Salt la continut


Fotografie

GOLF V e aici (oficial)


  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#76 aidanisor

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 3 Mesaje:
Inregistrat: 13-martie 08
  • Marca:volkswagen
  • Model:golf5
  • Motorizare:2.0TDI 140Cp

Scris 14 martie 2008 - 02:40

ce parere aveti de golf 5 2.0 TDI/140CP, consuma ulei sau nu, ca multi zic ca da, atunci se mai merita sau nu?????
  • 0

#77 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 14 martie 2008 - 02:46

1. e "merita", ca ceva nu se poate merita pe sine. bine s-ar putea
2. vrei sentimentul TDI, pui ulei. consumul e proportional cu cat tragi de masina. nu tragi, nu pui.
3. vad la marca masinii ca deja ai TDI, care e nelamurirea?
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#78 Lambofgod

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 1 Mesaje:
Inregistrat: 28-aprilie 08
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf 5 2008
  • Motorizare: 1.9 TDI 105 CP

Scris 28 aprilie 2008 - 07:49

Eu nu am nici o problema cu climatizarea :-??.Nu am nici o problema.Multi dintre cei care critica golful nu fac diferenta dintre clima si aer conditionat si dintre reglare manuala si cea automata.
Nu o am de f mult timp masina,dar nu am ce sa i reprosez sincer
Acum ca fiecare are probleme cu cesulete cu manete.DE ce ai mai cumparat aceasta masina???
Nu cred ca ai dat 800 milioane pe ea si ai aleso ca pe ciorapii bunicii,te ai uitat si ai zis : o vreau pe aia
Nu i-am gasit nici un defect pana acum.
Acum pt cei care vor sa fie primii la semafor si chestii de genu asta logic ca masina ii va dezamagii,genu asta de persoane vor in 20 mii euro performante de GTI,masina sa consume 3% si sa prinda 100km/h in 3 secunde
E o masina f buna,cat despre motorizare eu sunt multumit,cand incepe turbina sa lucreze nu ai treaba cu viteza si nici cu depasirile in distante scurte.
asa ca ps: masinile diesel sunt un pic mai zgomotoase,ca saracele functioneaza un pic altfel decat cele otto :(

sal, vreau sa ma ajutati si pe mine cu o pare, mi`as lua un golf 5 din germania, dar am o problema, am auzit ca cel cu motor de 2.0TDI/ 140 CP ar consuma ulei asa este? cel de 1.9TDI are doar 105 CP si parca is cam putini la cat de bine arata masina, :lol:

Din cate stiu eu motorul de 2 nu prea se lauda cu el volkswagen,iti recomand cel de 1.9.E logic sa fie criticat de multi si de altii laudat,pt ca apare factorul personal pro golf sau anti golf.
EU sunt o persoaa care eream anti golf,dar am vazut si testat destule masini in jurul sumei de 20 mii euro si golful e clar lider,iar motorul de 1.9 fuge la "doar" 105CP.Chiar te rog sa nu iei motorul de 2.Din cate stiu eu parca la passat a fost si scos din productie motorul,au cam dat o in bara cu motorul de 2 l.
  • 0

#79 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 29 aprilie 2008 - 10:56

eu-s departe de a fi fan VW, dar nu consider 2.0 un esec.....
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#80 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 30 aprilie 2008 - 05:57

doar de aia s-au apucat altii sa-l puna pe masinile lor.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#81 WNS

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 Mesaje:
Inregistrat: 08-aprilie 07
  • Location:Craiova
  • Marca:Audi
  • Model:A4 B7 Multitronic
  • Motorizare:2.0TDI DPF

Scris 16 mai 2008 - 01:39

Din cate stiu eu parca la passat a fost si scos din productie motorul,au cam dat o in bara cu motorul de 2 l.

Te asigur eu ca nu a fost scos din productie.
  • 0
Poţi folosi orice limbaj dorești, niciodată nu poți spune altceva ... decât ceea ce eşti.
Adevărata personalitate a unui individ este redată de felul în care tratează o persoană ce nu-i poate oferi nimic în schimb...

#82 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 16 mai 2008 - 01:45

despre ce motor de 2l se vorbeste? 2.0TDI???
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#83 WNS

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 Mesaje:
Inregistrat: 08-aprilie 07
  • Location:Craiova
  • Marca:Audi
  • Model:A4 B7 Multitronic
  • Motorizare:2.0TDI DPF

Scris 16 mai 2008 - 02:10

Da, despre TDI.
  • 0
Poţi folosi orice limbaj dorești, niciodată nu poți spune altceva ... decât ceea ce eşti.
Adevărata personalitate a unui individ este redată de felul în care tratează o persoană ce nu-i poate oferi nimic în schimb...

#84 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 16 mai 2008 - 08:27

eh, acum e cr.
probabil la aia se refera...
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#85 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 16 mai 2008 - 08:36

stai ca nu pricep, sincer. 2.0TDI e un motor foarte misto cu potential enorm, marele defect fiind consecintele PD, iar cum 1.9 e la fel, nu inteleg concluzia.

ala CR se va pune pe urmatorul golf, dar exista pe gama audi. vw insa mai trage de un os, ce sa-i faci.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#86 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 16 mai 2008 - 08:43

care e marele defect ?
pe passat vine deja cr, la fel si tiguan.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#87 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 16 mai 2008 - 08:46

trepidatii si consum de ulei in forjele cele mai mari posibile, in rest chiar am fost multumit de el. desigur eu vreau ceva de la un motor, altii altceva.

din pacate nu e pe golf.

a, ulei papa grav si 2.0TFSI.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#88 WNS

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 191 Mesaje:
Inregistrat: 08-aprilie 07
  • Location:Craiova
  • Marca:Audi
  • Model:A4 B7 Multitronic
  • Motorizare:2.0TDI DPF

Scris 17 mai 2008 - 07:12

Chiar sunt curios sa vad cum se comporta si trage un diesel CR de la vw. Am mers cu multijet-ul de la fiat, pe un doblo si pot spune ca nu ma incantat, chiar am fost dezamagit, deocamdata nu as da TDI-ul meu, vechi si uzat fizic, moral, etc, pe el.
Nu mi-a placut, posibil si obijnuinta sa-si spuna cuvantul.
Cat despre 2.0 TDI, l-as alege cu ochii inchisi si la orice ora din zi sau noapte.

Aceasta postare a fost editata de WNS: 17 mai 2008 - 07:13

  • 0
Poţi folosi orice limbaj dorești, niciodată nu poți spune altceva ... decât ceea ce eşti.
Adevărata personalitate a unui individ este redată de felul în care tratează o persoană ce nu-i poate oferi nimic în schimb...




3 useri citesc subiectul

0 membri, 3 vizitatori, 0 utilizatori anonimi