Salt la continut


Fotografie
* * * * * 2 Voturi

inca un behemwe


  • Topic inchis Acest topic e inchis
1188 replies to this topic

#701 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 02 octombrie 2012 - 05:08

..... avand in vedere numarul de probleme pe care le-am avut cu masina, precum si modul/maniera in care au fost adresate unele din ele, cat am stat prin service-uri pana acuma, personal consider ca o masina de schimb in situatia mea se impune fara drept de apel, lucru pe care de altfel l-am si exprimat cat se poate de clar la biroul local in ultima discutie.


Nu crezi ca mai intelept ar fi sa o schimbi de tot ? Nici la logan n-am auzit sa existe atatea probleme.
Nu glumesc absolut deloc !

Aceasta postare a fost editata de Relu: 02 octombrie 2012 - 05:08

  • 0

#702 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 octombrie 2012 - 06:56

Atata timp cat inca e in garantie, nu vad de ce ar schimba'o, ptr ca in momentul de fata ar pierde prea mult la revanzare. Si tocmai, pentru ca deja au aparut si au fost remediate mai multe defecte, eu as inclina sa cred ca pe viitor nu vor mai aparea altele
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#703 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 02 octombrie 2012 - 07:32

O masina "premium" care pica in draci dupa multi ANI de la aparitie, nu merita decat vanduta !
  • 0

#704 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 02 octombrie 2012 - 08:22

Despre ce vorbim aici? Care multi ani? Ca modelul asta, din cate vad, e lansat din vara 2010
Nu zic ca 1 an jumate n'ar trebui sa fie mai mult decat suficient pentru a remedia defectiunile de fabricatie, mai ales la o marca premium, dar nici n'as fi atat de categoric incat sa ma duc pana la a o vinde ...
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#705 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 02 octombrie 2012 - 08:36

Esti matol ? X3-u are MULTI ani in spate !

Ca au pus un kakat de motor pe o varianta "entry", n-are nicio importanta sau scuza pentru defectele aparute la transmisie, senzori sau mai stiu eu ce altceva !
  • 0

#706 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 02 octombrie 2012 - 08:53

x3 actual e la vanzare din decembrie 2010, cand masina mea a fost fabricata, ei produceau generatia actuala de circa 7-8 luni.

dupa cum am mai zis mie masina imi place cum merge, iar daca as da-o nu prea stiu ce sa iau in locul ei, o sa vad urmatoarele 3-4 luni ce se mai intampla, dar daca mai pica ceva serios la ea probabil ca o sa vad ce optiuni am sa o marit.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#707 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 03 octombrie 2012 - 08:23

O masina "premium" care pica in draci dupa multi ANI de la aparitie, nu merita decat vanduta !


Poate seria 7 o fi premium, sau poate si seria 5, dar cel putin X3-ul nu este deloc o masina premium. Ca viseaza BMW la asta... sa viseze linistit, dar ce il face asa de premium? Cateva puncte slabe, din fabrica la el, sa zic asa sunt:
- insonorizare proasta
- sistem audio standard pe el de (cuvant urat)
- bandouri de plastic pe el fara numar, si cand iei o masina de culoare deschisa, se vad alea ca nuca in perete.
- scaunele standard au un confort clar inferior celor aflate in dotare standard pe alte masini premium

Ca are un motor bun, o directie buna, da, nu neg.

Eu luam in calcul X3-ul pentru motivul ca avea cel mai mic pret de achizitie din ce aveam pe lista, incep insa sa imi reconsider optiunile....
  • 0

#708 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 octombrie 2012 - 08:29

Poate seria 7 o fi premium, sau poate si seria 5, dar cel putin X3-ul nu este deloc o masina premium. Ca viseaza BMW la asta... sa viseze linistit, dar ce il face asa de premium? Cateva puncte slabe, din fabrica la el, sa zic asa sunt:
- insonorizare proasta - nu stiu de unde vii cu asta, masina e antifonata beton
- sistem audio standard pe el de (cuvant urat) - tocmai, e facut special sa bagi bani intr-un nivel superior, care nivel superior am avut ocazia sa-l testez si-si merita cei 600 euro cu varf si indesat
- bandouri de plastic pe el fara numar, si cand iei o masina de culoare deschisa, se vad alea ca nuca in perete. - tine de gusturi
- scaunele standard au un confort clar inferior celor aflate in dotare standard pe alte masini premium - scaunele sunt excelent de confortabile, o zic dupa ce am parcurs suficient de multi km in ele, la primul contact nu par cine stie ce, dar sunt excelente pentru drum intins.

Ca are un motor bun, o directie buna, da, nu neg.

Eu luam in calcul X3-ul pentru motivul ca avea cel mai mic pret de achizitie din ce aveam pe lista, incep insa sa imi reconsider optiunile....


Aceasta postare a fost editata de mecea: 03 octombrie 2012 - 08:29

  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#709 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 octombrie 2012 - 09:15

Poate seria 7 o fi premium, sau poate si seria 5, dar cel putin X3-ul nu este deloc o masina premium. Ca viseaza BMW la asta... sa viseze linistit, dar ce il face asa de premium? Cateva puncte slabe, din fabrica la el, sa zic asa sunt:
- insonorizare proasta
- sistem audio standard pe el de (cuvant urat)
- bandouri de plastic pe el fara numar, si cand iei o masina de culoare deschisa, se vad alea ca nuca in perete.
- scaunele standard au un confort clar inferior celor aflate in dotare standard pe alte masini premium

Ca are un motor bun, o directie buna, da, nu neg.

Eu luam in calcul X3-ul pentru motivul ca avea cel mai mic pret de achizitie din ce aveam pe lista, incep insa sa imi reconsider optiunile....

poti sa te orientezi spre VW/Audi oricum parca si la X3-ul vechi era ceva zgomot de la oglinzi dar nu stiu daca asta tine de insonorizarea proasta .Scaunele standard nu stiu ce sa zic eu la BMW am avut doar scaune sport care mi se par foarte ok.Sistemele audio la BMW nu au fost niciodata de calitate,dar cum nu m-a interesat niciodata treaba asta ...
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#710 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 03 octombrie 2012 - 12:04

Poate seria 7 o fi premium, sau poate si seria 5, dar cel putin X3-ul nu este deloc o masina premium. Ca viseaza BMW la asta... sa viseze linistit, dar ce il face asa de premium? Cateva puncte slabe, din fabrica la el, sa zic asa sunt:
- insonorizare proasta
- sistem audio standard pe el de (cuvant urat)
- bandouri de plastic pe el fara numar, si cand iei o masina de culoare deschisa, se vad alea ca nuca in perete.
- scaunele standard au un confort clar inferior celor aflate in dotare standard pe alte masini premium

Ca are un motor bun, o directie buna, da, nu neg.

Eu luam in calcul X3-ul pentru motivul ca avea cel mai mic pret de achizitie din ce aveam pe lista, incep insa sa imi reconsider optiunile....


Dacă vrei o mașină premium, alege dotări premium, pentru că stock are cam același preț cu Hyundai FO. Nu poți primi o ofertă similară la același buget, măcar din principiu. În rest, totul ține de percepții.

Apoi X3 nu are țintă clientela de X5 și X6. Asta e clar pentru că eu nu aș fi luat niciodată una dintre cele două și reciproca e valabilă. Avea (atenție, avea) un client care se uita la fiabilitate, motor, ținuta de drum și mai puțin la imagine și chestii premium. Noul X3 nu mai are nici o legătură cu vechea generație, nu au nimic În comun. Deja ideea de fiabilitate s-a cam terminat la generația precedentă. La mine, so far so good. S-au dus două garnituri la o țeavă intercooler (de la drumurile proaste, am schimbat una În primul an și una acum la revizie) și un modul video (nou e scump, dar sper să-l găsesc pe Ebay la un preț rezonabil, chiar dacă nu am cont, mă descurc eu cumva. Nu cred că s-ar fi stricat dacă mergeam zilnic cu mașina, e o altă poveste oricum). Atât. Am verificat iar mașina e totul absolut OK (are 5 ani și 68k km, statisticile o recomandă până pe la 200k). Nu troncăne nimic la ea. Am mai mâncat eu niște discuri de frână, dar În principiu cred că un șofer normal Încă le-ar fi avut pe cele originale din fabrică. În rest, mers oarecum regulamentar fac cam 800km, mai Încet cam 1050, posibil și mai mult, dar totuși nu prea rezist eu să nu o mai accelerez pe parcurs. Da, am avut grijă de ea totuși cu reviziile, dar cam atât. După carte ar fi trebuit să am doar două revizii până acum. Oricum le-am făcut și pe alea la reprezentață, chiar dacă e mai scump.

Vechiul X3, ca și vechiul Forester, nu sunt mașini pentru oricine. Au locul lor aparte. Cam ca orice mașină de gagică. Dacă stau bine să mă gândesc, toate sunt oarecum speciale: Golf, Forester, X3, Mini, MX5 etc.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#711 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 03 octombrie 2012 - 02:22

Pe mine ma fac sa rad cum stiu mai bine oameni care nu au avut niciodata X3 despre aceasta masina. :) Ce probleme ai avut Meceo la masina asta ? Fa o lista cu defectele aparute si cam pe la ce kilometraje. Ma minunez de cat folclor se scrie pe forumuri.

De unde dracu sa scoate ca masina e insonorizata prost ? Nimic mai fals. KNG ti-am spus-o , mai ales tie , de nenumarate ori. Pachetul M are alta evacuare, mai zgomotoasa , special conceputa asa. La masina mea care este una standard motorul este in habitaclu foarte silentios , foarte apropiat cu ML-ul nou care are motor de 2,2L. Apoi s-a tot injurat sistemul audio. Da, acest sistem are nevoie de rodaj, la inceput si la mine se auzea de parca loveai in tabla, acum pot sa spun ca suna mai rafinat ca toate sistemele stock de pe ce masini am avut pana acum. E adevarat ca nu este foarte puternic, dar suna excelent. Despre scaune aud ca nu sunt bune. Ha ? Ce au bietele scaune ? Mie mi se par foarte bune. Se putea si mai bine dar pentru asta se poate opta la varianta M. Ce naiba, Haudi Q5 are scaune mai bune ? :lol: :lol: :lol: Asta cu plasticele sunt de toata jena. Pai KNG tata, nu se mai fac masini cu tabla la stalpul usii cum iti place tie. La Daciile vechi era asa, acum se pune plastic negru pe deasupra metalului astfel incat sa para ca suprafata vitrata este continua.

Despre fiabilitate habar nu am, aici o sa vad in timp, dar daca ai garantie 4 ani, ce mai vrei nene ? Nu mai zic ca ai timp de 5 ani reviziile gratis. Mecea zicea ca la el ploua pe la luneta, la mine nu intra nici strop de apa.
  • 0

#712 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 octombrie 2012 - 03:26

la 13k+ km prima vizita ca-mi zicea ca-s duse placutele de frana pe spate, erau la 9-10 mm, practic, de atuncea am mai vizitat de doua ori service-ul pentru asta, acuma ma pregatesc de vizita 4 in conditiile in care placutele sunt la 4-5mm

la 17k+ km se constata caseta de directie plus actiune macara geam dreapta fata, plus incepe tevatura cu sistemul de avertizare in caz de pana

patru luni mai tarziu dupa 8 sau 9 vizite prin service se remediaza prin inlocuirea calculatorului de abs/dsc - vizite inseamna zile pierdute in service, plus nervi plus ...

in august intr-un final inteleg de unde apare apa pe prelata de la portbagaj ... se remediaza in septembrie

in urma cu doua saptamani se constata si cutia de transfer > actuatorul

mai urmeaza stanga fata ceva articulatie, inca nu am reusit sa le reproduc troncaneala ca sa o identifice in service, dar la cum se accentueaza in ultimele 2-3 saptamani nici nu mai am mult de asteptat
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#713 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 03 octombrie 2012 - 03:36

puteti sa o dati cum vreti voi dar mie BMW-urile ce le-am condus pana acuma NU mi se par a fi masini care sa reziste pe drumuri proaste.

una e sa ai o seria 5 in Franta, sa o mai zrangani 100km/luna prin gropile din Lyon si 4k km/luna pe autostrada ca-n palma, si alta e sa o freci prin Romania.....

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 03 octombrie 2012 - 03:37

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#714 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 03 octombrie 2012 - 03:38

ti-a dat-o noua ?
  • 0

#715 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 octombrie 2012 - 03:44

un prieten bun are 3 x5-uri, e70, un 30sd, si doua 30d, 30sd-ul are aproape 200k alealale sunt sarite 70-80k km, plangerile sunt legate de niste tampoane de la haion si de clema care prinde bancheta pe spate, in rest problem free

unchiul meu are un x3, ala vechi, 20d, 5 ani 120k+ km singura chestie serioasa a fost acuma > actuatorul de la xdrive

vecinii mei au un x6 35d si un 330ci > x6 viata fara probleme, 330ci insa ei estimau ca din 3 ani cam 6 luni a stat prin service > injectoare, pompa injectie, catalizator, convertizor cuplu cutie .... niciuna din masini nu are peste 80k km parca.

si mai cunosc destule cazuri de bmw-uri fara probleme ... cred ca tine foarte mult si de norocul omului acuma

ti-a dat-o noua ?


ce si cui ?
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#716 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 03 octombrie 2012 - 04:07

Masina tie. Suna a poveste scarry ce spui tu. Masina e facuta in America sigur sau e venita din India ?

Aceasta postare a fost editata de greierele: 03 octombrie 2012 - 04:08

  • 0

#717 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 03 octombrie 2012 - 05:10

asa-i in tenis.
e ca la loterie si cu masinile astea... :lol:
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#718 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 octombrie 2012 - 05:48

Masina e luata de noua, cand a fost facuta nu se lansase linia in india inca, oricum in romania/europa se aduc doar din america, si implicit da masina mea e venita din state.

Si da, cam e scary story pana acuma, nu cred ca masina mea este reprezentativa pentru calitatea bmw, pur si simplu am eu bad karma, x1 are vreo 6 luni, functioneaza avertizarea de pana, a avut una de altfel, si merge brici pana acuma, mai vedem inca un an, dar oricum uzura de 6 luni pe mana maica-mii inseamna cel putin un an jumate pe mana mea.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#719 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 03 octombrie 2012 - 08:13

Pe mine ma fac sa rad cum stiu mai bine oameni care nu au avut niciodata X3 despre aceasta masina. :) Ce probleme ai avut Meceo la masina asta ? Fa o lista cu defectele aparute si cam pe la ce kilometraje. Ma minunez de cat folclor se scrie pe forumuri.

De unde dracu sa scoate ca masina e insonorizata prost ? Nimic mai fals. KNG ti-am spus-o , mai ales tie , de nenumarate ori. Pachetul M are alta evacuare, mai zgomotoasa , special conceputa asa. La masina mea care este una standard motorul este in habitaclu foarte silentios , foarte apropiat cu ML-ul nou care are motor de 2,2L. Apoi s-a tot injurat sistemul audio. Da, acest sistem are nevoie de rodaj, la inceput si la mine se auzea de parca loveai in tabla, acum pot sa spun ca suna mai rafinat ca toate sistemele stock de pe ce masini am avut pana acum. E adevarat ca nu este foarte puternic, dar suna excelent. Despre scaune aud ca nu sunt bune. Ha ? Ce au bietele scaune ? Mie mi se par foarte bune. Se putea si mai bine dar pentru asta se poate opta la varianta M. Ce naiba, Haudi Q5 are scaune mai bune ? :lol: :lol: :lol: Asta cu plasticele sunt de toata jena. Pai KNG tata, nu se mai fac masini cu tabla la stalpul usii cum iti place tie. La Daciile vechi era asa, acum se pune plastic negru pe deasupra metalului astfel incat sa para ca suprafata vitrata este continua.

Despre fiabilitate habar nu am, aici o sa vad in timp, dar daca ai garantie 4 ani, ce mai vrei nene ? Nu mai zic ca ai timp de 5 ani reviziile gratis. Mecea zicea ca la el ploua pe la luneta, la mine nu intra nici strop de apa.


E adevarat, eu nu am avut niciodata X3 sau BMW dar hai sa iti pun de unde vine feedbackul meu:
- am stat 5 saptamani in Portugalia, si acolo am mers zilnic cu un coleg ce avea un 320 Touring de la firma, deci am o idee destul de buna despre confortul scaunelor stock
- in Romania am mers cu colegi ce au A4 de serviciu, deci cunosc destul de bine si confortul acestora, comparatia e cat se poate de corecta
- am facut test drive si cu X3 si cu Q5. comparandu-le, Q5 sta clar mai bine la capitolul insonorizare. Bun, poate X3 nu are probleme de insonorizare, dar , sa fim seriosi, nu exceleaza la acest capitol, pentru o masina premium! Cum am mai spus, imi place X3 la condus, interiorul lui Q5 mi se pare insa mult prea invechit, identic cu cel al A4-ului, de care sunt deja plictisit.
- tu spui ca ai mers cu un X3 de demo , ca statea mai prost cu insonorizarea si ai presupus ca e de la pachetul M. Eu nu am gasit un X3 cu acest pachet la teste, dar am discutat cu un agarici de vanzator ce mi-a spus ca nu este nici o diferenta la capitolul insonorizare intre X3 cu si fara pachet M.
- am mers cu un X3 ce avea peste 7 000 km la bord si sistemul audio era infect. Tu zici ca masina ta are 3 000 acum si ca s-a rodat? Iar aia la 7 000 nu era rodata? Poate ne vedem cand ai timp sa-mi arati cum ti s-a rodat sistemul audio. Motorul, daca nu ai timp sa ti-l rodezi, imprumta-mi-l mie, in 2 luni ti-am ajuns la 10 000 km :D. La ritmul in care mergi tu cu masina, o sa descoperi problemele cand vei iesi din garantie :)
- si ca tot am amintit de 320-ul din Portugalia, mi-am adus aminte ca aluia ii tremura schimbatorul de viteze, cand masina statea pe loc, cu motorul pornit, "sarea" stanga-dreapta, posesorul era oricum mult prea relaxat ca sa ii pese sau sa observe :)

Mecea, citind povestea ta, ma faci sa fug de X3, dar oricum mai astept cu achizitia, poate vine Greierele cu feedback mai bun.
  • 0

#720 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 03 octombrie 2012 - 08:37

stiu pe cineva din suceava cu un x3 luat la mai putin de o luna dupa al meu, are cam tot atatia km ca al meu si singura problema a acelei masini a fost exact ca la mine avertizarea de pana > long live bosch, furnizorul subansamblului responsabil de buba

tot ce am spus ramane valabil > bad karma
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#721 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 03 octombrie 2012 - 08:41

Despre antifonare la X3 cu pachet M nu s'a zis ca ar fi altfel decat la modelul standard, ci ca la cel cu pachetul M sunetul de la evacuare e mai pronuntat si se aude mai tare decat la cel normal.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#722 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 03 octombrie 2012 - 09:00

Bah,daca am si eu ceva de zis,mie mi s-a taiat de x3.Om vedea.....
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#723 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 05 octombrie 2012 - 08:35

inca nu a venit actuatorul nou comandat pentru masina mea, sunt cu cel luat de la masina biroului local bmw, si surpriza > s-a stricat si asta.

se pare ca defectarea actuatorului nu era cauza, ci doar rezultatul, problema putand veni de la cutia de transfer TC450, sau de natura electrica, de la sistemele masinii ...

rezultatul > asteptam noul actuator, care nu se stie de ce nu a venit inca, e ceva de care se mira toata lumea, dupa ce o sa vina se pune pe masina si se codeaza integral, si se asteapta sa vada ce se intampla, daca(mai curand cand) incep problemele si cu asta se schimba tot ansamblul cuplajului, cutie transfer/reductor+actuator.

am inceput sa ma gandesc serios la un buyback cu schimb cu un x5.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#724 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 05 octombrie 2012 - 11:18

Or sa'ti dea pret mic pe X3, ca e cu probleme :P
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#725 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 05 octombrie 2012 - 11:34

Sa stii :)
  • 0




2 useri citesc subiectul

0 membri, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi