Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Freezone 12


  • Please log in to reply
2413 replies to this topic

#601 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 23 septembrie 2013 - 06:40

Senvis + pastila de aulin + fanta de lamaie.

 

Japonezii am auzit ca au pastile speciale.

Nu recomand aulin dupa alcool. lexus probabil te iubeste.

Cu dresu e mai greu, recomand o tableta de iubire ..aaa..un saridon sau un quarelin. Dar luat inainte de culcare.


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#602 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 23 septembrie 2013 - 07:26

Nu m-am intoxicat si cu pastile.Citisem prospectul Aulinului si nu prea i-am vazut sensul sau poate gresesc...M-am ,,tratat'' cu carne de pasare rumenita bine si muraturi...

Reintru in ,,normalitate''.... Partea buna ar fi ca n-am curajul sa mai gust palinca, doar de ma gandesc la palinca... imi provoaca ,,disconfort''. :) . Eu eram pro palinca...M-am lecuit, cred... :) Sunt curios, peste cateva zile, cand am sa gust doar, ce impresie imi mai lasa...:)

 

Recomand metoda, cam dura, ce-i drept, de renuntat la palinca, tarie in general, care si asa cam intoxica organismul...Cred ca, desi nu-i ,,rafinata, berea-i alcoolul necesar, numita aliment de catre unii...Ar mai fi vinul natural...


Aceasta postare a fost editata de mol: 23 septembrie 2013 - 07:28

  • 0

#603 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 23 septembrie 2013 - 07:50

Mie imi merge cu Aulin. Prietena mea in schimb zice ca n-are nici o legatura.

Mai zice, ca "daca esti un om sanatos, fara probleme de rinichi, poti lua o pastila de furosemid"

Asadar, n-am nimerit-o pe asta, Oaspete.


Aceasta postare a fost editata de lexus: 23 septembrie 2013 - 07:58

  • 0
Imagine amplasata

#604 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 23 septembrie 2013 - 07:52

de cate ori n-am jurat si eu ca nu mai beau in viata mea... :lol:

 

las mah ca trece...
asteptam relatari de la urmatoarea betie :D


  • 1

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#605 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 23 septembrie 2013 - 07:56

"Nevasta-mea" mi-a dat intre timp o explicatie mai detaliata.

 


"Efectele mahmurelii sunt reprezentate de o reactie meningeana nu de un sindrom inflamator. Quarelin si Saridon sunt antiinflamatoare. Singura modalitate de a scapa de durerea migrenoasa postmahmureala este prin scaderea presiuniunii intracraniene, care se face doar cu un diuretic, in speta Furosemid."


Aceasta postare a fost editata de lexus: 23 septembrie 2013 - 07:57

  • 0
Imagine amplasata

#606 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 23 septembrie 2013 - 08:06

Ska, si io sunt curios, rezerve am...dar deocamdata doar daca aud de palinca...devin antialcool.

Lexus, la mine nu s-a manifestat prin migrene, cutia craniana fiind goala, ci doar prin greata...Presupun ca n-am baut suficient( n-am antrenament) pentru a trece la nivelul urmator...:).

 

Nu te pune cu farmacistii, se cred superiori medicilor...Bine, am vazut si medici care nu stiu sa prescrie o medicatie...oaspetele, cred, intalnind retete care l-au amuzat...:) Este inevitabil, zic io...


  • 0

#607 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 23 septembrie 2013 - 08:06

si eu care stiam ca se drege cu o bere, cel putin pe vremea mea asa era > un pic o fo rau si amu ii iara bine ... in extremis niste muraturi cu o bere

 

ce-i si cu medicina asta moderna  :wacko:


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#608 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 23 septembrie 2013 - 08:11

Astazi doar berea am putut-o accepta, mental deocamdata...:)



"Nevasta-mea" mi-a dat intre timp o explicatie mai detaliata.

 


"Efectele mahmurelii sunt reprezentate de o reactie meningeana nu de un sindrom inflamator. Quarelin si Saridon sunt antiinflamatoare. Singura modalitate de a scapa de durerea migrenoasa postmahmureala este prin scaderea presiuniunii intracraniene, care se face doar cu un diuretic, in speta Furosemid."

 

Cum s-a luat DMihnea de Grinch, ma iau si eu de tine: asuma-ti statutul, nu ba prietena, ba nevasta...Bine, inca n-ai scris...fata de langa tine...Sper sa nu ma baneze Grinch, dar si pe mine m-a amuzat acel titlu ,,Masina pentru o fata''...:)


  • 0

#609 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 23 septembrie 2013 - 08:29

"Nevasta-mea" mi-a dat intre timp o explicatie mai detaliata.

 


"Efectele mahmurelii sunt reprezentate de o reactie meningeana nu de un sindrom inflamator. Quarelin si Saridon sunt antiinflamatoare. Singura modalitate de a scapa de durerea migrenoasa postmahmureala este prin scaderea presiuniunii intracraniene, care se face doar cu un diuretic, in speta Furosemid."

ce sunt quarelin si saridon ??

:)


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#610 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 23 septembrie 2013 - 09:10

si eu care stiam ca se drege cu o bere, cel putin pe vremea mea asa era > un pic o fo rau si amu ii iara bine ... in extremis niste muraturi cu o bere

 

si io i-am zis de bere, da el beatman, beatman


  • 1

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#611 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 23 septembrie 2013 - 09:19

Este ca la achizitia masinilor-lansam topicul dar ne doare-n basca de sugestii...:)


  • 0

#612 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 23 septembrie 2013 - 09:48

Vorbeste femeia prin mine: "Paracetamolul, propifenazona si algocalminul nu sunt in nici un caz diuretice.  Din cate stiu eu sunt analgezice.  Nu am auzit ca hipertensiunea intracraniana sa fie tratata cu analgezice, in cel mai bun caz doar simptomatic, fara a trata cauza.  Nu vreau sa fac un debate cu liga farmacistiilor."


  • 0
Imagine amplasata

#613 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 23 septembrie 2013 - 10:42

Eu ii dau cu metoclopramid, 2buline, un fasconal şi multa apă.
Molule, din 200ml aia nu e beţie, e o uşoară pileală. Eu bag 200 de tărie la orice aperitiv, problemele apar doar după ce îmi fac deschiderea şi se deschide apetitul ca o floare.....
Şi n-am tensiune intracraniana, niciodată nu m-a durut capul de la băutură.....

Aceasta postare a fost editata de bleunightdanger: 23 septembrie 2013 - 10:43

  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#614 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 23 septembrie 2013 - 10:52

niciodată nu m-a durut capul de la băutură.....

 

Inseamna ca ai consumat numai bauturi fine :D


  • 0

#615 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 23 septembrie 2013 - 11:02

sau nu a consumat in acceptiunea altora, gen aia care a doua zi ii baga cu muraturi si bere


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#616 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 24 septembrie 2013 - 12:45

Am băut de toate, de la ultima posirca pana la coniace rafinate, e adevărat ca în ultima vreme nu mai sunt asa de performant dar nu umblu niciodată cu jumătăţi de măsură.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#617 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 24 septembrie 2013 - 05:12

Vorbeste femeia prin mine: "Paracetamolul, propifenazona si algocalminul nu sunt in nici un caz diuretice.  Din cate stiu eu sunt analgezice.  Nu am auzit ca hipertensiunea intracraniana sa fie tratata cu analgezice, in cel mai bun caz doar simptomatic, fara a trata cauza.  Nu vreau sa fac un debate cu liga farmacistiilor."

:)
Salutari doamnei, niciun gand razboinic !

Dar in primul rand, e evident ca (mai) nimeni nu are furosemid acasa si e un medicament pe care nu il eliberez fara prescriptie medicala. Eventual la aia care stiu ca iau asa ceva si au intarziat cu reteta.

Apoi, ne gandim ca alcoolul deshidrateaza si ii mai dam si un diuretic....

In ultimul rand, medicamentele recomandate de mine contin cafeina.

 

Factorii implicati in mecanismul de aparitie a mahmurelii sunt:
- Alcoolul etilic stimuleaza rinichii sa produca mai multa urina. In schimb, o cantitate mai mare de urina inseamna deshidratare – deseori manifestata ca si senzatie de sete sau ameteala;
- Alcoolul declanseaza un raspuns inflamator din partea sistemului imun. Sistemul imunitar cauzeaza alterarea capacitatii de concentrare, problemele de memorie, scaderea poftei de mancare sau a interesului fata de activitatile uzuale;
- Etanolul irita mucoasa care captuseste stomacul. Alcoolul creste productia de acid din sucul gastric si ingreuneaza golirea fiziologica a stomacului. Astfel apar durerea abdominala, greata si varsatura;
- Alcoolul declanseaza scaderea glicemiei. Daca glicemia scade prea mult apar oboseala, slabiciune musculara, tremur si alterarea dispozitiei;
- Alcoolul are efect vasodilatator,cauzand durere de cap (cefalee);
- Etanolul determina o senzatie de letargie - dar calitatea somnului este alterata, ceea ce accentueaza oboseala si ameteala;


  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#618 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 24 septembrie 2013 - 06:41

Neata, ii transmit si sunt convins ca revine cu un raspuns! :)


  • 0
Imagine amplasata

#619 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 24 septembrie 2013 - 09:30

Cum s-a luat DMihnea de Grinch, ma iau si eu de tine: asuma-ti statutul, nu ba prietena, ba nevasta...Bine, inca n-ai scris...fata de langa tine...Sper sa nu ma baneze Grinch, dar si pe mine m-a amuzat acel titlu ,,Masina pentru o fata''... :)

 

Si nu era mai simplu sa intrebe de ce am scris "o fata" in titlu decat sa traga concluzii tampite? Explicatia e simpla, SEO - orice gagica va cauta pe google informatii pentru o masina nu va cauta cu expresia "masina pentru nevasta-mea" sau "masina pentru amanta" ci "masina pentru fete/o fata". Titlul n-are nici o legatura cu relatia mea cu persoana respectiva, de altfel am si mentionat undeva in topic ca dupa 4 ani petrecuti impreuna nu e vorba doar de o fata.


  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#620 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 24 septembrie 2013 - 10:38

Aici, pragmatic pana-n maduva oaselor si inapoi, ,,dincolo'' transpare o alta latura, spirituala chiar  artistica as risca...Nu-i pupincurism, vorba regretatului, ci doar o constatare ,,proprie si personala'' :) .

Am fost usor ironic, eu stiind ca nu-i ,,o fata''...:).

 

p.s. Vezi-ti de concediu, nu ne perturba! :) Eliminandu-l pe DMihnea, m-am apucat de alcool de suparare. Pe bune, poate revii la sentimente mai bune si-i retragi banul. Eu ii duc lipsa. As fi riscat si-un ,,referendum'' cu votare deschisa, asumata, barbateasca, vorba lui... dar tinde catre democratie...:)


  • 0

#621 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 24 septembrie 2013 - 10:57

Si nu era mai simplu sa intrebe de ce am scris "o fata" in titlu decat sa traga concluzii tampite? Explicatia e simpla, SEO - orice gagica va cauta pe google informatii pentru o masina nu va cauta cu expresia "masina pentru nevasta-mea" sau "masina pentru amanta" ci "masina pentru fete/o fata". Titlul n-are nici o legatura cu relatia mea cu persoana respectiva, de altfel am si mentionat undeva in topic ca dupa 4 ani petrecuti impreuna nu e vorba doar de o fata.

 

http://bancuri-it.bl.../04/scurte.html


  • 0

#622 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 24 septembrie 2013 - 12:01

bah mol daca iti trebe cancan si tie si lu mihnea mereti mah pe forum la cancan sau la click si aveti acolo sa comentati de statutul social ... aicea discutam de masina

 

asa ca se spanacu va maninca/f.uche pe voi grija de treaba asta ??? 


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#623 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 24 septembrie 2013 - 12:02

Aici, pragmatic pana-n maduva oaselor si inapoi, ,,dincolo'' transpare o alta latura, spirituala chiar  artistica as risca...Nu-i pupincurism, vorba regretatului, ci doar o constatare ,,proprie si personala'' :) .

Am fost usor ironic, eu stiind ca nu-i ,,o fata''... :).

 

p.s. Vezi-ti de concediu, nu ne perturba! :) Eliminandu-l pe DMihnea, m-am apucat de alcool de suparare. Pe bune, poate revii la sentimente mai bune si-i retragi banul. Eu ii duc lipsa. As fi riscat si-un ,,referendum'' cu votare deschisa, asumata, barbateasca, vorba lui... dar tinde catre democratie... :)

 

Unde "dincolo"? Intreb ca sa nu dau loc la interpretari personale :)

Fie vorba intre noi, chiar ma interesa subiectul cu masina pentru o fata (in general) stiind ca cerintele lor sunt diferite de cerintele noastre iar alegerea pe care o fac (ele), de obicei, se rezuma la culoare si forma. Sunt putine cazurile in care masinile sunt gandite pentru femei in special (doar WV Beetle imi vine in cap acum).

 

Cat despre referendum, mai bine nu. Oricum din cand in cand nu strica cate un exemplu. Mi-aduc aminte de un "experiment" avut acum cativa ani in urma. Tocmai angajasem un baiat nou, foarte bun pe ceea ce facea (designer grafic), foarte de treaba, livra la timp, avea insa o singura problema, se juca noaptea pana tarziu si ziua nu putea sa ajunga la birou decat dupa ora 12:00. Cum nici eu nu sunt persoana matinala iar tipul isi facea treaba chiar bine am trecut peste si am zis sa fac o exceptie de la regula (regula care nu era chiar stricta insemnand ca poti sa vi la ce ora vrei cu conditia sa nu depasesti ora 10:30 si de asemenea poti sa pleci la ce ora vrei daca nu ai nimic de facut). Problema a fost ca din cauza exceptiei din ce in ce mai multi din angajatii mai vechi au inceput sa vina din ce in ce mai tarziu la birou pana cand intr-o zi, ajungand la birou dupa ora 12:30 sa ma trezesc ca tot biroul e gol, telefonul suna si la telefon era un client care era disperat ca de mai bine de 2 ore nu-i raspunde nimeni (nici macar secretara care de obicei venea prima la birou).


  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#624 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 24 septembrie 2013 - 12:07

am scapat de mihnea ?


  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#625 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 24 septembrie 2013 - 12:13

bah mol daca iti trebe cancan si tie si lu mihnea mereti mah pe forum la cancan sau la click si aveti acolo sa comentati de statutul social ... aicea discutam de masina

 

asa ca se spanacu va maninca/f.uche pe voi grija de treaba asta ??? 

 

Ba Mecea, ,,fii barbata'' si ignora-ma, asa cum ai trambitat...:) Aici suntem pe freezone, asadar putem discuta si despre alinierea planetelor, influenta acestora in a trece peste acel ,,ignore'' declarat. Daca nu era si afisat, iti apreciam superioritatea...:)

 

Grinch, concluziile despre tine le-am tras de pe Facebook..., aici fiind ,,trunchiate''...:). Despre ,,precedent'', am priceput, dar ma gandesc la ska, spunand ca de cate ori a jurat ca nu mai pune gura pe alcool, la mine ca n-am sa mai beau palinca, avand un gust, miros rau...:) . Uameni suntem...:)


  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi