Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Un freezone


  • Topic inchis Acest topic e inchis
4400 replies to this topic

#1251 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 15 iunie 2009 - 10:54

bai frate, exista ceva pe lumea asta la care tu sa nu circotesti? Nu toti suntem asa buni ca tine.
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#1252 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 iunie 2009 - 11:04

Da, exista, dar nu o sa vedeti aici. Poate asa o sa intelegeti ce bine se simt altii cand vad carcotelile voastre.
Ah, si e dreptul meu sa carcotesc, este? Constitutional, as putea zice.

Later edit: ce distractiv este ca numai eu sunt vazut cand carcotesc. Deh, daca sunt importiva valului...

Aceasta postare a fost editata de VIPER: 15 iunie 2009 - 11:08

  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1253 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 15 iunie 2009 - 11:07

Frank, Viper are si dreptate in ceea ce priveste petitia; ca uneori mai exagereaza putin e altceva.
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1254 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 15 iunie 2009 - 12:33

Eu nu cred ca vreo petitie online semnata si de jumatate din populatia romaniei are vreun efect sau vreo importanta. Daca chiar ai oo (si bani) deschizi actiune in justitie. Sa vedem atunci cati din aia care au semnat petitia online mai vin cu tine in proces ...
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#1255 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 15 iunie 2009 - 12:48

daca chiar ai bani, eu zic ca vin.
:beerchug:
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#1256 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 15 iunie 2009 - 02:54

Deh, daca sunt importiva valului...

Join the darkside young skywalker....
we are waiting for you...
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#1257 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 iunie 2009 - 04:13

I've always been on the darkside :) Just playin' nice :)
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1258 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 15 iunie 2009 - 04:53

Astia au impresia ca au ramas mai in urma cu scumpirile saptamanale, drept urmare: Petrom scumpeste, de marti, benzina cu 7 bani/litru si motorina cu 6 bani/litru
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1259 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 iunie 2009 - 06:38

La Rompetrol motorina e de cateva zile 3.73 (Efix de nusht care, singura disponibila, de fapt). Insa acum o sapt si ceva era 3.96, parca
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1260 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 iunie 2009 - 07:55

Ia lasa-ti refularile deoparte si reveniti la topic ca sa nu am eu o refulare d'aia fara definitie in nici un dictionar. Serios acum .. va rog sa va limitati la subiectul discutat, pentru orice altceva aveti topicul cu free zone (in limitele decentei insa). Am venit de la mare, soare si relaxare ca sa gasesc refulari pe forum ..

@Grinch: uite, scriu aici, ca sa vezi ca sunt baiat cuminte.

1. Cum naiba se face ca se intervine DOAR cand da pe langa Mol, sau eu?! Cand dau ceilalti pe langa se duuuce pelteaua la greu. A se vedea mareea de offtopic de peste tot. A, e pe pile forumu' asta?
2. Se scrie LASATI, nu LASA-TI. E trist cand vad ca limba romana e calcata in picioare... Sau la "Facultatea de Literatura Auto" limba romana e optionala...
3. Daca dai ceva pagini in urma chiar aici o sa vezi ca am fost facut IMBECIL si mai stiu eu cum. Nu punctual, nominal si direct. Dar nu sunt atat de imbecil incat sa nu pun cap la cap ce se scrie. Te pomeni ca ar trebui sa fac si sluj de fericire?! Chiar nu mai exista bun simt deloc pe forumul asta? Cum era cu limitele decentei?! Chiar totul graviteaza in jurul unui auto-numit grup "elitist"? Tot ce scriu respectivii e bun, restul sunt luati la misto. Am prieteni care citesc forumul de mult, nefiind inscrisi. Ma intreaba cine e X sau Y de se crede vioara lui Mozart. Mai lasati-o nene... Si asa sunt doar o mana de oameni, hai sa ii luam la maciuci si pe aia... A, nu convine cand cineva nu e ca unii? Asta e viata, asa se cheama ea. Viata, care bate filmul.

Sa le explic simpaticilor din acel auto-numit (cred ei) grup elitist: dati cu mucii in fasole rau de tot. Chiar daca o faceti pe forum, o faceti mai mult decat e cazul. E pacat... Imi e, sincer, mila de voi... Chiar in halul asta de singuri sunteti?!
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1261 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 iunie 2009 - 08:44

Ar fi corect si lasa'ti, daca e vb de lasă-ți, nu lăsați
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1262 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 iunie 2009 - 08:51

"Ia lasa-ti refularile deoparte si reveniti la topic" chiar daca nu are diacritice, se refera la mai multe persoane. In varianta ta, ar insemna ca indemnul de la inceput e pentru o persoana (ghici cine), iar cel de la sfarsit pentru toti. Cred (sper) ca nu e asa.
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1263 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 15 iunie 2009 - 09:14

Astia au impresia ca au ramas mai in urma cu scumpirile saptamanale, drept urmare: Petrom scumpeste, de marti, benzina cu 7 bani/litru si motorina cu 6 bani/litru

stai linistit, traim bine
sunt aia buni care ne conduc
nu-s hotii, nu e ala cu citroenu care pune taxa sa isi vanda masinile etc
sunt aia buni si destepti de-ti vine sa-i..pupi

3. Daca dai ceva pagini in urma chiar aici o sa vezi ca am fost facut IMBECIL si mai stiu eu cum. Nu punctual, nominal si direct.

arata-mi si mie te rog mesajul incriminat din topicul acesta http://www.garajul.r...w...t=0&start=0

Aceasta postare a fost editata de MikeTekRacing: 15 iunie 2009 - 09:05

  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#1264 VIPER

    1Q

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 13.684 Mesaje:
Inregistrat: 05-decembrie 03
  • Location:Bucuresti, RO
  • Marca:Ford
  • Model:Focus Mk3.5
  • Motorizare:1.5TDCi 120CP

Scris 15 iunie 2009 - 09:20

Ti-am aratat. Gresesc?
  • 0

"Coming together is a beginning; keeping together is progress; working together is success." - Henry Ford
Mondeo Mk3 2.0TDCi 2002 Superchipped
Flickr - pozele mele


#1265 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 15 iunie 2009 - 09:30

La Rompetrol motorina e de cateva zile 3.73 (Efix de nusht care, singura disponibila, de fapt). Insa acum o sapt si ceva era 3.96, parca

Nu are cum sa fie cum spui tu, pt ca ei in ultimile luni au tot scumpit incontinuu, de ieftinit.........oha. Este f posibil sa fi vazut pretul de la celalalt sortiment de motorina (Alto..... parca ii spune).


stai linistit, traim bine
sunt aia buni care ne conduc
nu-s hotii, nu e ala cu citroenu care pune taxa sa isi vanda masinile etc
sunt aia buni si destepti de-ti vine sa-i..pupi

Eu stau linistit; de trait......fiecare cum poate. :)
Toti, si astia si ceilalti (catre care relativ recent ti-ai reorientat tu preferinta politica) sunt la fel de "buni"; nu are rost sa mai credem/speram ca vreunii dintre cei de pe esicherul politic ar fi realmente buni sau manati doar de bune intentii privind binele si progresul public/natiei.
Toate acestea (infaptuite si de unii si de ceilalti) ma fac sa cam regret o anumita decizie pe care am luat-o acum 12-14 ani (nici acum 10 ani nu ar fi fost prea tarziu); dar cine stie, se poate sa fie valabila chestiunea aceea cu "mai bine mai tarziu decat niciodata".
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1266 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 iunie 2009 - 09:38

@Aer_curat ... posibil sa fie si ce zici tu. Eu de obicei la Rompetrol alimentez de la aceeasi statie si in 80% din cazuri de la aceeasi pompa, unde nu e decat o pompa ptr diesel si ma uit, mai mult de curiozitate (ca oricum n'am ce face altceva) la pret, da nu stau sa ma uit si ce sortiment este (de fiecare data cand m'am uitat era Efix nusht de care). Si stiu ca la un moment dat pretul era 3.96.
Alaltaieri seara si azi dimineata am facut plinul si a fost ambele dati 3.73.
Ma oftic ca am fost plecat in voiaj cand era pretul mai mic la carburanti ... :)

Ca sa schimbam nota ... cand ne mai prezinti o reteta?
Eu, dupa ce'am mancat la un restaurant in oras tortelinni al forno, am cautat retete pe net. Prima oara nu a iesit chiar cum vroiam. Acum am modificat un pic reteta si astept rezultatul in 5 min ... :D

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 15 iunie 2009 - 09:40

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1267 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 15 iunie 2009 - 09:39

Ti-am aratat. Gresesc?


Aici?
http://www.garajul.r...mp;#entry386500

nu se refera la tine, se refera la parerea lui despre frinatul cu stinga la automata - chiar si zice: e doar parerea mea.

nu a fost cea mai fericita exprimare, dar faptul ca tu esti in favoarea unui lucru si altcineva zice ca lucrul ala dupa parerea lui e imbecilism nu inseamna automat ca tu esti un imbecil. A atacat o idee, un lucru, nu pe tine.
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#1268 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 15 iunie 2009 - 09:52

..................................................
Ca sa schimbam nota ... cand ne mai prezinti o reteta?
Eu, dupa ce'am mancat la un restaurant in oras tortelinni al forno, am cautat retete pe net. Prima oara nu a iesit chiar cum vroiam. Acum am modificat un pic reteta si astept rezultatul in 5 min ... :D

Sa ai pofta. Nu uita un lucru de baza, daca nu-ti iese nu renunta, continua sa incerci; plus faptul ca de multe ori retetele (cu sau fara ghilimele) sunt orientative, sunt mici chestiuni de facut sau de adaugat care pot influenta in mare masura rezultatul final. Sa nu mai pomenesc de gustul fiecaruia (unuia ii place mai sarat, altuia mai iute, etc.).
Cat despre a mai prezenta vreo varianta proprie de preparare a unui fel sau altul (ca nu am pretentia sa o numesc reteta), am cam renuntat sa mai scriu asa ceva pe aici. :)
Dar daca ai intrebat, recent am vrut o ciorba mai de vara, iar dupa ce m-am gandit putin a iesit una cam juma de vara si juma de iarna: am facut o ciorba de salata verde + loboda cu afumatura (am gasit niste scaricica f frumoasa si cu multa carne), acrita cu vreo 2l de bors de casa proaspat si dreasa cu niscavai oua batute, amestecate cu ceva smantana; la final se presara cam o legatura de leustean proaspat (tocata marunt).
  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1269 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 15 iunie 2009 - 09:56

cu modestie,in posesia unui brevet de bucatar,ciorba ta e ca gumele all season----dar nu e bun ceea ce e bun,ci ceea ce place... :beerchug:
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#1270 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 iunie 2009 - 09:59

Dupa parerea mea, mai imbecila decit practicarea "sportului" asta pe strada, este discutia si indemnul la o asemenea practica pe un forum public. Ma ia groaza cind ma gindesc ca orice lemurian citeste porcaria asta poate sa-mi F//A o frina in fata total necontrolata in orice moment !
Talentati-lor, TREZITI-VA ! NU sunteti piloti, NU sunteti pe circuit, si strada nu-i proprietatea voastra privata ! NU aveti dreptul sa puneti in pericol in mod deliberat viata celor din jurul vostru !
  • 0

#1271 Aer Curat

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5.115 Mesaje:
Inregistrat: 09-martie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Ideal
  • Model:Hillmaster SE
  • Motorizare:27 spd

Scris 15 iunie 2009 - 10:00

@DMihnea: Culmea este ca nu numai mie mi-a placut (nefiind prima data cand prepar sau mananc asa ceva - inclusiv preparata de alte persoane), dar si tuturor celor care au servit (si) o portie de ciorba la mine. :)
Dar asa cum am mai tot spus-o si cum ai spus-o chiar si tu mai sus, fiecare cu gustul lui. :beerchug:

Aceasta postare a fost editata de Aer Curat: 15 iunie 2009 - 10:01

  • 0
Gloria este de scurta durata, dar obscuritatea este pentru totdeauna. - Napoleon Bonaparte

#1272 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 iunie 2009 - 10:07

.........
Dar daca ai intrebat, recent am vrut o ciorba mai de vara, iar dupa ce m-am gandit putin a iesit una cam juma de vara si juma de iarna: am facut o ciorba de salata verde + loboda cu afumatura (am gasit niste scaricica f frumoasa si cu multa carne), acrita cu vreo 2l de bors de casa proaspat si dreasa cu niscavai oua batute, amestecate cu ceva smantana; la final se presara cam o legatura de leustean proaspat (tocata marunt).


Reteta este una cunoscuta si foarte buna. Singura observatie ar fi la smintina aia amestecata cu oua, care nu e uzuala. Eu stiu de omleta, dar poate fi alta "varianta". In rest nu vad nicio problema la ciorba asta.

Aceasta postare a fost editata de Relu: 15 iunie 2009 - 10:08

  • 0

#1273 MikeTekRacing

    tifoso Ferrari

  • Global Moderators
  • 8.314 Mesaje:
Inregistrat: 22-august 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Impreza WRX Sport Wagon
  • Motorizare:2.5 T >260cp

Scris 15 iunie 2009 - 10:09

tot zic ca ii dau ban lui ciprian pt ce scrie aici de mancare....lol
si nu ma tin de cuvant....
  • 0
Felipe trebuie sa castigi cea mai importanta batalie a ta de pana acum!

#1274 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 15 iunie 2009 - 10:09

Fara nici o legatura cu DMIHNEA, insa daca tot veni vb de brevet de bucatar: uneori conteaza mai putin decat placerea de a gati.
In ultimul contract, am avut un bucatar (si in mare parte si cel de'al doilea) care nici macar la puscariasi nu cred ca era/u destul de pregatiti sa gateasca

@DMIHNEA ... dupa ce criteriu poti aprecia o ciorba? :)

@Aer_curat ... pai cam asa fac de fiecare data. Niciodata nu am nimerit din prima si la urmatoarele incercari am adaugat/scos cate ceva. De data asta parca a iesit un pic mai buna, insa ptr data viitoare tre sa mai adaug niste condimente, ca tot nu are gustul dorit

Aceasta postare a fost editata de andrei041: 15 iunie 2009 - 10:12

  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#1275 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 15 iunie 2009 - 10:13

Valoarea unui bucatar nu sta in brevete ci in talent si in placerea de a gati.
  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi