Salt la continut


Fotografie
* * * * * 2 Voturi

inca un behemwe


  • Topic inchis Acest topic e inchis
1188 replies to this topic

#251 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 28 ianuarie 2012 - 08:52

wow, just wow

referitor la honda la modul general ce pot sa va zic este ca masina arata ok pe dinafara, dar interiorul e urat cu spume, configuratia bordului este de duba de 3.5 tone, pozitia de condus seamana mai mult cu pozitia pe scaun in sufragerie decat cu pozitia intr-o masina ... acuma in particular iarasi comparati mere cu pere, x1 este compact, crv este midsize, crv se compara cu x3 ... si mai particular la alegerea noastra masina trebuia sa aiba max 4.5 m lungime, altfel odata parcata in curte nu se mai putea inchide poarta. x1 are 4.45m, yeti are putin sub 4.3m.

skodascout este aberant de scump, m-am uitat la ei pentru mine, au picat pentru ca au cerut 35k pe masina, cu motor de 140 cp si dsg, iar x3 a fost 44.5k cu motor 184cp, daca era pretul pe la 28-29k cine stie ...

yeti > motorul de 1.8tfsi, am inteles ca a schimbat 3 in garantie, doua pe yeti unu peun seat, iar cel de 140cp diesel maninca ulei, vorbesc de CRD nu de PDI

@pejte

versiunile low sunt sinistre la interior comparat cu astra cumva ? incearca sa intelegi ca materialele poate ca nu sunt atat de sclipitoare dar sunt rezistente in timp ... sunt exact aceleasi din x3-ul meu, mie mi se par foarte ok, sunt excelente calitativ pentru o masina

offroad vad si suv-urile dupa cum are chef proprietarul, asa cum vad si altele, as dori sa-ti amintesc, gasesti postat in urma, ca prin sept/oct am ajuns sus pe rarau, pe un, nu pot sa zic drum, mai repede o desfundatura, unde am avut surprinderea sa vad masini mici garla, in unele chiar pot sa zic ca se dadea cu ura ... eu personal nu mi-as fi bagat masinile pe acolo veci, si nu pentru ca nu ar fi ajuns sus, cata vreme drumul e uscat urci cu orice fara probleme, ci pentru ca nu au fost facute sa urce pe asa ceva, si le fortezi aiurea ...

din nou in mod particular aicea :

degeaba dai tu acelasi pret pe o honda si pe un bmw la achizitie, daca pe urma in exploatare honda ma costa la intretinere mai mult, si ma va costa, pentru ca are impozit mai mare, ciuciu revizii, consum mai mare, luate singular si disparat sumele par mici, ce conteaza 100 euro pe luna motorina sau 85 ? pe an inseamna 200 euro in plus, in 3 ani chiar 600, si mai sunt reviziile la honda ... si pe urma revanzarea, voi va imaginati ca daca la achizitie costau la fel si valorile de ravanzare vor fi la fel ? x1 va avea cel putin 20% in plus la revanzare, ca e si badge-ul ala bun la ceva

si acuma va rog spuneti-mi ca e honda in aceeasi bani cu bmw-ul.

Aceasta postare a fost editata de mecea: 28 ianuarie 2012 - 08:56

  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#252 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 28 ianuarie 2012 - 09:01

Sa dai 44.500E pe o masina si sa te 'streseze' 600E in 3 ani... :)

O Astra 'ieftina' incepea de pe la vreo 13.000 parca. Poate si mai ieftin, nu 31.000E cu tva (pret de lista).
  • 0

#253 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 28 ianuarie 2012 - 09:55

mai pejte eu iti zic ca e popa dar tu nimic batman batman batman :

consum la zi 1204 euro, pastrand cifrele plus un concediu, si vara mers mai mult, pe cand face masina un an cel putin 2800 euro combustibil. diferenta de consum undeva in jur de 20% in plus > 560 euro pe an, 1680 euro in 3 ani

revizii in 3 ani honda minim 1500 euro

impozit pe trei ani 450 euro

diferenta de depreciere la revanzare minim 2000 euro

total > 5630 euro minim in 3 ani

bai batman nu stiu cum faci tu banii dar eu muncesc pentru ei si nu-mi vine sa ma puncte puncte puncte pe 5600 euro chiar daca o fac in trei ani
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#254 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 28 ianuarie 2012 - 08:01

Yeti are niste mega promotii acum. Am vazut TDI-uri de 110CP 4x4 la 21mii cu tva. not bad.
http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/LIST/SKODA!ro!!!C!!!/STD/C/MB%7CYeti/liste.html?sort=PV&STATE=
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#255 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 28 ianuarie 2012 - 08:12

Da, da vezi tu, nu-i bamveu...
  • 0

#256 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 28 ianuarie 2012 - 08:15

Sa mor ca nu-i deloc urat yeti !
  • 0

#257 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 28 ianuarie 2012 - 08:42

nici mie nu-mi displace. estetica uratului. :lol:

la 21mii 4x4 diesel e chiar ieftina. sau 17mii 4x2. daca mai scazi si Rabla...
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#258 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 29 ianuarie 2012 - 10:29

Yeti are niste mega promotii acum. Am vazut TDI-uri de 110CP 4x4 la 21mii cu tva. not bad.
http://cc.porscheinformatik.com/nwapp/nws_ro/LIST/SKODA!ro!!!C!!!/STD/C/MB%7CYeti/liste.html?sort=PV&STATE=

mama mea a terminat ambreiajul de mazda 2, adica motor de 1.3 benzina, cam ce crezi ca se intampla daca pune mana pe un disel de 2 litri 4x4 manual ?

masina trebuia sa aiba cutie automata, yeti la 21k nu are asa ceva, plus ca din nou la ce-mi folosesc discounturile din acest moment care nu existau la momentul la care am dat eu comanda ?

Da, da vezi tu, nu-i bamveu...

o remarca tot atat de gratis pe cat de inutila, plus cele mentionate mai sus

Sa mor ca nu-i deloc urat yeti !

mie chiar imi place, mi-a placut de cand l-am vazut prima oara, dar pe segmentul acesta, suv compact, cel mai mult imi plac mitsu asx si behemweu x1, ca si design
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#259 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 29 ianuarie 2012 - 11:57

Ce nu inteleg multi e faptul ca fiecare isi alege masina in primul rand dupa goangele din capsorul propriu. Degeaba ii spun EU lu mecea ca Honda e de preferat, daca el se pisha pe japoneze. La fel poate sa-mi zica si EL mie de behemve, pentru ca si eu ma pish pe bavareze ! Care are dreptate dintre noi 2 ? Evident ca NICIUNUL si in acelasi timp AMANDOI !
Lasati nene pe fiecare sa-i ia masina care-i place, si nu mai cautati justificari de pret in alegerea unei masini. Pretul unei masini NU nu te poate influenta decat in masura in care lipsa banului te impiedica sa cumperi masina pe care ti s-a pus pata !
PUNCT !
  • 0

#260 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 29 ianuarie 2012 - 12:47

ca sa te citez "PUNE IN RAMA!!!!" :D :lol:
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#261 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 29 ianuarie 2012 - 02:35

Relu e sub influenta.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#262 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 11:38

se pare ca bmw-ul nu s-a gandit la utilizatorii de handroide asa ca odata cu trecerea de la bb la asta nou nu mai pot vedea mesajele pe ecranul masinii :( iSad
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#263 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 11:43

Din ce in ce mai bine cu handroidu asta .... :(

In afara de "pret", ce Havantaje credeai ca vei avea luandu-ti asa ceva ? :(
  • 0

#264 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 11:45

Vai. Ce trist :(

Eu tot n-am inteles de ce ai schimbat BB-ul.

Aceasta postare a fost editata de pejte: 01 februarie 2012 - 11:48

  • 0

#265 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 11:52

as fi luat tot blackberry dar sunt cretini :

-vechiul bold : ecran normal 65k culori, 360*480, proc 624mhz, 256 ram, baterie 1500mAh

-noul bold : ecran touch 16 mil culori, 640*480, proc 1.2ghz, 768 ram, baterie 1200mAh :(

e si ieftin rau 300 euro, plus abonamentul de date specific de 15 euro pe luna ...

buba mare e ca am cunostinta cu el si zice ca de dimineata scos din priza tine pana pe la 4 dupamiaza ...

de asta am inceput sa ma orientez la hAndroid, oricum faza cu mesajele era jucaria copilului, in mers iDrive nu te lasa sa viziualizezi decat o mica parte din mesaj, dar iti citeste el tot mesajul, daca e scris in engleza este brici, cele in romana insa ... mori de ras

@relu
avantajul de a scoate dimineata telefonu de la incarcat si de a ma tine pana seara bateria, adica exact cum aveam la vechiul bold, atat
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#266 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 11:53

Si alte BB-uri nu exista? Telefonul vechi s-a stricat? Ce, la Android crezi ca tine bateria mai mult de o zi daca il folosesti? :(
  • 0

#267 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 11:56

Si alte BB-uri nu exista? Telefonul vechi s-a stricat? Ce, la Android crezi ca tine bateria mai mult de o zi daca il folosesti? :(


pai aveam 9700, si da, s-a stricat oarecum, a cazut prea mult in cap si mai nou are probleme cu semnalul, la munte de revelion de exemplu nu gasea deloc retea 3G, inca merge, dar mi-e ca nu o mai duce mult, 9700/9780 nu se mai gasesc cica in stoc la orange, 9790 inca nu-l aduc dar si ala e la fel cu 9900, baterie mica, touch, etc ...

o zi este tot ce vreau, si pe asta 9700 dimineata il scoteam din priza, seara pe 11 imi murea ...

ps:cu toate bubele lui cu semnalul si tot avea mai mult semnal ca merele alea doua :(
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#268 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 01 februarie 2012 - 12:17

Si nu mai gasesti un 9700 nou ? Crezi ca te ajuta asa mult un procesor mai mare si nus ce kakat de display ( pe care-l folosesti in principal la vizualizarea mailurilor ) incat sa aspiri la un asazis upgrade ?
Chiar nu glumesc acum
  • 0

#269 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 12:33

unul nou neluat de la orange vine cu pret nesubventionat, si costa aiurea de mult, bb-urile intotdeauna au fost absurd de scumpe, petardele alea mici de curve incep de pe la 8 mil la liber, maicea-mea si-a scapat telefonul nou in castronul de apa al cainelui si a trebuit sa-si ia la liber ...

ia in calcul ca e un telefon care ajunge la preturi de laptop :(

oricum si hAndroidu o sa-si faca treaba, doar trecerea e mai anevoioasa la noul sistem, am bb-uri de peste 5 ani, oricum in state am inteles ca androidu ii cam baga in cimitir pe rim, le-a halit peste jumate din cota de piata, si continua sa tot sape la ei ... consecinta > incearca sa vina cu telefoane tot mai smechere ca design etc, acuma de exemplu cu 9900 se laudau ca e cel mai subtire bold ever, sincer preferam sa fie la fel de gros cat e actualul, si sa aibe o baterie de 1800 de ex., si sa fie fara touch ... impresia mea e ca pierd contactul cu baza lor de utilizatori hardcore ca sa zic asa, si o sa-i coste, era ok sa dau bani multi pe un telefon si un serviciu care facea exact ce-mi doream, dar acuma nu mai puncteaza la ce ma intereseaza, OS 7.0 mie nu-mi place, prea multa grafica UI, la ei exista un meniu grafic principal si odata trecut de el in spate totul era text, odata obisnuit cu sistemul era extrem de usor de utilizat

eu la hAndroid mi-am comandat din state o tastatura mini pe bluetooth cu touchpad, as fi preferat un motorola droid2 cu tastatura qwerty integrata, dar am inteles ca la noi nu au avut deloc succes la useri
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#270 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 12:41

Link cu tastatura?

RIM oricum se baga singuri in cimitir, nu au nevoie de ajutor :(

Aceasta postare a fost editata de pejte: 01 februarie 2012 - 12:42

  • 0

#271 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 12:47

http://usb.brando.co...1765c36d15.html
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#272 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 12:53

Esti sigur ca va merge cu telefonul?
Butoanele par puse destul de prost fata de o tastatura 'normala'

Aceasta postare a fost editata de pejte: 01 februarie 2012 - 12:53

  • 0

#273 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 01 februarie 2012 - 01:14

evident ca nu sunt sigur, duminica o primesc si o sa-ti zic, cel putin teoretic ar trebui sa mearga, merge cu android, merge pe bluetooth ... practic duminica iti zic daca te intereseaza, si daca nu merge trebuie sa caut una sa mearga, sau un telefon :(
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#274 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 01 februarie 2012 - 01:17

Eu as fi incercat sa ma obisnuiesc cu tastatura in format landscape inainte sa comand o alta tastatura.
Daca scrii mult in engleza, exista si alte aplicatii de tastatura care cica sunt misto.
  • 0

#275 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 01 februarie 2012 - 02:18

De regula da ca iti cumperi un Ifone este de recomandat sa ai inca un telefon(Nokia orice) ca sa poti vorbi la el, la ifone nu prea merge aceasta functie.
  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi