Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Jurnal de Bord: VW Tiguan 2.0BiTDi 4Motion Highline


  • Please log in to reply
3209 replies to this topic

#276 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 aprilie 2012 - 01:13

si acuma vine un tsunami undeva in lume ... nu ti-e mila deloc relule

Bai, eu ( sincer ) va inteleg pe undeva. Atata timp cat nu ati avut masini adevarate si barbatesti, va bucurati privind emblemele lipite pe cotetze de jdemii de oiro ( cu oglinzile inscriptionate pe post de antifurt ), din motive recunoscute/inchipuite si de greieras ! :)
  • 0

#277 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 27 aprilie 2012 - 01:31

Scopuri de natura sexuala. :P


:) Sigur sigur asa o sa fie. Cum Dacia a iesit in frunte in clasamentele de fiabilitate, Loganul pare a fi candidatul perfect. De fapt chiar nu e de inteles de ce si-ar cumpara cineva ML cand exista Duster-ul.....sau nemuritoarea Skoda. Ce trist, sa-ti cumperi la majorat o Octavia break si sa stii ca la 90 de ani o sa te ingroape tot cu ea. :)



Da asa este, Doamne fereste sa ai o masina fiabila pe care sa te bazezi, la urma urmei cum arata un ML parcat intr-o parcare din fata unui bloc in Rahova, valorea tot valoare ramane. Skoda, hai domne aia e masina? Pai Viorel de la Clejani habar nu are de emblema de Skoda sau alte chineazarii de genul asta dar "Mertanu" frate... inseamna valoare si automat fiabilitate... fara numar far numar fara numar :P :D

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 27 aprilie 2012 - 01:33

  • 0

#278 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 27 aprilie 2012 - 01:31

Relule, barbatule, nu conduci tu un Ford Fiesta ? Am inteles eu gresit ? Ce fel de barbatie ne sugerezi ? :) Pazeste-ti spatele cand ne intalnim in trafic :)
  • 0

#279 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 aprilie 2012 - 01:37

Relule, barbatule, nu conduci tu un Ford Fiesta ? Am inteles eu gresit ? Ce fel de barbatie ne sugerezi ? :) Pazeste-ti spatele cand ne intalnim in trafic :)

O sa razi, dar nu e prima fiesta pe care o am, si chiar nu mi-e rusine sa o conduc. Cum la fel nu mi-e rusine sa recunosc ca traversez o perioada mai grea dpdv financiar.
In orice caz, am pretentia ca in decursul timpului mi-am ales ( cand am putut ) masini cu adevarat barbatesti, si nu din cele in care te dai "macho" in fatza pipitzelor de la mall ! :P
  • 0

#280 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 27 aprilie 2012 - 01:45

Unde-s ma vremurile cand agatai o fata cu o prajitura la cofetarie?? :)
Aveai sanse sa te alegi cu o savarina... :)
  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#281 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 27 aprilie 2012 - 01:49

Scopuri de natura sexuala. :)


:P Sigur sigur asa o sa fie. Cum Dacia a iesit in frunte in clasamentele de fiabilitate, Loganul pare a fi candidatul perfect. De fapt chiar nu e de inteles de ce si-ar cumpara cineva ML cand exista Duster-ul.....sau nemuritoarea Skoda. Ce trist, sa-ti cumperi la majorat o Octavia break si sa stii ca la 90 de ani o sa te ingroape tot cu ea. :)


Maxy are o "parere" mai speciala in legatura cu Mercedesul. Si as putea spune ca si avizata din prisma unui fost posesor :P

Dupa parerea mea, nu Foresterul ar fi alegerea potrivita in cazul asta, ci un Outback !
Forester modelul nou nu mi-as lua nici batut. Nu ma intrebati de ce ...


Tocmai ca te intreb pentru ca ma intereseaza.
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#282 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 27 aprilie 2012 - 01:53

Da asa este, Doamne fereste sa ai o masina fiabila pe care sa te bazezi, la urma urmei cum arata un ML parcat intr-o parcare din fata unui bloc in Rahova, valorea tot valoare ramane. Skoda, hai domne aia e masina? Pai Viorel de la Clejani habar nu are de emblema de Skoda sau alte chineazarii de genul asta dar "mertanu" frate... inseamna valoare si automat fiabilitate... fara numar far numar fara numar :) :)


Daca e s-o dam pe rautati, la firma 90% dintre clientii de Skoda brek sunt pietarii. N-are niciun rost sa vedem lucrurile asa, sincer... Tatal unei foste gagici avea in 2000 cumparata de noua, o masina Mercedes clasa E. Dupa 4.000km s-a facut praf setul motor. Un client actual are tot e class din 2009. Are 35.000 km cu ea si pana acum este impecabila. Masinile asa sunt, unele superbe, altele mai proaste... Diploma mea de licenta are la baza proiectarea cu asigurarea calitatii. Adica pe scurt sa tine 5 ani apoi sa se faca praf. Cam asa sunt si masinile de dupa 2000 incoace.... sa tina 5 ani (100.000km) la primul propeietar iar de la al-2-lea incolo sa pice . In felul acesta producatorii auto castiga de doua ori, odata la masina noua si a-2-a oara la service si piese dar asa apare folclorul despre marci nefiabile.

Aceasta postare a fost editata de greierasul: 27 aprilie 2012 - 02:01

  • 0

#283 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 aprilie 2012 - 02:08

Daca e s-o dam pe rautati, la firma 90% dintre clientii de Skoda brek sunt pietarii.


Si 99% dintre clientii BMW sunt manelisti ...

... Diploma mea de licenta are la baza proiectarea cu asigurarea calitatii. Adica pe scurt sa tine 5 ani apoi sa se faca praf. Cam asa sunt si masinile de dupa 2000 incoace.... sa tina 5 ani (100.000km) la primul propeietar iar de la al-2-l2a incolo sa pice . In felul acesta producatorii auto castiga de doua ori dar asa apare folclorul despre marci nefiabile.


Fara suparare, in facultate ai avut pile ? :)
Folclorul apare din gurile lemurienilor parveniti, care au trecut de la Solenza direct la masina "streina" !
Majoritatea nemultumitilor sunt d-aia care au impresia ca dand bani pe o masina "streina", aia n-are voie sa se strice !
  • 0

#284 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 27 aprilie 2012 - 02:29

Si 99% dintre clientii BMW sunt manelisti ...



Fara suparare, in facultate ai avut pile ? :)
Folclorul apare din gurile lemurienilor parveniti, care au trecut de la Solenza direct la masina "streina" !
Majoritatea nemultumitilor sunt d-aia care au impresia ca dand bani pe o masina "streina", aia n-are voie sa se strice !


:) :P N-ai nimerit-o nici tu.... ai mei fac parte din restul de 1% care sunt clientii de BMW, adica pensionarii :D

In privinta pilelor la facultate ...nici aici n-ai nimerit-o. In Politehnica nu poti sa termini facultatea cu pile. In primul rand ca acolo n-ai de ce sa ai pile, nu castigi nimic ca termini facultatea fara sa inveti, abia dupa aia vine greul . Pot sa te intreb si eu ceva ? Tu ai vreo facultate ? :P
  • 0

#285 oaspetele

    Addicted

  • VIP Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 12.955 Mesaje:
Inregistrat: 04-iunie 02
  • Location:Bistrita
  • Marca:VW
  • Model:Golf 6
  • Motorizare:1.6

Scris 27 aprilie 2012 - 02:33

caderea guvernului MRU e fix tranta.
mi-am luat sucu langa mine.
  • 0
Daca te trezesti dimineata si nu vezi soarele, inseamna ca esti mort sau esti soarele.

#286 Grinch

    antisocial

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.354 Mesaje:
Inregistrat: 15-mai 02
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester XT 2007
  • Motorizare:2.500cc 230hp

Scris 27 aprilie 2012 - 02:34

Relu a terminat "Facultatea de literatura auto" cu "Magna cum laude" :)
  • 0

Life must be taken one disaster at a time


#287 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 27 aprilie 2012 - 02:38

Si 99% dintre clientii BMW sunt manelisti ...


Manelisti sau nu, toti agaricii cu figuri in cap, isi iau un bemveu obosit la second si se cred zei pe sosea pentru ca au o masina recunoscuta pentru sportivitate. Dar masina aia veche de tzasphe ani si reparata cu piese din provenienta indoilenica numai sportiva nu mai e :)


Majoritatea nemultumitilor sunt d-aia care au impresia ca dand bani pe o masina "streina", aia n-are voie sa se strice !


cand platesti mai mult, decat pe masina anterioara, este normal sa ai asteptari mai mari. Mai departe insa... tine si de norocul, bafta fiecaruia si modul in care are grija de masina.
  • 0

#288 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 27 aprilie 2012 - 02:39

bai, ia gata cu off-topic-ul....va rog frumos...
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#289 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 27 aprilie 2012 - 02:45

Mai da marlani sunteti ... Pensionar nu-s deci nu pot decat sa concluzionez ca raman cu manelist, ca si frank, cu toate ca el arata mai a pensionar, dar aparentele inseala, stim cu toti, deci ...

Relule si grrierasule de rusine ar trebui sa ma scoateti in oras sa va manelizez.
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#290 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 aprilie 2012 - 02:51

In primul rand ca acolo n-ai de ce sa ai pile, nu castigi nimic ca termini facultatea fara sa inveti, abia dupa aia vine greul. Pot sa te intreb si eu ceva ? Tu ai vreo facultate ? :)

Diferenta intre facultatea pe care am facut-o eu si aia pe care ai facut-o tu, e aia ca pe vremea mea trebuia sa inveti al drakului de bine sa o poti termina !

Asa ca te inteleg ... :)
  • 0

#291 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 27 aprilie 2012 - 02:51

Mai da marlani sunteti ... Pensionar nu-s deci nu pot decat sa concluzionez ca raman cu manelist, ca si frank, cu toate ca el arata mai a pensionar, dar aparentele inseala, stim cu toti, deci ...


De unde ai scos-o pe asta?!? Pensionar? Eu? Number two....
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#292 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 27 aprilie 2012 - 03:21

Intorcandu-ne la discutia despre masini, are cineva idee unde se fabrica ML-ul? Nu de alta dar X3-ul de exemplu se fabrica in SUA iar pentru mine acesta e un dezavantaj. Dpdv al QA nu sunt sigur ca sunt aceleasi standarde ca in Europa.
  • 0

#293 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 27 aprilie 2012 - 03:35

Diferenta intre facultatea pe care am facut-o eu si aia pe care ai facut-o tu, e aia ca pe vremea mea trebuia sa inveti al drakului de bine sa o poti termina !


asa zicem toti cand ajungem la o anumita varsta.
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#294 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 aprilie 2012 - 03:43

Manelisti sau nu, toti agaricii cu figuri in cap, isi iau un bemveu obosit la second si se cred zei pe sosea pentru ca au o masina recunoscuta pentru sportivitate. Dar masina aia veche de tzasphe ani si reparata cu piese din provenienta indoilenica numai sportiva nu mai e :)


Uite-te si la volanul celor noi ! :)

cand platesti mai mult, decat pe masina anterioara, este normal sa ai asteptari mai mari. Mai departe insa... tine si de norocul, bafta fiecaruia si modul in care are grija de masina.

Foarte corect. Numai ca lemurianu nu accepta sa aibe nici cea mai mica problema, indiferent de situatie !

asa zicem toti cand ajungem la o anumita varsta.


Asa zic majoritatea celor din generatia "noua", care au trecut prin facultati fara nici cea mai mica teama ca pot ramane "pe drum" !
  • 0

#295 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 27 aprilie 2012 - 03:43

Uite-te si la volanul celor noi ! :)


Iar dai Relule in Mecea? :)
  • 0

#296 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 27 aprilie 2012 - 03:45

Iar dai Relule in Mecea? :)


:)
Nu mah, mecea si Frank ( si nu glumesc absolut deloc ) sunt exceptiile care intaresc regula ! :P

Aceasta postare a fost editata de Relu: 27 aprilie 2012 - 03:52

  • 0

#297 mecea

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.582 Mesaje:
Inregistrat: 27-decembrie 09
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Tractor
  • Model:Modern
  • Motorizare:Fumigen

Scris 27 aprilie 2012 - 04:06

Number two as in strike two ?
  • 0
567576.png

VW Touareg 7P V6TDI BMT / VW Eos 2.0 TFSI 
Esti prost si vrei sa te remarci? Aprinde proiectoarele!
Esti cel mai prost? Aprinde si stopul de ceata! © Si daca vrei sa fi capitanul lor pune xenon in proiectoare.

#298 greierasul

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 701 Mesaje:
Inregistrat: 14-octombrie 03
  • Location:Bucuresti

Scris 27 aprilie 2012 - 04:09

Kng si ML-ul e fabricat tot peste balta. Frank, te-ai hotarat la X3 ? Bravo, in toate X3-urile noi am vazut numai fete si baieti fini. E o masina pentru oamenii cu varsta cuprinsa intre 30-40 de ani care de obicei sunt si foarte cititi. Am vazut ca si Turcescu are noul X3.
  • 0

#299 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 27 aprilie 2012 - 04:18

Kng si ML-ul e fabricat tot peste balta. Frank, te-ai hotarat la X3 ? Bravo, in toate X3-urile noi am vazut numai fete si baieti fini. E o masina pentru oamenii cu varsta cuprinsa intre 30-40 de ani care de obicei sunt si foarte cititi. Am vazut ca si Turcescu are noul X3.


Asta cu baieti fini suna sooooo gay.

Si am mai intalnit pe cineva care spunea ca Evoque este o masina pentru oameni cititi :). Apoi, hai sa ne hotaram: BMW e pentru manelisti sau oameni foarte cititi? Am eu o vaga impresie ca manelistii abia stiu artimetica, dar sa mai si citeasca (foarte..)
  • 0

#300 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 27 aprilie 2012 - 04:20

Si am mai intalnit pe cineva care spunea ca Evoque este o masina pentru oameni cititi


Era vro don'shoara 'culta' cu boticu plin de botox? Ca numai d'alea am vazut la volanul acelor masini. Alea si un cuplu de pensionari din .de :)

Aceasta postare a fost editata de pejte: 27 aprilie 2012 - 04:21

  • 0




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi