Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Fiat Stilo


  • Please log in to reply
849 replies to this topic

#526 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 17 mai 2012 - 10:46

Asa simt si eu si, din ce am discutat cu un tip care a reusit sa o vanda, cam astia sunt si cumparatorii. Tineri care de abia si-au luat permisul si vor o masina cat de cat sportiva la un pret f mic si un numar extrem de mic de cunoscatori, care chiar isi doresc Stilo. Din pacate, mitul VW-ului in Romania este dus la cele mai inalte cote si prioritate inca au Golf-urile 1.4 cu kilometri si probleme fara numar. Nu zic, cand au iesit pe poarta fabricii, poate Golf-ul era masina si Stilo-ul caruta, dar acum, dupa 10 ani, cred ca ar trebui luata fiecare in parte si tratata separat, nu mai conteaza ca e Golf, Stilo sau Focus. Vazut cum a fost intretinuta, in ce stare se prezinta, cine o vinde, etc. Eu asa as lua o masina. Nu mai zic, tipul de care vorbeam a dat-o cuiva care doar a dat 10 minute o tura pe langa masina, s-a urcat la volan si s-a decis ca vrea sa o cumpere. La fel si o colega de munca care si-a vandut 206-le CC unuia care nici nu s-a urcat la volan.

Acum, cu privire la situatia mea prezenta si de viitor, lucrurile sunt cat de cat clare. In 1 an si jumatate planuiesc sa ma mut cu logodnica. Ce incerc eu acum sa fac e un fel de jonglerie: sa platesc cat mai mult din masina in aceasta perioada, sa gasesc o masina care sa imi placa mult si care sa fie pe sufletul meu, dar care in acelasi timp sa fie destul de noua si fiabila cat sa ma pot baza pe ea si mai incolo. Sa impac si capra si varza, daca vreti. In final, fiind SH, pot sa o vand si sa ma adaptez situatiei din respectivul moment. Tot timpul imi calculez miscarile, dar e ireal sa pretind ca pot anticipa ce se va intampla in viata mea pe o perioada de 3-4 ani de acum.

@tibitu: Inutil sa spun ca orice ajutor va fi foarte apreciat si cinstit cum se cuvine :).

PS: Daca tot e sa fac o treaba, pot sa imi iau direct asa ceva: http://cautare.mobil...ml?id=160044311 :lol:
  • 0

#527 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 17 mai 2012 - 11:26

Trebuie sa mai iei in calcul si faptul ca acum este o perioada foarte nasoala pentru vazarea de masini, nu te lua dupa toti analistii lui peste prajit care tot sustin domne a crescut piata auto la noi. Este o mare vrajeala. Si cand au fost tichetele rabla(acum programul este pentru moment oprit) nu prea s-a inghesuit lumea la achizitia de masini noi. CIne iti va lua tie masina va fi un tanar care cel mai probabil a facut un credit pentru suma respectiva, problema este ca acum vreo doua saptamani iar s-a schimbat sistemul de credit iar ca sa ceri bancii o suma de aprox 3000 de euro pe 5 ani ai nevoie de un salariu de minim 2000 ron/luna. Pe de alta parte nu pot sa nu raman un pic uimit cand vad ce preturi sunt pe piata noastra auto, nu zic ca Stilo tau e o masina care merita 8000 de euro dar sa mor de vad masina asta ca pe o masina de 2500 de euro :blink:

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 17 mai 2012 - 11:27

  • 0

#528 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 18 mai 2012 - 12:07

ai uitat ca masina are 10 ani.......
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#529 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 18 mai 2012 - 12:30

Nu contest ca sunt 10 de ani dar masina aia nu isi arata varsta, cel putin ce vad din poze.
  • 0

#530 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 18 mai 2012 - 12:38

in realitate cred ca arata si mai bine decat in poze.
mie personal mi-a placut ff mult designul la Stilo in 3 usi. si cand a aparut si acum....
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#531 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 18 mai 2012 - 06:58

@egdf.power problema in sensul vanzarii ca de asta discutam.

Ce ziceam mai sus este sustinut de @tibitu care s-a batut de problema gasirii cumparatorului interesat.


Stiu ca de asta discutam. Oare la ce crezi ca ma refeream? :) Eu am incercat sa vand A6-le si sa sar in barca japonezilor, dar cand am vazut ce preturi sunt, si ce oferte primesc, m-am lasat pagubas. La o masina atat de ingrijita ca a mea (si ale multora for that matter), sa o dai cu 3000-4000 euro in minus e o batjocura. Oricum, pur statistic, mai multe sanse ai sa vinzi, pe perioada de criza, o masina mai ieftina (gen Fiat Stilo, Focus, Golf), decat una mai scumpa/premium (...)

Iar faptul ca tibitu are niste lead-uri nu face decat sa intareasca afirmatia mea.

Voi uitati un lucru esential, si anume ca alex e inca tanar, si "poftele" de genul asta ti le faci la tinerete ! De preferat INAINTE de casatorie.


:) Lasa-ma ca sunt satul de cati tineri care vor sa-si faca poftele vad/aud. Mai bine mai calculat si echilibrat (nordic) decat prost si cu capul inainte (ex. spanioli cu 25% somaj, greci, etc) :)

Vazut cum a fost intretinuta, in ce stare se prezinta, cine o vinde, etc. Eu asa as lua o masina. Nu mai zic, tipul de care vorbeam a dat-o cuiva care doar a dat 10 minute o tura pe langa masina, s-a urcat la volan si s-a decis ca vrea sa o cumpere. La fel si o colega de munca care si-a vandut 206-le CC unuia care nici nu s-a urcat la volan.

Acum, cu privire la situatia mea prezenta si de viitor, lucrurile sunt cat de cat clare. In 1 an si jumatate planuiesc sa ma mut cu logodnica. Ce incerc eu acum sa fac e un fel de jonglerie: sa platesc cat mai mult din masina in aceasta perioada, sa gasesc o masina care sa imi placa mult si care sa fie pe sufletul meu, dar care in acelasi timp sa fie destul de noua si fiabila cat sa ma pot baza pe ea si mai incolo. Sa impac si capra si varza, daca vreti. In final, fiind SH, pot sa o vand si sa ma adaptez situatiei din respectivul moment. Tot timpul imi calculez miscarile, dar e ireal sa pretind ca pot anticipa ce se va intampla in viata mea pe o perioada de 3-4 ani de acum.


Pai asta e si ideea. Daca tu te-ai ingrijit de masina, orice potential cumparator (si in special samsarii), vor aprecia acest lucru.

Vezi ca la anii aia indicati de tine deja se cheama pe termen mediu :) Nu mai e termen scurt.

Trebuie sa mai iei in calcul si faptul ca acum este o perioada foarte nasoala pentru vazarea de masini, nu te lua dupa toti analistii lui peste prajit care tot sustin domne a crescut piata auto la noi. Este o mare vrajeala. Si cand au fost tichetele rabla(acum programul este pentru moment oprit) nu prea s-a inghesuit lumea la achizitia de masini noi. CIne iti va lua tie masina va fi un tanar care cel mai probabil a facut un credit pentru suma respectiva, problema este ca acum vreo doua saptamani iar s-a schimbat sistemul de credit iar ca sa ceri bancii o suma de aprox 3000 de euro pe 5 ani ai nevoie de un salariu de minim 2000 ron/luna. Pe de alta parte nu pot sa nu raman un pic uimit cand vad ce preturi sunt pe piata noastra auto, nu zic ca Stilo tau e o masina care merita 8000 de euro dar sa mor de vad masina asta ca pe o masina de 2500 de euro


Bingo. De doua ori :)
  • 0

#532 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 08:09

.......
:) Lasa-ma ca sunt satul de cati tineri care vor sa-si faca poftele vad/aud. Mai bine mai calculat si echilibrat (nordic) decat prost si cu capul inainte (ex. spanioli cu 25% somaj, greci, etc) :)


Nu uita ca mai sunt si umanoizi care vor sa-si TRAISCA viata, si n-au chef sa baleasca pana la adanci batraneti dupa ce au altii ! :)
  • 0

#533 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 mai 2012 - 08:16

Nimeni nu zice sa nu traiesti.
Ideea e sa nu ajungi la situatii gen X5 in fata si o garsoniera besita in spate.
Sau mai rau, sa dormi in masina.
:)
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#534 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 08:35

Daca OMU are o anumita suma de bani ( deloc mare !!!!! ) pe care vrea sa-i dea pe o masina, ce aveti nene cu el ? NU da zeci de mii de oiro pe nus ce kakat de behemve sau haudi, ci vrea sa-si ia o masina potrivita varstei lui !

Aceasta postare a fost editata de Relu: 18 mai 2012 - 08:36

  • 0

#535 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 18 mai 2012 - 08:49

Nu uita ca mai sunt si umanoizi care vor sa-si TRAISCA viata, si n-au chef sa baleasca pana la adanci batraneti dupa ce au altii ! :)


Sa o traiasca, dar cu cap! Uite, domnu' oaspete zice foarte bine mai jos

Nimeni nu zice sa nu traiesti.
Ideea e sa nu ajungi la situatii gen X5 in fata si o garsoniera besita in spate.
Sau mai rau, sa dormi in masina.
:)


:D ohooo cate cazuri sunt! In diverse combinatii/forme

Daca OMU are o anumita suma de bani ( deloc mare !!!!! ) pe care vrea sa-i dea pe o masina, ce aveti nene cu el ? NU da zeci de mii de oiro pe nus ce kakat de behemve sau haudi, ci vrea sa-si ia o masina potrivita varstei lui !


N-are nimeni nimic :) Unde vezi ca-l atacam. Discutam doar, si incercam sa-i invatam pe cei mai tineri :) Cat despre "kakat-urile" astea, atata timp cat sunt masini bune, de ce sa nu-si ia lumea? Nu prea ma pricep eu la masini, dar cotele de piata n-ar trebui sa minta. Masinile japoneze, in general, au prins foarte bine la americani fiindca ale lor era mult sub japoneze la fiabilitate. In Europa se vede. Eu pot vorbi strict despre Audi / Ford momentan. Care crezi ca-i superioara? Fordul? :D
  • 0

#536 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 09:01

Ce sa-i inveti mai la varsta asta, cand le clocoteste sangele-n vene ??? Voi chiar nu va dati seana cat de exagerati sunteti ?
13-15k oiro nu sunt deloc bani multi pentru o masina noua sau extrem de putin mearsa. Daca ii ai ....
Achizitia in Romania a unei masini de genul Audi sau BMW reprezinta in mod categoric bani aruncati. Afara de situatia in care dispui de suficienti bani incat sa nu simti ca arunci la galeata !

...Eu pot vorbi strict despre Audi / Ford momentan. Care crezi ca-i superioara? Fordul? :D


Daca ai compara-o cu ionizata lu bleu, poate da ... :lol:
  • 0

#537 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 18 mai 2012 - 09:16

Lasati ba nene omul sa isi ia acum o masina care sa ii placa. Acum cat nu are alte prioritati...
  • 0

#538 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 18 mai 2012 - 09:17

:D :D :D

Sefu', la varsta aceea, si dupa aceea, eu inteleg sa-ti clocoteasca sangele-n vene pentru o fata/femeie, nu pentru un rahat de masina in care petreci, cel mult 2-3 ore pe zi, si poate nici atat! Cui ii clocoteste sangele-n vene pentru o masina, nu gandeste nici cu capul, nici cu pwula, ci doar cu laba piciorului drept!

Sincer vorbind, Fordul mi se pare o alegere corecta in banii pe care-i dai pe ea. Vorbesc foarte serios. Ma refer la Mondeo, dar probabil se aplica si la Focus, Fiesa, S-Max, C-Max, etc.

PS: nu o pot compara cu nici o ionizata ca eu nu am avut, si nici nu am condus, una. :)
  • 0

#539 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 09:45

Intr-adevar, pasiunea pentru masini nu poate fi intelasa de oricine. Bag sama ca nici pe forumul nostru ( chiar daca se pretinde ca ar fi polulat de pasionati ) nu sunt prea multi .. ;)
  • 0

#540 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 mai 2012 - 09:50

Ce sa-i inveti mai la varsta asta, cand le clocoteste sangele-n vene ??? Voi chiar nu va dati seana cat de exagerati sunteti ?
13-15k oiro nu sunt deloc bani multi pentru o masina noua sau extrem de putin mearsa. Daca ii ai ....
Achizitia in Romania a unei masini de genul Audi sau BMW reprezinta in mod categoric bani aruncati. Afara de situatia in care dispui de suficienti bani incat sa nu simti ca arunci la galeata !


Daca ii ai, discutia nu mai are rost.

Daca ii ai dar sunt cam aia, te orientezi in mod evident dupa o masina cat mai noua, ca sa nu ai surprize pana cand mai poti aduna ceva.

Probabil ca situatia mea e putin diferita fata de a altora, dar eu am cumparat masina pe care mi-am permis-o la momentul respectiv, fara a lua bani din banca (exceptie prima masina cumparata din banii mei, dar suma a fost sub 3000 de euro).
Nu cred ca mi-era greu sa mai pun ceva luand imprumut cand am luat Superbu, dar m-am oprit acolo unde am considerat ca ajunge.

Atata timp cat ai o familie in spate, mai lasi si altceva sa te conduca decat pasiunea pentru masini.
Eu am luat o masina 'din pasiune' si partial, am muscat-o.
Puteam sa o musc original, cum se spune.

Aceasta postare a fost editata de oaspetele: 18 mai 2012 - 09:51

  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#541 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 18 mai 2012 - 10:10

Intr-adevar, pasiunea pentru masini nu poate fi intelasa de oricine. Bag sama ca nici pe forumul nostru ( chiar daca se pretinde ca ar fi polulat de pasionati ) nu sunt prea multi .. ;)


Una e pasiunea, alta e prostia. Clocoteala sangelui ar trebui sa fie la lucruri care nu tin de material/bani. Adica iubita/sotie, copii, etc. De ce ne-ar pasiona o masina mai mult decat lucrurile cu adevarat importante? Mai tuturor barbatilor le plac masinile (inclusiv mie), dar asta nu inseamna ca sunt cel mai important lucru.

De ex. mult, mult mai important mi se pare sa iti achizitionezi o locuinta decat sa te arunci intr-o masina. Asta se aplica in special daca esti proaspat absolvent/tanar care locuieste cu parintii.

Ma rog, hai ca ne indepartam de subiect :)
  • 0

#542 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 10:39

.... De ce ne-ar pasiona o masina mai mult decat lucrurile cu adevarat importante? ...


Exista vre-un tabel/lista cu ordinea importantei, universal valabila ? :blink:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 18 mai 2012 - 10:39

  • 0

#543 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 18 mai 2012 - 10:50

Sunt complet de acord cu casa. Din pacate, stiu ca primi pasi in directia aia nu o sa pot sa-i fac decat intr-un an si jumatate, dupa cum v-am mai spus. Am vorbit si cu logodnica, n-are sens sa ma arunc eu acum la manevre cu casa, cand putem sa luam ceva mai bun, impreuna, peste un an si un pic.

Practic, eu am un salariu bun, fara prea mari cheltuieli, cu care vreau sa imi iau ceva pt sufletul meu, acum. Rata, ca proportie din salariu, o sa fie undeva la 30%, deci nimic de speriat. Sigur, varianta corecta ar fi sa strang banii, dar atunci cand voi avea suma necesara, deja voi avea alte prioritati.
  • 0

#544 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 18 mai 2012 - 10:52

da, exista, e familia. Si practic vorbind, asta-i scopul existentei - perpetuarea speciei :)

Fiecare isi face/calculeaza alegerile in fuctie de el. Singur se va bucura sau tot singur isi va da cu pumnii in cap.

Revenind la subiect 15k, inseamna aprox 17k cu rabla si la suma asta, trebuie luata masina noua fara discutii - zic eu :)
  • 0

#545 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 10:57

Atunci sa se insoare INSTANT, sa conceapa IMEDIAT un copil, si sa vada ce oferte bune gaseste la vre-un MCV !

Aceasta postare a fost editata de Relu: 18 mai 2012 - 10:58

  • 0

#546 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 18 mai 2012 - 11:01

ziceai de universal valabil nu individual ;)

eu m-am cam plictisit de discutiile astea cu sfaturi date pe banii altuia, daca ai incredere intr-un om, sau 2 sau 3, pui mana pe telefon si te sfatuiesti.

Aceasta postare a fost editata de tibitu: 18 mai 2012 - 11:04

  • 0

#547 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 18 mai 2012 - 11:03

Bah, lasati dracului prostiile, bucurati-va cat sunteti tineri, in masura posibilitatilor, dar faceti-o! Specia se perpetueaza ea, chiar prea mult, ceea ce imi provoaca alte griji: cum o sa se descurce plodul meu intr-o lume tot mai dereglata si poluata si extremista si etc etc?
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#548 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 18 mai 2012 - 11:03

ziceai de universal valabil nu individual ;)


Asa si ? Daca tot ii dati sfaturi intelepte, spuneti-i CLAR ce sa faca. Ce pusca mea arunca banii pe masini in loc sa-si faca o familie !!!

Inconstienta totala nene la tinerii astia !!!! :angry:

l.e.
Bai alex,
Ia fa-ti nene mai intai o casa ! Baga-te la un credit pe vreo 30 ani, si dupa ce vei termina creditul, te vei putea gandi linistit si la masina !
Daca vei mai avea nevoie .... :lol:

Aceasta postare a fost editata de Relu: 18 mai 2012 - 11:11

  • 0

#549 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 18 mai 2012 - 11:11

bai berbecule :) eu n-am zis asa ceva, ti-am raspuns doar tie :P
  • 0

#550 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 18 mai 2012 - 11:20

Eu ziceam cu totul altceva : nu da mai multi bani decat poti da (:P) fara sa tai macaroana de tot in alta parte si ia oferta cea mai buna la banii aia !
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi