Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Concedii si vacante - Unde, cum, cat, cand ?


  • Please log in to reply
1249 replies to this topic

#51 yrandreia

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 Mesaje:
Inregistrat: 19-aprilie 07
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Kia
  • Model:Rio Sedan Dynamic 2007
  • Motorizare:1.6 CVVT 112CP

Scris 05 iulie 2007 - 02:22

Multumesc mult de tot! Acum ma apuc sa refac traseul.
Sper sa nu fie cu mult mai lung... depind de un feribot cu program limitat :)
  • 0
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

#52 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 05 iulie 2007 - 05:14

Pai ce nevoie ai de feribot? Eu credeam ca Rio stie sa mearga si pe apa? *GRIN*
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#53 yrandreia

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 Mesaje:
Inregistrat: 19-aprilie 07
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Kia
  • Model:Rio Sedan Dynamic 2007
  • Motorizare:1.6 CVVT 112CP

Scris 05 iulie 2007 - 07:10

:laugh:

Asa e, dar are jantele sensibile la apa sarata :P ... deh, obrazul fin :D
Nu vreau sa-i ud incaltarile ;)
  • 0
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

#54 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 06 iulie 2007 - 10:04

No can help, nu ma pricep la partea aia, am mers in Grecia dar tot ce-mi pot aminti e diferenta de gust intre berea romaneasca, cea bulgareasca si cea turceasca... :D nu conduceam eu :)

Recomandare de vacanta:
Bulgaria / statiunea DUMI
Din cate am inteles, este in posesia unui singur om (bulgar) si data in administrare nemtilor.
Toata statiunea e gandita in asa fel incat sa nu trebuiasca sa iesi din ea pentru ceva (am iesit o singura data in Sozopol si mi-am dat seaa ca bulgarii sunt la fel ca romanii, doar cu mult mai multa nesimtire in ei - revin cu amanunte).

So, Hotel Marina Royal Palace, 5 stele all inclusive, 2 adulti+1 copil = 1300 euro / 7 nopti.
In ansamblul asta (exista inca 3 hoteluri de 4 stele si vile de 3, 4 si 5 stele) ai:
- 4 restaurante
- 5 baruri
- discoteca (deschisa pana la doua si cam trista)
- 7 piscine
- 4 poll-bar-uri
- 2 locuri de joaca pentru copii ( unul indoor si celalalt in haer liber)
- internet hot spot
- marea neagra in varianta curata
- jacuzzi
Toate astea sunt incluse in pret, poti manca si bea peste tot, sezlongurile sunt incluse in pret, ideea este ca dupa ce ai platit biletul nu ar mai trebui sa scoti bani din buzunar pentru nimic.

Poti plati suplimentar masaj (20 leva), fitness (20 leva) si fel de fel de suveniruri misto.
Clientii sunt numai straini (70% nemti, ceva polonezi, ceva rusi, foarte putini romani).
Personalul vorbeste bine limba germana, si aproape deloc limba engleza.
Am venit de sambata si pana azi nu ne-am plictisit deloc, dimpotriva... ai ce face tot timpul.

Ieri ne-a mancat undeva sa iesim din statiune ( e inchisa cu gard, se intra numai cu pass) si am dat o fuga pana la Sozopol. Recomandarile sunau bine, u fel de Sighisoara la malul marii. Cand am ajuns acolo am intrat intr-un fel de targul auto vitan dar fara masini. Au incercat sa ne traga in piept si la schimbul valutar (afara era scris 1,93 leva/euro si la schimb ne-au dat 1,56), la biletele de parcare (vroia sa ma puna sa platesc dublu ca sunt strain), pana si la merdenele au incercat sa ne ia cu 5 leva in plus. Era sa ne batem de vreo 3 ori cu niste urati care s-au tot plimbat dupa noi (pana la urma a trebuit sa-mi aduc aminte de comportamentele invatate de mic prin berceni) iar cand am ajuns la masina se vedea clar ca cineva a incercat sa forteze manerele (din pacate pentru ei am venit cu Pajero Sport caruia Relu i-a pus alarma - inclusiv perimetrul - pe claxon si face incredibil de urat).
Deci, Bularia e misto intr-un loc in care nu ai de a face cu bulgarii, daca intri pe mana lor sunt mai rau decat ai nostrii.

La intoarcere o sa postez ceva poze din locul asta de care zic eu, il recomand cu placere.



M-a impresionat pretul...
Tot multumit?
Poze.
  • 0

#55 Spining

    om

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.342 Mesaje:
Inregistrat: 09-iunie 02
  • Location:bucuresti / berceni
  • Marca:Volkswagen
  • Model:T4
  • Motorizare:1,9L

Scris 06 iulie 2007 - 10:42

sunt la hot spotul din receptie si topai de fericire...
singura umbra de supaare vine din cauza faptului ca maine ma pun pe drum spre casa...:)

@ yrandreia, DRUM BUN!
  • 0
<!--sizeo:2--><!--/sizeo-->Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele... trage draperia!<!--sizec--><!--/sizec-->

#56 DOOM

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 287 Mesaje:
Inregistrat: 03-aprilie 07
  • Marca:Audi
  • Model:S3 8P
  • Motorizare:2.0TFSI 265cp

Scris 08 iulie 2007 - 01:25

Dupa ce voi termina treburile din vara asta , voi incerca sa plec la Barcelona minim o saptamana.Daca imi vor iesi socotelile voi reveni cu detalii.Am mai fost o data acum 3 ani dar era iarna si am stat putin (3 zile) asa ca am ramas cu un usor gust amar ca nu m=-am bucurat de tot ceea ce poate oferi orasul ( si sunt destule zic eu).A mai fost careva pe acolo de curand ?
  • 0
Audi S3 8P
VW Passat B6

#57 yrandreia

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 Mesaje:
Inregistrat: 19-aprilie 07
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Kia
  • Model:Rio Sedan Dynamic 2007
  • Motorizare:1.6 CVVT 112CP

Scris 30 iulie 2007 - 03:16

@spining: multumesc de urare :) acum am citit-o, la revenire, dar intentiile bune conteaza intotdeauna! sper ca ai avut o calatorie placuta.

@Frank SF: multumesc pentru traseu, a fost mai mult decat folositor. L-am folosit si la dus si la intors :)

Am o multime de impresii din concediu si abia astept sa vi le impartasesc imediat ce am putin timp. Oricum, imi place stilul turcilor de a conduce, haotic, dar respectuos ;)
  • 0
Toata lumea iti vrea binele... nu lasa pe nimeni sa ti-l ia!

#58 nicukla

    membrru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 893 Mesaje:
Inregistrat: 02-octombrie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Renault
  • Model:Scenic II 2004
  • Motorizare:1.5 DCI 101 CP

Scris 03 august 2007 - 11:46

Am si eu cateva intrebari:
A fost cineva in Elvetia de curand ?
cat mai este taxa de autostrazi?
amenzile sunt mari la elvetieni?
care dintre statiunile urmatoare sunt mai frumoase: Verbier , Crans Montana sau St. Moritz ?
In Elvetia se poate intra cu buletinul? sau trebuie si pasaport?( pasaportul meu expira chiar in septembrie)
mai este cineva dornic de calatorie ? sau daca o sa fie cineva prin zona in perioada 10 septembrie-22 septembrie poate ne intalnim pe drum.
Traseul o sa fie : Bucuresti-undeva in Elvetia ( 2 zile)-Monte Carlo sau Cannes ( 4 zile)-Frankfurt am main ca sa vad si salonul auto ( 2 zile)-Wiena ( 2 zile).
masina o sa fie un bmw 320D cu 4 turisti si bagaje.
  • 0
In acest birou , O zi se munceste , O zi nu se munceste , AZI NU se munceste.

#59 Diesel

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 396 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Cluj-Napoca

Scris 05 august 2007 - 09:37

Iti trebuie pasaport.

Crans Montana e ceva deosebit din ce-mi spune batranu'. Dar oricum statiunile respective au ceva in comun. Sunt foarte scumpe...stiai asta deja.

Iar ultima data vigneta se platea anticipat pe un an. Nu stiu de ce ar fi schimbat asta elvetienii intre timp...In fond le intra mai multi bani anticipat.

Te asteptam cu un review.
  • 0

#60 canan17ro

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Mesaje:
Inregistrat: 21-septembrie 04
  • Location:Bucuresti - Lausanne
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.9 CDTI 200

Scris 05 august 2007 - 10:26

Sa nu depasesti viteza cu mai mult de 6 km ca te ard rau. Cel mai rau din Europa. Sa nu treci pe galben/rosu sau cu mai mult de viteza legala prin dreptul semafoarelor. Am stat vreo 6 luni acolo si stiu pe pielea mea. In rest viata e frumoasa oriunde mergi la ei dar scumpa.
  • 0
Opel Astra 1.9 CD<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro-->TI<!--colorc--></span><!--/colorc--> 200 de cai by<a href="http://www.flash-tuning.ro" target="_blank"> <!--coloro:#cc0000--><span style="color:#cc0000"><!--/coloro-->Flash-tuning<!--colorc--></span><!--/colorc--></a>

#61 canan17ro

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Mesaje:
Inregistrat: 21-septembrie 04
  • Location:Bucuresti - Lausanne
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.9 CDTI 200

Scris 06 august 2007 - 06:36

Cateva intrebari concrete am si eu ca nu am mai fost pe afara multi km de mai mult timp si se prefigureaza ceva :

- cum e cu amenzile in Ungaria, Austria si Germania (asta insemnand radare); a primit cineva amenzi prin posta sau fiind opriti de agenti?; in ungaria recent nu am vazut camere de viteza pe autostrazi, in Austria cum e? mai stie cineva cat e vigneta in cele trei ca am uitat [:|];



Ar fi folositoare informatiile astea si sigur multi le stiu. Mersi!
  • 0
Opel Astra 1.9 CD<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro-->TI<!--colorc--></span><!--/colorc--> 200 de cai by<a href="http://www.flash-tuning.ro" target="_blank"> <!--coloro:#cc0000--><span style="color:#cc0000"><!--/coloro-->Flash-tuning<!--colorc--></span><!--/colorc--></a>

#62 nicukla

    membrru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 893 Mesaje:
Inregistrat: 02-octombrie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Renault
  • Model:Scenic II 2004
  • Motorizare:1.5 DCI 101 CP

Scris 06 august 2007 - 06:48

In Ungaria e cam 5 euro,in Austria 7.6 euro.
radare sunt foarte multe in Austria.
De anul trecut cand le-am vazut montate pana acum nu am primit nicio amenda din Asutria sau Ungaria.Cu masina inmatriculata in Romania decat de 2 sau 3 ori am fost plecat de cand au pus in Austria radaresi am mers cam 140 km/h pe autostrada cam tot timpul.Cu masini inmatriculate in Belgia si Germania am mers cam mereu cu 150-160 km/h si nu am primit nicio amenda.
In Germania am luat un radar in Moenchengladbach pe centura, in loc de 100 km/h am avut 122 km/h parca,si eram cu o masina din Olanda.
In Germania m-a oprit acum 2 luni politia ( aveam masina cu nr de Belgia) pentru verificari de acte.
Tot in Germania ne-au legitimat politia in Munchen , noi mergand pe strada in mijlocul zilei , cred ca am parut cam dubiosi,ne-au legitimat si atat.Noi cautam niste magazine de jenti de bmw.
In Ungaria in satele pana in Szeghed te mai opreste politia fara motive,cel mai bine stai in spatele unor tir-uri de Romania si e OK.
  • 0
In acest birou , O zi se munceste , O zi nu se munceste , AZI NU se munceste.

#63 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 06 august 2007 - 09:52

tocmai m-am intors.
pentru Ungaria, iti recomand autostrada Debrecen- Budapesta, daca iesi prin Oradea. e un pic mai greu de gasit din debrecen (ungurii n-au excelat niciodata la indicatoare) dar, in special daca mergi noaptea, dai de o sosea minunata si foarte libera. 150-160 km/h, la intoarcere am mers chiar mai tare, dar prudent, mai ales cand eram in apropierea oraselor mari.
traversezi apoi Budapesta (cu un navi e floare la ureche) si te urci pe autostrada spre Viena. am traversat la dus Ungaria si cu 180, la intoarcere 140-150.
Austria dupa Viena e super, mai mereu 3 benzi, cu mici exceptii unde se lucreaza. am mers destul de tare la dus.
ideea e sa te mulezi pe trafic, in sensul ca daca toata lumea depaseste cu 10-20 km/h viteaza maxima esti in siguranta. si ochii mari in preajma oraselor. si unde scrie radar, musai viteaza recomandata.

in germania la dus, am alternat reprize de 200km/h cu "taraturi" de 100km/h, datortia aglomeratiei, basca 1 stau. foarte rar polizei. la intors, fiindca era duminica dimineata, am tinut-o pe la un 160 km/h relaxant, si pentru sofer si banuiesc, si pentru masina. totusi, in principiu, in germania e pacat sa nu castigi ceva timp.

singurul loc unde am patit-o a fost franta, dar am mai scris pe tema asta.

Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 06 august 2007 - 09:54

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#64 canan17ro

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Mesaje:
Inregistrat: 21-septembrie 04
  • Location:Bucuresti - Lausanne
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.9 CDTI 200

Scris 07 august 2007 - 08:46

Multumesc pentru sfaturi - daca insa mai sunt si de la altii nu e cu suparare. :D
  • 0
Opel Astra 1.9 CD<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro-->TI<!--colorc--></span><!--/colorc--> 200 de cai by<a href="http://www.flash-tuning.ro" target="_blank"> <!--coloro:#cc0000--><span style="color:#cc0000"><!--/coloro-->Flash-tuning<!--colorc--></span><!--/colorc--></a>

#65 adytzu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.294 Mesaje:
Inregistrat: 14-noiembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mazda
  • Model:6
  • Motorizare:2.0l, 147CP

Scris 07 august 2007 - 11:05

N-ai ce cauta pe Debrecen-Budapesta. Oaspetelui ii da mana sa iasa pe acolo, fiind din Bistrita. TU mergi pe ruta clasica Bucuresti-Pitesti-Valea Oltului-Sibiu-Deva-Arad-Nadlag-Szeged. De la Szeged intri pe M5 si o tii blana pana la Budapesta unde urmaresti indicatorul de M0 (centura Budapestei) apoi M1 spre Viena. La unguri, poti lua vigneta de la OMV, exact dupa ultimul pod, inainte de iesirea din oras. Asa cum a zis si oaspetele, e 1440forinti, deci cam 5 euro. De preferat e sa platesti cu card pt ca altfel te taie la exchange. La unguri mare atentie pe centura, adica pe M0. E limitare la 80km/h si e plin atat de radare cat si de camere fixe. In rest, vezi si tu cum se misca lumea. La ei, se accepta o marja de 10% din vit. legala, deci pe motorway poti merge lejer cu 140-145km/h ca nu se ia de tine. In schimb, in localitati si drumuri nationale, mergi cu cat zic ei ca e mai bine. O sa mai intalnesti sandokani pe drum, dar sunt de-ai lor ... nu te lua dupa ei. La austrieci iti iei vigneta imediat dupa ce treci granita, in prima benzinarie (nu mai tin bine minte dar parca e un Shell). E bine semnalizata, dar stai pe banda 1 cca. 3-5km ca sa n-o ratezi. Eu am avut navigatie cu speedcam dar mi-am bagat picioarele in ele, ca mai mult incurcam traficul. Mergi in rand cu lumea de acolo si e ok. Daca vezi ca toti circula pe banda 1 si nu se baga nimeni in depasiri, mergi ca ei. Daca se circula pe toate benzile, e free si poti merge si tu tare. Ca timpi, din Buc. pana la Arad...D-zeu cu mila (poti face si 5-6 ore la fel de bine cum poti face si 11 ore). Mai departe, in 3,5-4 ore ar trebui sa fii la Viena. Inca vreo 2-2,5 ore pana la Salzburg si cam 1-1,5 ore pana la Munhen. Ma departe nu stiu. In functie de asta, fa-ti si tu traseul si orele de oprire.
  • 0
"Mazda 6 TE Plus, 4 usi, MZR 2.0i 147cp, alb perlat, praf maro, cu 3 pedale: pedala pentru zgomot, pedala pentru apropiat parbrizul, si pedala pentru dezmortit piciorul stang."

#66 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 07 august 2007 - 11:54

functie de unde ai treaba prin germania, recomand ruta Viena-Linz -Passau-Nurnberg etc. Salzburg-Munchen-Stuttgart e extrem de aglomerat, mai ales acum, in perioada vacantelor.
foarte buna remarca vizavi de traseele prin sate si orase : de respectat limitele de viteza.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#67 canan17ro

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Mesaje:
Inregistrat: 21-septembrie 04
  • Location:Bucuresti - Lausanne
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.9 CDTI 200

Scris 07 august 2007 - 07:42

Cu traseul ma descurc ca am mai fost si astea nu s-au schimbat dar nu mai stiam cat au evoluat cu radare/camere/permis fata de inainte si de intrarea romaniei in UE cu amenzile trimise prin posta. Multumesc pentru sfaturi :thumb: . O sa caut si pentru navigatie ceva cu speedcamera ca sa fie si mai usor. Trebuie sa ajung la Frankfurt si apoi Stuttgart ca idee.
  • 0
Opel Astra 1.9 CD<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro-->TI<!--colorc--></span><!--/colorc--> 200 de cai by<a href="http://www.flash-tuning.ro" target="_blank"> <!--coloro:#cc0000--><span style="color:#cc0000"><!--/coloro-->Flash-tuning<!--colorc--></span><!--/colorc--></a>

#68 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 08 august 2007 - 01:00

pe centura Budapestei e limita de 80 indeed. sunt destule radare... daca se merge in coloana, 90-100 e ok. nu se ia nimeni de tine. e o singura camera, aproape de intersectia M0 cu M1 ( adica centura cu autostrada Budapesta - Viena )
in rest , limta de 130, dar nu prea sunt asa multe radare. eu vin 150-160 si nu am avut pb niciodata. ideea e sa nu fii zmeu cu 200-200+
in austria legea e lege. 130 e 130. treaca mearga un 140 :D dar ATAT!
in germania blana. unde sunt limitari de viteza e bine sa fie respectate in mare parte :D
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#69 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 august 2007 - 05:35

o sa bag un weekend prelungit la albena, cu plecare din bucuresti - ce stiti de povestea cu inundatiile ? am inteles ca romanii aceea care au fost salvati de viitura acum 2 zile veneau de la varna si erau la 40 de km de ruse

in aceste conditii e mai sigur sa o iau prin vama veche ?
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#70 nicukla

    membrru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 893 Mesaje:
Inregistrat: 02-octombrie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Renault
  • Model:Scenic II 2004
  • Motorizare:1.5 DCI 101 CP

Scris 22 septembrie 2007 - 08:13

Am facut si eu vacanta pe anul asta.
O noapte Strasbourg,2 nopti Luxemburg,3 nopti Brussel,2 nopti Frankfurt,2 nopti Stuttgart.
Amplecat cu avionul ,am inchiriat un 407 SW 2.2 si 170CP full cu trapa panoramica ,piele,si navigatie cu 5000 de km la bord.Am facut in 10 zile 2800 de km si consum de 7,6%.
Bugetul total a fost de 2000 euro impartiti astfel:
2 bilete de avion dus-intors Bucuresti-Stuttgart au fost vreo 200 euro.Am luat la 1 euro biletul + taxe de aeroport.
cazarea a fost in media cam 60 euro pe noapte camera cu mic dejun.
Motorina am pus de vreo 180 euro.Am luat masina cu rezervorul plin am lasat masina cam la 1/4 din rezervor.
rezervarea masini a fost de 375 euro pt 10 zile.
Parcarile au fost in total cam 70 euro.Numai la IAA a fost 23 euro parcarea pt. 8 ore.
Mancarea intre 30 si 50 euro pe zi.
Restul au fost cumparaturi pentru acasa,cam 80 % pentru fetita.Bineinteles ca am mai cumparat un geamantan imens sa punem in el cumparaturile.
Am vizitat cam tot ce se putea din orasele respective.
Foarte frumoasa Catedrala din Strasbourg si catedrala din Luxemburg.Piata centrala din Brussel impresionanta cu primaria foarte impunatoare.Atomium l-am vizitat dar nu a fost cine stie ce.De afara pare foarte intersant.De Mini Europa foarte placut surprins am fost.Avem si noi Palatul Mogosoaia ca reprezentant al tarii noastre.
Salonul de la Frankfurt foarte frumos.Vreo 200de pozeam facut si vreo 2 ore de filmat.Standul Dacia foarte aglomerat,multi care se uitau si se uracu in masini.Chiar am vazut multe daciiLogan pe strazi si in Franta si in Belgia si in Germania.Nu mi-a placut la salon ca erau foarte multe masini albe.
La mercedes,audi si la BMW jumate din masini erau albe.
La Stuttgart nu am mai vizitat ca i-l vizitasem acum un an si am mers in Karshlrue si prin imprejurimi la niste parcuri auto.
  • 0
In acest birou , O zi se munceste , O zi nu se munceste , AZI NU se munceste.

#71 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 22 septembrie 2007 - 10:08

fain, domnule.
daca ziceai, te indrumam sa dormi o noapte la o pensiune unde se vorbeste romaneste, langa karlsruhe. ce 60 de euro..
:D

Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 22 septembrie 2007 - 10:09

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#72 nicukla

    membrru

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 893 Mesaje:
Inregistrat: 02-octombrie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Renault
  • Model:Scenic II 2004
  • Motorizare:1.5 DCI 101 CP

Scris 23 septembrie 2007 - 03:22

mutarea fata de Stuttgart a venit in ultimele zile.
Chiar ma gandeam ca poate intra in calcul sa merg la pensiunea respectiva dar nu aveam cum sa dau de tine si nu mai tineam mine adresa pensiuni.
Foarte frumos a fost si la Waterlo.
  • 0
In acest birou , O zi se munceste , O zi nu se munceste , AZI NU se munceste.

#73 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 11 februarie 2008 - 11:59

pentru Bucuresti-Ljublijana, acum ca s-au scos vizele la Sirbi, ce credeti, e prudent sa o tai prin Serbia sau nu ?
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#74 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 12 februarie 2008 - 01:50

"rezervarea masini a fost de 375 euro pt 10 zile" ...adica atat a costat inchiriatul?
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#75 matrix100008

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 Mesaje:
Inregistrat: 09-octombrie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Honda
  • Model:Accord
  • Motorizare:2.0 156 CP

Scris 12 februarie 2008 - 04:30

pentru Bucuresti-Ljublijana, acum ca s-au scos vizele la Sirbi, ce credeti, e prudent sa o tai prin Serbia sau nu ?


eu in locul tau nu as lua-o prin serbia...mai bine ocolesti prin ungaria...e clar mai safe (nu uita ca ungaria faza scurta e obligatorie si proiectoarele numai daca e ceata!-altfel risti sa iei amenda)
  • 0

The power of dreams...now I know what Soichiro meant...





0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi