Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Audi Quattro versus restul 4x4- videoclips


  • Please log in to reply
690 replies to this topic

#101 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 februarie 2009 - 10:50

moose moose
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#102 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 28 februarie 2009 - 10:51

Chocolate on the moose :D :D :)
  • 0

#103 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 28 februarie 2009 - 11:12

nea cata..normal ca e un drum cumva in reclama aia, ca doar n-au adus masina in rucsac pana in varf de munte si au asamblat-o acolo
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#104 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 28 februarie 2009 - 11:14

nu-i evident :) se si vede.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#105 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 28 februarie 2009 - 11:59

Nu m-am suparat, dar vazand directia in care se duce discutia, am zis ca nu are sens sa continui tocmai pt ca ne indepartam de conses in loc sa il atingem...

pe cuvant, iti citesc postul si mi se pare ireal cum imi dai dreptate prin exemple si ma contrazici prin cuvinte.

Cu ce te-am contrazis?
Am zis eu ca pot sa fac offroad (indiferent de definitie) cu un SUV? Daca da, arata-mi te rog unde.
Citatele mele din primul post sunt exact impotriva ideeii de offroad pe care o induc producatorii in mintea cumparatorului de SUV. La fel si cu reclama la Koleos...
Nu imi doream decat sa arat cum producatorii acestor masini (SUV-urile) le pozitineaza (prin reclame, mesaje si denumiri de accesorii) ca putand face offroad, desi ele nu pot. Si nu doar Audi si Renault fac asta, dar si Hiunday, Nissan, Subaru si altii ...

Referitor la definitia "offroad" incercam sa (imi) explic de ce se utilizeaza termenul in contexte mai putin corecte. Nu am zis nicaieri (si nici nu cred asta) ca offroad e acolo unde se termina soseaua. De-aia am si precizat "lasa-ma sa zic "offroad" si sa descriu ce si cum", adica SA EXPLIC ce-am facut acolo, pe unde am mers, ce dificultati am intampinat si apoi ne dam cu parerea daca a fost dificil sau usor. (Fac o paranteza aici pt a aminti ca in logica "si" implica indeplinirea simultan a ambelor conditii spre deosebire de "sau" care implica indeplinirea a cel putin uneia dintre conditii).
Dar de aici si pana la a spune "si ai mai fost si la LRA. nu stiu ce probleme ai avut pe acolo, dar esentialul ti-a scapat", e un pas pe care il faci prea usor...

Pe de alta parte, nu m-am cramponat niciodata de denumiri si termene, tot timpul am explicat cu cuvintele mele in asa fel incat sa se inteleaga cat OBIECTIV. Nu ma intereseaza daca plimbarile mele in natura pot sau nu sa fie catalogate ca "offroad" de x sau y. La LRA m-am dus ca sa invat, plecand de la ideea ca nu stiu, pe Transalpina m-am dus de curiozitate, la fel si LA xDrive la Campina. N-am urmarit atingerea vreunui tip de traseu, bifarea anumitor componente care sa imi califice traseul ca fiind "offroad" sau depasirea vreunei limite...

totusi nu e vina ta, esti exact victima a ceea ce spui, te iei dupa reclame.

Incerc sa evit cat mai mult, dar uneoi mai cad in acest gen de capcana.
Dar stii de ce? Pt ca sunt foarte multe (capcane)! Pt ca la pasta de dinti nu ma pricep si daca vad ca zice ca face dintii albi uneori o cumpar ca poate chiar ii face� La fel mai cumpar si chimicale in speranta ca o sa curete foarte bine dupa cum zicea reclama...
Pe de alta parte, nevasta-mea nu stie de sisteme de tractiune, de marci auto premium sau offroad, pe ea o intereseaza siguranta si daca a inteles ea ca o masina e sigura, pe aia o vrea. De unde sa inteleaga? Pai din reclame ca doar nu s-o apuca sa studieze, nu de alta, dar nu e nici tehnica nici atat de implicata in subiect si are si alte chestii de facut pe care le conside mai interesante� Multi oameni aleg asa, NU TOTI SE PRICEP LA MASINI fiind poate victama reclamelor. La ei ma referam si am fost mai mult decat explicit�

Referitor la reclama la Koleos, eu zic ca nu e se vede nici un drum (ce sa caute un drum in varful mutelui?), dar e prea putin relevant in contextul ala. Oamenii opereaza cu si inteleg simbolurile. Alpinistii cu steagul in varf de munte simbolizeaza o zona extrema, greu de atins, zapada viscolinda simbolizeaza conditiile meteo dificile, iar familia cu fetze natange simbolizeaza omul obisnuit. Nu iti spun ce am inteles eu, ci ce cred ca au vrut sa sugereze cei de la Renault cand s-au gandit cum sa faca reclama - cu masina aia poti sa mergi peste tot! Ei bine mie mi se pare o reclama mincinoasa si asta e tot ce am spus.

Referitor la comparatia cu costumele, nu cred ca cel ce isi ia costum de 10k se gandeste "imi iau d-asta ca sigur nu i se rup nasturii, doar e de 10 ori mai scump ca ala de 1k". N-am zis nicaieri asta, am zis doar faptul ca i se rup nasturii unui costum de 10k ar fi mai grav decat unuia de 1k...
Ce ti-am reprosat (in gluma, dar daca vrei iti explic) a fost incorectitudinea din pdv logic a comparatiei.
Uite doua comparatii logice, deduci tu din ele cum ar veni aia cu rotile si nasturii:
- "rotile sunt pt masina ce sunt picioarele pt vaca"
- "nasturii sunt pt costum ce sunt sireturile pt pantofi"

Unde anume ai citit ca am comparat eu utilitatea celor 2 costume?
Unde anume ai citit ca am comparat SUV premium cu cea SUV nepremium?

Aceasta postare a fost editata de salesman: 28 februarie 2009 - 11:59

  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#106 cata69

    the nobody

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 18.794 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 02
  • Location:RO-B
  • Marca:BMW
  • Model:X3
  • Motorizare:3.0sd

Scris 01 martie 2009 - 12:03

eu ma retrag pe forumul culinar, ca nu are sens. mi-a facut placere sa activez aici in ultimii 10-12 ani.
  • 0

tu nebuno tu, zapacito, te sparg, te-ndoi ... m-am sucit ... si tot sugi si tot bagi si tot sugi ... daca nu e tare, cred ca o frec degeaba ... de meserie sunt frumoasa. si sunt modesta, dar vreau sa se stie .. înaltă, blondă și cu sânii mari ... sunt cu mașina la spălătorie.
Posted Image
despre fotografie

Users ignored today: mecea

#107 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 01 martie 2009 - 12:06

daca tu cumperi un produs studiind reclamele (ca nu te pricepi in zona respectiva) atunci esti consumatorul ideal :)

eu ma retrag pe forumul culinar, ca nu are sens. mi-a facut placere sa activez aici in ultimii 10-12 ani.

perfect :D
la urmatoare intalnire ne pregatesti si tu asa ceva
Imagine amplasata
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#108 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 02 martie 2009 - 03:38

Totusi nu stiu daca trebuie sa mutam punctul de vedere strict de la masini catre teren, incercand sa-l definim(terenul, adica offroad), ci mai degraba sa definim ce inseamna 4x4 ca de aici vine intreaga confuzie. 99% dintre oameni daca le zici ca o masina e 4x4 inteleg ca trag toate 4 rotile deodata in orice moment, dupa care crezand ca au tractiunea perfecta incep sa se gandeasca si la confort , consum, etc..... Evident nu se vor gandi strict la stabilitate in curbe de ex.... aceasta fiind o atributie a marcii, cu cat e mai premium marca producatoare cu atat e si mai stabila masina pe sosea si "baga viteza mai mare". Tinta suprema este ROLSROIS in care nu se poate muri pentru ca este perfecta. Cam asa gandeste omul mediu, de fapt, doar i se inoculeaza ideea ca gandeste, in realitate el fiind pupat in fund cu vorbe dulci pana da cu banu'.

In realitate noi cei care pierdem vremea pe forumuri (cum spun despre noi "oamenii seriosi", cei din descrierea mea) stiu ca de fapt notiunea de 4x4 este abuzata (si sexual as zice) intr-un mod destul de rafinat. :) Adica atunci cand cuplul se muta de la o roata la alta sau ceva de genul acesta nu mai avem tractiune 4x4 , ci mai degraba 1x4, sau un pseudo- 4x4. Eu consider ca o masina care nu are blocante (electrice, hidraulice, pneumatice, mecanice, etc....de care vreti voi) astfel incat sa-si poata invarti in gol deodata toate cele 4 roti nu poate fi numita ca presteaza off-road. Nu mai zicem ca forta de a tine in miscare sincrona cele 4 roti trebuie sa fie mai mare decat forta maxima a motorului (cum se intampla la blocantele mecanice), dar macar pentru o anumita forta sa poata invarti simultan cele 4 roti. Pe scurt nu le cere nimeni sa plece din panta mare cu o rulota tractata si cu 2 roti diagonale suspendate in aer dar macar daca intra in zapada afanata pana la genunchi si s-a oprit sa poata iesi de acolo. Reductorul il lasam deoparte, sa zicem ca ala nu-i pentru SUV-uri.

Cata de ce sa nu dai 20K pe un Tucson si 30K pe un Mercedes C-klasse in loc de 50k pe un Q5 ? ai si siguranta si lux si un pic de offroad,a-2-a masina o mai poate folosi si nevasta.... e adevarat, pierzi onoarea dusmanilor (asa cum zicea Preda ala de la Mall)......
  • 0

#109 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 02 martie 2009 - 03:51

Eu consider ca o masina care nu are blocante (electrice, hidraulice, pneumatice, mecanice, etc....de care vreti voi) astfel incat sa-si poata invarti in gol deodata toate cele 4 roti nu poate fi numita ca presteaza off-road.


Si uite asa, defenderul a fost "desfiintat". NU mai poate presta off-road ! :) :D :) :D :lol: :lol:

Cata, vin dupa tine pe "culinar".....
  • 0

#110 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 02 martie 2009 - 03:52

daca imi platesti tu taxele pt 2 masini si imi platesti pagubelele la c klasse de la drumurile patriei promit sa renunt la q5
dupa ce am dat cu impreza pe dealul negru de am zis ca s-a rupt in 2 m-am cam hotarat ca urmatoarea masina va trebui sa fie mai toleranta la genul asta de situatii.

cred ca am mai discutat cu unii/altii...mi-ar placea un 335xi de ex, dar e complet inutilizabil...si decat sa imi fac nervi la fiecare atingere de solul stramosesc prefer altceva.
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#111 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 02 martie 2009 - 04:18

Shit,s-a dus si Dealul Negru?? ooohhhh nu e bine
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#112 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 02 martie 2009 - 04:29

daca imi platesti tu taxele pt 2 masini si imi platesti pagubelele la c klasse de la drumurile patriei promit sa renunt la q5
dupa ce am dat cu impreza pe dealul negru de am zis ca s-a rupt in 2 m-am cam hotarat ca urmatoarea masina va trebui sa fie mai toleranta la genul asta de situatii.

cred ca am mai discutat cu unii/altii...mi-ar placea un 335xi de ex, dar e complet inutilizabil...si decat sa imi fac nervi la fiecare atingere de solul stramosesc prefer altceva.


X6 xDrive35i ?
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#113 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 02 martie 2009 - 04:47

Bai e tare misto pe culinar ! :)
Fiti atenti:

GHIVECI de LEGUME

Timp de preparare:
45 min (complexitate redusa)

Ingrediente:
Ulei de masline
1-2 dovlecei
2 cepe
1-2 ardei rosii
1-2 ardei verzi
1 conopida
300 gr de ciuperci
1 catel de usturoi
Sos de soia
1/2 cana de vin alb
Chimion
Boia de ardei iute
Sare si piper

Mod de preparare:
se taie toate legumele in cubulete. Se taie ceapa in cubulete, si se pune la prajit. Se caleste putin (pana se coloreaza putin) dupa care se adauga toate legumele si se lasa la calit putin. Se amesteca vinul, cu sosul de soia si cu condimentele, se formeaza un sos care se toarna peste legume. Se lasa in cuptor in jur de 30 de min. (depinde de cuptor).
Se serveste calda cu carne la gratar.

Pofta mare ! :D
  • 0

#114 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 02 martie 2009 - 04:49

@relu looooooooooool
@frank....da, dar mai e pana sa imi permit x6 sau q5.....raman la stadiul de proiect
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#115 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 02 martie 2009 - 05:04

mai degraba un GHIVECI 4x4, cunoscut traditional si "OFFROAD"

se ia una bucata tucson 1,5-1,6 tone
se adauga una bucata Q5 ( ceva spre 2 tone )
se toaca marunt pe offroad.
peste se toarna invidia dujmanilor, aproximativ 200ml
se pun condimente fara numar... dupa gust
se fierb in suc propriu SUV pana dau in clocot

mmmm delicios.
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#116 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 02 martie 2009 - 07:56

..................................................
Cata, vin dupa tine pe "culinar".....


Off T.:
Pe culinar eu sunt pe la "bucatarie", asa ca aveti grija cum frecati maioneza. :D :lol: :)
End Off T.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#117 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 02 martie 2009 - 08:09

Da mah, stiu ca tu o freci demult. Noi abia acu invatam.... :laugh:
  • 0

#118 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 03 martie 2009 - 12:10

@relu looooooooooool
@frank....da, dar mai e pana sa imi permit x6 sau q5.....raman la stadiul de proiect


nu Q5... nu e asa capabil, are un lag in transferul de putere si cuplu de la roata care patineaza la cele cu aderenta, plus look-ul de casalot intrat la apa.... BMW cu xDrive sau GLK...
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#119 salesman

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.685 Mesaje:
Inregistrat: 14-aprilie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Univega
  • Model:510
  • Motorizare:27 de viteze

Scris 03 martie 2009 - 09:01

imi schimb parerea despre tine daca iti doresti (nu daca iti iei; daca iti doresti!) Q5.
  • 0
If you think you can do a thing or think you can't do a thing, you're right (Henry Ford).

http://florinpanait.wordpress.com

#120 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 03 martie 2009 - 12:00

I-ati mai bine un X3 ca acu' 2 saptamani incepea de la 30 k cip , iar azi mi-au facut oferta cu 20k :)
  • 0

#121 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 03 martie 2009 - 12:16

daca imi platesti pagubelele la c klasse de la drumurile patriei promit sa renunt la q5
dupa ce am dat cu impreza pe dealul negru de am zis ca s-a rupt in 2 m-am cam hotarat ca urmatoarea masina va trebui sa fie mai toleranta la genul asta de situatii.


circula sute de mii de masini in Romanika de clasa medie, compacta, clasa mica si cazurile de "masina rupta" din cauza drumului dupa anul 2000 sunt rare, nu cred ca da C-classe cu burta de strada, Imprezza s-ar putea, dar sportivitatea acesteia nu poate fi comparata nici pe departe cu Q5 :) dar ma rog, daca iti place masina asta nu mai este nimic de zis, e criteriul cel mai important care vine imediat dupa grosimea portofelului. :) Cat despre taxe daca il doresti ceva mai sportiv, cu motor de 3,2 L am senzatia ca acestea vor fi mai mari .
  • 0

#122 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 martie 2009 - 12:51

cazurile de masina rupta sunt mai dese decat crezi..
  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#123 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 03 martie 2009 - 12:52

masina se rupe in timp... nu neaparat "deodata"...
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#124 alex230ro

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.936 Mesaje:
Inregistrat: 07-ianuarie 04
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:325ti aka caaazaaan
  • Motorizare:2.5

Scris 03 martie 2009 - 01:01

Ohhhh ma inebuniti in timp logic dar drumurile te ajuta:cel mai concret exeplu e compactul meu pe stanga au decedat amortizor+flansa pe spate flansa stanga muci +pe fata bucsele de bascula,am aflat ieri printre altele ca desi fostul proprietar nu baga masina pe piatra cubica a luat cu ocazia unui drum in afara orasului un sant cu viteza de peste 100 km/h ,masina care era in fata lui un Nissan X trail a resimtit foarte rau socul,ma tot miram eu ce s-a intamplat pe stanga masinii ca mai schimbasem si un rulment pe spate :D .later edit:oricum E46-ele e un pic mai sensibil la suspensie dar nici drumurile noastre nu sunt de vis.

Aceasta postare a fost editata de alex230ro: 03 martie 2009 - 01:02

  • 0
"PUTEREA BATE CUPLUL PT CA TOT TIMPUL VEI GASI O TREAPTA INFERIOARA UNDE SA O PUI"

#125 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 03 martie 2009 - 01:04

.... Imprezza .....


Zzzzau ? :D
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi