Salt la continut


Fotografie
* * * * - 5 Voturi

Bancuri , Glume si alte d'alea


  • Topic inchis Acest topic e inchis
2675 replies to this topic

#476 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 09 decembrie 2006 - 12:41

Vine si doza de umor din seara aceasta. La inceput chiar m-am mirat, am zis uite ce baiat bun sa facut, sau poate parerea mea era gresita din start. Cand colo...

http://www.protv.ro/...ienii.html#7837
  • 0
Imagine amplasata

#477 bigfoot17ro

    e36 fan

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 784 Mesaje:
Inregistrat: 13-februarie 05
  • Location:Rosiori de Vede, TR
  • Marca:BMW
  • Model:e36
  • Motorizare:2.5i 192CP

Scris 09 decembrie 2006 - 07:16

EXAMEN DE FIZIC�

�ntrebare la un examen de fizic� la Universitatea din Copenhaga:
Cum se poate m�sura �n�ltimea unei cl�diri cu un barometru?
R�spuns 1. Se m�soar� lungimea barometrului, se leag� barometrul cu o sfoar� si se coboar� de pe acoperisul cl�dirii; �n�ltimea cl�dirii = lungimea barometrului + lungimea sforii.
Studentul care a dat acest r�spuns a fost dat afar� de la examen. Acesta a depus o contestatie care a fost acceptat� pentru c� s-a considerat c� �ntrebarea nu impunea o anumit� solute. Dar cum r�spunsul s�u nu putea edifica examinatorul asupra cunostintelor de fizic� dob�ndite la cursul respectiv, o nou� examinare a avut loc.
R�spuns 2. Se arunc� barometrul de pe cl�dire si se m�soar� timpul p�n� la impactul cu solul. �n�ltimea cl�dirii este dat� de formula g*t2/2
Examinatorul solicit� o alt� solutie.
R�spuns 3. Dac� este o zi �nsorit�, se aseaz� barometrul pe cl�dire si se m�soar� umbra de pe sol. Cunosc�nd lungimea barometrului si a umbrei, totul se reduce la o simpl� problem� de asem�nare.
Examinatorul solicit� o alt� solutie.
R�spuns 4. Se leag� barometrul cu o sfoar� si este l�sat s� oscileze liber la sol si pe cl�dire. Cum perioada de oscilatie depinde de accelera�ia gravitational� (g), se poate m�sura �n�ltimea cl�dirii �n functie de variatia lui g.
Examinatorul solicit� o alt� solutie, si atrage atentia studentului c� este ultima sa sans�.
R�spuns 5. Solutia pe care o asteptati de la mine b�nuiesc c� este m�surarea presiunii la sol si pe cl�dire - presiune care variaz� cu �n�ltimea - si determinarea �n�ltimii cl�dirii �n functie de variatia de presiune. Dar aceasta este o solutie de-a dreptul plicticoas�, de aceea v� mai propun una:
R�spuns 6. Se poate propune administratorului cl�dirii un t�rg avantajos: �mi puteti spune, �n schimbul acestui frumos barometru, care este �n�ltimea cl�dirii...?
Studentul acesta a fost Nils Bohr, singurul absolvent al Universit��ii din Copenhaga laureat al premiului Nobel!
  • 0
BMW: Angel body + devil power = deadly combination
Imagine amplasata

#478 onyx-20

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 Mesaje:
Inregistrat: 06-mai 03
  • Location:Suceava

Scris 10 decembrie 2006 - 05:57

http://www.youtube.c...s...ted&search=

super tare!! asa da animal de companie
  • 0

#479 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 10 decembrie 2006 - 06:15

Hehe, ce baieti veseli. Nici nu vreau sa imi imaginez ce magarii fac noaptea... http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/010.gif

Aceasta postare a fost editata de lexus: 10 decembrie 2006 - 06:18

  • 0
Imagine amplasata

#480 onyx-20

    Membru

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 Mesaje:
Inregistrat: 06-mai 03
  • Location:Suceava

Scris 10 decembrie 2006 - 09:43

ghiriap horsi
  • 0

#481 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 14 decembrie 2006 - 01:19

Ofer spre adoptie pisoi ... tre sa eliberez culcusu lui :)


Imagine amplasata
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#482 Kenny

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 948 Mesaje:
Inregistrat: 15-iunie 04
  • Location:Suceava
  • Marca:Citroen
  • Model:Outlander fake
  • Motorizare:2.2 HDI 156 CP

Scris 14 decembrie 2006 - 11:22

WARNING . Banc de injineri .

Se duce Fat Frumos sa omoare balaurul fioros. Ajunge la grota, paseste darz, apare balaurul cu doua capete. Fat Frumos scoate sabia si i le taie. Imediat cresc alte 4 capete in loc. Fat Frumos le taie si pe aceastea si alte 8 capete rasar imediat. Le taie pe astea 8, cresc alte 16. Le taie si pe aceastea si deodata cresc 32. Munceste Fat Frumos sa taie toate cele 32 de capete, pac! 64. Taie. Apoi 128. Taie. Apoi 256. Taie. Apoi brusc balaurul muri. De ce? Era un balaur pe 8 biti.
  • 0
Remember the golden rule : He who has the gold makes the rules !

#483 bigfoot17ro

    e36 fan

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 784 Mesaje:
Inregistrat: 13-februarie 05
  • Location:Rosiori de Vede, TR
  • Marca:BMW
  • Model:e36
  • Motorizare:2.5i 192CP

Scris 15 decembrie 2006 - 12:15

Just enjoy this, a must see�
  • 0
BMW: Angel body + devil power = deadly combination
Imagine amplasata

#484 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 19 decembrie 2006 - 12:18

Bush hid the facts :rolleyes: Probat ;)
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#485 the1

    ZaUan

  • Moderators
  • 16.118 Mesaje:
Inregistrat: 26-iunie 05
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:MITSU
  • Model:COLT
  • Motorizare:1.3 95hp

Scris 20 decembrie 2006 - 02:50

Culmea sexului animalic: sa pui o vaca sa stea capra... Culmea agriculturii: sa ari Calea Victoriei cu boii din guvern... Culmea orbului: sa-si vada moartea cu ochii... Culmea culmilor: mutul ii spune surdului ca orbul se uita la ei... Culmea masturbarii: torni putin Cillit si nu mai trebuie sa freci deloc... Culmea nesimtirii: sa scrii pe coliva la multi ani... Culmea sexului in grup: sa ramai pe dinafara... Culmea prostiei : un politist blond... Culmea lacomiei: sa mananci bataie si sa nu te saturi! Culmea politetii: sa stai pe scaunul electric si sa cedezi locul ... Culmea zgarceniei: sa dai BEEP la pompieri...cand iti arde casa
  • 0
Imagine amplasata

''...Degeaba ai o sabie de samurai daca nu stii ce sa faci cu ea...'' © RELU

Imagine amplasata

#486 Kenny

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 948 Mesaje:
Inregistrat: 15-iunie 04
  • Location:Suceava
  • Marca:Citroen
  • Model:Outlander fake
  • Motorizare:2.2 HDI 156 CP

Scris 24 decembrie 2006 - 01:02

Doua blonde cautau prin padure un brad de Craciun. Dupa o zi �ntreaga de
stat �n frig una dintre ele spune celeilalte:
- Auzi, n-ar fi mai bine sa luam unu' asa, fara globuri?



Apropo, stiti ca a aparut o noua secta in Romania? Secta celor care au Logan.
Stiti in ce cred ei???



ei cred ca au masina...
  • 0
Remember the golden rule : He who has the gold makes the rules !

#487 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 24 decembrie 2006 - 09:36

secta asta a posesorilor de Logan e cumva urmasa a sectei posesorilor de Lastun ?

(ca atunci am auzit prima data bancu' asta)
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#488 Kenny

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 948 Mesaje:
Inregistrat: 15-iunie 04
  • Location:Suceava
  • Marca:Citroen
  • Model:Outlander fake
  • Motorizare:2.2 HDI 156 CP

Scris 27 decembrie 2006 - 10:05

Un politist trecut in rezerva, care se cam plictisea, a hotarit sa se ocupe cu pescuitul. Si-a cumparat manuale, undite, si-a facut rost de momeala si s-a dus la balta. Dupa 4 ore de asteptare, el reuseste sa prinda un peste mic. Furios, politistul il scoate din cirlig, il apuca de coada si incepe sa-i traga palme:
- Spune unde sint ceilalti! Spune unde sint ceilalti…
  • 0
Remember the golden rule : He who has the gold makes the rules !

#489 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 30 decembrie 2006 - 12:11

Un tip stilat, elegant, la costum, iese dintr-un magazin select impingand un cos plin ochi cu alimente de toate felurile: sampanie, caviar, mezeluri fine etc. In momentul in care se apropie de portbagajul BMW-ului sau, observa un om slab, prapadit, care umbla de colo-colo rupand ierburi ce cresteau la imbinarea dintre carosabil si bordura.
-Domnule, dar ce faceti aici?
-Adun iarba ca sa mananc. Trebuie sa duc si acasa, ca nu mai avem nimic.
-Adevarat?! Daca-mi permiteti, poftiti cartea mea de vizita si veniti sa mancati la mine acasa!
-E frumos din partea dumneavoastra, domnule, dar am si nevasta si 8 copii... In fine...
-Dar binenteles! Veniti cu familia dumneavoastra!
-Chiar ca sunteti foarte generos! Numai ca din copii, unii sunt deja casatoriti, au si ei copii...
-Va rog, aduceti-i pe toti!
-Sigur nu va deranjeaza?!?... pentru ca mai sunt si surorile si cumnatii mei, suntem destul de multi.
-V-am spus, insist, imi va face placere! La mine acasa iarba e uite-asa de inalta, daca sunteti multi cu atat mai bine - in 3 ore terminati!
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#490 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 09 ianuarie 2007 - 11:53

Citate Becali

- Nici nu stiti ce sensibilitate am eu in suflet, dar nu stiu sa ma exprim. Daca as sti, as vorbi mai frumos decat Liiceanu si Plesu.
- Am citit Manualul razboinicului luminii cu doua markere. Cu galben am subliniat pasajele care mi-au placut si unde m-am identificat cu eroul cartii, iar cu verde pe cele care nu mi-au placut si nu le-am citit.
- Daca ma respecti o data, te respect si eu tot o data. Daca nu ma respecti o data, eu nu te respect de cinci ori.
- Stiti cat de mult scuip eu televizorul la mine acasa? Cum vad un nenorocit care vorbeste de binele public, cum ii trag un scuipat.
- Norica Nicolai ar da ani din viata ei ca sa stea cu mine la masa, ca sa ma simta langa ea.
- Mass-media dupa parerea mea inseamna televiziunile unde oamenii vad in direct pe oameni.
- Dupa ce-am vazut filmul Mihai Viteazul, mi-am zis ca vreau sa fac si eu pentru Romania ce-a facut Mihai Viteazul sau macar Amza Pellea.
- Oana Pellea sa-si vada de treaba ei. Eu in campania electorala nu am folosit imaginea lui Amza Pellea, ci pe a lui Mihai Viteazu.
- Ma sperie atractia acestui partid care o are la polulatie.
- Am vorbit cu varu-meu Giovanni si cu Victor sa facem un partid care sa fim mai tari ca fratii Kennedy. Am fi condus Romania. Dar n-au vrut, fraierii.
- Partidul Noua Generatie are o orientare de centru, cand la stanga, cand la dreapta, de la caz la caz.
- Partidul Noua Generatie va fi biserica politicii romanesti, iar eu voi fi Sfantul Petru.
- Eu zic ca, dupa Maniu si Coposu, nu-l vad pe altul care, cu demnitate si cu onoare, si cu putere, de fapt, si curaj sa duca acest partid unde este el.
- Dupa ce ajung presedinte, imi cer scuze poporului roman, plec la Muntele Athos si ma intorc mai puternic.
- Eu sunt presedintele presedintilor presedintilor.
- Am promis ca pe tradatorul asta de Dan Voiculescu o sa-l distrug pana cand o sa-l nenorocesc.
- Tariceanu, VIP? Va spun eu ce VIP e, Very Inportant Papagal. Auzi la el, ce tupeu obraznic!
- Eu am ajuns aici pe labele mele de urs si pe sabia mea.
- Daca eu vreau sa imbrac camasa mortii asta inseamna ca sunt legionar?
- Eu cu viata mea, in fiecare dimineata de cand ma dau jos din pat, fac istorie.
- M-am lasat de fumat fiindca daca fumam insemna ca tigara era mai puternica decat mine, si-atunci cum mai puteam eu sa conduc tara?
- Mitica Dragomir este acelasi pentru toti si diferit pentru fiecare.
- M-am certat si cu Mitica Dragomir, dar fara jigniri. El m-a facut oligofren, eu l-am facut zdreanta, dar nu ne-am insultat. In schimb, Marian Iancu e obraznic si umbla cu tot felul de jargoane care nu e bine sa le dai la presa.
- La botezul copilului lui Dica am baut sampanie si dupa aia am spart paharul fiindca asa sunt eu: sunt un om care am sentimente care traiesc.
- Steaua va purta zimbrul lui RAFO pe piept pentru un milion de euro. Asta inseamna ca Steaua nu-si murdareste tricourile decat pentru sume care merita.
- Doua ore si jumatate eu n-a existat nici o secunda in care sa nu fiu campion.
- Daca marcam un gol la inceput, pe urma putem si sa jucam si la 0-0.
- N-are cum sa ma bata Copos pe mine in postul Pastelui. El e utecist, eu sunt crestin. Pai credeti ca Dumnezeu nu vede?
- Marti cu Steaua, Dumnezeu nu va fi galactic, fiindca am fost la Muntele Athos si m-am rugat.
- Middlesbrough s-a calificat in fata lui Basel fiindca mi-a facut mie Dumnezeu placerea sa jucam cu ei si sa-mi iau camasi din Anglia.
- Meritul pentru titlul castigat de Steaua e 50% al lui Olaroiu si 50% al lui Protasov, dar cel mai mare merit e al meu.
- Am luat doi peri din barba parintelui Visarion, care este un sfant, si dupa aia le-am dat doua goluri lui Standard Liege.
- Daca tot pupa icoanele de dimineata pana seara, Iordanescu trebuia sa se inscrie intr-un partid crestin-democrat, nu social-democrat.
- Atunci cand sunt suparat, ma retrag intre oile mele si ma linistesc.
- Pe tata nu putea sa-l atinga nici o femeie, ca-i zicea: "Ia mana de pe mine, ca-mi moare o oaie"
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#491 tibitu

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.924 Mesaje:
Inregistrat: 24-martie 05
  • Location:Bucuresti

Scris 09 ianuarie 2007 - 03:16

caesar si cleopatra Caesar: azi ne-o tragem?
Cleopatra azi nu,maine
A doua zi:Caesar :azi ne-o tragem?
Cleopatra azi nu. maine.
A treia zi:Caesar azi ne-o tragem?
Cleopatra azi nu sunt pe stop
Se intorce Casar suparat si zice : FUTERE ,NON FUTERE, LABA NECESARUM EST


interzis sub 18!!!!
  • 0

#492 Extremero

    Hakuna Matata

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.399 Mesaje:
Inregistrat: 12-iunie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsu
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.2

Scris 09 ianuarie 2007 - 05:06

Dilema caprei:










Daca este animal sau pozitie.
  • 0

#493 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 09 ianuarie 2007 - 05:23

dilema blondei: sa-si taie venele sau sa le lase sa creasca
  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#494 masterblaster

    Addicted

  • Moderators
  • 6.376 Mesaje:
Inregistrat: 30-octombrie 05
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Hyundai / Dacia
  • Model:Accent / 1310
  • Motorizare:1.5 CRDI / 1.4

Scris 09 ianuarie 2007 - 05:34

Tiganul la doftor. Dupa consultatie ii zice doftoru':
- Dom'le ia supozitoarele astea si bagati-le in rect.
- Hunde, dom doftor?
-In anus, dom'le.
- HUNDE??????
-In cur, dom'le !
-Vai dom doftor, scuzati-ma dar n-am vrut sa va supar.
  • 0
www.kinderu.wordpress.com
He who wants too much from life ends up losing everything! But he who wants too little ends up not having anything at all!

#495 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 10 ianuarie 2007 - 11:42

Florin,baiat de bani gata merge cu trenu de la Iasi la Bucuresti.Cu el duce intr-o colivie un papagal frumos.Se urca el in compartiment,acolo un tzaran,care avea si el o gaina mare,grasa,intr-o cushca mai mare.Isi cere voie sa stea acolo,tzaranu accepta si incepe conversatia:
Tzaranu:Vorbitor e papagalul acela?
Florin:Nu domnule,e vai de capul lui,e prost,m-am chinuit cu el 2 ani de zile si nimik nimik...dar gaina,ce e cu ea?
Tzaranu:Uite,o duc la Bucuresti la sora-mea,sa faca din ea o ciorba frumoasa si proaspata.
Vine si conductorul.Intra in compartiment:"Biletele la control".Tzaranu ofera biletul,iar conductorul se uita la gaina.:"Va rog sa imi aratati si biletul gainii"
Tzaranu:"Bine domnule,dar gaina are nevoie de bilet?"
Conductorul:"E vietate,sta pe locul unui calator,deci calatoreste in acelasi regim cu orice calator"
Tzaranu:"Si cat costa biletul?"
Conductorul :"2 Ron"
Tzaranu:"Dar bine domnule,daca e sa duc carnea de gaina,nu imi cere nimeni bilet..."
Conductorul:"Daca gaina e taiata,e produs alimentar,daca gaina e vie e considerata calator"/ Tzaranul,nici una,nici doua,scoate cutitu si jap,ia capu gainii.Poftim domnule,acum e produs alimentar.
Papagaul privind toata scena inghite in sec si zice speriat :"Florine,nu te fa de ras pt 2 Ron"
  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#496 lexus

    mecanic slefuitor/lustruitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.781 Mesaje:
Inregistrat: 16-decembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Seat
  • Model:Leon
  • Motorizare:1.6b

Scris 11 ianuarie 2007 - 01:54

Cu GPS incorporat pentru a gasi drumul cel mai scurt catre primul centru de dezmembrari auto.

Imagine amplasata
  • 0
Imagine amplasata

#497 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 11 ianuarie 2007 - 05:12

Catalin Vlad (pentru google :) ) a declarat ca dacia lui solentza consuma in bucuresti 7.5 litri la suta. benzina. hahahahahahaah !!!!
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#498 DanCld

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 932 Mesaje:
Inregistrat: 31-august 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Toyota
  • Model:Auris
  • Motorizare:1.6 VVT-i 124cp

Scris 11 ianuarie 2007 - 05:30

Este rezonabil sa consideram ca intr-adevar, consuma 7.5% cand merge. Din nefericire nu s-a specificat si cat consuma cand sta si mai ales cat sta http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/tomato.gif - pentru a putea calcula un consum kilometrico-orar pentru Bucuresti http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/010.gif
  • 0

#499 jaffar

    member

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3.922 Mesaje:
Inregistrat: 02-iulie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:BMW
  • Model:Z4 2.5si + R1200GS
  • Motorizare:218 HP + 110HP

Scris 14 ianuarie 2007 - 02:28

proaspata de la radio:

in austria exista orasul "fucking". drept pentru care, romanii au inventat "baicoi" http://www.garajul.r...tyle_emoticons/default/cunaooooo.gif
  • 0
Bleib am Leben. Geh vom Gas.
A physics truck just turned over outside! There's physics everywhere!

#500 SHARANEL

    sculer-matriter

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 Mesaje:
Inregistrat: 05-februarie 05
  • Marca:.
  • Model:-
  • Motorizare:.

Scris 14 ianuarie 2007 - 03:54

intr-o sambata ma plictiseam putin si m-am uitat peste arhiva de mailuri a firmei (intranet, server propriu de mail, nu se poate trimite decat in retea), si am gasit o "problema" raportata de o adjuncta. Cred ca aici la bancuri se potriveste cel mai bine. Ce mai trebuie sa stiti, ca cei de la sediu intra zilnic pe calculatoarele noastre prin ceva remote si isi scot diverse date.

Imagine amplasata

Aceasta postare a fost editata de SHARANEL: 14 ianuarie 2007 - 03:56

  • 0
retras la depou in semn de protest impotriva unui moderator-agitator obraznic




0 useri citesc subiectul

0 membri, 0 vizitatori, 0 utilizatori anonimi