Salt la continut


Fotografie
- - - - -

Jurnal de Bord: VW Tiguan 2.0BiTDi 4Motion Highline


  • Please log in to reply
3209 replies to this topic

#2726 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 19 mai 2015 - 05:47

ok.


  • 0

#2727 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 07 iunie 2016 - 04:56

Believe it or not, dupa 4 ani si 110 pagini de topic am comandat o masina noua, un SUV mediu. 

 

Pana la urma am ales noul VW Tiguan Highline 2.0 BiTDI 240 CP, DSG7 (DQ500) 4Motion. 

 

Configuratia este urmatoarea:

 

Dotari standard

 

4 Motion Active Control, inclusiv Selectarea modului de conducere: Permite configurarea de catre sofer a directiei, acceleratiei, sistemului de climatizare si, daca sunt alese, a sistemului Adaptive Cruise Control si a suspensiei cu reglare adaptiva.In plus, ofera si 4 configuatii prestabilite: Confort, Normal, Sport sau Eco. Activare automata faruri cu lumini de drum permanente,functie Leaving Home/ si manuala Coming Home. Active Info Display- afisaj digital pentru instrumente bord Adaptive Cruise Control - ACC asistent pentru mentinerea constanta si adaptarea vitezei de rulare in functie de ceilalti participanti la trafic Aer conditionat "Climatronic" cu reglaj al temperaturii pe 3 zone separat stanga/dreapta, cu filtru alergen si elemente control in spate. Airbag cortina fata/spate si airbag-uri laterale fata Airbag sofer si pasager,cu posibilitatea dezactivarii airbag pasager Airbag genunchi pentru sofer Anvelope 235/55 R18 Bare de protectie in culoarea caroseriei cu partea inferioara neagra Bare longitudinale cromate Buzunare pe spatarele scaunelor din fata Capota activa Centuri de siguranta in 3 puncte fata/spate cu reglaj pe verticala a celor din fata. Claxon bitonal Cotiera centrala fata cu plasa pe partea pasagerului dreapta (incepand cu sapt.22/2016) Covorase textile fata / spate Decor "Dark Grid" pentru plansa de bord si usi Detector oboseala Faruri cu LED, inclusiv lumini de drum permanente cu LED Faruri de ceata cu functie cornering Frana de stationare electronica inclusiv functie Auto-Hold Front Assist si City Emergency Brake Geamuri laterale si luneta in tenta fumurie,cu pana la 65% absorbtie a luminii Hill descent control Iluminare ambientala: benzi luminoase inserate pe usile laterale fata Iluminare portbagaj Iluminare spatiu picioare fata. Inchidere centralizata cu telecomanda, 2 chei briceag Indicator nivel lichid spalare parbriz Insertii crom pe usi, butoane actionare geamuri, butoane reglare oglinzi exterioare Jante aliaj usor "Kingston" 7J x 18 Lampi spate rosu inchis cu tehnologie LED Lane Assist asistent pentru mentinerea masinii pe banda de circulatie Light Assist asistent pentru activarea automata a fazei lungi Lumini pentru citit fata/spate Maner schimbator de viteze imbracat in piele Mese rabatabile pe spatarele scaunelor din fata Oglinda retrovizoare interioara cu sistem automat antiorbire Oglinzi exterioare reglabile electric si incalzite, asferica pe partea soferului. Oglinzi make-up iluminate integrate in parasolare Ornamente cromate la geamurile laterale Pachet fumatori Park Pilot avertizare acustica si vizuala pentru obstacole fata/spate Pedestrian Assist Placuta de inmatriculare spate iluminata cu tehnologie LED Praguri fata iluminate Prindere Isofix pentru 2 scaune copil pe locurile laterale din spate Priza 12V in consola centrala fata/spate si portbagaj Radio CD Composition Media
  • 4X20 Watt, 8 difuzoare (4 fata / 4 spate)
  • display TFT touch-screen capacitiv, color, cu diagonala de 20,3 cm si senzor de proximitate
  • tuner FM cu antena Diversity pentru receptie imbunatatita
  • functie redare MP3, cu afisare a titlului si a copertei albumului de pe cardul SD
  • interfata Bluetooth pentru telefonie mobila (HFP, AD2P, AVRCP)
  • cititor carduri SD
  • conector USB
  • conector multimedia AUX-IN (compatibil conector 3,5 mm)
Roata de rezerva de uz temporar 18" Scaune Top confort fata Scaune fata cu reglaj manual pe inaltime Senzor de ploaie pentru activarea automata a stergatoarelor Sertare sub scaunele din fata Servodirectie electromecanica,reglabila in functie de viteza Sistem de avertizare sonora si luminoasa pentru necuplare centuri de siguranta fata si status cuplare centuri spate Sistem de franare automata "Multi Collision Brake" Sistem electronic de control al stabilitatii masinii(ESC)cu recomandarea treptei de viteza, inclusiv ABS,ASR,EDL EDTC si sistem de stabilizare a remorcii. Sistem monitorizare presiune pneuri Sistem start-stop si sistem de franare cu recuperarea energiei Spatar bancheta spate rabatabil si cotiera centrala Spatar scaun pasager complet rabatabil Suport lombar scaune fata Tapiterie microfibra "ArtVelours" Volan multifunctional si padele pentru cutia de transmisie DSG
 
 
frontgreyM.jpg?F=0N0N&P=BG&M=UI2@4E7@WPA
Imaginebtn_plus.gif
frontcropXS.jpg?F=0N0N&P=BG&M=UI2@4E7@WP
backcropXS.jpg?F=0N0N&P=BG&M=UI2@4E7@WPA
innencropXS.jpg?F=0N0N&P=BG&M=UI2@4E7@WP

Configurare noua
Autovehicule salvate
Salveaza

Dotari serie

 

 

Dotari optionale

UI2                               2 Interfete USB pentru iPod/iPhone                                                0,--                      0,--

                                    inclusiv AUX-IN

4E7                              Actionare electrica hayon                                                            308,--                 369,60

WPA                             Camera spate Rear view si Park Assist                                        237,--                 284,40

YOW                            Car-Net "Guide&Inform" servicii mobile                                           0,--                      0,--

                                    online pentru 36 luni (12 luni gratuit)

YOH                             CarStick                                                                                      60,--                     72,--

7RE                              Date de navigatie pentru Europa-SD Card                                       0,--                      0,--

                                    inclusiv Romania

PXE                             Faruri LED TOP                                                                          614,--                 736,80

                                    -Dynamic Light Assist

                                    -reglare automata a distantei de

                                    iluminare

                                    -iluminare dinamica la virare

                                    -instalatie spalare faruri

                                    -lumini de drum cu LED

9IE                               Interfata telefonie pentru Car Net                                                    0,--                      0,--

PJE                              Jante aliaj usor "Nizza" 7J x 18                                                    136,--                 163,20

                                    cu anvelope 235/55 R18

WOP                            Pachet Offroad                                                                          124,--                 148,80

                                    -scut protectie motor

                                    -bare de protectie in culoarea

                                    caroseriei cu unghiuri de atac si

                                    degajare imbunatatite

                                    -praguri fata din aluminiu

                                    inscriptionate "OFFROAD"

WL5                              Pachet piele/piele ecologica „Vienna"                                       1.579,--               1.894,80

                                    -partea centrala si laterala interioara

                                    a scaunelor si cotiera acoperite cu

                                    piele Vienna

                                    -scaune fata incalzite

                                    -scaun sofer cu reglaj electric si

                                    functie memory, reglaj manual scaun

                                    pasager

                                    -reglaj electric lombar pentru scaun

                                    sofer si reglaj manual lombar scaun

                                    pasager

                                    -oglinzi exterioare rabatabile electric

                                    cu iluminarea vecinatatii si functie

                                    memory

                                    -capitonaj usi cu aspect de piele

                                    -sertar sub scaunul pasagerului dreapta

                                    fata(se eliminã sertar sub scaun ºofer

                                    din standard)

PNC                             Sistem de navigatie Discover Media                                           568,--                 681,60

                                    - redare harta 2D sau 2,5D

                                    - card SD cu date de navigatie pentru

                                    Europa, inclusiv Romania

                                    - cititor pentru 2 carduri SD

7W2                              Sistem proactiv de protectie pentru                                             122,--                 146,40

                                    Front Assist:

                                    recunoaste situatiile potential

                                    periculoase si strange centurile de

                                    siguranta ale soferului si pasagerului

                                    din fata si inchide automat geamurile si

                                    trapa

WDD                            Suspensie cu reglare adaptiva - DCC                                          841,--               1.009,20

9WX                             Volkswagen Media Control si App-Connect                                 215,--                   258,--

Total optionale:                                                                                                     4.804,--             5.764,80

0N0N                            culoare: Bej (titanium beige metallic)                                           383,--                459,60

BG                               tapiterie: stofa/microfib/piele, negru titan                                        0,--                      0,--

                                    culoare plansa de bord (superior/inferior): negru titan 


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2728 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 08 iunie 2016 - 08:43

Pana ti-ai luat tu masina s-a plictisit lumea si a plecat de pe forum... :lol: :lol: :lol:


  • 2
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#2729 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 08 iunie 2016 - 09:06

N-ai zis si cand iti ajunge jucaria... :lol: :lol: :lol:


  • 0

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#2730 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 08 iunie 2016 - 12:10

Pana ti-ai luat tu masina s-a plictisit lumea si a plecat de pe forum... :lol:

Ha !

La urmatoarea, peste 4 ani, o sa scrie ăl mare al meu p'aci.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#2731 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 iunie 2016 - 01:13

Despre alegerea facuta, nimic? 

 

Masina vine la sf lui august-inceputul lui septembrie. in 2 saptamani o sa stiu data exacta. 

 

Se pare ca forumurile ca mod de comunicare si schimbare de informatii sunt pe cale de disparitie, desi nu mi-e clar cu ce sunt inlocuite. 


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2732 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 08 iunie 2016 - 02:28

Nu cred ca este inlocuit cu altceva, pur si simplu e mai putin timp, multi au pierdut interesul de a participa la o astfel de comunitate, a scazut si calitatea membrilor in multe situatii ceea ce a dus la incetarea activitatii membrilor mai vechi etc. Sunt multe de discutat, parerea mea.


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#2733 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 08 iunie 2016 - 04:54

Se poate reinvigora forumul, cu conditia sa fim mult mai permisivi cu cei noi (in niste limite, bineinteles), dar totodata sa penalizam drastic derapajele celor care au facut in ultimii doi ani de functionare ca forumul sa fie usor-usor evitat de cei care scriau in mod obisnuit pe aici.

Cat despre masina, este absolut ok, poate ca design-ul nu mi se pare mie nemaipomenit, dar luati-o ca o parere personala, aspectul probabil ca este ultimul amanunt care conteaza cand te simti bine intr-o masina. A mea de exemplu, mi se pare de-a dreptul urata.


  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#2734 Forester

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.114 Mesaje:
Inregistrat: 30-iulie 09
  • Location:Noitacol
  • Marca:Subaru
  • Model:Păduraru
  • Motorizare:2457

Scris 08 iunie 2016 - 08:44

Nu mai stiu ce masina ai, dar si mie mi se pare urata.

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol: :lol: :P


  • 0
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea.
În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.

#2735 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 08 iunie 2016 - 09:06

Tot aia? :) :) :)

Mie chiar imi place cum arata noul Tiguan, ok, fata nu e cea mai inspirata dar overall place.

Si nu m-a convins nimic ca ar merita sa dau intre 7.000-16.000 eur in plus pentru un X1/X3/GLC/Touareg.

In plus, cu BiTDI de 240 CP are performante masurate similare cu ale unui X3 30d, la 2/3 din pret si fara impozitul de la 3 litri.

Mai jos in oferta auto overall nu mai gaseam aceeasi calitate (comparabila cu premium) si putere.
  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2736 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 08 iunie 2016 - 11:11

Tocmai ma bucuram pentru tine...pina sa citesc aberatia privind  comparatia cu motorul de 3 litri.... :(


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#2737 Swiby

    Membru senior

  • Administrators
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.283 Mesaje:
Inregistrat: 21-octombrie 02
  • Location:Bucureşti
  • Marca:New one
  • Model:crossover
  • Motorizare:nu-i dizel

Scris 09 iunie 2016 - 06:58

Linia farurilor seamana, la fel si cea a noului Passat, foarte tare cu o privire digitala incruntata, ceva in genul:

 

 

Thumbnail atasat

  • FHZEG88FN4A5ICI.RECT2100.jpg

  • 0
Inteligenţa Artificială nu are nici o şansă în faţa prostiei naturale

#2738 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 09 iunie 2016 - 08:57

Pana ti-ai luat tu masina s-a plictisit lumea si a plecat de pe forum... :lol: :lol: :lol:


:)

Alegere rațională, cred. A masinii. :)
Lumea este pe Facebook, terase...Toți ne pricepem la masini, semințele ne lipsesc. :)

Imi place ca ne întrebi ce parere avem , hotărârea fiind luată. Aici vrei o confirmare, da?
Nu mi-au atras atentia astea ,,de mijloc", struto-camile, fiind adeptul extremelor. :)
Cate gipane sh-uri mi-as lua de acei bani...:)
Numai Range-uri...:)

Glumesc. Consider ca-i o alegere rațională, psihic dandu-ti un plus.
La cate ai insirat acolo n-am vazut, dar presupun ca-i automată, altfel...:)
  • 0

#2739 adrian_r5

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.094 Mesaje:
Inregistrat: 10-mai 02
  • Location:Timisoara

Scris 09 iunie 2016 - 09:43

La cate ai insirat acolo n-am vazut, dar presupun ca-i automată, altfel... :)

 

 DSG7 (DQ500)  

- the new DQ500

- das neue DA500


Aceasta postare a fost editata de adrian_r5: 09 iunie 2016 - 09:44

  • 0

Too Old to Rock and Roll: Too Young to Die (© Jethro Tull 1976)


#2740 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 09 iunie 2016 - 09:55

Mda...un pic, un pic a mai crescut in ochii mei...:)
  • 0

#2741 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 09 iunie 2016 - 01:16

Sa fiu oare invidios sau te cam coci in caroseria de acea culoare?Cutia automata e apa de gura la 4 cilindrii...iarasi parerea mea.....Ce as ride si mi-ar place sa ii vina vreunui guvernant ideea de a va impozita la putere,si nu la cilindree....


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#2742 alexx_elf

    Membru scriitor

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2.777 Mesaje:
Inregistrat: 20-ianuarie 06
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Volkswagen
  • Model:Golf Mk7.5 GTI TCR
  • Motorizare:2.0 TSI

Scris 09 iunie 2016 - 01:55

Frank, sa o stapanesti sanatos. O alegere facuta cu atata sange rece de catre un pasionat de auto mai rar am vazut :) 


  • 0

#2743 Extremero

    Hakuna Matata

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 1.399 Mesaje:
Inregistrat: 12-iunie 03
  • Location:Bucuresti
  • Marca:Mitsu
  • Model:Outlander
  • Motorizare:2.2

Scris 09 iunie 2016 - 04:40

Sa te bucuri de masina.

Daca-ti ajunge spatiul din ea si esti impacat cu banii platiti, cred ca e o alegere inteleapta.

 

Oricum, eu cred ca ar trebui inchis acest tipic si inceput altul, numit 'Ce SUV sa aleg cand va iesi asta din garantie'. :)


  • 0

#2744 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 10 iunie 2016 - 09:26

alex, daca nu mai era un strop de pasiune nu luam BiTDi-ul de 240 CP :) care apropo e singura varianta care nu vine cu roata de rezerva pentru ca bateria este in portbagaj fiindca nu mai e loc sub capota (toate celelalte au roata de rezerva in standard pt Ro) - deci de ceea ce nu mi-a placut la bimmer ca ajunsesem sa port roata galeta in husa pe fundul portbagajului, probabil ca n-o sa scap nici aici. 

 

Mihnea, am raspuns dincolo ref la 3.0, sigur ca mi-ar fi placut un X3 35d dar era cu 20.000 EUR mai scump.....  In esenta 2.0 BiTDi pe Passat are performante foarte apropiate de X3 30d (cel putin pana la 120-130 la ora si in reprizele uzuale 60-100 si 80-120):

http://www.zeperfs.c...el5545-4027.htm

 

Plus ca peste 5-8 ani cind oi da-o pe asta, cred ca va fi borderline imposibil de revandut un 3.0 din motive de taxe si impozite. 


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2745 DMIHNEA

    Membru scamator

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4.539 Mesaje:
Inregistrat: 09-iulie 04
  • Location:CE,dar nu RO........
  • Marca:Mercedes +Audi
  • Model:C220+A3 quattro
  • Motorizare:2.2+1.9

Scris 10 iunie 2016 - 04:47

Astea sunt ca masinile de spalat,peste 5-8 ani nu mai ai ce vinde...In postura ta luam ce vroia muschiu meu sh...Se pare ca am inceput sa gindesc cam ca pescaru',poate din cauza virstei....de gustibus...Din alt unghi privind nu pot sa nu fiu de acord cu exteremero,cel putin ultimul paragraf din ultima sa postare...


  • 0
mai bine singur decit in companie proasta......

#2746 andrei041

    ing - 2/E

  • Moderators
  • 19.058 Mesaje:
Inregistrat: 16-mai 02
  • Location:Constanta
  • Marca:Subaru
  • Model:Forester
  • Motorizare:2.5XT

Scris 11 iunie 2016 - 04:32

Frumoasa alegere.
Am urmarit si eu modelul (interesant ca baza e mai ieftin decat modelul anterior), dar un 2.0 150 Comfortline cu ceva extra'uri ajungea la ~34k. Noroc ca s'a razgandit sotia de la a inlocui Fiesta ca masina de facut naveta si nu mai trebuie sa fac calcule.
Oricum, la un 41k masina cu motorul/dotarile de mai sus e totusi un best buy
  • 0
Omue inainte de toate ;)
Noi, lenesii, cand murim, mergem in Rai sau vine cineva dupa noi?

#2747 Frank SF

    membru de nadejde

  • Moderators
  • 5.657 Mesaje:
Inregistrat: 05-ianuarie 04
  • Location:Bucharest, Romania
  • Marca:Tiguan BiTDI
  • Model:Focus 1.5 Ecoboost
  • Motorizare:Logan 1310

Scris 15 iunie 2016 - 10:17

am avut un discount bunicel, asa ca e semnificativ mai putin de 41k EUR...

Toata faza e ca se tot amana lansarea in productie a modelului cu motorul BiTDi de 240 CP.... :( acum e amanata pe saptamana 29 (initial a fost saptamana 22 apoi saptamana 25)....


  • 0
www.boldfrank.ro
"Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today" - James Dean
"Les voitures, c'est comme les femmes, il y a celles pour lesquelles on a un coup de foudre et celles avec lesquelles on a envie de vivre."

#2748 ska

    nobody...

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 17.724 Mesaje:
Inregistrat: 22-iunie 04
  • Location:Oradea
  • Marca:Opel
  • Model:Astra J
  • Motorizare:2.0CDTI 165cp

Scris 15 iunie 2016 - 10:26

lasa, ca o sa-ti livreze direct modelul cu facelift... :lol:


  • 1

happiness is not around the corner. happiness is the corner.


#2749 mol

    Addicted

  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6.444 Mesaje:
Inregistrat: 17-august 05
  • Location:est...
  • Marca:M3 Power by...
  • Model:Gillette
  • Motorizare:1,5 v

Scris 15 iunie 2016 - 09:17

:)
  • 0

#2750 greierele

    Membru senior

  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 955 Mesaje:
Inregistrat: 07-iunie 12
  • Location:Bucuresti
  • Marca:VW
  • Model:Golf v
  • Motorizare:75 CP 1,4L

Scris 18 iunie 2016 - 01:53

S-o stapaniti fericiti cand o veni... Un pic un pic am atins-o si eu. Designul exterior in opinia mea de la frumos in sus. Ca si critici mi s-a parut mica , inghesuita in interior, cu bordul cam mititel si taiat nitzel cu barda, prea mult crom iti fura ochii, capota prea ridicata si obstructioneaza o tzara cam mult, usile usoare din categoria Hyundai de acum cativa ani si cam atat... Fiind o platforma noua banuiesc ca merge excelent. Daca se comporta ca Sportvan atunci nu simti dorul BMW-ului. Noile platforme VAG mie personal imi par foarte subtirele, parca-s din hartie dar se conduc in sfarsit divin.  Tragand linie o masina cool care ofera placerea sofatului.


  • 0




1 useri citesc subiectul

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi