Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Audi Quattro versus restul 4x4- videoclips


  • Please log in to reply
690 replies to this topic

#426 canan17ro

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Mesaje:
Inregistrat: 21-septembrie 04
  • Location:Bucuresti - Lausanne
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.9 CDTI 200

Scris 08 aprilie 2009 - 03:25

Marius - este o diferenta foarte mare intre a oferii diferentialul pe TOATE modelele Audi cu quattro si faptul ca va fi oferit pe doua modele de A4 si A5 cu motorizari puternice. Nu e nici o minune aici. Sunt alte masini in clasa care ofera un diferential activ pe spate de mult si nu se cheama nici Audi si nici BMW (vezi Insignia).
Sa stii ca nemtii nu au nevoie ca la noi de oameni speciali care sa le ascuta creioanele. Le ascut singuri cand au nevoie. Nu stiu de ce insisti pe treaba asta asa mult.

Legat de interviul spre care ai dat link - vezi ca are o data la care a fost postat. Poza cu diferentialul care am atasat-o are si ea o data pe ea. Poate faci vreo legatura. Cred ca Fuchs stie sa ascuta si el creioane.
  • 0
Opel Astra 1.9 CD<!--coloro:#ff0000--><span style="color:#ff0000"><!--/coloro-->TI<!--colorc--></span><!--/colorc--> 200 de cai by<a href="http://www.flash-tuning.ro" target="_blank"> <!--coloro:#cc0000--><span style="color:#cc0000"><!--/coloro-->Flash-tuning<!--colorc--></span><!--/colorc--></a>

#427 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 08 aprilie 2009 - 03:39


  • 0

#428 mariuscr

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 58 Mesaje:
Inregistrat: 13-iunie 05

Scris 08 aprilie 2009 - 09:44

canan,
nu poti upgrada peste noapte cu ceva intreaga gama.
dupa cum a spus omul, se va incepe cu a4, urmeaza a5 samd.
probabil acest proces va dura minim 3 ani de zile insa ceea ce este important ar fi ca toate masinile din gama audi vor beneficia de asa ceva indiferent ca e vorba de A3, A8 sau Q7.
intr-adevra interviul a fost postat recent pe youtube insa el a fost realizat in octombrie anul trecut, deci, informatia a devenit publica cel mai tarziu in octombrie 2008.

cata 69, revolutionar sau nu, ceea ce conteaza este ca sistemul isi face treaba mai bine decat pot sa o faca cele de pe bmw.

Aceasta postare a fost editata de mariuscr: 08 aprilie 2009 - 09:52

  • 0
Ford Focus 2

#429 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 08 aprilie 2009 - 10:02

care de pe bmw? ca nu exista o comparatie directa intre 2 4x4 similare, singura masina de la bmw cu asa ceva ar fi X6, care nu are corespondent la audi si nici nu cred ca va avea, pt ca audi pregateste un Q3, nu un Q6 sa zicem, Q3 care este impus de prezenta lui X1 in planurile bmw.

faptul ca exista sistemele astea e un lucru extrem de bun, nu asta e problema. trebuie inteles fiecare masina pt ce a fost facuta si cand. e aiurea sa compari acum X3 cu un Q5 sau 335xi cu cel mai nou S4, motoare aspirate cu bitorbo etc. daca o luam asa, toti anii astia audi ce a pazit? deci sa nu punem prost problema.

daca pune audi, pun si altii, sunt clar niste elemente pt a atrage cumparatori. vor aparea multe pareri cum ce mare avantaj au masinile audi, cum sunt cele mai stabile etc. dar avem si de la concurenta tehnologii similare si nu au "dat pe spate" vanzarile.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#430 mariuscr

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 58 Mesaje:
Inregistrat: 13-iunie 05

Scris 08 aprilie 2009 - 11:52

in general diverse imbunatatiri in gama vin odata cu aparitia de modele noi. cum nici audi nici bmw si nici mercedes nu isi lanseaza modelele echivalente in acelasi timp, nu vom avea niciodata o comparatie pertinenta intre doua masini care sa fie 100% de aceeasi generatie din punct de vedere tehnologic pt a descoperi ce constructor a depus un efort mai mare pt perfectionare.
ceea ce este important ar fi faptul ca diverse gaselnite ajung pe masini din ce in ce mai ieftine si nu am nici un dubiu ca tractiunea integrala de pe X6 va putea fi accesata si pe modelele mai ieftine de bmw in viitorul apropiat.
cel mai nou model din gama bmw este seria 7 si ar fi interesant de urmarit daca va avea xdrive in viitor si de care.
  • 0
Ford Focus 2

#431 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 09 aprilie 2009 - 07:40

Bah, iar va masturbati ????
  • 0

#432 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 11 aprilie 2009 - 09:06

aici trebuia sa pun asta, dar am gresit


  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#433 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 07 mai 2009 - 06:00

http://www.drivers-r...amp;area=videos
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#434 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 07 mai 2009 - 07:24

foarte interesant.
foarte interesant si saitu.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#435 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 07 mai 2009 - 10:57

ce ma oftic ca n-avem si noi circuite d-astea...
unde e cea mai apropiata de RO (Buc) pista?
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#436 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 07 mai 2009 - 11:06

La unguri :D
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#437 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 07 mai 2009 - 11:12

baga un link
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#438 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 07 mai 2009 - 11:22

salesman, bine ai revenit... ne-am facut griji pt tine....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#439 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 07 mai 2009 - 11:27

am avut momente cand chiar si eu mi-am facut griji pt mine... :D
bine v-am regasit!

PS
Cel mai interesant/activ/intens/misto concediu de pana acum :D
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#440 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 07 mai 2009 - 11:42

asteptam sa ne intilnim sa povestesti... dar dupa inca vreo luna asa.... :D
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#441 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 07 mai 2009 - 11:49

baga un link


link (pe google zice ca 1 forint maghiar = 0,00358836689 euro). Deci o zi ar fi ~90 euro

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 07 mai 2009 - 11:54

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#442 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 mai 2009 - 12:00

saptamana asta s-a anuntat ca pt a4 3.0tdi quattro si 3.2fsi quattro este disponibila pt a fi comandata tractiunea integrala cu diferentialul activ spate. mai precis prima zi pt a fi plasata o astfel de comanda este 10 aprilie dar masina nu va putea intra in fabricatie mai devreme de saptamana 22 adica incepand cu 25 mai. aceste facilitati sunt asigurate initial tarilor cu "apa calda" si probabil in cateva luni vor fi posibile si in romania.


E interesant ce spui tu, ma intreb de ce nu marketeaza Audi chestia asta mai intens, nu am auzit inca nimic in presa despre asa ceva. Si mai apoi, citisem o stire prin care ziceau ca au decis sa scoata 3.2 FSI de pe A4 pentru ca nu are vinzarile scontate, clientii preferind in detrimentul lui varianta 2.0T 211 CP....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#443 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 08 mai 2009 - 07:07

pai cam toti zic ca viitorul apartine motoarelor mici su supraalimentate,deh taxele te usuca la motoarele mari,sunt curios cand vfa scoate BMW un motor pe benzen sub 3000 cm supralimentat ceva gen 2.0 TFSI .
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#444 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 08 mai 2009 - 07:55

niciodata !
:D
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#445 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 08 mai 2009 - 09:29

in germania am mers ceva in tandem cu un Q5 2.0T, se misca chiar foarte foarte bine, motorul ala este unul dintre cele mai bune de pe piata acum.

bmw trebuie sa scoata si ei ceva, dar dupa cum ne-am obisnuit, astia chiar se incapataneaza sa iasa cu motoare foarte bune. probabil ii roade o putere cam mare din start.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#446 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 mai 2009 - 10:16

sunt diverse zvonuri ca au in pregatire 2.0 biturbo benzen la cel putin 220-230 CP, dar probabil ca nu il vor arata decit pe noile Seria 1 si Seria 3, deci peste 2-3 ani.... sau poate pe noul Seria 5? E-Classe are E250 CGI cu 1.8 turbo la 204 CP....

Audi Q5 2.0T quattro este foarte interesant, am mers si eu paralel cu unul, ma face destul de rau la reprize, desi eu am 218 CP si el 211 CP, dar conteaza cuplul motor mai mare si de jos din ture, la mine e sufocata de marketing-ul BMW masina, am 270 Nm.

Viitoarea masina peste 1-2 ani s-ar putea sa fie Audi Q5 2.0T quattro sau Mercedes GLK320 CDI 4matic....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#447 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 08 mai 2009 - 10:54

boss inebunesc sa mor baga si tu inferioara in situatii din astea
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#448 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 08 mai 2009 - 10:56

o baga, o baga, nu-i asa frank :lol:
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#449 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 mai 2009 - 11:28

o bag, o bag, manevrez la facalet la greu, m-am tinut eu, zic decent, si dupa cata, desi munceam rau la levier, ii dadeam a 2-a cind tisneam in depasiri dupa el ca sa stau cit mai lipit....

Dar cu Q5-ul ala mai vorbeam si la telefon asa ca n-am retrogradat.... :lol:
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#450 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 08 mai 2009 - 11:44

avand in vedere utilajul lui Cata eu zic ca se misca decent totusi cazanul tau,nu am avut onoarea sa ma tin dupa utilajul lui dar nici nu as dori :lol:
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi