Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Cresterea copiilor


  • Please log in to reply
670 replies to this topic

#276 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 06 iulie 2012 - 06:16

Salut!

Continuarea telenuvelei. Lipsesc, sau nu, manelele.

Ieri, sun la protectia copilului Botosani, ma prezint , si ii rog sa vorbesc cu d-na Roxana Amarini, asistentul social care se ocupa de caz.
Concret, o intreb daca in urma sesizarii mele a vazut copiii, luni fiind doua saptamani de cand nu i-am mai vazut, fiind sechestrati. Nu i-a vazut, inca, dar astazi sunt programati pentru evaluare psihologica. Nu m-a chemat, nu m-a anuntat si pe mine despre aceasta evaluare psihologica, in calitate de parinte.

Astazi la ora 08:00 ma prezint la secretara institutiei din Botosani si-o intreb de ora, locul in care are sa aiba evaluarea, vrand sa-i vad pe copii. Nu stie. Intreb de sefa serviciului...astazi este in delegatie.
Ma duc la d-na asistenta sociala Roxana Amarini. Foarte mirata cand m-a vazut la Botosani, acolo. O intreb de ora la care are sa aiba loc evaluarea, si-mi spune ca nu poate sa-mi zica. Il sun pe avocat, acesta imi spune ca sunt tatal si am tot dreptul sa stiu ceea ce se intampla cu copiii mei.
Intr-un final D-na Roxana Amarini imi zice ca la ora 10:00 sunt programati sa vina copiii si sotia.Inainte de ora 10:00 imi spune ca a sunat-o pe sotie, i-a spus ca sunt si eu acolo, iar sotia nu vrea sa aduca copiii.
Am stat pana la inchiderea programului, spunandu-mi-se initial de ora 13:00, apoi de 13:30, sperand ca poate are sa vina cu copiii.

Sa va spun ca baiatul era aproape nedespartit de mine, spunandu-mi de cateva ori pe zi ca ma iubeste, vrand sa stea doar cu mine, pazindu-ma si la buda pana ieseam, plangand ori de cate ori ieseam din casa, fiindca nu vroia sa ramana cu mama lui....

Sa-mi pun intrebari de genul, ce stie baiatul de tatal lui, unde este?
Evident ca gasca de...(sotie, socru, soacra) stie de reactia copilului fata de mine si evita intalnirea.

Evident ca autoritatilor li se par, probabil, anormal stand de la 08 la 13;30 asteptand sa-mi vad copiii.

Sa va spun ca am vazut un copil cu handicap care urla in fata intrarii, venind de undeva din spate(presupun ca sunt cazati acolo) si intr-un tarziu a venit cineva sa-l ia. Spunandu-le ca nu mi se pare normal sa fie lasat singur, sa fie lasat sa ajunga la intrarea unde se fac sesizari si unde vin copii normali pentru evaluari...

Sa va zic ca peretii sunt plini de ,,slogane’’, vedete iar pe tancii mei nu i-a vazut inca nimeni, in doua saptamani...Tinand cont de acuzatiile aduse...se merge pe noroc...

Evident sunt si alte cazuri, poate mult mai grave....

La Botosani la protectia copilului am depus doua sesizari, in a doua aducand elemente noi, mult mai dure.
A doua sesizare n-am postat-o, sa vad ce zice avocatul.
Legat de anormalitatile, ,,increngaturile’’ de acolo mai am de spus multe...

Sotia, OBADA IULIANA (0751/836853) din Botosani , inca Molie Iuliana a terminat Facultatea de Psihologie si Stiinte ale Educatiei (pedagogie-institutor), din cadrul Universitatii Alexandru Ioan Cuza, Iasi,fara licenta data de cativa ani.
Un viitor cadru didactic stralucit.
Nu-i cunosc nici un coleg, se izolase in casa. Acum cca.6 ani, la Botosani, idem. M-am insurat cu o neinteleasa de societate, care n-a lucrat o ora in 12 ani de casnicie, experta in furatul tuturor bunurilor din casa (de trei ori). Sa va spun ca legat de furt nu m-a sunat nimeni...

Asta-i normalitatea in care traim, pe care-o meritam, neluind atitudine. Eu sunt ,,recalcitrant’’, luind atitudine asupra parintelui a carui copil arunca cu pietre pe tobogan in parc, ,,recalcitrant’’ cand cineva nu respecta randul, un anormal.Revin cu intrebarea:

CAND IMI POT VEDEA COPIII?

Voi (tati/mame...) ce-ati face daca....daca , dimineata nu v-ati gasi copiii acasa, nu sunteti lasati sa-i vedeti... excluzand sau nu primul raspuns rational ca, n-ati fi asa de prosti/toleranti ca mine sa vi se intample- a treia oara cu furatul bunurilor (in celelalte doua cazuri nu existau copiii, a fost din locuinta personala, in Botosani)?
Are importanta ca are sa fie, poate, institutor, trebuind sa educe(prin joaca, exemple... si nu cum o face acum) un numar de cca.30 de copii?

Aceasta postare a fost editata de mol: 06 iulie 2012 - 06:17

  • 0

#277 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 06 iulie 2012 - 06:27

De ce nu incerci cu un avocat ??
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#278 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 06 iulie 2012 - 06:31

Asa cum ti-am spus si pe viu grai, incearca din rasputeri sa NU faci greseli ! Orice greseala pe care o faci in perioada asta, iti va putea produce mult rau in rezolarea problemei.
Stiu ca e aproape imposibil sa te abtii, dar incearca sa REZISTI tentatiilor !
Macar cu sufletul, dar suntem alaturi de tine.

De ce nu incerci cu un avocat ??


Incearca macar sa citesti posturile la care raspunzi .....

.... Il sun pe avocat,....


  • 0

#279 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 06 iulie 2012 - 07:34

Oaspete, exista avocat, am deschis procese, exista termene pentru ordonanta presedintiala, divort, dar... dureaza,deocamdata nu-mi pot vedea copiii.
Asta scriam mai sus, ca, de-i vad pe copii in spatiul public ii pot ,,fura'' si eu , nu patesc nimic(sunt tatal), doar poate are sa conteze la proces.Asta-i normalitatea.

Agreez greu pasivitatea fata de copii, batrani... Cand am initiat topicul despre sistemul sanitar, invatamant...credeai ca sunt in extaz vis-a-vis de ele?
Acum vreo 5 ani , cand am fost impreuna cu ea, sotia, la FIA GT(parca asa se chema) in Bucuresti si v-am cunoscut, era dupa un alt episod de furt. Au fost doar trei episoade de furt total. La furt sunt imun. Cate ar mai trebui sa astept?
Glumesc! Sunt dobitoc cu probe.
  • 0

#280 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 06 iulie 2012 - 07:46

Mai omule, stiu ca e tardiv, dar trebuia sa te gandesti ca se va mai intampla odata.
Sper sa o scoti la capat. Faptul ca sunt ceva probleme de sanatate la mijloc ar trebui sa te favorizeze, mai ales daca sotia nu urmeaza un tratament.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#281 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 iulie 2012 - 08:28

Salut!

Inca nu mi-am vazut copiii. Deocamdata sunt 4 procese, doua intentate de catre mine (divort, ordonanta), ulterior inca 2 intentate de catre sotie (ordonanta, ordin de restrictie). Prosti sa fie, ca banii vin...
Pe unii nu va stiu in realitate, dar va astept si pe facebook. Niciodata sa nu spui niciodata. Nu mi-am pierdut, nu-mi voi pierde niciodata simtul umorului, dar tolerez greu prostia...

Sanatate!
  • 0

#282 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 10 iulie 2012 - 08:43

Probabil iti e foarte greu acum, dar timpul le va rezolva pe toate.
  • 0
Imagine amplasata

#283 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 iulie 2012 - 09:18

Lexus, la cat ne-am ,,dulcegarit'' pe vremuri, nu ma asteptam la reactii de la tine. Glumesc, stiam cum judeci...Multumesc. Ma deranjeaza prostia legilor, adica poti fi privat (pana la solutionare) sa nu-ti vezi copiii, fiindca asa are chef cineva...
  • 0

#284 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 10 iulie 2012 - 09:41

Legile sunt asa cum sunt, tara e asa cum e.

Asa cum ti-a sugerat si Relu, incearca sa nu calci stramb. Un sut in cur, un pas inainte. Poate va fi mai bine pentru copii ca s-a intamplat asa.

Ti-am dat add sa ne imprietenim pe FB. :)

Aceasta postare a fost editata de lexus: 10 iulie 2012 - 09:41

  • 0
Imagine amplasata

#285 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 10 iulie 2012 - 10:21

La ce-am vazut dincolo, ai crescut in ochii mei...viceversa n-are importanta. Glumesc.
  • 0

#286 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 14 iulie 2012 - 05:41

Salut!

Rog un moderator, daca-i posibil, sa-mi initieze un nou topic, unde crede de cuviinta, cu ,,povestioara mea'' de mai sus.
Multumesc!

Aveti grija ce-mi scrieti, nu ma suparati, fiindca....

Sunt multisoare de scris, de facut publice, fiindca...mai vad si altii, nepatiti, cum ,,sta treaba''. Unii n-au patit-o, unii s-au resemnat, altii au tot plecat sarind rauri, sau chiar balti, de si-au permis....

Utopie---tinand cont de ceea ce declara sotii (acuzatii grave), fiind minori( de 1 respectiv 4 ani) fara nici o vina la mijloc, mi se pare normal ca ambii soti sa fie supusi unei consilieri/examinari cel putin psihologice.
De asemenea si copiii sa fie examinati psihologic.

La aproape trei saptamani, inca n-am putut sa-l vad pe baiat(il tine inchis in apartamentul parintilor ei-pe fetita am vazut-o de la distanta acum 2 zile). Astept ca justitia sa-si spuna cuvantul, fiindca, voi, nici nu stiati cu cine dialogati, adica: -,,daca nu se misca destul de repede prin casa in executarea ordinelor pe care mi le dadea, ma agresa fizic sucindu-mi mainile, lovindu-ma cu pumnii in cap, strangandu-ma de gat si lovindu-ma cu picioarele in spate.... Toate acestea le acompania cu invective si injuraturi la adresa mea si a copiilor.
Sa-ti mai spun ca am ,,escapade bahice'' si pe acest fond aventuri extraconjugale, ca ,,nu vreau sa-mi vad fetita''(am vazut-o de la distanta acum 2 zile), ,,ca-i interziceam orice manifestare de afectiune fata de baiat'', ca n-o lasam sa iasa din casa...
Ieri am aflat ,, ca n-a stat in Iasi, ca fetita s-a nascut in Botosani, ea a locuit in ultimii 5 ani in Botosani, nici eu n-am locuit in Iasi, ci la parintii mei)'', iar eu acum umblu de nebun sa demonstrez faptul ca am locuit cu intreaga familie in ultimii 5 ani in Iasi..
Sa-ti spun ca abia acum inteleg sensul proverbului: un ,,om'' arunca piatra, iar 9(parca) incearca s-o scoata?

De la protectia copilului botosani, dupa sesizari scrise, telefoane, stat la ei intre orele 08-13:30, in ideea ca o sa-mi vad copiii fiindca trebuiau sa fie adusi la ,,evaluare psihologica'', la aproape 3 saptamani, legal, mi se scrie-,,a fost realizata evaluarea initiala...in continuare se efectueaza demersuri pentru evaluarea detaliata a situatiei psiho-socio-familiale''.

De ce-mi fac publica ,,povestea?!
De ce sunt privat in a-mi vedea copiii?
De ce....?

Astept ca justitia sa-si spuna cuvantul.
  • 0

#287 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 19 iulie 2012 - 04:06

Va multumesc!

Doua procese au avut loc la Botosani (ordonanta presedintiala si ordin de protectie), deschise de catre sotie ulterior celor doua procese din Iasi deschise de catre mine(divort, ordonanta). Ambele procese din Botosani le-am castigat (da, Botosaniul este un orasel mic, fata de Iasi, asa cum este si Iasul fata de Bucuresti), poate face recurs, ba mai mult, am facut plangere penala pentru marturie mincinoasa, un martor de-al reclamantei, cumnata ei din Botosani, Obada Violeta, profesoara de sport la un liceu din Botosani, care a sustinut sub juramant ca sotia locuieste in Botosani la socri din noiembrie 2011, o vizita la socri la 2-3 zile, total neadevarat, eu aducand o groaza de inscrisuri, martori sa dovedesc contrariul, respectiv ca toti 4 (eu, sotie, doi copii) am locuit in Iasi, Copou, pana pe 25/26iunie 2012 cand au plecat noaptea, impreuna cu soacra ,Obada Maria, furand toate bunurile comune din casa. A treia oara au furat, de doua ori intamplandu-se cand stateam in Botosani in locuinta proprietate.

De luni ,,circul'' se muta la Iasi, DAR, cel mai important lucru pentru mine,

INCA NU MI-AM VAZUT BAIATUL DE 4 ANI SI CEVA, cu care faceam mai toate activitatile impreuna, mergeam aproape zilnic in Parcul Copou...

http://www.facebook....anutmihai.molie

Aceasta postare a fost editata de mol: 19 iulie 2012 - 04:06

  • 0

#288 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 25 iulie 2012 - 09:51

Salut!

Ordonanta (in urma careia imi puteam vizita (cel putin) copiii, s-a amanat pana in septembrie, fiind vacanta. Pentru ei esti statistica.

Legal am dreptul sa-mi vad, plimb copiii. Practic nu pot, nu sunt lasat. Pe baiat nu-l scotea din casa, ma refer la adresa din Botosani,Fam. Obada Iulian (fost socru, pe acte inca:), str. Aleea Scurta nr.6, Bl.6, scara A, et.2, ap.12 ,Botosani. Sotia Molie Iuliana, Obada Iuliana (o mai cunosc unii), nu mi-a raspuns nici la un mesaj de pe 25 iunie 2012, cand a parasit domiciliul conjugal din Iasi, furandu-mi cu soacra , Obada Maria, toate bunurile comune din casa, pentru a 3 (treia) oara.

Daca aveti sugestii pentru modul in care imi pot vedea, plimba copiii pe domeniul public, va rog sa mi le spuneti aici, PM, cum vreti.

Va multumesc anticipat.
  • 0

#289 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 25 iulie 2012 - 12:30

daca te duci cu politia la usa socrilor, nu rezolvi nimic? pana una alta ti se neaga un drept atat tie, cat si copiilor.... si nu este in regula.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#290 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 25 iulie 2012 - 01:43

Politia nu merge. Daca merg eu, vine politia si ma amendeaza pentru tulburarea ordinii publice. Garcea este mic copil pe langa organele reale.
Pe cine crezi ca intereseaza ca, deocamdata, suntem privati atat eu cat si copiii cu privire la dreptul de a ne vedea?
Justitia este in vacanta pana in septembrie. Care-i problema...ca nu-mi/nu ma vad copiii?

Exista posibilitatea ca un moderator sa faca un(nu stiu cum se cheama tehnic) topic nou cu drama asta? Pe celelalte forumuri unde am mai postat am facut un nou topic.
  • 0

#291 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 25 iulie 2012 - 03:03

hai mai Mol, daca justitia e in vacanta, crezi ca moderatorii nostrii nu sunt?!? :))
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#292 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 25 iulie 2012 - 03:14

Chiar crezi ca facind publice necazurile din familie este o solutie barbateasca?Sa te smiorcai e simplu,scoate ouale la inaintare si rezolva.Ti-ai unit destinul cu o femeie,ati scos si 2 urmari a relatiei voastre,asuma-ti raspunderea la ceea ce ai facut..Rezolva-ti problemele,fara sa cauti compasiune pe forum-uri.Viata e dura tinere,daca ti-o si complici devine si mai dura.
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#293 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 25 iulie 2012 - 03:22

o zisesi cam bine....
suna urat, dar asta e....
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#294 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 25 iulie 2012 - 03:34

Evident, un sfat putea sa ceara, probabil au mai fost oameni in astfel de situatii si spera sa dea de ei.
In plus, dupa cate il simt eu, e extrem de singur.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#295 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 25 iulie 2012 - 03:53

Chiar crezi ca facind publice necazurile din familie este o solutie barbateasca?Sa te smiorcai e simplu,scoate ouale la inaintare si rezolva.Ti-ai unit destinul cu o femeie,ati scos si 2 urmari a relatiei voastre,asuma-ti raspunderea la ceea ce ai facut..Rezolva-ti problemele,fara sa cauti compasiune pe forum-uri.Viata e dura tinere,daca ti-o si complici devine si mai dura.


DMihnea, unde nu-i, nu-ti cer. Te inteleg, ca dealtfel si pe gasca. La intelectul tau, ai dedus ca as cauta compasiune? Imi fac publica drama pentru a trage un semnal de alarma asupra prostiei omniprezente, a faptului ca, desi legal imi pot vedea copiii, practic nu pot, a faptului ca desi am facut n sesizari la Protectia Copilului, nu intereseaza pe nimeni.

Eu imi divinizez copiii, vreau sa-i vad.
Pe latura ,,spirituala'' poti vedea in poze ce-am facut cu/pentru ei. Am cateva sute de poze, ,,harduri'' cu video.
Material, le-am facut scheme de vaccinare din occident, celule stem, vaccinuri facultative, vizite constante la medic pediatru, jucarii de cateva zeci de milioane...
Nu mi-am pus coada intre picioare si-am plecat peste rauri, balti.

Ai facut acelasi lucru pentru copiii tai?
  • 0

#296 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 25 iulie 2012 - 04:02

incerc sa-ti raspund cu oarecare menajamente....Eu,adica noi,am ales sa nu avem urmasi,nu vreau sa deschid polemici.Iti pot doar spune ca este greu sa iei o decizie ca a noastra.Personal nu ma deranjeaza smiorcaiala ta,DAR E UN SUBIECT TRIST,TRECIND PESTE LATURA DE SMIORCAIALA.Fa un efort si nu jigni,altfel las menajamentele in exprimarea cu tine.
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#297 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 25 iulie 2012 - 04:16

faptul ca n-ai copii...si vrei sa dialogam despre neputinta unui tata in a si vedea copii... :)
Am putea discuta despre vreme, despre orice altceva...dar nu despre copii. Punct.

Aceasta postare a fost editata de mol: 25 iulie 2012 - 04:16

  • 0

#298 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 25 iulie 2012 - 04:18

Am inteles punctul tau de vedere. Postarea mea a fost mai mult un indemn catre barbatie,continua linistit.
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#299 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 25 iulie 2012 - 04:54

Evident, un sfat putea sa ceara, probabil au mai fost oameni in astfel de situatii si spera sa dea de ei.
In plus, dupa cate il simt eu, e extrem de singur.


1. Exact.
2. Sunt ,,singur'' fiindca nu-s alaturi de copii. Zilele astea sper sa-i vad, si nu numai.
Eu am cativa prieteni, putini, de zeci de ani, si n-am avut nici o dezamagire.
M-au sunat persoane cu care am dialogat pe forumuri, fara a-i cunoaste in realitate. Au fost/sunt alaturi de mine ,,straini'', cu care m-am intersectat cateva zeci de ore ...Am avut numai surprize placute, mai putin cea a lui @spining, foarte interesanta.
Pot dezvolta subiectul, dar ma baneaza. Nu accepta comentariile negative pe blog, facebook...
  • 0

#300 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 25 iulie 2012 - 09:00

Revin pentru ultima oara si-ti spun ( oarecum in acelasi ton cu Mihnea ), FII BARBAT si nu cumva sa faci GRESELI !!!
Barbat inseamna sa fii cerebral, si greseli ar reprezenta acele actiuni ILEGALE care NU te-ar putea ajuta, ci din contra, ti-ar face FOARTE mult rau !
Stiu ca doare, dar nu ai cum sa reusest decat respectand legea, asa IDIOATA cum e ea in Romania !
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi