Salt la continut


Fotografie

KIA Cee d - Garantie 7 ani


  • Topic inchis Acest topic e inchis
337 replies to this topic

#126 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 12 mai 2007 - 09:42

Nu stiu ce cotiera s'ar potrivi la fel de bine ... si sa fie montata la fel de bine ca una din fabrica. Si oricum ... la 30 euro nu vine mult. Si'asa frati'miu dac'o fi sa ia Cee'd ... nu o sa mai stea dup'aia sa mai bage alti bani in ea ... cel putin nu la inceput ... d'aia ma uit cam ce se merita pus de pe acum pe ea in plus fata de Base.
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#127 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 12 mai 2007 - 10:39

Va salut pe toti cei care iau in seama noua oferta de la KIA!
Sunt unul din cei care au studiat intens piata auto si a ajuns la concluzia ca, din multe puncte de vedee, oferta actuala prin modelul cee'd este imbatabila, cel putin pentru varianta BASE de 109 CP.
Din pacate nu am condus acest model, foarte tentant ca pret, dotari, performante motor, intrucat am avut nesansa sa ma urc de prima data intr-un 1,6 crdi cu care am facut un scurt drive test prin zona Baneasa.
Sincer, nu sunt un infocat al motoarelor puternice. Am avut pana recent o masina autohtona, cu grup moto-propulsor Renault, cu care m-am simtit in regula, folosind-o doar pentru nevoile cotidiene. In plus, am fost un adversar al motorizărilor Diesel, datorită perceptiei eronate a unui posibil disconfort fonic, constatat �n diverse �mprejurări. �nsă, �n urma drive-testului am dat imediat avansul pentru un Diesel (chiar daca cu numai 90 CP) şi am sa argumentez, cu voia dumneavoastră, alegerea făcută:
- la exterior, p�nă a o vedea pe viu, nu am găsit forme care să iasă dintr-o anumită linie. Este clară orientarea către piaţa europeană a unui model corean. Pe scurt, �n realitate arată mult mai bine - părerea mea - dec�t AURIS-ul. �mbinări perfecte, impresie de soliditate (sper), fără accesorii inutile. Un design orientat �ntre sobrietate şi sportivitate;
- la interior, materiale de foarte bună calitate. Am fost surprins de generozitatea habitaclului, de lipsa miresmelor �nţepătoare de plastic dur. Mai sunt repere care puteau fi realizate din materiale mai bune (plasticele dintre scaunele faţă). Pe ansamblu, este OK;
- bordul, foarte bine g�ndit, orientat către şofer, la �ndem�nă toate. Vopseaua tip SILVER de pe consola centrala sper sa nu sară: mi-a dat impresia de vopsea ieftină. Sper să greşesc. Designul este destul de modern si �n regulă, poate cu excepţia ceasurilor de bord pentru care aş fi ales ceva gen Peugeot 307;
- portbagaj suficient, un mare avantaj �l constituie tava compartimentată de sub podeaua portbagajului, din material de calitate şi foarte utilă pentru depozitarea diverselor nimicuri auxiliare. De asemenea, rabatarea banchetelor spate se face la nivelul podelei portbagajului;
- motor: zgomotul este foarte bine izolat, �n habitaclu se aude discret dar se aude. Oricum, cuplul de 235 Nm �ntre 1700-2500 rpm ajută enorm masinuţa �n sprinturi scurte şi fără efort, iar consumul mediu după drive test (accelerări bruşte, mers bară la bară, fr�ne atc) era de 7,2 l/100km, cu 700 km la bord. Revin la zgomotul motorului: dacă ai atenţia �ndreptată �n altă parte, nu este sesizabil. Presupun că datorită tehnologiei common-rail, prin reducerea vibraţiilor din sistemul de injecţie.
Concluzia mea s-a materializat urgent �n plata avansului. Am ales dotarea CLASSIC cu 1,6 crdi LP (90 CP) cu o altă nuanţă a habitaclului şi c�teva opţionale necesare pentru mine. Trebuie să recunosc că suma finală era suficientă pentru o SKODA Octavia Trend de 102 CP (benzină), dar sper ca dealerul să confirme prin seriozitate şi promptitudine �ncrederea clienţilor săi de acum şi din viitor.
Tot pentru dealer (reprezentanţii de pe topic) am c�teva �ntrebări:
1. De ce doar 1,6 crdi LP acum?
2. Concret, să cunoască şi ceilalţi interesaţi, prin ce se deosebeşte motorul 1,6 crdi LP (90 CP) de 1,6 crdi HP (115 CP) �n condiţiile �n care, p�nă pe la 3500 rpm, caracteristicile de putere ale celor două versiuni sunt suprapuse (diferă clar doar caracteristica de cuplu, la a doua versiune fiind mai mare cu cca. 20 Nm)?
3. �n condiţiile expuse mai sus, consumul la cele două versiuni ale aceleiaşi motorizări este identic ?! Aşa reiese din toate documentaţiile tehnice de pe INTERNET la care am reuşit să ajung. De ce?
4. Este adevărat că, de fapt, diferă doar prin software-ul implementat �n "calculatorul" masinutei şi, prin urmare, se poate realiza ulterior un cip-tunning pentru obţinerea celor 115 CP, fără modificarea/adăugarea unor echipamente ale motorului?
Pun aceste �ntebări pentru ca posibilii dumneavoastră viitori clienţi şi mai ales cei care deja sunt posesori de cee'd sau au comandat unul, să ştie de ce trebuie să aleagă una din cele două versiuni ale motorului de 1,6 crdi, diferenţa dintre ele fiind de doar aprox. 500 EU.
Eu unul nu am microbul vitezei dar totuşi aş fi dorit un HP (115 CP) şi nu-mi explic de ce dealerul nu a luat �n considerare o lansare a cee'd-ului cu 1,6 crdi 115CP, �n condiţiile �n care pe KIA Rio are motorizări mai puternice, de 1,5 crdi 110 CP!
Toate bune!
Poate mă lămureşte cineva !

Masinuta comandată arată exact ca cea din foto atasată.
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#128 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 12 mai 2007 - 10:52

Şi pentru că nu vreau să uit: domnilor dealeri, postaţi pe sit-ul dumneavoastră sau chiar pe acest topic nişte preţuri la revizii. Nu sunt singurul care aşteaptă aşa ceva.
Clienţii trebuie atraşi şi de o �ntreţinere avantajoasă a maşinii pe care o cumpără. Daţi detalii privind preţurile, locaţia service-ului, ce include o revizie! Garanţia de 5-7 ani de fapt CE NU CUPRINDE ? etc.

Vă mai postez o imagine cu alegerea mea!
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#129 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 12 mai 2007 - 11:15

Donae ... bine ai venit pe forum!

Preturile pentru revizii nu le'au fost comunicate inca celor de la reprezentante (cel putin nu la reprez din CT). 1.6 crdi 115CP, 2.0 crdi 1.6i inca nu sunt disponibile pentru piata noastra pentru ca probabil cererea pentru aceste modele pe celelalte piete este deja mare si cei de la Kia au preferat sa acorde importanta mai mica Romaniei. Ca unii dintre noi ar putea sari de fund in sus la o chestie ca asta ... posibil, insa nu ii poti condamna pentru asta pe cei de la Kia
Cu timpul sigur vor fi disponibile si celelalte variante de motorizare, ca si break'ul si varianta in 3 usi (care am inteles ca urmeaza a fi lansata nu peste mult timp - 1-2 luni)

Cat e perioada de asteptare la masinuta ta si ... ce varianta ai ales pana la urma? Cu ce dotari? Cat a ajuns per total?

Oricum ... nu cred ca ai de ce sa iti faci griji datorita alegerii facute sau a detaliilor care inca nu le cunosti! Sa o stapanesti sanatos si sa te multumeasca pe deplin!

Edit: de unde ai luat pozele care le'ai atasat? Ca sunt curios cum arata "live" diferitele tipuri de jante. pana acum am vazut doar un model ... iar pe configuratorul de pe site'ul kia-ro nu sunt reprezentate prea edificator

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 12 mai 2007 - 11:16

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#130 Adi

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 31 Mesaje:
Inregistrat: 07-mai 07
  • Marca:Opel
  • Model:Corsa
  • Motorizare:1,4 Si 90CP

Scris 13 mai 2007 - 12:15

Da..si eu stau in dubii cu jantele ..cele din pozele postate de Donae sunt C-type si arata destul de bine! Mie mi-au placut din prima dar ma gandesc ca poate sunt mai rezistente B-type ( arata putin ce cele de pe Astra G ). Greu de luat o decizie in privinta asta :)

Aceasta postare a fost editata de Adi: 13 mai 2007 - 12:25

  • 0

#131 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 13 mai 2007 - 12:34

Eu pana acum am vazut doar modelul asta (sa inteleg ca asta e A-Type?) Si nu stau deloc urat ...

Imagine amplasata
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#132 Sylver

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 25 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 07
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia
  • Motorizare:1.6 102CP

Scris 13 mai 2007 - 03:47

am vazut ca d-ul burcea a scris pe la inceputul topicului ca variantele de 1.6 si 2.0 benzina vor veni prin august. tot atunci probabil vine si cealalta motorizare diesel. Hmm si mie imi plac jantele type C.
hmm andrei deci tu zici ca optionala aia la consola de fapt e doar culoarea argintie in loc de neagra + cotiera? adica display-ul suplimentar audio nu e introdus? Asa am inteles din ce am citit, dar e 5 dimineata si acum am ajuns acasa.
  • 0

#133 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 13 mai 2007 - 08:42

am vazut ca d-ul burcea a scris pe la inceputul topicului ca variantele de 1.6 si 2.0 benzina vor veni prin august. tot atunci probabil vine si cealalta motorizare diesel. Hmm si mie imi plac jantele type C.
hmm andrei deci tu zici ca optionala aia la consola de fapt e doar culoarea argintie in loc de neagra + cotiera? adica display-ul suplimentar audio nu e introdus? Asa am inteles din ce am citit, dar e 5 dimineata si acum am ajuns acasa.



Display-ul central (superior) este cel care prezintă toate informaţiile, inclusiv cele ale sistemului audio, �n cazul �n care nu optaţi pentru navigator, caz �n care acestea sunt afişate pe display-ul central, al navigaţiei.
Display-ul inferior este prezent doar �n configuraţia cu climatronic+AQS (sistemul de calitatte al aerului) şi este dedicat acestuia. Deci, dacă nu optaţi pentru CLASSIC+opţional climatronic+AQS, nu veţi avea display inferior.
De asemenea, dacă nu optaţi pentru Navigator (variantele mai scumpe), nu veţi avea şi display central. E o alegere care ţine de resursele financiare ale fiecăruia. ataşez nişte foto pentru clarificare.
Ultima foto este cea cu butoane inferioare şi un singur display superior, corespunzătoare versiunii cu aer condiţionat manual.
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#134 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 13 mai 2007 - 09:07

Culori pentru fascia centrală mai sunt (pe l�ngă SILVER): RAINBOW BLUE (un gri-bleu metalizat) şi RAINBOW BLUSH (un bej nedefinit metalizat). Eu nu am văzut la noi dec�t SILVER. Cred că RAINBOW BLUE e drăguţă (culoarea), �nsă nu pot să-mi dau seama cum e cu RAINBOW BLUSH.
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#135 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 13 mai 2007 - 10:22

Test-drive video, KIA cee'd vs. Peugeot 307

http://www.turbo.fr/...sp?id=p2_663552
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#136 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 13 mai 2007 - 11:24

Pe configuratorul de la kia-ceed.ro, la culori interior se pot observa si variantele de culori pentru consola centrala, insa pe Base eu asa stiu ... ca nu vine decat pe negru

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 13 mai 2007 - 11:24

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#137 Adi

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 31 Mesaje:
Inregistrat: 07-mai 07
  • Marca:Opel
  • Model:Corsa
  • Motorizare:1,4 Si 90CP

Scris 13 mai 2007 - 12:16

@Andrei ce jante ai pus tu sunt pe 17 si nu sunt disponibile pentru 1,4 . Cele postate de mine sunt pe 16 si daca vrei benzina din ele o sa iti alegi :)
Acum din ce am vazut eu la tv se spune ca se va vinde in proportie de 60% benzina si 40% diesel din cauza pretului. In schimb in toata presa s-a facut mare tam-tam si drive-test numai pe varianta diesel. Am luat si revista quatroruote si tot de diesel era vorba. De benzina nici un cuvintel. Mi se pare o mare prostie sa nu gasesti nici macar un articol despre o varianta care va constitui baza vanzarilor la acest model

Aceasta postare a fost editata de Adi: 13 mai 2007 - 12:21

  • 0

#138 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 13 mai 2007 - 12:35

Eu pana acum am vazut doar modelul asta (sa inteleg ca asta e A-Type?) Si nu stau deloc urat ...

Imagine amplasata



Jenţile din fotografia postată de tine sunt pentru anvelopele cu dimensiunea 225 / 45 R17� , respectiv Alloy A type, cele mai mari şi singurele aduse p�nă �n prezent de MIT MOTORS. Există şi Alloy B type pentru acelaşi tip de anvelope, urmează link-ul:

http://magazin.auto....konkurenci.html

Jenţile solicitate de mine sunt pentru anvelope cu dimensiunea 205 / 55 R16� - Alloy C type. Pentru această dimensiune mai sunt disponibile Alloy A type şi Alloy B type, mai solide (spiţe mai groase, implicit mai puţine, mai rezistente-presupun dar mai comune ca aspect).
Tot pentru 205 / 55 R 16 sunt şi capacele de aici:

http://www.origo.hu/...6autosmozi.html

Pentru 185 / 65 R 15 sau 195 / 65 R 15 nu sunt disponibile jenţi originale KIA. Dar piaţa e mare...
Totuşi, astea originale sunt foarte bune la preţ şi nu arată chiar rău!
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#139 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 13 mai 2007 - 12:39

Hmmm ... din ce vad eu pe lista de optionale, ptr 16" sunt disponibile toate cele 3 tipuri de jante din aliaj, iar ptr 17" doar A si B (insa intr'adevar cele pe 17" nu sunt disponibile ptr 1.4). Dar eu cred in continuare ca si jantele care le'am vazut eu pe masina din poza de mai sus pot fi comandate pe marimea 16" (cu cauciucuri de 205/55)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#140 donae

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 14 Mesaje:
Inregistrat: 12-mai 07
  • Marca:KIA
  • Model: cee'd
  • Motorizare:1,6 crdi 90 CP

Scris 13 mai 2007 - 12:53

Pentru cine este interesat de cip-tunning pentru 1,6 crdi LP (90 CP), ulterior datei de achiziţie, studiaţi link-ul:

http://www.bhp-motor...igfahrzeug=2411

Aştept păreri!
  • 0
G�ndiţi şi acţionaţi �n spirit ecologic!

#141 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 13 mai 2007 - 01:11

Are idee cineva cat e diferenta de pret intre 90 si 115 pe pietele de'afara unde deja sunt prezente ambele variante ale 1.6'ului? Pretul de 500 de euro o sa scada pe masura ce o sa mai treaca timpul :)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#142 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 13 mai 2007 - 02:52

Adi ... mai ezac ... care ce tip sunt jantele puse de tine in post'ul de pe pagina din urma? Ultimul tip e Type-C. Cele puse de mine sunt Type-A? Si atunci ... cum sunt cele 2 modele din primele 2 poze?
Si eu am mai gasit inca un tip pe net ... asta care e? :)

Imagine amplasata Imagine amplasata Imagine amplasata

Edit: www.kia-ceed.ro e picat doar la mine? Sau a fost desfiintata adresa respectiva? Daca da ... nu inteleg de ce, pentru ca pe site'ul kiaromania sunt mai putine informatii decat pe primul ... :lol:

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 13 mai 2007 - 02:54

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#143 Adi

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 31 Mesaje:
Inregistrat: 07-mai 07
  • Marca:Opel
  • Model:Corsa
  • Motorizare:1,4 Si 90CP

Scris 13 mai 2007 - 05:13

@Andrei astea sunt toate jentile disponibile pt Ceed

Thumbnail atasat

  • roti.JPG

  • 0

#144 Sylver

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 25 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 07
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia
  • Motorizare:1.6 102CP

Scris 13 mai 2007 - 05:27

nici mie nu imi merge kia-ceed.ro deci presupun ca e anulat, Sau poate i se face vreun update cu optionale, preturi si alte informatii. Pe site-ul kia, cam subtire treaba. Nici manualul nu e pus inca, dar l-am luat de pe site0ul ceed pt alta tara.
  • 0

#145 psystem

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 29 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 07
  • Marca:nu am
  • Model:nici atat
  • Motorizare:1 om putere

Scris 14 mai 2007 - 07:47

De unde ai luat manualul? Eu am gasit unul in maghiara....si nu inteleg nimic. Ai gasit cumva unul in engleza? :) Da-mi si mie un link.
  • 0

#146 andrei burcea

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 38 Mesaje:
Inregistrat: 19-aprilie 07
  • Marca:kia
  • Model:sorento
  • Motorizare:2.5 crdi 170 cp

Scris 14 mai 2007 - 10:09

Buna dimineata,

Pentru versiunea de Base culoare la consola centrala este de culoare neagra, la versiunea de classic aceasta este argintie.
Am sa incerc astazi sa va atasez lista de preturi optionale pentru Kia Ceed , lista aceea este foarte corecta. Pentru cei care au primit aceasta lista ii rog sa tina cont de echipare fiecarui model si anume Lx, Ex, Tx .
  • 0

#147 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 14 mai 2007 - 10:24

@andrei burcea ... daca ne'ai putea lamuri si in privintza cheii ... De ce cea cu 2 butoane (insa nu pliabila, nu?) este 78 euro, iar cea cu 3 butoane si lama pliabila este 26?
De ce la versiunea LX apare AC'ul ca optional la 520$? :)

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 14 mai 2007 - 10:25

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#148 andrei burcea

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 38 Mesaje:
Inregistrat: 19-aprilie 07
  • Marca:kia
  • Model:sorento
  • Motorizare:2.5 crdi 170 cp

Scris 14 mai 2007 - 12:40

Versiunea de Lx care apare in lista de preturi optionale este mult mai slab echipata, decat varianta base, in aceea versiune s-a considerat ca ar fi mult mai bine sa se introduca radio cd cu mp3, Airbag-uri sofer pasager precum si cele laterale , Abs cu Ebd,precum si celelalte dotari .
In lista de accesori pe care am trimis-o celor care mi-au lasat o adresa de e-mail in pm ( nu am cum sa o pun pe forum am incercat si nu a iesit nimica , nu s-ar fi inteles deloc ce este scris acolo ), aveti trecute dotari care deja exista pe versiuna de base.

Aceasta postare a fost editata de andrei burcea: 14 mai 2007 - 12:42

  • 0

#149 Sylver

    Nou venit

  • Members
  • Pip
  • 25 Mesaje:
Inregistrat: 08-mai 07
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia
  • Motorizare:1.6 102CP

Scris 14 mai 2007 - 01:40

da, am vazut si eu lista de optionale, surprinzator de mici la pret, chiar si pt pret fara tva. Pacat ca nu toate sunt disponibile si pt Base. Nu am vazut nimic de vopseaua metalizata...cat costa?

In leg cu manualul: http://www.kia-ceed.com/index_full.asp -> se downloadeaza de sus de la Brochure.
  • 0

#150 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 14 mai 2007 - 02:07

vopseaua metalizata e standard ca sa zic asa. adica nu platesti nimic in plus, alegi ce vrei. am inteles ca e valabil pentru toate modelele kia.
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi