd nimic cu ele, dar mandri ca sunteti in "trend" ! :lol:
  • 0

#3028 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 12:00

În condițiile în care o tabletă văd că este și 700 de lei, o navigație 2-300 de lei și un telefon cam la fel, nu văd cum să fie mai ieftin.

Că te mai ajută uneori, evident. Cât de mult, depinde de noroc. De exemplu cu navigația. Eu în Viena pe jos. Bateria pe navigație te ține să zicem 2 ore, care se duc mai repede decât ai crede. Cu o navigație dedicată îți permiți să te ghidezi până s-a dus definitiv. Cu acest "telefon" dacă s-a dus bateria, ai pierdut toate dispozitivele instant. O mai sunam eu pe nevastă-mea la primăvară.

A, că navigația dedicată e proastă, asta e problema ta și altă discuție. Nu e vina ei că nu are nu știu ce POI.

Mi s-a părut și mie frumos cum a fost la întâlnire să ne uităm și să vedem că la Brașov ninge de exemplu. Tot nu m-am dus să cumpăr a doua zi.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3029 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 12:05

Da harta fizica nu ne mai place? Mie imi face mare placere cand vizitez sa ma uit pe o harta turistica si sa imi fac eu traseul asa cum vreau, nu sa ii zic du-ma la muzeul ala si aia e. :lol:

Aceasta postare a fost editata de pejte: 18 decembrie 2011 - 12:06

  • 0

#3030 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 12:34

"Întâmplător" am o grămadă, din toate orașele unde am fos. Însă este aproape exclusiv pentru obiective turistice, nu te duce în alte locații :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3031 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 decembrie 2011 - 01:01

Da harta fizica nu ne mai place? Mie imi face mare placere cand vizitez sa ma uit pe o harta turistica si sa imi fac eu traseul asa cum vreau, nu sa ii zic du-ma la muzeul ala si aia e. :lol:

Incepi sa te "trezesti" ?? :lol:
  • 0

#3032 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 01:04

"Întâmplător" am o grămadă, din toate orașele unde am fos. Însă este aproape exclusiv pentru obiective turistice, nu te duce în alte locații :lol:

Atunci iei o harta 'normala'. Asta mi se pare unul din farmecele vizitarii unui oras :lol:

Si aici ma refer strict la mersul pe jos, nu cu masina :lol:

Aceasta postare a fost editata de pejte: 18 decembrie 2011 - 01:05

  • 0

#3033 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 01:37

Da man, ce hartă are trecută un magazin, restaurant, hotel etc.? Nici o hartă normală sau anormală nu am găsit să facă așa ceva și eventual să mai dea și cam ce distanță ai până acolo și cât faci pe jos.

Pentru obiective turistice (ȘI !!! transport în comun), folosesc exclusiv harta de hârtie, clasică.

La nemți dacă am o hârtiuță cu transportul în comun, am curaj să plec în orice direcție. E absolut genial făcut totul. De altfel ține cont că am mers din prima cu avionul, am luat de la aeroport bilete pentru tot și am plecat de nebuni cu metrou și tren. Și culmea, am ajuns fix la hotel. Unde pentru că rezervarea s-a făcut din România direct la ei (data viitoare o fac prin booking și plec cu hârtiile după mine), au crezut că e o glumă și nu s-a procesat. Noroc că aveau camere totuși. La final au fost drăguți și ne-au returnat niște bani, deși nu era obligatoriu din punctul meu de vedere. S-au convins și ei că nu toți românii sunt răi.

Aș vrea să văd un neamț care ajunge la Otopeni și apoi într-un hotel din Giurgiu la fel de repede și simplu. Probabil face 2 zile până acolo sau îl costă încă o dată prețul biletului de avion.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3034 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 18 decembrie 2011 - 02:55

Aș vrea să văd un neamț care ajunge la Otopeni și apoi într-un hotel din Giurgiu la fel de repede și simplu. Probabil face 2 zile până acolo sau îl costă încă o dată prețul biletului de avion.


Prima necunoscuta ar fi ce naiba sa caute un neamt in Bucuresti...

Cat despre ce ai spus in legatura cu vizitatul, gand la gand, nu mai reiau.

Toti aveti dreptate, in felul vostru. Si asta pentru ca e f greu sa ai o privire obiectiva cand gandul te poarta automat la nevoile tale, nu ale celorlalti. Eu consider smartphone-urile un compromis. Practic, te ajuta sa te descurci decent in orice situatie in care ai putea avea nevoie de navigatie, telefon sau laptop, dar, daca as avea de ales, as alege intotdeauna un device dedicat. Din pacate e complicat sa cari dupa tine si telefon, si tableta/netbook, deja daca mai zic si de navigatie ma luati la injuraturi.
  • 0

#3035 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 03:12

Eu consider smartphone-urile un compromis.

E absolut evident ca sunt un compromis.
Dar sa cari dupa tine pe strada un telefon, un laptop, o tableta, o navigatie dedicata, un psp, un ipod, o sapuniera, etc. nu e tocmai comod. Sau ieftin. Sau sanatos (in special dpdv mental)...

Sunt nenumarate situatii in care un 'factotum' e de o mie de ori mai bun decat un simplu telefon. Sau un simplu laptop. Sau o sapuniera.
  • 0

#3036 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 03:49

Păi de ce să cari atât? Pot fi grupate cât de cât și redus numărul la 2-3 aparate. Ține cont că nu vorbim despre o plecare la piață și ai uitat cum arată pătrunjelul să-l cauți pe net.

Nimeni care folosește serios oricare dintre funcțiile astea nu va avea un aparat care să le facă pe toate pentru simplul motiv că sunt excluse destul de rapid restul.

Eu nu dau exemple raportate numai la nevoi, ci situații concrete de care m-am lovit.

Problema e alta de fapt. Mulți spun/cred că dacă își iau un aparat din ăsta, nu le mai trebuie nimic altceva. Cred ei că au de toate și că e super mișto. Cum începi să folosești mai specializat funcțiile îți dai seama că devine tot mai nasol.

Deci nu e problemă să ai un device din ăsta, ci faptul că trăiești cu impresia că exclude restul.

Uite de exemplu la întâlnirea vw existau și tablete. Oare de ce? Că iPhoane avea toată lumea și sunt mega lăudate cât de mișto te dai pe net cu ele. Cum vezi că există un produs cu care chiar poți face treabă, renunți la iPhone în secunda 2 (oricum erau reale probleme de baterie, chiar dacă ai vrea, nu mai aveai cu ce), dacă acea activitate chiar înseamnă ceva pentru tine.

A, te limitezi tu? Asta presupune că ai înțeles ce folosești. Eu unul nu am fost dispus la așa ceva. Probabil că voi lua unul. Sau nu. NU știu. Nu mă atrage absolut, dar absolut nimic.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3037 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 03:56

Pot fi grupate cât de cât și redus numărul la 2-3 aparate.

Nu poti sa le grupezi fara sa ajungi la un compromis si ce-ai facut?

In mod clar va fi inferior unui device specializat. Dar daca ai doar device-ul specializat si ai nevoie de... total altceva, ce faci? Absolut nimic, ca n-ai cu ce. :)

Cat despre baterie, e simplu daca n-ai mar. Cumperi una de rezerva si o schimbi in 10 secunde daca se consuma aia 'primara'.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 18 decembrie 2011 - 04:00

  • 0

#3038 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 04:10

Eu nu știu ce înțelegeți voi prin specializat, uneori am impresia că scriu să mă citesc singur.

Eu am spus că nu aș lua o navigație îngrădită. Iar majoritatea mai știu să pună și muzică, un film, un joc, poate chiar și conexiune la net. Este doar un exemplu.

Nu cred că ai înțeles de unde a plecat discuția. Dar nu mai contează. Nu poți pleca cu 2 aparate, dar ai mereu la tine 2 baterii. Asta dacă nu ai măr :)

Dacă merita cumpărat unul până acum, aveam sigur.

Nu poti sa le grupezi fara sa ajungi la un compromis si ce-ai facut?


Funcția de bază se menține mereu. Restul e bonus, că doar nu ești blocat în muzică, foto etc. Dacă chiar vrei foto și te atrage asta, ai un aparat foto BUN! Deși iPhonul este cel mai utilizat telefon din lume pentru foto (și după Nikon D90, din statistici reiese că ar fi și cel mai utilizat aparat cu același scop), asta arată doar ce fotografie face majoritatea celor care-l dețin și nimic mai mult. Că reiese ceva nașpa de aici, asta e. Ăștia suntem ca rasă. Asta e planeta. Nu ne obligă nimeni să ne facem poză cu iPhonul și să o urcăm pe FB.

Un device cu numele de "smarphone" nu are funcție de bază, el nu este proiectat pentru ceva anume. Vrea să fie tot. Nu poți avea un singur astfel de aparat bun la toate. Și mi se par multe aberant de scumpe.

Aceasta postare a fost editata de cata69: 18 decembrie 2011 - 04:21

  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3039 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 04:16

Un devide cu numele de "smarphone" nu are funcție de bază

Cum ai dedus tu asta?
  • 0

#3040 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 04:22

Și care este? Cea de telefon? Știi cum erau prezentate mai pe la început când creștea numărul de pixeli într-o veselie (văd că și-au mai revenit între timp, dar tot camere de rahat au 90%)?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3041 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 04:23

Cea de telefon?

De ce nu ar fi?
  • 0

#3042 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 decembrie 2011 - 04:49

De ce nu ar fi?

Mai Gonzales. Omu asta ( cata ) a avut bunavointa/rabdarea sa-ti explice cu lux de amanunte si sa-ti raspunda PUNCTUAL si PERTINENT la toate intrebarile tale.
De ce te incapatanezi si demonstrezi - pentru a nu stiu cata oara- ca ori nu vrei sa pricepi, ori nu esti in stare ?
Cine te opreste sa ai la tine: un telefon + navigatie dedicata + sapuniera ???
Telefonul nu-l simti in buzunar si nu trebuie sa-l incarci cateva zile
Navigatia dedicata e cat un pachet de tigari
Sapuniera cat alt pachet, dar mai mic
Daca vrei net, scoti bine mersi laptoapa din geanta cand ajungi la hotel, si-ti rezolvi problemele CIVILIZAT.
Ma rog, asta doar daca nu te cheama "bleu", si nu ai vre-un "mail" extrem de important la care trebuie sa raspunzi NEAPARAT de pe strazile Parisului ! :)
  • 0

#3043 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 04:53

Nu te-am intrebat pe tine. Cu totii stim parerea ta. Regret ca n-am ocazia sa iti dau o saptamana pe mana un iphone, sa vad cum il vei ridica in slavi instant.

Plus ca daca afirmam eu ca "mi se par multe aberant de scumpe" bagai replica ta clasica cu strugurii, care in cazul unor device-uri de cateva sute de euro nu isi are nici un rost, dar tu persisti.
  • 0

#3044 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 decembrie 2011 - 04:57

Iesirea ta demonstreaza inca o data ca ai o foarte mare problema !
  • 0

#3045 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 18 decembrie 2011 - 05:10

De ce nu ar fi?


Pentru că nu este. Acest tip de aparat nu-i nou. Este ceva destul de vechi căruia i s-a adăugat și funcția de telefon și vândut ca mare realizare sub un nume furat de altfel.

Primul iPhone era o prostie ca și telefon, de o limitare fantastică. Culmea e că până și 4 avea bube pe partea de funcționalitate ca telefon.

Știi care este un device deștept cu funție primară de telefon și secundară solidă de afaceri. BB-ul.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#3046 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 05:12

@Relu:
De nenumarate ori am zis ca nu ma mai bag intr-o discutie cu tine despre smartphone-uri/laptopuri/sisteme de operare, dar de fiecare data am facut-o cu speranta ca iti pot descuia putin privirea asupra lucrurilor.
Viziunea ta asupra unor lucruri de multe ori este data din experienta altora cu anumite lucruri, si mult mai putin dintr-o experienta proprie. Daca tie iti zice X-ulescu ca un lucru e intr-un fel, nici nu mai ai curiozitatea de a testa/butona/privi acel produs pentru ca stii tu ca asa e. O astfel de privire a lucrurilor nu iti e benefica nici tie si nici forumului.

Si problema nu e ca ai anumite pareri (indiferent cum ai ajuns la ele) care cu care ori suntem de acord, ori nu suntem, ci ca incerci sa ni le impui. Lucru care nu e tocmai ok.

1Q a zis ceva foarte bine aicishea:

cum dracu' sa recomand ceva cuiva daca nu am pus nici eu, nici el mana pe respectivele aparate?! Doar din specificatii si filme pe net si auzite? E patetic.


Aceasta postare a fost editata de pejte: 18 decembrie 2011 - 05:17

  • 0

#3047 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 decembrie 2011 - 05:19

....
Știi care este un device deștept cu funție primară de telefon și secundară solidă de afaceri. BB-ul.

Zi-le si tu, poate pe tine te asculta ...
  • 0

#3048 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 05:22

secundară solidă de afaceri. BB-ul.

Eu cand am pus prima data mana pe un BB n-am reusit sa fac absolut nimic cu el. Mi s-a parut incredibil de neintuitiv. Asta a fost acum destul de mult timp. Or fi modificat cate ceva, nu zic nu.

Partea solida de afaceri care e? Ca iti poti citi mail-urile cand nu esti la birou? Pai ce, esti vreunu ca bleu care isi citeste mail-urile imporante pe buda de la McDonalds in pauza de masa? Se stie clar ca orice tentativa de a citi mail-uri pe un telefon e aberanta. Deci asta cade.

Plus ca cu un BB pari doar un corporatist in trend. :)


Ce poti face din punct de vedere al afacerilor pe un BB si nu poti face pe un iOS sau Android? Chiar sunt foarte curios. (de data asta chiar nu sunt sarcastic)

Aceasta postare a fost editata de pejte: 18 decembrie 2011 - 05:24

  • 0

#3049 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 decembrie 2011 - 05:26

...
Si problema nu e ca ai anumite pareri (indiferent cum ai ajuns la ele) care cu care ori suntem de acord, ori nu suntem, ci ca incerci sa ni le impui. Lucru care nu e tocmai ok.
...

Daca-ti zic ca gandesti si tu primar, iar te superi.
Factotumurile astea nu sunt altceva decat deviceuri pe care eu le cunosc al DRAKU de bine, la care s-a adaugat un mic si PROST telefon !
TU, dupa experianta FANTASTICA de cateva luni cu UN SINGUR aparat cu ecran, te dai specialistu lu' pejte prajit, dand sfaturi si aruncand pe forum pareri culese de la altii ( la fel ca tine ) de pe net !

Eu cand am pus prima data mana pe un BB n-am reusit sa fac absolut nimic cu el. Mi s-a parut incredibil de neintuitiv. Asta a fost acum destul de mult timp. Or fi modificat cate ceva, nu zic nu.
....

Bai COPCHILE, tu habar n-ai ce-i ala mail. Asa ca NU te mai baga in discutii de oameni mari !
  • 0

#3050 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 decembrie 2011 - 05:54

Sefu, chiar tu ai zis de nenumarate ori ca e o copilarie sa iti citesti mailurile de 'biznis' pe un mobil si nu pe un laptop. Din experienta ta, de ce BB-urile sunt o exceptie?

Ca LG-ul asta e primul meu smartphone nu inseamna ca nu am folosit atat inainte cat si dupa ce mi l-am luat diverse alte telefoane atat cu iOS cat si cu Android. Tu cate ai folosit ca sa spui ca TOATE sunt naspa?

Arata-mi te rog unde ma dau specialist si recomand cuiva ceva care nu e bun. Astept link sau citat complet.

Daca ai fi avut pe mana astfel de device-uri, ai fi incercat sa le folosesti diferite functii si ai fi intampinat probleme as fi inteles sa ai acea adversitate fata de ele, dar asa...

Intrebare, chiar crezi tu ca LG-ul meu, ca si telefon, e mai prost ca Nokia-urile tale? Si daca da, de ce?
  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi