Salt la continut


Fotografie
* * * * * 2 Voturi

inca un behemwe


  • Topic inchis Acest topic e inchis
1188 replies to this topic

#551 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 23 august 2012 - 03:21

Marsh


Bai lindicule - atentie la neatentie. In caz ca nu stii romana (ti-am dat link sa vezi mai bine), o sa-ti zic male cunt.

@pejte, prinde-ti fata si penisul intre palme, ca degeaba le ai (si fata si penisul) :lol: :lol: :lol:

warn +1

Aceasta postare a fost editata de MikeTekRacing: 23 august 2012 - 03:38

  • 0

#552 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 23 august 2012 - 03:25

Bai lindicule - atentie la neatentie. In caz ca nu stii romana (ti-am dat link sa vezi mai bine), o sa-ti zic male cunt.

@pejte, prinde-ti fata si penisul intre palme, ca degeaba le ai (si fata si penisul) :lol: :lol: :lol:


Poti sa ma ignori si voi fi mai fericit. Ia-ti parerile si baga-le unde nu ajunge soarele, cu tot cu linkuri.
  • 0

#553 pejte

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.368 Mesaje:
Inregistrat: 11-februarie 08
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Opel
  • Model:Astra H
  • Motorizare:1.6 115CP

Scris 23 august 2012 - 03:27

Eu aplaudam reactia extrem de elevata a stimabilului dl kng, care subtil ne facea idioti in urma cu cateva posturi. Dar vad ca nici nivelul tau nu e cu mult superior ;)
  • 0

#554 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 23 august 2012 - 03:31

Poti sa ma ignori si voi fi mai fericit. Ia-ti parerile si baga-le unde nu ajunge soarele, cu tot cu linkuri.


Auleo, stii si poezii. Ia zi-ne tu o poveste de adormit tiuningu'

Eu aplaudam reactia extrem de elevata a stimabilului dl kng, care subtil ne facea idioti in urma cu cateva posturi. Dar vad ca nici nivelul tau nu e cu mult superior ;)


Stii cum e? Eu vorbesc limba celui care trebuie sa inteleaga. Una vorbesc cu un director de la finante, una cu camatarii, una cu doamnele, una cu prietenii, una cu parintii, etc. Fiecaruia trebuie sa-i vorbesti pe limba lui ca sa inteleaga. Cand o sa cresti mai mare o sa intelegi. Vezi ce frumos s-a calmat domnul kng?
  • 0

#555 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 23 august 2012 - 03:35

.... Get real, firmele alea nu schimba doar softul. Sau da, daca omul e meltean si ei vor sa faca un ban, ii dau melteanului ce vrea si pe urma il asteapta la service :D


Foarte corect. De ex. Prodrive vinde numai la melteni ! :lol:
  • 0

#556 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 23 august 2012 - 03:36

Eu aplaudam reactia extrem de elevata a stimabilului dl kng, care subtil ne facea idioti in urma cu cateva posturi. Dar vad ca nici nivelul tau nu e cu mult superior ;)


A spune ca iei un motor de 2 litri, si ii faci chip tunning si obtii performanta unui motor de 3 litri, din punctul meu de vedere e o idiotenie, nu o lua personal.

@egdf: daca mi-as pierde timpul cu toti indivizii ca tine as fi foarte neproductiv. As I was saying....
  • 0

#557 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 23 august 2012 - 03:42

.........
@egdf: daca mi-as pierde timpul cu toti indivizii ca tine as fi foarte neproductiv. As I was saying....


Stil tipic de behemveist .... :D
  • 0

#558 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 23 august 2012 - 03:46

Foarte corect. De ex. Prodrive vinde numai la melteni ! :lol:


You can buy performance parts for your Aston Martin Vantage directly from Prodrive through this website. Please view all the parts ranging from wheels to spoilers and performance packs and then click on the appropriate link to order your parts.




Nu cred ca oamenii se refera doar la soft (chip tunning) cand spun ca vand performance packs. Dar hey, ce stiu eu, sunt doar un individ care nu e adeptul la chip tunning. Nici o problema, tunati voi masinile, eu prefer masina cum iese din fabrica, sunt mai conservator.

Stil tipic de behemveist .... :D


Mai, inca n-am bmw, dar te anunt daca-mi iau.
  • 0

#559 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 23 august 2012 - 03:47

.......
Mai, inca n-am bmw, dar te anunt daca-mi iau.


Nu te obosi, ca mi se rupe ce-ti iei ! :lol:
  • 0

#560 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 23 august 2012 - 03:48

KNG, in situatia in cate tu sustii ca in servisul de la reprezentata se face treaba calumea cand saptamana asta am avut un Golf in service cu carte de service completa la reprezenta si in 80.000 de km masina nu a avut niciun ulei sau un filtru schimbat de am zis ca, cade pravalia pe noi la cum facea motorul ala, eu as zice sa lasi teoriile cu tuning, cip cirip si altele pentru altii care se pricep.
Brabus face powerbox-uri pentru toate modelele Mercedes si astia nu sunt melteni.
O volata o poti busi si in 15.000 de km si daca faci cip si daca nu faci, totul tine de sofer.

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 23 august 2012 - 03:49

  • 0

#561 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 23 august 2012 - 03:49

A spune ca iei un motor de 2 litri, si ii faci chip tunning si obtii performanta unui motor de 3 litri, din punctul meu de vedere e o idiotenie, nu o lua personal.


Kng, upgrade-urile astea care tie nu-ti plac se fac pe stadii. Din cate stiu cam de la stage 2 incolo se necesita si un upgrade hardware.....
Ca sa nu mai vorbim ca stage 1 poate viza si altceva decat performanta pura.... poate fi o simpla optimizare ECO :D
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#562 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 23 august 2012 - 03:51

Nu te obosi, ca mi se rupe ce-ti iei ! :lol:


Lasa ma ca vin cu el la tine sa mi-l tunezi, asa, sa nu te superi :P
  • 0

#563 bleunightdanger

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10.070 Mesaje:
Inregistrat: 17-martie 04
  • Location:bucharest
  • Marca:Toyota
  • Model:Corolla 1.4 D4D
  • Motorizare:Auris 1.2T CVT

Scris 23 august 2012 - 03:55

Relu nu se spurca cu BMW-uri :lol: :lol: :lol:
  • 0
if you're looking for peace, then get ready for war

#564 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 23 august 2012 - 03:58

Unii spun ca ar prefera sa butoneze un Android decat sa lucreze la un BMW.
  • 0

#565 Relu

    kroko

  • Moderators
  • 29.133 Mesaje:
Inregistrat: 17-septembrie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:For-ash ...
  • Model:MUV-FUV
  • Motorizare:Serioasa

Scris 23 august 2012 - 04:01

Unii spun ca ar prefera sa butoneze un Android decat sa lucreze la un BMW.


YAYAYAYAYA !!!! :lol:
  • 0

#566 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 23 august 2012 - 04:04

Canicula mare monsher. O bere rece la terasa pe malu' marii urmarind cu privirea pescarusii cu picioare bronzate ne-ar face pe toti prieteni :) Cred ca va dati seama ca daca vreti sa cumparati o masina la mana a-2-a , de la oameni ca KNG trebuie sa o luati... nici rodajul nu e complet la 100k km :D Daca ai putea sa stii care vanzator e asa si care e samsar , pai atunci mi-as cumpara si eu masini la mana a-2-a.
  • 0

#567 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 23 august 2012 - 04:06

KNG, in situatia in cate tu sustii ca in servisul de la reprezentata se face treaba calumea cand saptamana asta am avut un Golf in service cu carte de service completa la reprezenta si in 80.000 de km masina nu a avut niciun ulei sau un filtru schimbat de am zis ca, cade pravalia pe noi la cum facea motorul ala, eu as zice sa lasi teoriile cu tuning, cip cirip si altele pentru altii care se pricep.
Brabus face powerbox-uri pentru toate modelele Mercedes si astia nu sunt melteni.
O volata o poti busi si in 15.000 de km si daca faci cip si daca nu faci, totul tine de sofer.


1. Service: sunt tot felul de service-uri. Si nu ai citit tot ce am zis: sunt reprezentante unde faci service-uri ok, si reprezentante unde faci service-uri de rahat. Am zis clar, ca am gasit un service de reprezentanta, unde se face munca ok. Am avut si reprezentante unde angajatii erau de-a dreptul cretini, si prin urmare nu mai calc in veci acolo! Acum tu, daca ai cartea de service ca ai fost in reprezentanta, si dovada ca aia nu au facut nimic, ii poti da in judecata, reclama, cere daune daca motorul are ceva.

Si daca ar fi nevoie sa apelezi vreodata la kulanza, cand nu ai revizii facute la reprezentanta te trimit toti la plimbare. E alegerea mea sa merg la o reprezentanta unde oamenii chiar schimba uleiul asa cum scriu in factura, pentru ca aia fac sute de skode pe luna, si nu una-doua sau sa invete acum pe masina mea cum se desface un filtru/uleiul.

Intamplari de genul celor spuse de tine s-au intamplat si altor prieteni de ai mei, cu Golf masina de serviciu.

2. Brabus face DOAR chip tunning? Brabus ia un motor de 2 litri si il duce de la 184 CP la 254 DOAR din soft? Ia spune tu, cat costa tunningul facut de Brabus? Doar 1 000 de euro in plus peste pretul din fabrica al Mercedesului? Din pacate nu ti-ai ales un exemplu foarte bun, care sa sustina ce zici tu.

Sunt de acord cu voi, sunt firme specializate de tunning (Brabus, AMG), care fac o treaba foarte buna. Dar care este pretul platit pentru acea treaba? Ia mergi tu pe site la exemplul tau si vezi ce scrie:

Marire cilindree pentru S 600: 6.3 biturbo, 640 CP/471kW - Marire cilindree pentru S 600: 6.3 biturbo S, 730 CP/ 537kW - Marire cilindree pentru S 350: 4.0, 332 CP/ 224kW - Marire cilindree pentru S 500: 6.1, 462 CP/ 340kW - Diferential auto blocant - Sistem de evacuare sport dublu stanga/ dreapta


Acea marire de cilindree, se face doar prin soft? Lamuriti-ma si pe mine va rog, ca eu sunt un nestiutor care ciripeste :)

Relu nu se spurca cu BMW-uri :lol: :lol: :lol:


Normal, bmw nu e masina :D
  • 0

#568 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 23 august 2012 - 04:09

Unii spun ca ar prefera sa butoneze un Android decat sa lucreze la un BMW.


Fugi ma daci.... :D ori ie prosti aia si nu stie sa repare, ori ie mincinosi. Unu care stie meserie se baga oriunde ca sa scoata banu' :)
  • 0

#569 Maxy

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.002 Mesaje:
Inregistrat: 09-mai 02
  • Location:wild wild south
  • Marca:Volvo
  • Model:S40 T5 R
  • Motorizare:2.5T 2XX

Scris 23 august 2012 - 04:10

Dragule, mai citeste odata postul meu, am spus powerbox de la Brabus, nu alte bazaconii pe care le-ai inteles tu. Iote material mai jos de lectura:

http://forums.merced...ead.php?t=32279


Paid (£1500 incl VAT and fitting) the box is like the size of two packs of cigarettes and conected by wires into the fuel system/ECU.
The kit is called "PowerExtra D6 (III)" and gives you 48 Bhp/80 Nm more and fits all MB's diesel V6's, fitted in the UK my MB fully covered with warranty - it will not void warranty!

"succesuri"

Aceasta postare a fost editata de Maxy: 23 august 2012 - 04:11

  • 0

#570 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 23 august 2012 - 04:12

... totul tine de sofer.


S-a strigat BINGO
  • 0

#571 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 23 august 2012 - 04:14

romanache vrea ieftinache,nu conteaza daca sunt facute pe genunchi,ieftin sa fie sau mai bine moka. :D
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#572 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 23 august 2012 - 04:19

Moka, cu garantie de 10 ani, si, daca se poate sa faca din replici, originale! :lol: :lol: :lol:
  • 0

#573 kng

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1.818 Mesaje:
Inregistrat: 25-aprilie 12
  • Location:on the road
  • Marca:Skoda
  • Model:Octavia 2
  • Motorizare:1.9 TDI

Scris 23 august 2012 - 04:21

Dragule, mai citeste odata postul meu, am spus powerbox de la Brabus, nu alte bazaconii pe care le-ai inteles tu. Iote material mai jos de lectura:

http://forums.merced...ead.php?t=32279


Paid (£1500 incl VAT and fitting) the box is like the size of two packs of cigarettes and conected by wires into the fuel system/ECU.
The kit is called "PowerExtra D6 (III)" and gives you 48 Bhp/80 Nm more and fits all MB's diesel V6's, fitted in the UK my MB fully covered with warranty - it will not void warranty!


Bun, powerboxul ala va creste putere cu un numar de cai, 48 aici, dar in nici un caz nu iti duce un motor de 2 litri, la performanta unuia de 3 litri :) Imi cer scuze daca ma insel. Nu uitati, toata discutia a plecat de la ideea ca iei un X3 motor 2 litri, bagi tunning de 500 - 1000 euro, si obtii performanta un X3 cu motor 3 litri ce costa cu 7 000 euro. Lucru total fals dupa mine, inca nu m-ati convins ca e asa :). Acel 1500 lire inseamna 1900 euro, iar castigul in cai, comparand pe MB, e oricum mai mic :)


"succesuri"


Asemenea :)
  • 0

#574 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 23 august 2012 - 04:44

kng-nu conteaza socotelile,important e ca plateste gheorghe impozit si rca de 2 litri,si e convins ca are cai muuuulti...e ca aia cu proiectoarele,nu conteaza ca sughite maica-ta de cita lume o pomeneste :D ,important e ca da bine la femei,si se vede masina ca o nava spatiala :lol:
  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#575 unipower

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.173 Mesaje:
Inregistrat: 04-iulie 10
  • Location:Nordul cu Aur Verde
  • Marca:Doua
  • Model:Nu le zic
  • Motorizare:Strict Secret

Scris 23 august 2012 - 04:47

Daca voi, la varsta voastra, ca sigur nu aveti 18 ani, sunteti gadilati ca "da bine la femei", e de rau.

Sau, nah, poate n-aveti la cine da la buci, sau bucile pe care le aveti (oricat de frumoase ar fi pentru voi) sunt deja monotone, si cautati varietate :lol: :lol: :lol:

Aceasta postare a fost editata de egdf.power: 23 august 2012 - 04:47

  • 0




5 useri citesc subiectul

0 membri, 5 vizitatori, 0 utilizatori anonimi