Salt la continut


Fotografie
* * * * * 2 Voturi

X3


  • Please log in to reply
1060 replies to this topic

#826 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 31 decembrie 2010 - 02:57

senzor de perimetru :lol: :lol: :lol:
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#827 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 31 decembrie 2010 - 03:16

mai am un amic precum cata... si crede-ma, cind ti se fura in fiecare luna, ajung sa te lase nervii.... plus ca degeaba le pune sparte, se pare ca lui cata i le rup cu totul, nu iau doar geamul....


Deci...
Sa vinzi o masina datorita furtului frecvent al oglinzilor, e prostie.

Iei masuri, mergand pana la punerea altor oglinzi, estetice ori nu, a unei oglinzi de dama pe care-o scoti pe geam cand vrei sa te asiguri :lol: , a unei oglinzi ,,centrale'', panoramice, cu care sa vezi ambele laturi, a unor oglinzi metalice (metal lustruit, ca la chopere) :lol: daca-ti trage oglinda iti tracteaza si masina , oglinzi de Duster (sa nu scazi valoarea masinii) :lol: sau...pune utilitatea inaintea esteticului

http://www.tensionno...uto-Side-Mirror

Aceasta postare a fost editata de mmmcomro: 31 decembrie 2010 - 03:17

  • 0

#828 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 31 decembrie 2010 - 03:24

Evile,
R-u e in fapt un cart care se vrea a fi masina, si GTI-ul e o MASINA care se vrea a fi cart !
Simplu, nu ? :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 31 decembrie 2010 - 03:24

  • 0

#829 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 31 decembrie 2010 - 04:12

Solutii se gasesc pana la urma. Eu la E am avut si oglinzi normale de buda (a trebuit sa astept pana au venit cele originale ca nu le aveau Autoklasse-ul pe stoc)... e adevarat le-au furat si pe alea dar dupa ce au vazut ce sunt, le-au aruncat pe jos. :lol:

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 31 decembrie 2010 - 04:16

  • 0

#830 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 31 decembrie 2010 - 04:13

A mai avut el o perioada cind vroia sa vinda cazanu tot cica de la oglinzi,dar eu tot nu halesc motivatia..atunci abera ceva de Insignia si alte pocnitori,sper ca si-a revenit.....Sa fie ca vrea ceva mai ieftin si sa ii ramina niste bani?Ideea e ca bani ce merita nu isi ia never pe prafu asta,asadar sa-i vedem mutarea.... :lol:
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#831 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 31 decembrie 2010 - 04:18

Am mai spus-o, de vrea ceva mai ieftin, mai scump, nu-i de ras, dar din cauza oglinzilor, DA.
  • 0

#832 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 31 decembrie 2010 - 04:27

Un coleg si-a luat un seria 3 sh in urma cu maxim un an. L-am intrebat azi, ca mi-am adus aminte de topicul lui Cata, daca i-au furat oglinzile vreodata pana acum. Raspunsul: de 3 ori! :lol:

Solutia: tot inalta tehnologie. Nu mai stiu unde am vazut, parca la un prototip de la Subaru? Ca masina nu mai avea oglinzi laterale, ci doar niste micro camere de luat vederi si reda pe niste display-uri, ceva de genul asta.

Ce parerea aveti? Este o idee perfect realizabila, si chiar cred ca in banii unui set de oglinzi de BMW (de exemplu se pot adapta niste camere de march-arrier?
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#833 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 31 decembrie 2010 - 04:32

Cred ca ma implic prea mult la acest topic,poate ptr ca e o masina ce imi place,exceptind cite ceva la ea.Mol,bag de seama ca diplomatia nu e punctul tau forte :lol: ,tocmai te priveam in poza de pe motocicleta...
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#834 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 31 decembrie 2010 - 05:42

Un coleg si-a luat un seria 3 sh in urma cu maxim un an. L-am intrebat azi, ca mi-am adus aminte de topicul lui Cata, daca i-au furat oglinzile vreodata pana acum. Raspunsul: de 3 ori! :lol:

Solutia: tot inalta tehnologie. Nu mai stiu unde am vazut, parca la un prototip de la Subaru? Ca masina nu mai avea oglinzi laterale, ci doar niste micro camere de luat vederi si reda pe niste display-uri, ceva de genul asta.

Ce parerea aveti? Este o idee perfect realizabila, si chiar cred ca in banii unui set de oglinzi de BMW (de exemplu se pot adapta niste camere de march-arrier?


Cine face așa ceva? Sau un sistem de prindere pentru geam care să permită scoaterea lui simplu. Așa cum e el acum clar nu se poate. Dacă hoții nu pot scoate fără să rupă motorașele, nu cred că eu pot sta câteva minute zilnic cu lanterna să caut exact locul unde trebuie băgată șurubelnița. În plus nu sunt sigur că hoții le-au scos și întregi. Eu am încercat o dată metoda lor și au sărit bucățele din geam. Repet, în cazul meu particular pe X3 (eu am și un tip de motoraș poate mai puțin întâlnit, fiind cel mai scump), furtul pentru a mă determina să cumpăr doar sticle nu este justificat. Oricum am nevoie mereu de motoraș. De asemenea la mine nu se pot fura motorașele, ele nu vor mai fi plug&play, trebuie eventual sparte și trase alte fire. Lucru imposibil din ce văd, fiind turnate cumva. Deci eu sunt o victimă a valului. Client nu pot fi niciodată.

Din păcate aici doar maxy mă poate înțelege, restul cam greu. Tot maxy (și parcă tot mai mulți colegi), deși SUV-urile sunt înjurate des, începe să înțeleagă garda la sol. Nici nu-ți trebuie multe momente, este fix ca și cu oglinzile. La oglinzi problema este scoaterea mașinii din uz. Nu vă uitați că eu am mers chiar câteva luni fără prin oraș. Nu a fost ceva voluntar.

În primavară, nu am găsit altă mașină. Ca și acum de altfel. ska mi-a găsit un EVO X SST cu 28k€ la vreo 2 luni după ce deja lucrurile păreau că sunt ok. Apoi mi-a dispărut una, dar nu mai era nici SST-ul, a fost primul lucru la care m-am uitat.

Bani în plus și vreun câștig nu pot avea. Nu sunt dispus să dau banii pe ceva ce nu merită, un 20k€ mi se pare destul de ok, măcar de aș avea pe ce să îi dau. Mă uit totuși după EVO, STI, nu după TATA.

S-ar putea la mine să se potrivească oglinzile de la X1 cu tot cu carcasă schimbată. Cel puțin vechiul X3 le-a avut o perioadă. Am văzut mașinile una lângă alta, erau fix același model.

Se fură orice geam pui, spart, chior, nu contează.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#835 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 31 decembrie 2010 - 06:07

Daca vei avea doua masini, se merita un Evo, STI...dar ca unica masina, fiind familist, nu, tot masina asta de muiere e mai buna. :lol:
  • 0

#836 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 31 decembrie 2010 - 06:09

Acum 5 minute mă uitam la un vecin cu Civic. Cred că 10-15 minute a dat roată la mașină să vadă cum poate pune bagajele și până la urmă o partea le-a dus în casă. Presupun că avea nevoie de ele.

EVO sau STI sunt niște păsărici de-ale mele, sunt conștient că nu-mi vor fi prea utile. Dar măcar merită orice sacrificiu :lol:

Astea mi-ar fi fost bune când eram și eu tânăr :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#837 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 31 decembrie 2010 - 06:11

Exact, cu toate ca viata trebuie traita mai ales prin prisma pasaricilor.
  • 0

#838 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 31 decembrie 2010 - 06:27

Bai, nu mai exagerati. Eu cum ma pot descurca cu handeiu ? Crede careva ca plec in concediu fara copii sau nevasta ? :lol:

Kindere, adu-ti aminte la cheile grad. cate bagaje am scos din masina, si ma intrebai cum de au incaput pe langa 3 adulti si 2 copii !!!!
Pentru concedii, se poate pune o cutie pe masina ( cum fac multi afara ), si cari mai mult decat in orice suv :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 31 decembrie 2010 - 06:28

  • 0

#839 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 31 decembrie 2010 - 07:01

Dragilor in prag de noul an bateti cimpii la greu..........vreti,inclusiv interesatul,sa faca ca oaspetele cu blasfemia aia japoneza,adica o scurta masturbare,ca apoi sa revina pe pamint cu pierderile banesti aferente.Tinere,accepta-ti virsta,statutul de familist...Cum pana mea sa treci de la o masina completa la bashinile alea din Fast and F :lol: urious sau similare,aka EVO,STI,LULU,MIMI,ZUZU si alte similare.Sau la tine a inceput regresia,adica datu-n mintea copiilor,si atunci ma retrag?Sper sa nu se inflameze nimeni,nu asta fuse scopul...
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#840 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 ianuarie 2011 - 01:02

Mă puteți judeca, nu mă supăr.

Vă puteți justifica, nu mă deranjează.

Cel mai mult m-ar bucura dacă cineva ar fi capabil sa gândească un sistem cu care sa pot scoate au oglinda foarte ușor, pe șină mă găndeam că ar fi cel mai simplu.

Dacă nu ți se întâmplă, este destul de greu de înțeles, dar cei mai mulți, să nu spun toți, au declarat până acum că nu pot merge fără oglinzi deloc. Măcar de aici se pot trage niște concluzii. Țineți cont că eu am mers și merg. Nu prea am de ales.

În rest, mai devreme sau mai târziu, văd că se înmulțesc (nu între ei) cei care înțeleg utilitatea unei astfel de mașini. Ea nu trebuie disconsiderată pe motiv că nu ți-o permiți și atunci e câh.

Până atunci, este un motiv cât de poate de sănătos pentru a vinde mașina și sunt destui care gândesc ca mine după o vreme.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#841 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 01 ianuarie 2011 - 01:17

http://www.americanr...-RV_p_1693.html
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#842 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 01 ianuarie 2011 - 10:54

Bai, nu mai exagerati. Eu cum ma pot descurca cu handeiu ? Crede careva ca plec in concediu fara copii sau nevasta ? :lol:

Kindere, adu-ti aminte la cheile grad. cate bagaje am scos din masina, si ma intrebai cum de au incaput pe langa 3 adulti si 2 copii !!!!
Pentru concedii, se poate pune o cutie pe masina ( cum fac multi afara ), si cari mai mult decat in orice suv :lol:


Si care-i legatura dintre handeiul tau si evo, sti? :P
Cea mai mare cutie care exista e de cca 600 l, tinand doar intre 50-80 kg.

DMihnea, roaga pe careva sa traduca cele creionate de catre tine :lol: .

Aceasta postare a fost editata de mmmcomro: 01 ianuarie 2011 - 10:55

  • 0

#843 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 ianuarie 2011 - 11:46

http://www.americanr...-RV_p_1693.html


La astea m-am gândit prima dată (adică anul trecut prima dată). Chiar acest model nu prea am unde să-l montez și soluția nu poate fi practică decât dacă imaginile sunt afișate tot în părți. Există mai multe abordări.

Cât privește cutia și spațiul, deschideți un Santa Fe și veți descoperi "space, the final frontier". În plus mike știe cam tot ce se poate despre lipsa spațiului, inclusiv cu dulapul pe mașină și că uneori dulapul prezintă riscuri.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#844 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 01 ianuarie 2011 - 11:48

Pai dulapul te limiteaza in mobilitate, e si specificat pe el.
  • 0

#845 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 ianuarie 2011 - 12:02

... În plus mike știe cam tot ce se poate despre lipsa spațiului, inclusiv cu dulapul pe mașină și că uneori dulapul prezintă riscuri.

Lasa ca nu-i numa mike cu masini care n-au portbagaj mare.
Sa nu exageram totusi, cat ai atata folosesti. Bine acum, nu discutam despre 911 sau masini similare.
Iar aia cu riscurile cutiei pe masina, nu-i absolut deloc adevarata. Doar daca cel de la volan se crede vatanen cu familia in masina. Oricum un handei ( sau orice turism ) cu o cutie pe plafon, e incomparabil mai stabil/sigur decat un santa fe FARA !
Asa ca "pica" si asta :rolleyes:
  • 0

#846 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 ianuarie 2011 - 01:02

Sa pui 80 de kile peste plafonul masinii nu mi se pare tocmai ok :rolleyes:
  • 0

#847 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 ianuarie 2011 - 01:37

:)

Nici să le culegi de pe șosea :rolleyes:

Prietenii știu de ce.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#848 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 ianuarie 2011 - 01:39

Crezi tu ca acele portbagaje sunt facute la misto ? Sau vrei sa faci probe speciale pe serpentine cu masina incarcata full si sa se comporte ca un STI ??
Vad ca e nevoie sa repet, si spun ca un suv normal e mult mai instabil dacat un turism cu un asemenea portbagaj.
DE CE sa tarai un an intreg dupa mine o masina grea dar "incapatoare", pentru 2 saptamani ( care in fapt inseamna mai putin, si anume cat sunt pe drum in concediu, adica 2-3 zile ) ???
Mi se pare pur si simplu absurd, atata timp cat poti folosi un asemenea portbagaj, cum fac cei din tarile cu apa calda !
  • 0

#849 mmmcomro

    Membru Dezaxat

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 823 Mesaje:
Inregistrat: 18-decembrie 10
  • Location:.ro
  • Marca:volkswagen
  • Model:a3 8l 1999
  • Motorizare:1.9 tdi

Scris 01 ianuarie 2011 - 02:12

Vad ca e nevoie sa repet, si spun ca un suv normal e mult mai instabil dacat un turism cu un asemenea portbagaj.



Demonstreaza! :rolleyes:

Ai dreptate legat de cutii.
  • 0

#850 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 ianuarie 2011 - 02:15

Eu stiu, n-am nevoie sa demonstrez cuiva ...
  • 0




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi